Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Ne znam Deki, ja imam neki tele2.hr (skroz ok varijanta, tipa 10gb i 500minuta/sms-ova za oko 13e i evo Düsseldorf (sami centar) i sva mesta okolo dosta često i na 2g pada. Moguće da ima puno provajdera pa jedni druge kolju sa signalom ali ja i sve kolege kukamo samotako.

Ako ima neka varijanta i za ovaj tele da menjam apn samo javi [emoji6]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mislim da sam našao nešto sjajno :D

66405e056596a617c87171c2797643a8.jpg
 
Meni lici na postpaid, mada pise pausaly ;)

PRoday, ne znam :)
 
Te MVNO zaboravite za roming. Bonbon nije MVNO, nego je samo T-Mobile brand, sto je skroz druga prica - oni, TSonera i Vodafone diktiraju u sustini sta ce Evropa da radi po pitanju mobilne ;)

Ja sam super zadovoljan.
Tarifa je educom.at i ide preko Yesss-a, a Yesss je u vlasništvu A1.

Za 10€ se dobija 10GB u prenesi varijanti.
2000 smartova za minute i poruke.
200 minuta za EU mreže.
2,8GB u romingu.

3G sam dosad imao u Slovačkoj i Španiji i brzine su bile ok. Za privremeni turistički boravak sasvim dovoljno.
 
bez viazanosti = bez UO.

Svejedno. javi :) Mada 20e za Slovacku da se potrosi... mnogo bre, to jedino za prevoz do Beca :D
 
Sve je to super dok ne dođeš u nemačku i vidiš koliko je očajan signal ovde!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Potvrdjujem.
Tmobile je ok ali papren. (u manjim mestima cesto ima samo 2G i 4G)
Vodafone solidno ali 95% 4G band 20.
O2 katastrofa osim u vecim mestima.

Imaju neku politiku ako im se neisplati (nema dovoljno korisnika) jednostavno nece da postave/modernizuju baznu stanicu.

Mi smo za njih vrh sto se tice pokrivenosti.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Eh sad, da vidis kad ti dodju ovi sto hoce da se MTS proda bas toj trojici :p
 
bez viazanosti = bez UO.

Svejedno. javi :) Mada 20e za Slovacku da se potrosi... mnogo bre, to jedino za prevoz do Beca :D

od Bratislave do bečkog aerodroma imaš shuttle bus za 5€, 45 mi vožnje, i pravac hrvatska po BonBon :d
 
Jel treba za net po Madj. I Aus. da se upisuje apn?
I dal ostaviti automatski odabir mreze i u roamingu?

Sent from my LG G4 using Tapatalk
 
BonBon u Mađarskoj radi bez ikakvog menjanja APN. Bar je radilo pre nekoliko meseci kada sam prolazio kroz HU.
 
Zavisi od telefona i trenutka. Meni na Note 3 je radio super, na S7 je morao APN da se menja.
 
@alfaunits
Koji se apn-ovi upisuju ako ne radi net?

Sent from my LG G4 using Tapatalk
 
internet.ht.hr
I moraju svi ostali da se izbrisu! Jos je gore ako postoji vise od jednog APNa cak i da se selektuje pravi.
 
Hvala na odgovoru :)

Sent from my LG G4 using Tapatalk
 
Inače samo da javim ovo za Slovačku. Signal je 4g only (za ovu karticu) znači nema priče nego samo net i kad nema 4g nema ni neta. Generalno je okej, brzine variraju od 14/24 za down i 6/12 za up.

Mislim ima za priču, 4 centa je minut ili sms.

Ima još i 1gb za eu (generalno 0.83gb)

Mislim da koriste 800mhz bazne stanice.

Uglavnom imaju akciju. Kartica je 4€, dobijaš neograničeno za 4G net traje 30 dana, sledeći put da bi imao to košta 12€.

Sasvim okej.

Neko je pitao za Slovačku, pa eto da ga uputim za jeftinije.

4KA je operater.
 
Koju Bonbon karticu/planove najcesce narucujete/koristite?

Internet SIM ili obicnu?

Inace, sta preporucujete za nedeljna putovanja u EU?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ima li neko nesto dobro za francusku da preporuci u vezi mobilnog interneta?

Da je prepaid varijanta

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas ne.... Vip prepaid roming net 1gb ne vazi u FR, dok postpaid važi.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
zavisi od potrebe, ja imam i jednu i drugu dnevnu od 300mb mi zavrsava poso
Hvala na preporuci. Iako sam procitao vise postova, i pogledao njihove ponude - jos uvek su mi nejasne opcije. Videcu u praksi :)

300MB za 3kn je dnevna opcija samo za internet SIM-icu?

Ako se uzme npr bon od 44kn, potrosi 9kn na 3 dana za 300MB - sta se desava sa preostalim stanjem? Moze li se koristiti posle par meseci opet?
 
Samo na 90 dana uplaćuje kredit da je održavaš.
 
Hvala na preporuci. Iako sam procitao vise postova, i pogledao njihove ponude - jos uvek su mi nejasne opcije. Videcu u praksi :)

300MB za 3kn je dnevna opcija samo za internet SIM-icu?

Ako se uzme npr bon od 44kn, potrosi 9kn na 3 dana za 300MB - sta se desava sa preostalim stanjem? Moze li se koristiti posle par meseci opet?

naravno,
 
Jel postoji neka worlwide opcija, Bonbon mi ne radi posao?

Za sada sam na Viber Out/Skype opciji.
 
Ima https://surfroam.com/ radi dobro, testirano u: Srbiji, Nemačkoj, Bugarskoj, Poljskoj, Makedoniji, Srbiji, Rusiji, Ukrajni, Španiji, Francuskoj, Alžiru, Tajlandu, Meksiku, Japanu. Već duže od godinu dana imam ovu karticu.

Par napomena:
- SIM košta 15€, dolazi sa isto toliko kredita.
- Kredit i kartica važe godinu dana
- Ne postoje paketi, kredit se direktno troši za DATA saobraćaj
- Kartica ne podržava pozive uopšte.
- Kartica ne podržava odlazne SMS poruke, ali podržava dolazne (UK broj)
- Moraš ručno podesiti APN na globaldata user i pass prazno i uključiti data roaming
- Kartica je tzv pametna SIM kartica i sadrži 3 logičke SIM kartice (profila) koje se dinamički menjaju u zavisnosti od države u kojoj si.
- Zato što kartica ima 3 profila, prilikom promene istog, može se desiti da APN podešavanje nestane pa moraš ponovo podesiti APN na globaldata
- U zavisnosti od države i mreže - negde je dostupan 3G, negde 4G.
- Cene su od 0.01€ za MB pa do par € za MB, ali u ogromnom broju zemalja je 1¢=1MB, ima dosta onih gde je 2¢=1MB, itd...

Cene pogledaj ovde:
https://surfroam.com/pages/rates
 
Ja imam ovo nešto i korektno mi radi. Ako sam razumeo šefa, oko 12e izađe 10gb i 1000 minuta/poruka
29dda7af06da36e0e7c9647b63721b47.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kupio sam dve bonbon kartice platio preko visa kartice jos 1.12 i evo posle 20 dana nikako da stignu u Srbiju. Jel imao neko slicna iskustva? Sta da radim da cekam još ili da im se žalim?
 
Nazad
Vrh Dno