Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Imam običnu, ne internet karticu. Tako da mi ovaj flat deluje nekako najbolje 1100 dinara 3.6gb.
 
Pitanje, dugo nisam dopunjavao bonbon, kartica vazi još 110 dana,ali malo kuna, ako dopunim sa malim bonom, da li se trajanje resetuje na vrednost bona, ili ostaje 110 dana
Hvala
 
Ako si je dopunio sa najvecim bonom ono, onda ostaje 110 dana.
 
Ljudi i sta na kraju bolje a1 ili bonbon? Hocu mojima da dam bonbon, ali preklapa nam se termin, pa bi sebi uzeo drugu neku.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Pa zavisi sta ti treba... kome treba preko 1-2GB, verovatno je A1 bolji izbor.
Bonbon je idealan za nas koji ne potrosimo 300MB. Mada ni nedeljni na 0.49GB FUPa nije los uopce.
 
Ljudi i sta na kraju bolje a1 ili bonbon? Hocu mojima da dam bonbon, ali preklapa nam se termin, pa bi sebi uzeo drugu neku.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Pa sto se tiče odnosa cena-količina, onda svakako A1 jer još uvek nemaju FUP oficijelno.
A bonbon možda ima bolje partnere za roming (COSMOTE u GR, Telekom ostale). Kod A1 je to uvek Vodafone mreža.

A1 20GB 60kn 7 dana - 0,403€/GB
A1 7GB 30 dana - 2,02€/GB
bonbon 2,9GB Jako veliki Internet 30dana - 2,786€/GB
bonbon 5GB Jako velika kombinacije 30dana - 2,828€/GB



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve u svemu bonbon je mamara, dodje malo skuplje, al ne razmisljas o mrezi.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Dok se ne pojavi nešto bolje i dalje je bonica u telefonu odmah posle Preševa, Horgoša... :)

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Posle Preševa... posle Gevgelije. Za Severnu Makedoniju trenutno najpovoljniji Telenor 599 rsd sa 1 GB za 7 dana. Vip malo skuplji ~799 rsd isto 1GB za 7 dana, ali do isteka 30 dana od aktivacije cena je 1 rsd 1 MB, nakon potrošene kvote od 1 GB. Globaltel ima neku bezveze zonu za MK, Mts ima fantastičan 3G.
 
Poslednja izmena:
A može i malo komšije, malo EU - kod Žekija je 3gb 1200 din. Tako da mu za Grčku dođe isto kao i Bonbon, možda čak i lakše u smislu kako doći do kartice.
d32aeb8f57f240525feda0c4d33972f6.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
1604965e12b71bccb2a3b62d8ae808a7.jpg

Da li je probao neko Ubigi esim u Grckoj posto ovaj paket deluje primamljivo 10gb 19$ 30dana?


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Ili ako je neko uhvatio mts free 1gb za roming...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Mali uporedni pregled za Crnu Goru. Ko putuje ima 3 operatera: Telenor, m tel i Telekom CG.
Sva 3 nude stvarno extra pakete pa da krenemo od najskupljih:
Telenor:
10 gb/5 dana - 5e
100 gb/10 dana - 10e
100 gb/30 dana - 15e
Mtel:
50 gb/7 dana - 5e
100 gb/30 dana - 10e
Telekom CG (po meni nema bolje)
500 gb/15 dana - 5e
1000 gb (1TB)/30 dana - 10e


Kontam da je zbog turista ali ni druge zemlje nemaju nešto ovako, ni približno slično po broju gb.

Telekom CG kartica ima opciju da se posle uplati godišnja karta za Srbiju u saradnji sa Vipom - 19.9 e za godinu dana, svakog meseca se dobija 10gb i 500min za sve mreže u CG iz rominga (Srbija).
Slično ima i mtel. A interesantno za Telenor da za x godina postojanja u CG i Srbiji nije napravio bukvalno ništa za svoje korisnike koji putuju na relaciji CG/SRB osim onih preskupih roming karti.
0454020be609c46de965c12e8ebc5c5a.jpg
daccc65b779bbb87d81348869cd3d671.jpg
fd96c4f471c26282d81e44a64b790f30.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
1604965e12b71bccb2a3b62d8ae808a7.jpg

Da li je probao neko Ubigi esim u Grckoj posto ovaj paket deluje primamljivo 10gb 19$ 30dana?


Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Ja sam ga koristio ( upravo ga koristim ponovo). Problem je sto je jedini provajder sa kojim imaju ugovor u Grčkoj wind hellas koji po mom iskustvu ima lošu pokrivenost, barem na mestima na kojima sam se ja kretao. Tamo gde je kvalitetan signal radi jako lepo. Na kraju sam miksovao Telenor internet dodatak i Ubigi. Zaključak je da je, ako ideš u zonu koja je dobro pokrivena sa wind hellasom, odlična varijanta, u suprotnom i ne bas....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko preporuku za neki wifi hot-spot koji bi se koristio sa ovim karticama? Iako imam dual sim telefon, hot-spot mi ubi bateriju, pa stalno u džepu nosi eksternu bateriju, pa pali gasi hot-spot...

Dakle 4g, može aliexpress, može kod nas, da nije preskup :)

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Bonbon dnevni internet od 300 mb, da li može auto renew? Ili moram svakodnevno sam da aktiviram ?
Šta se dešava ako potrosim 300 mb pre isteka dana? Jel prestaje internet ili troši kune koje imam na računu?
 
Ovo i mene zanima pošto sad prvi put planiram da koristim baš tu opciju (dnevni 300 MB)
 
Ima li neko preporuku za neki wifi hot-spot koji bi se koristio sa ovim karticama? Iako imam dual sim telefon, hot-spot mi ubi bateriju, pa stalno u džepu nosi eksternu bateriju, pa pali gasi hot-spot...

Dakle 4g, može aliexpress, može kod nas, da nije preskup :)

Ako sam skapirao tebi treba mifi ruter. Ja sam pre godinu dana kupio u VIP-u za 50 evra sledeci:
Huawei E5573C

Uredjaj radi sasvim korektno. E sad, da li se u medjuvremenio pojavila neka povoljnija kupovina to ne znam jer nisam pratio.


@Ser.Joza
Meni je proslog leta posrkao sve kune sa racuna nakon sto sam potrosio 300 mb u toku dana. Iz tog razloga sam sledeci put nosio dve kartice, na jednoj da mi stoje kune, a drugu da koristim. I onda sam kada prestane da radi internet prebacivao novac sa jedne kartice na drugu i ponovo aktivirao paket.
 
Poslednja izmena:
Da da, to je to, mislio sam da ima nesto jeftinije, 20-30e.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ima na KPu za 3-4000 tih rutera. Mozda je skroz novi, ali generalno who cares :)

Sto se 300MB tice, automatski se obnavlja dok ima novca.
Neki kazu da zakljucava potrosnju kada se predje 300MB, ali na svim mojim karticama prekoracuje uvek :(
 
A može i malo komšije, malo EU - kod Žekija je 3gb 1200 din. Tako da mu za Grčku dođe isto kao i Bonbon, možda čak i lakše u smislu kako doći do kartice.
d32aeb8f57f240525feda0c4d33972f6.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Sa kim Globaltel ima ugovor u Grčkoj?
Da ne bude da nigde nema signala.

Ja ću verovatno koristiti Telenor dodatak ove godine, moja kartica, nemam cimanje sa mifi. Ali imaću i jednu Globaltel kod sebe, pa možda može da bude ok izbor.
 
Vodafone valjda. Proveri sa njima u cc, javljaju se odmah i poprilično su dobro upućeni u sve :)

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko probao bonbon skoro u EU, van Hrvatske? Moj drugar je uzeo novu i posle dva dana su mu na nedeljnom flat paketu primenili ogranicenje interneta u romingu. Ja sam u aprilu poslednji put koristio srednji internet doduse samo dva tri dana tako da nisam primetio ogranicenje. da li je na snazi ogranicenje interneta za sve kobinacije i internet. znam da na sajtu stoji tako ali da li se primenjuje na sve korisnike?
 
Da li je neko probao bonbon skoro u EU, van Hrvatske? Moj drugar je uzeo novu i posle dva dana su mu na nedeljnom flat paketu primenili ogranicenje interneta u romingu. Ja sam u aprilu poslednji put koristio srednji internet doduse samo dva tri dana tako da nisam primetio ogranicenje. da li je na snazi ogranicenje interneta za sve kobinacije i internet. znam da na sajtu stoji tako ali da li se primenjuje na sve korisnike?

Po pravilu bi trebalo da bude do 4 meseca bez ograničenja, ali skontali su da masa ljudi koristi isključivo u EU pa su stavili block odmah.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ima pravilo da se kartica mora neko vreme koristiti u HR pa tek onda u EU da ne bi bilo FUPa.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nema tu vise “pravila”, racunajte da odmah ima FUP.

http://www.bonbon.hr/ponuda/cjenik/cjenik-na-bonove/medunarodne-usluge

PaketFUP u GB
Srednji internet1,7
Veliki internet2,2
Jako veliki internet 2,9
Jako velika kombinacija 5
Tjedni internet 1
Tjedni Flat3,4
Veliki dnevni internet0,48

Nakon potrošenog iznosa iz tablice, naplaćuje se iznos od 0,04 kn/MB.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^stavite ove tabele u [ code] tag (bez blanko naravno).
Skroz se cudno inace formatiraju.
Kod:
Paket                   FUP u GB
Srednji internet        1,7 
Veliki internet         2,2 
Jako veliki internet    2,9  
Jako velika kombinacija 5 
Tjedni internet         1 
Tjedni Flat             3,4  
Veliki dnevni internet  0,48
 
Poslednja izmena:
Trenutno u Grckoj koristim A1 sa tjednim 20GB paketom i radi sve kao zmaj... Na Cosmote mrezi. Nisam probao ostale. Nema FUP-a..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno