Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Pitanje je da li 20GB radi bez FUPa u EU, ne da li uopste radi u EU?
Mada je pitanje za advokate da li Bonbon sme da limitira onako pakete ;)
 
Tarife na bonove nemaju EEA ograničenje, već provereno sa podrškom.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ovaj bonbon sajt je ocaj zivi. Deset minuta gledam i ne mogu da skapiram kako da aktiviram paket online na internet kartici (kartica mi je u mifi-u, a nemam android telefon pa da instaliram app).

Citiram sta pise na sajtu:



Sta im ovo podebljano uopste znaci?:D

pa imas valjda neki pametan telefon, ja imam windows phone i sve lepo pise,
wp_ss_20180917_0001.png
 
Evropska komesаrka zа digitаlno društvo i ekonomiju Mаrija Gаbrijel izjavila je 17. septembra da će roming za Zapadni Balkan biti ukinut kada zemlje tog regiona postanu članice EU, ali da će se do tada raditi na smanjenju cena. Ona je istakla da je Srbija najrazvijenija na Zapadnom Balkanu po pitanju digitalizacije i da je među pokretačima digitalne budućnosti.
"Srbija i region treba da postanu članice EU i u tom trenutku neće biti posebnih cena rominga. Sada pričamo o smanjenju cena rominga", rekla je Gabrijel je na konferenciji za novinare sa premijerkom Srbije Anom Brnabić.
Evropska komesarka je kazala da je plan da do leta 2019. godine cena megabajta u romingu bude 70 centi, a do 2021. godine 20 centi.
"Sada često dobijete poruku da je cena 14 evra", rekla je Gabrijel.
 
Hahaha, pa ovo je mali korak za čoveka ali veliki za čovečanstvo. Znači počeli su da računaju cenu po megabajtu (tačnije počeće, jer još uvek računaju u kilobajtima). Bravo za evropsku komesarku i za najrazvijeniju državu u regionu.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Voleo bih jedan logican razlog, sta ih sprecava da ukinu i nama ostalima (i mi njima naravno)? Sto mora da bude samo u EU?
 
Pa to je vrv neki evropski zakon koji mi ne možemo da usvojimo baš zato što nismo u EU


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Pa ne zele, kako zasto?:)
Ovako mogu da muzu novac iz SR/MK/AL/BH/TR od svojih podfirmi, bez prave kontrole. A onako bi MTS dobio odlicne uslove za roming :)
 
Rade naravno. Glupo pitanje. Mislim da sve EU kartice moraju da rade u EU. Da je dečko pogledao moje postove video bi da sam testirao :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Znaci, testirao si 20GB za 60 kuna u romingu i nema FUP?
 
Da li neko poseduje bon bon karticu da mu je visak trenutno? Za vikend idem na put u EU a necu stici da je porucim.. Hvala unapred!


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Ako slučajno do vikenda dolaziš u Bg javi se.

Ako ne, opet se javi da ti pošaljem. Ali uz javno obećanje da ćeš da vratiš :D
 
Znaci, testirao si 20GB za 60 kuna u romingu i nema FUP?

Tarife na bonove nemaju EEA ograničenje, već provereno sa podrškom.

20gb za 60 kuna je jedna od tarifa na bonove.

ZA SADA naravno :) Siguran sam da će zavrnuti slavinu kad budemo krenuli da se iživljavamo. :)
 
Poslednja izmena:
il nema ograničenja jer treba u mreži A1 ili bilo kojoj.Jer Vip pripejd data roming vazi damo za A1 i Vodafon mrežu ?
 
Znaci, testirao si 20GB za 60 kuna u romingu i nema FUP?

Hm, ima tu malo problema neće ići glatko kao sa bonbon-om.
Malo će biti teško direkno nabaviti kartice, platiti bonove...

Evo prepiske sa čat podrškom
Manuela:18:33:26
Da sve su to pretplatničke tarife.
Možete jedinio aktivirati klasniču tarifu na bonove pa internet beplatno korisitit dok se nalazite unutar zemalja članica EU
Za mobilni internet postoji ograničenje u korištenju, radi uvođenja politike pravedne uporabe
za tarife na bonocve toga nema, a iste možete vidjeti na linku:
http://www.vipnet.hr/tarife-na-bonove

AkoleBgd:18:36:03
Na bonove nema tz "pravedne uporadbe"
ili nema interneta u romingu?
Manuela:18:36:23
Da , možete iskoristiti cijelu tarifu
Cijeli internet promet možete koristiti bez ograničenja
AkoleBgd:18:38:14
Zanimljivo ne važi za bonove i može se ceo internet upotrebiti moram malo da prouči taj link pa ako bude pitanja čataćemo ponovo
Hvala
Kartice šaljete i inostranstvo zar ne
Manuela:18:38:44
Nema na čemu. Hvala Vama na javljanju. Lijepi pozdrav
AkoleBgd:18:38:54
I može plaćanje preko online šopa
Manuela:18:39:03
Ne kartice se ne šalju van gtranica
Kupnja bona putem wevshopa može isključivo Hrvatskim kreditnim karticama

AkoleBgd:18:40:04
Ok hvala
Pozzz
Lep vikend
Manuela:18:40:25
Nema na čemu. Ako zatreba tu smo. Lijepi pozdrav
Vipnet: Chat je završio.
 
Sad vidim, ovo za važenje kartice, moja je poslednji put dopunjena krajem septembra prošle godine. Jel mora sad nova kartica da se naručuje ili mogu da uzmem preko onog sajta bonbonijera.hr da uzmem bon i reaktiviram karticu? Pretpostavljam da mora nova?

Neko da pomogne, da znam da li moram novu da naručujem?
 
Neko da pomogne, da znam da li moram novu da naručujem?
Piše ti odmah na početku
7c9bc0bd4787b2c17b5749522b6e19eb.jpg


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Neko da pomogne, da znam da li moram novu da naručujem?
Ako je proslo 365 dana od dopune - mora nova. Ako nije, moze bonbonjera.

U svakom slucaju, poruci b'e novu :) Nista te vise ne kosta. One kune na prethodnoj mislim da su svejedno otpisane, cak i da produzis karticu?
A nova efektivno ne kosta nista, cak cuva 10% svoje vrednosti (jer za 10/20 kuna dobijas 10/20 kuna kredita, a kada kupujes kredit, onda placas 10% vise)
 
Popunio pre 7 dana,ako stigne javljam

Jakša
Jedno pitanje koju si konkretno karticu odabrao u vipmobile hr?
To je nešto sa linka http://www.vipnet.hr/tarife-na-bonove
Kod popunjavanja zemlja Hrvacka a post broj u Srbiji sa našom adresom za isporuku?
Koja kartica za plaćanje je bila u pitanju?

U prethodnom postu sam Vam kopirao deo razgovora sa vipmobile hr podrškom i boldovao delove koji su mi se učinili bitni.

Pozdrav
 
Da li je još neko dostigao limit "pravedne uporadbe" kao što se meni desilo sa dnevnim paketom od 5gb?
 
Ako je proslo 365 dana od dopune - mora nova. Ako nije, moze bonbonjera.

U svakom slucaju, poruci b'e novu :) Nista te vise ne kosta. One kune na prethodnoj mislim da su svejedno otpisane, cak i da produzis karticu?
A nova efektivno ne kosta nista, cak cuva 10% svoje vrednosti (jer za 10/20 kuna dobijas 10/20 kuna kredita, a kada kupujes kredit, onda placas 10% vise)

Prošlo je, čak se kartica više ni ne pojavljuje na portalu. Ništa uzimam onda novu, taman mogu ponovo popust za registraciju.
 
Jakša
Jedno pitanje koju si konkretno karticu odabrao u vipmobile hr?
To je nešto sa linka http://www.vipnet.hr/tarife-na-bonove
Kod popunjavanja zemlja Hrvacka a post broj u Srbiji sa našom adresom za isporuku?
Koja kartica za plaćanje je bila u pitanju?

U prethodnom postu sam Vam kopirao deo razgovora sa vipmobile hr podrškom i boldovao delove koji su mi se učinili bitni.

Pozdrav

sa onog linka gde je besplatna kartica do kraja medeca a upisao pod adresu svoju adresu i poštanski broj u SR ,ali kad stigne i ako onda ću probati da kupim bon,ima popust ako se plaća master cardom
 
Sad je verovatno najbolje aktivirati Srednji Internet paket, 1.6 GB za 30kn, od toga 1.44 dostupno u EU/EEA.

Zna li neko da li se moze vise puta mesecno aktivirati, a da prethodno nisi potrosio prethodni u potpunosti?
 
Da li ću moći da sa svojom bonbon karticom u Češkoj da iskoristim 2 GB za 7 dana,za 20 kuna? Imam već 2 godine ovu karticu ,koristio sam je širom evrope bez ikakvih problema i ograničenja,poslednji put u avgustu u Austriji.? Da li će mi važiti ova nova pravila?
 
Nazad
Vrh Dno