Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Sebi ne mogu da naplate. Opet to njima ide u dobit bez troskova.
 
Sebi ne mogu da naplate. Opet to njima ide u dobit bez troskova.
U tome i jeste fora, sto to nije ista firma iako je ulagač. Radio dugo u jednoj takvoj pa znam. Postoji na 3 kontinenta, u 3 države EU i u Srbiji, svi trguju izmedju sebe i svi moraju da rade po cenama sličnim kao sa drugim firmama. Nije regulativa kompanije nego anti monopolskog zakona EU. Naravno da ima određenih benefita, ali u globalu je fer trgovina sa stvarnim plaćanjima.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Van EU da su, da, nije prosto (ali se maze).
Unutar EU im je svejedno. To je dobit cerke firme, vrati se maticnoj. Njima je isto.
 
J5 2015 у Немачкој, Манхајм, ужи центар, ево брзина на свим мрежама (бонбон интернет картица)

f0db84edd9bd4764103b395091c36f3e.jpg
8da1e324f28fae60a03c8da87eee44ec.jpg
a50a520bfdd9557a6220d596d0a6248e.jpg


Sent from Galaxy S8
 
@alfaunits imam let iz bg u cetvrtak ali ranom zorom, hvala ti na ponudi svakako. Videcu jos do srede mozda stigne. Ako ima neko iz NS voljan da ju ustupi do 28og bio bih mu vrlo zahvalan :)
Imam ja... Dacu ti,sa sve aktiviranim paketom i preostalih 3gb do 30.07.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
putjem u nedelju za Grcku i planiram da uzmem onaj paket od 5gb dnevno, kako je najbolje da ga aktiviram, kroz aplikaciju ili neki sms da saljem? kolko sam ovde citao kada ga jednom aktiviram on se automatski aktivira za svaki dan ne moram ja to da radim?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ја сам га активирао преко веба.. Сам се реактивира вероватно око поноћи а потврдни СМС стиже око 10ч, ако имаш довољно кредита. Ако се потроши раније неће се сам реактивирати пре поноћи него ће трошити кредит..

Sent from Galaxy S8
 
Teško da može da bude 0,00 troška zbog zakona o monopolu. Iako su ista grupacija moraju da naplate fer cenu u skaldu sa cenovnikom za druge operatere. Tako je za sve druge delatnosti u okviru EU.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Jel to vazi i za VIP TAG grupu?
Naplacuju oni to ali to ti je isto kao kad bi ti prebacio pare iz levog u desni dzep i rekao sebi, evo naplatio sam Bobanu putne troskove do prodavnice...
 
Poslednja izmena:
Jel to vazi i za VIP TAG grupu?
Naplacuju oni to ali to ti je isto kao kad bi ti prebacio pare iz levog u desni dzep i rekao sebi, evo naplatio sam Bobanu putne troskove do prodavnice...
Pa nije baš isto, ako uzmeš u obzir da bi morao da platiš porez na sav novac koji si prebacio iz jednog u drugi džep.
 
Unutar EEA nema tog poreza, tj. iznosi 0%.
 
Evo rezultata bonbon Sim internet kartice u Grčkoj sa 3G mifi router. Nalazim se na Karidi beach, Sitonia.

481c8a7eca97b5ca7cfd17571c6d2570.png


Probao sam da ubacim u tel. J5 2017 Samsung ali nisam imao 4G, probao sam sva podešavanja na njemu ali 4G nisam dobio. Juče sam bio na Lagomandri, Koviu i Kalogria plaži i pokrivenost mreže je očajna na tim plažama. Eto to je moje iskustvo a sutra idem na Orange beach i još jednu pa javljam pokrivenost na tim plažama. Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo rezultata bonbon Sim internet kartice u Grčkoj sa 3G mifi router. Nalazim se na Karidi beach, Sitonia.

481c8a7eca97b5ca7cfd17571c6d2570.png


Probao sam da ubacim u tel. J5 2017 Samsung ali nisam imao 4G, probao sam sva podešavanja na njemu ali 4G nisam dobio. Juče sam bio na Lagomandri, Koviu i Kalogria plaži i pokrivenost mreže je očajna na tim plažama. Eto to je moje iskustvo a sutra idem na Orange beach i još jednu pa javljam pokrivenost na tim plažama. Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk

@gdemic
Ako si karticu ubacio u 3G mifi onda nema šanse da dobiješ 4G signal.
Ja sam prošle godine sa 4G ruterom imao 4G signal.
Malo čudno da tel nije imao bolji rezultat, da li je LTE?
Nije ni meni baš neka brzina 20/8 isto veliki ping.
Ali sam lepo koristio...

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
@gdemic
Ako si karticu ubacio u 3G mifi onda nema šanse da dobiješ 4G signal.
Ja sam prošle godine sa 4G ruterom imao 4G signal.
Malo čudno da tel nije imao bolji rezultat, da li je LTE?
Nije ni meni baš neka brzina 20/8 isto veliki ping.
Ali sam lepo koristio...

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka

Znam za ruter, 3G je 3G.
Telefon jeste 4G LTE ali nisam uspeo da dobijem 4G brzinu, ne znam u čemu je kvaka. Probacu ponovo pa da vidim o čemu se radi.
Možda 3G je bolja opcija :) , sporije pa duže traje dnevni paket od 5gb
Kad deca navale na yt sa 4G ima da nestane za 2 sata :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone SE se povezao preko WiFi na 3G MiFi, zato nije 4G :)
Ali zasto J5 nije se nakacio na 4G je hmm.
 
@gdemic
J5 2017 je stvarno LTE i treba da ima 4G.
Probaj APN da izmeniš u "internet.ht.hr"
User name i pass treba da je prazno.
Nezovi je "bonbon internet"
Možda možeš da napraviš novi pa njega da aktiviraš.
To koristiš internet SIM od 5g dnevno. Baš ti treba onda 4g da bi iskoristio svaki dan ;)
Pozzz.

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Unutar EEA nema tog poreza, tj. iznosi 0%.

Eh sad, porez na prenos sredstava.

U okviu TAG grupe postoji veći broj kompanija registrovanih u različitim državama. Svaka kompanija je zaseban pravni subjekt i plaća porez na dobit prema državi poslovanja. Prelivanje sredstava iz jedne kompanije u drugu je nešto što se radi na najrazličitije moguće načine, a uglavnom sa ciljem da što više novca stigne do matične kompanije, uz zbirno plaćeno što manje poreza. Ako su EU pravila omogućila da kompanija kompaniji potpuno besplatno da resurse, onda to može i između, recimo, VIP Austrija i VIP Hrvatska. Ako su pravila EU da se korišćenje tuđih mobilnih mreža naplaćuje, onda i oni međusobno moraju da naplate. Ukoliko postoji bilo kakva naplata (obavezna ili ne), siguran sam da to kontroliše pre svega poreska uprava zemlje sa najvećom stopom poreza na dobit, jer su transferne cene (https://www.investopedia.com/terms/t/transferprice.asp) najjednostavniji način prelivanja sredstava u okviru grupe kompanija.
 
Ma ona moze slobodno da naplati i 10x vise - ali povuce dobit bez troskova, i opet je na nuli. Ne postoji zabrana da maticno preduzece od ogranka izvuce dobit, bez obzira odakle je ta dobit.

A da se stvarno "kontrolisu" tranfer prices - ne mogu a da se ne nasmejem koliko se tome ne moze uci u trag, a i kada se udje, poreske bukvalno mole firme da bilo sta plate od poreza (iz iskustva pricam)
 
Poslednja izmena:
@gdemic

Pre 5 dana sam došao sa istog mesta odakle si ti sad. Na Lagomandri i Kalogriji 4G radi bez greške a slično i na Lagonisi (gledao sam utakmicu na EON-u RTS-HD na toj plaži i to preko VPN-a). Postavio sam speedtest u ovoj ili u onoj drugoj temi pre 15ak dana. 45-50mbps DL se ostvaruje lagano, Huawei P10lite, bonbon kartica, Cosmote provajder preko kog bonbon ostvaruje roaming.

Neko podešvanje tog mifi rutera (3g ruter neće dati ni blizu ovih brzina), provider, to su verovatni uzroci lošeg rezultata.
 
Možda je limit MiFi Wi-Fi?
Meni Telenor u kući radi 100mbps preko S7, 80mbps preko Huawei rutera I računar na kablu, 30mbps Huawei ruter I bilo koji uređaj preko wireless.
 
Jasno mi je za mifi wifi i 3G , to je očekivano. Video sam ranije da svi imate dobar 4G i pratim ovu temu mesec dana. Probao sam sad ponovo na J5 i zaključio da nešto nike u redu sa telefonom. Možda nije otključan za sve mreže mada mi je serviser-prodavac rekao da je otključan za sve mreže a i nakačio se na cosmote...Ostali telefoni u porodici su zakljucani na MTS mrežu pa ne mogu da uporedim :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jasno mi je za mifi wifi i 3G , to je očekivano. Video sam ranije da svi imate dobar 4G i pratim ovu temu mesec dana. Probao sam sad ponovo na J5 i zaključio da nešto nike u redu sa telefonom. Možda nije otključan za sve mreže mada mi je serviser-prodavac rekao da je otključan za sve mreže a i nakačio se na cosmote...Ostali telefoni u porodici su zakljucani na MTS mrežu pa ne mogu da uporedim :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li ti je na tom J5 APN internet.ht.hr?
Pitao te ovo već @akole ali nisam video da si nešto odgovorio na tu temu.
 
Poslednja izmena:
Cosmote 4G odlično radi u Sitoniji. Konkretno Sarti i Armenistis.
 
Da. Postavicu sve fotke veceras korak po korak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo uspeo sam konačno da na J5 dobijem 4G. Kako sam to dobio ni sam me mogu sebi da objasnim. Verovatno nešto od vaših saveta sam ponovio ali ovaj put je upalilo ;)
Hvala svima.
a2af428cbb895c8e57b0d79bcbac1e1d.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ti je na tom J5 APN internet.ht.hr?
Pitao te ovo već @akole ali nisam video da si nešto odgovorio na tu temu.
Можда човек не зна шта је АПН и како се мења , али битно да је сад ухватио 4Г
 
Poslednja izmena:
Ма да, него човек га питао овај не одговара, ако не зна није срамота питати.
 
Izvinjavam se ako nekom nisam odgovorio, možda sam mislio da jesam odgovorio a u stvari nisam i td. Zapravo moj problem sam izneo na dva mesta pa nisam siguran gde sam šta napisao.
APN sam podešavao (internet. ht.hr ) ali iz nekog razloga nije radilo.
Hvala još jednom svima. Idem u vodu pa na ladno pivo :)
Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno