Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Danas stigao u CG. Otišla cura da kupi onu mtel karticu o kojoj se ovde govori, 500 GB - 15 dana - 5e, uzgred odma na granici pre provere nam devojka dala flajer o tim akcijama. U marketu nisu imali tu pa joj ponudili Telenor 1000GB - 10 dana - 5e. Tako da znate da ima i to ako kome treba.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Evo da zaključim (nadam se) ovu sagu sa bonbonom: brisanje i kreiranje apn-a (identične postavke) su rešili problem sa web pretraživanjem. Tapatalk i viber su radili sve vreme, a web problem je postojao i na laptopu i ženinom telefonu kada koriste hotspot sa mog telefona.
Kune su mi skinuli zato što se telefon kačio (navodno) i na srpsku i na makedonsku mrežu po jednom, a kako navedene zemlje nisu u EU, u njima ne važi EU roming...
Kartica je dual sim telefonu, kroz Srbiju je internet išao sa vip kartice. Promenio sam na bonbon tek kada smo izašli iz MK, a nakon što sam ručno odabrao Cosmote GR mrežu.
Dakle, ponovo lažu. Kad se vratim u BGD, obe bonbon kartice koje imam će na doboš, nije vredno maltretiranja.
 
Možeš da tražiš ispis korištenih usluga ili tako nekako i tamo će da ti piše na šta je potrošeno toliko novaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo da zaključim (nadam se) ovu sagu sa bonbonom: brisanje i kreiranje apn-a (identične postavke) su rešili problem sa web pretraživanjem. Tapatalk i viber su radili sve vreme, a web problem je postojao i na laptopu i ženinom telefonu kada koriste hotspot sa mog telefona.
Kune su mi skinuli zato što se telefon kačio (navodno) i na srpsku i na makedonsku mrežu po jednom, a kako navedene zemlje nisu u EU, u njima ne važi EU roming...
Kartica je dual sim telefonu, kroz Srbiju je internet išao sa vip kartice. Promenio sam na bonbon tek kada smo izašli iz MK, a nakon što sam ručno odabrao Cosmote GR mrežu.
Dakle, ponovo lažu. Kad se vratim u BGD, obe bonbon kartice koje imam će na doboš, nije vredno maltretiranja.
Moje iskustvo sa dual telefonom, iskljucen data transfer i takodje odose kune, savet iskljuciti sim karticu dok se ne udje u EU

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Ma sve je to ok, ali u istom telefonu se to dešava samo bonbonu. Kako se nije desilo sa vodafone (DE), BH Telekom, Mtel (Rep Srpska), vip, telekom?
Neću da propadnem za 18 kuna, ali ovo nije prvi put da lažu tako da ću definitivno da menjam, najverovatnije za A1.
 
Ma sve je to ok, ali u istom telefonu se to dešava samo bonbonu. Kako se nije desilo sa vodafone (DE), BH Telekom, Mtel (Rep Srpska), vip, telekom?
Neću da propadnem za 18 kuna, ali ovo nije prvi put da lažu tako da ću definitivno da menjam, najverovatnije za A1.

Toje vise do fona problem
 
Mozda je kao MTS fora sa po 50din?
 
Код мене исти зајеб, а сигуран сам да нисам укључивао роминг за бонбон картицу, скинули око 18 куна. Ја их контактирао преко месинџера, као наводно накачио се на мрежу у Србији. Вратили ми куне на рачун. Мангупи као ови наши, куловски скидају.
 
Ja sam jednom pozajmio karticu i kolega je istrosio 30kn pre nego je aktivirao paket -cimnuh podrsku da provere, vratili su kune i aktivirali paket.

Ali stoji da se kod VIP/A1/Vodafone izgleda "slucajno" kace telefoni na pogresne mreze, kao kod nas ono "roming na Avali" sto je bio?
 
Mene su od**bali, kažu „nažalost na spajanje na mobilne podatke ne možemo utjecati. Uključuje se isključivo u samom uređaju. “
Roming nije bio uključen, nisam i**ot. Mreža u GR odabrana ručno. Lopine.
 
Pogledaj pod data usage, ako mozes da smanjis deo za pregled na 10ak dana. Videces da li je kartica povukla podatke kada nisi bio u GR, sem ako nisi istog dana bio i u SR/MK i u GR ukljucio podatke.
Ako nije, a nasa kartica ti je bila za podatke, onda vec ne kapiram, jer ona fora sa 50 din. bi mogla iskljucivo ako ti je Bonbon bio na LTE povezan (bez obzira da li je ukljucen data roaming).
 
Nisam uspeo u grckoj da aktiviram bonbon, verovatno moze samo u hrvatskoj.

Sent from my H30-U10 using Tapatalk
 
Mi smo je i iz Srbije aktivirali.
 
Onda je kod mene kvar na kartici u pitanju.

Sent from my H30-U10 using Tapatalk
 
Koji tip kartice i kako si probao da je aktiviras?
 
Sta je na kraju najbolje za Grcku za 14 dana ?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zavisi koliki protok ti je potreban i koliko brzo ti je potreban net kad udješ u Grčku.

Wind gr mi je dozvolio jednu elektronsku dopunu i posle toga samo fizičke dopune :(
Imaju onu glupu foru da odbiju 20% za taksu na mobilni, pa kada uplaćuješ 12e, dobiješ 10e.
Kartice postoje 12 I veće, a u Wind prodavnicama postoji i 6e, ali nije da ih ima bas svuda.

Anyway, k'o već ima karticu, 15 dana, 7gb, 7e.
30 dana, 10gb, 10e.
Plus ta taksa koju odbiju prilikom dopune.
 
Meni je Telenor roming dodatak odlično odradio posao... 2x1GB za 10€
Kad koristim bonbon, za čas mi svuče kvotu sa svim što se nakači, ovako preko telefona mogu lakše da kontrolišem saobracaj.
 
Koristio sam i ja bonbon 2 godine ali citam ovde da vise nije ok... Znaci taj wind gr je ok..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pod uslovom da tamo gde ides ima dobar signal za Wind, inace hrvatski A1.
 
Ja uzei hrvatski A 1,i ne radi mi net u grčkoj jer je kartica neki turistički paket i net ne radi, može samo u hrvatskoj. Zvao korisnički servis i rekli mi da ne može da se promeni paket. Tako da... Vodite računa računa koji paket kupujete ako kupujete A1
 
Ja uzei hrvatski A 1,i ne radi mi net u grčkoj jer je kartica neki turistički paket i net ne radi, može samo u hrvatskoj. Zvao korisnički servis i rekli mi da ne može da se promeni paket. Tako da... Vodite računa računa koji paket kupujete ako kupujete A1

Taj turistički paket vredi 7 dana, posle toga možeš da aktiviras i normalne tarife.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa zvao sam ih, i kažu da ne može. Držali me na vezi jedno 20 minuta, sreća pa je poziv free iz grčke. Kada se logujem imam opciju da promenim ali prvo trebam da uplatim kune, e sad... Ne bih da uplatim a da bude kako mi kažu iz podrške da ne može. Jel neko imao slično iskustvo?
 
Uspeo sam preko aplikacije aircash da dopunim bonbon i vratim je u zivot.

Radi 4g milina
 
Malo mi je 2 giga za 14 dana... Preko hot spota sherujem cerki i zeni net.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Bonbon... Kakav crni telenor

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno