Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Jel ovo mora svaki dan da se aktivira ili može odmah da se uplati za X dana (ili ceo mesec) pa da se sam produžava?
Nisam licno koristio tako da nemam iskustvo kako sta. (video sam reklamu pa rekoh da podelim)
Kolko sam razumeo sa njihovog sajta automacki aktivira svaki dan sve dok se opcija rucno ne deaktivira....

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Izvini, ne slažem se uopšte. Registracija se radi u samom marketu, treba ti pasoš radi identifikacije i posle 24 h bude aktivna kartica.
Aldi nije O2 nego Medion. Najbolji signal ima, bolji i od Telekoma. Do pre godinu dana sam bio na Aldiju, trenutno pored mene su dva Aldi broja, na gomili mesta gde ja sa Telekomom i O2 nemam signala, Aldi ima.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT

Registracija se nekada radila u marketu. Sada ide videoidentifikacija, pa odlazak u postu radi identifikacije i jos mnogo sta drugo. Nemoj da tvrdis nesto u sta nisi siguran.

Alditalk radi na E-plus mrezi a to je ustvari O2 mreza, posto je O2 kupio E-plus i integrisao dve mreze u jednu, a ta mreze je u raspadu godinama unazad. Moze da posluzi u gradovima ali van grada verovatno ostajes bez interneta.

Najbolja mreza je Dojce Telekom, zatim Vodafon pa na kraju O2.
 
Poslednja izmena:
https://www.freenet-funk.de/
Dnevni flat bez ogranicenja je 1e sto je extra cena za nemacku.

Ali minus je sto koristi O2 mrezu
I moze samo preko paypal-a da se dopunjava.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

To se samo automatski svaki dan obnavlja, tako da nema problema sa svakodnevnom aktivacijom.

Najveći minus je to što nema EU rominga na njoj.

o2 mreža upošte više nije minus, čak polako pretiče i Vodafone koji ima sve gore i gore brzine. Ja lično nemam problema sa o2, niti kad se udaljim od gradova. Unlimited leti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Registracija se nekada radila u marketu. Sada ide videoidentifikacija, pa odlazak u postu radi identifikacije i jos mnogo sta drugo. Nemoj da tvrdis nesto u sta nisi siguran.

Alditalk radi na E-plus mrezi a to je ustvari O2 mreza, posto je O2 kupio E-plus i integrisao dve mreze u jednu, a ta mreze je u raspadu godinama unazad. Moze da posluzi u gradovima ali van grada verovatno ostajes bez interneta.

Najbolja mreza je Dojce Telekom, zatim Vodafon pa na kraju O2.

o2 mreža nije u rasulu. Možda jeste bila pre nekih 7-8 godina, ali danas više ne. Prema meni - imaju bolji signal od Telekoma u zatvorenim prostorima, i takođe imaju bolje brzine od Vodafonea. U zadnjih par godina su mnogo unapredili svoju mrežu te i dalje nastavljaju. Često se zapravo dešava da na o2 imam signala dok drugari na Vodafone ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav,
Kako beše APN za internet only kartice Bonbon?
internet.ht.hr
Samo to, ili se još nešto podešava?
Hvala
 
Odlican site za pretragu eSIM https://esimdb.com

Redtea promotivno 1$ / 1 GB na 15 dana u Evropi.

Idem za Tursku, pa cu da probam
 
ima li neko dopunu za bonbon, samo da mi ne istekne kartica, kredit odmah vraćam....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Ajd da objasnim, pošto sam bio kratak u prvom postu.... mogu preko vaučera pa da vratim kredit pošiljaocu, jer sam čekao zadnji dan za dopunu, ali nisam video da mi je istekla i visa electron kartica, pa nisam uspeo da dopunim....
i sad nemam kako da rešim to, jer ovde po bankama em sporo rade em gužve mesecima unazad jer primaju po jednog dva klijenta....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa lepo ti kaze: mozes sam preko aircash

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa kako preko aircash ako nemam para na računu a kartica mi pri tom istekla (visa electron)

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Imam e-bon od 30 kuna za dopunu koji vazi do 2024g.Ako hoces da ti posaljem serijski broj pa dopuni. mozes na bonbon sajtu pod uslovom da ti nije istekla kartica,ako je istekla moa da se aktivira u Hrvatskoj. Meni je istekla a nisam znao da ne mogu odavde aktivirati a vec sam preko aircasha kupio dopunu.
 
Ne mogu da izmenim poruku,poslao sam ti na pp serijski br dopune. Vratices nekad... :wave:
 
Koji je najjeftiniji način pozivanja Srbije, mobilni i fixni, iz EU?
 
Ljudi, kako funkcioniše kupovina SIM kartice u Turskoj? Je l je kao u EU, prodavnica operatera sa pasošem ili kao kod nas?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ljudi, kako funkcioniše kupovina SIM kartice u Turskoj? Je l je kao u EU, prodavnica operatera sa pasošem ili kao kod nas?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
I imas 6 meseci da koristis jedan telefon (IMEI) - i ako ne platis "uvoznu taksu" za telefon, nakon 6 meseci telefon biva BANOVAN zauvek sa svih Turskih mreza. Nije problem ako samo jednom ides u Tursku sa tim telefonom, ali ako se sledece godine recimo vratis u Tursku sa istim telefonom, vise nece da radi, nikada, jedino ako ipak platis "uvoznu taksu".
Svakako dok ne nadjes lokalnu SIM karticu, mozes da koristis recimo Telenor prepaid (proveri pre polaska na put da li je aktivan roaming na kartici). Imaju onaj dodatak 1GB, 7 dana, 700 dinara. Radi i u Turskoj.
 
O Bože, čemu potrebe za tim? Čuo sam to negde, možda čak i ovde. Moj otac ide večeras pa da mu olakšam da vidim šta, kako i gde da kupi jer engleski zna baš loše. Njemu treba samo internet, telenor dodatak je super ali će on to potrošiti za dva dana kao i svaki put. Prošle godine kad je išao u Grčku na 7 dana, tri puta je aktivirao telenor dodatak. Tako da bi neki operater za što više neta bio okej, treba mu za deset dana


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
O Bože, čemu potrebe za tim? Čuo sam to negde, možda čak i ovde. Moj otac ide večeras pa da mu olakšam da vidim šta, kako i gde da kupi jer engleski zna baš loše. Njemu treba samo internet, telenor dodatak je super ali će on to potrošiti za dva dana kao i svaki put. Prošle godine kad je išao u Grčku na 7 dana, tri puta je aktivirao telenor dodatak. Tako da bi neki operater za što više neta bio okej, treba mu za deset dana


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Imas u globaltelu 3gb za 1200din ili 5gb za 1900din, ali samo 7 dana.
 
Koji je onda sada najbolji paket za neki vikend u EU? A3 iz bonbona sa FUP-om na 2.6GB?
 
Cuj malo, to je puno glupo u skoro 2021 godini kad se siri svetom vec 5G, da budes zarobljen u svetu sa 3G.
Katastrofaaaaa
 
Ja sam se tako ispalio sa Globaltelom letos u Grčkoj, nisam ni sanjao da ću da imam samo 3G. Uz to 70% vremena internet nije ni radio (ne preterujem). Čim sam se vratio bacio karticu u đubre.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno