Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Hvala svima. Nadam se najboljem u svakom slucaju :). Nisam ni skidao njihovu aplikaciju - skinucu. Sve sam radio preko sajta. Tamo ne uocavam PUK u nalogu. Nemam skener, pa sam slikao pasos. Ne znam ima li sanse da prodje sa tim attachement-om famozna registracija (za koju je potreban i PUK), pa zato nisam ni pokusavao na drugi nacin. Nije ni bitno, popust jeste dodatna povoljnost, ali ni ovako nije skupo tj. povoljnije je od bilo cega drugog i to znatno. Hvala jos jednom.


P.S. Kod mene nema detalji broja na sajtu, jer je samo prikacen uz korisnicki nalog, nije i registrovan, pa zato (za registraciju i traze PUK :)).

kako nema PUK u nalogu, ima i na mobilni i kompjuter , nisi klikno na Pogledaj detalje

Screenshot_22.png
 
nije pomoglo. Podrška nema pojma. Ne znam šta se dešava, pre nekoliko nedelja radilo odlično.
Da nemas mozda vise APNova? Ne pitam pod tim KOJI koristis, bitno je da nemas vise od jednog, cak i da su identicni podaci. Znaci samo ovaj internet.ht.hr i jedan za MMS imas? To je meni pravilo bas problem u Ceskoj.

Sta ti kaze na *136#, da je dozvoljen saobracaj? Kad odes u podmeni za zabranu net au romingu i pokusas da aktiviras, sta ti ponudi kao opciju?
Pogledaj i druge opcije tu, ne secam se napamet sta moze da se podesi :( Znam da mogu dve stvari da se zeznu, jedna je totalna zabrana, a druga je moguci trosak (ali ako imas dodatak, to ne treba da radi nista).

@Churla, koliko se secam, tu uvek pise ZABRANI, pa kada udjes u podmeni, onda ti ponudi "Posalji DA za ZABRANIS' ili "Posalji DA da DOZVOLIS"... nisam siguran napamet, mnogo je nezgodan meni :)
 
Zaboravite. Ja sam bio *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Umesto svoje internet sim koristio supruginu bonbon karticu koja nije imala aktivan net paket. Nisam znao da posedujem obe kartice. Trebalo je par sati dopisivanja sa podrškom da utvrdim da postoji neslaganje u broju.
 
@alfaunits
Hvala. Korisno. Treba prosiriti sticky koji je pisan kad su populane bile net kartice izgleda. APN, ussd, restrikcije ... Ako vidi mod.
 
Izgleda da ne salju vise kartice u Srbiju, porucena kartica pre 3 nedelje, pisao im na FB i kazu ne salju kartice van Hrvatske...
 
whaaat? mozda nas ima previse koji koristimo karticu samo u EU roamingu a ne i u HR pa nece vise da prodaju..

Sent from Galaxy S8
 
moja kartica se koristi i u hr drugar koristi kad ide tamo poslovno.
whaaat? mozda nas ima previse koji koristimo karticu samo u EU roamingu a ne i u HR pa nece vise da prodaju..

Sent from Galaxy S8

Sent from my M9 using Tapatalk
 
Da salju jedino Tourist kartice ali kolko sam ja njih razumeo to je nesto skroz drugo...i mozes samo turist pakete da uzimas
 
Pa onda to nije problem. Jer nemaju posebnu ponudu za tourist kartice.

Ponuda je standardna. Jedino ne moze Data SIM. A sa ovim nedeljnim paketima od 1 i 2GB nema problema. Uopste nije skupo. Cak je data SIM izgubio na vrednosti zbog tih nedeljnih paketa.

Ako vam je skupo 1.3€ za 1GB nedeljno u EU roamingu, šta da radimo.

Lično, samo tourist sim i koristim. Još sad imaju i pozive koji svakako važe između kartica (što na data sim ne možeš da koristiš).

Data SIM kartice mogu da se kupe samo u HR (a to što su stizale kad stavite adresu Beograd, Hrvatska je bio samo propust u sistemu - verovatno HR pošte).

Evo šta meni nude na tourist SIM kartici:
Screenshot from 2018-06-21 15-53-08.png
 
Poslednja izmena:
ipak kome treba vise podataka, najbolji je paket od 5gb dnevno za 10 kn.. a toga za turiste nema.

Sent from Galaxy S8
 
da to je najbolji paket zato sam i narucio karticu, ali izgleda da to vise nece moci...jedino neko u HR da mi uzme karticu i posalje postom
 
Vidite HT telekom znaci ista firma 80 kuna flat rate u HR a u romingu 2.9 giga ne zaboravite da je to limit,koristio ovo pre bonbon,isti AP isto on line kupovina popune i nema registracije n
 
@pajica, slažem se, sve zavisi od individualnih potreba.

Samo kažem da je ponuda za tourist SIM isto ok (to je ustvari obična bonbon prepaid - ne data sim). Ipak bolju ponudu (uzimajući u obzir i to što sve radiš "iz fotelje") nisam našao.

Meni je bilo okej lično i sa 6GB za 10 dana u Nemačkoj, i za kraće dnevne odlaske u Bugarsku (1 ili 2GB nedeljni). Jeste da je 5GB dnevno bolja ponuda, ali šta sad :)
 
Ja naručio juče i ovo mi stiglo.. Normalno moja adresa u Srbiji i kartica srpska..
Npr onaj nedeljni paket od 2gb je sasvim super u romingu, ne treba preterivati.. Pa neko ovde ima 2gb za ceo mesec..
c19e0018d3f982341e9a484276117de6.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Cekaj ako sam dobro razumeo, svi paketu u roomingu imaju Fair Usage Policy (FUP)
I to te ogranicava na 2.88 gb bez naknade. Jel to znaci da samo 2.88gb mozes dnevno koji god paket da imas?
 
Kolko znam samo ovaj FLAT ima FUP na 2.88gb. Inače u samoj EU roaming regulativi imaš definisane FUP vrednosti u zavisnosti od cene paketa koja je korisniku naplaćena.

Nisam imao problem sa 6GB paketom (da potrošim oko 5GB za 10 dana). Sama EU regulativa reguliše FUP vrednosti - kako operateri ne bi došli u nezgodnu situaciju (da roaming korisnici koriste resurse previše).

Zanimljivo kod Rumunskih kartica (dobijate recimo 9GB za 9€ na mesec dana, plus bonus ok 90GB koji važi samo u matičnoj mreži). Ima dosta takvih primera.

I to konkretno kod Rumuna - od tih 99GB za 9€ - troši se prvo 90GB bonusa, pa kad to potrošite počinje da se troši 9GB osnovnog data saobraćaja - a kad ste u EEA van Rumunije, odmah troši od tih osnovnih 9GB (bonus ne dira).
 
Poslednja izmena:
Ja naručio juče i ovo mi stiglo.. Normalno moja adresa u Srbiji i kartica srpska..
Npr onaj nedeljni paket od 2gb je sasvim super u romingu, ne treba preterivati.. Pa neko ovde ima 2gb za ceo mesec..
c19e0018d3f982341e9a484276117de6.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
to je stiglo i meni i posle 3 nedelje sam ih pitao gde mi je kartica i rekli mi da ne salju za srbiju


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Neki kažu da su pre 10ak dana naručili i dobili.. Plus piše na sajtu..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
na ovom dnevnom paketu od 5gb nema nikakav FUP, moze da se trosi dnevno tih 5gb. jednom sam dokupio jos jedan dnevni paket tj jos 5gb i potrosio ih bez problema.

meni licno je dovoljno i taj nedeljni od 6gb ali kad se nakaci cela porodica na hotspot, i kad dete od 1,5god sa boginjama nema drugu razonodu do crtaca sa youtube, potrosi se..

Sent from Galaxy S8
 
To su specijalne prilike.. Al za pojedinca 2gb nedeljno je paket ubio se..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Sta mi je najbolje za letovanje u Grckoj za internet? Krecem sledeci cetvrtak pa mislim da mi je kasno za narucivanje bonbon-a, da li ima tamo neka njihova kartica da se uzme... citam da je prosle godine bilo za 10tak evra neka Vodafone kartica sa 8Gb neta, da li ima toga jos?
 
Poslednja izmena:
Ili kazi odakle si, mozda ima neko na zajam :)
 
Pisao sam već prošle nedelje da sam naručio 2.6. i da mi je stigla. Pogledaj prošle nedelje kad sam pisao kad je alfa čekao svoje kartice.
 
Imaju svi ali zavisi gde se ide,Vodafon nema sjajno pokrivanje, uzeti Cosmote,moze on line da se dopuni, traze pasos
 
Kako proveravate stanje megabajta na internet sim kartici?
Nece da mi posalje poruku MB na 13977. Mozda zato sto sam jos uvek u Srbiji, ima li to neke veze?
 
Nazad
Vrh Dno