Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Не знам да ли видиш, имаш два три поста изнад, поставио сам скриншот одговора, иначе завршио сам посао, један од чланова ми је помогао куповином бона.
 
Postavio si skrinšot razgovora sa bonbon podrškom.

Ja sam ti rekao da probas da dopuniš kredit preko http://www.bonbonijera.hr i da su neki ljudi ovde tako uspevali da “ožive” kartice koje su istekle 90 dana...
 
Ja sam u nekoliko navrata oživljavao karticu putem bonbonjere, poslednji put u septembru, sve radilo ok

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
ili sacekajte ponedeljak(sutra), mozda su im istekle zalihe :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Izgleda da samo bonbon ima taj problem,ostali provajderi imaju sve dopune,sad sam gledao.I svi imaju e-Bon
 
Treba da prodjem kroz hr na putu za italiju. Hipotetički , ako pustim npr youtube da skine recimo 2 Gb da li će ostaviti preostalih 4 Gb za potrošnju sa jako velikog paketa? karticu sam koristio letos u grčkoj 2 x ali sam prolazio par uta kroz hr u toku godine. znam za foru 123 dana prosek, ne verujem da baš broje u bobu svaki mb, ali pitam da li neko ima iskustva... Za svaki slučaj, mogu li da uplatim koliko hoću puta jako veliki paket za skraćenih 6 odnosno 2,6 GB?

Da li neko ima iskustvo sa rumunskim karticama za net za korišćenje u eu?
 
Sutra idem u Sarajevo. Koju pripaid varijantu preporucujete? Treba mi za pozivanje BiH brojeva i srpskih brojeva koji su romingu u BiH. Nesto malo neta ne bi bilo lose da ima za viber ali nije obavezno.
 
Sutra idem u Sarajevo. Koju pripaid varijantu preporucujete? Treba mi za pozivanje BiH brojeva i srpskih brojeva koji su romingu u BiH. Nesto malo neta ne bi bilo lose da ima za viber ali nije obavezno.
Ja ti preporučujem Eronet. Imaju tzv slagalica pa kombinuješ sebi šta hoćeš. Njihov 3G po Sarajevu radi bolje od ostala dva nacionalna operatera, provjereno
 
IMG_5208.jpg

Za potrosnju u EU. U HR je sve dostupno.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Da li ima neko neku ideju sim karticu (pre svega data) za Gruziju?

Evo iz licnog iskustva od pre par dana. Beeline kartica je besplatna. Dopunis za 4 larija (1,3€) i kupis paked od 1G koji kosta 4 larija 30 dana. Naknadno sam video da postoji i 1,5GB paket koji vazi 14 dana za 3 larija. :d
 
Prema BonBon, aplikaciji, potrošio sam 952MB od velikog tjednog (3GB), a onda sam potrošio 9.96 kuna i ostalo je 0.04kune na računu kada je pukao net.

Prema modemu, potrošio sam 988.48MB, s tim što je modem tih dana povremeno isključivan.

Koliko je zapravo naplacivao nakon prekoracenja FUP protoka?
 
Prema cijenama Osnovne tarife uvećano za roaming naknadu od 0,05 kn/MB.
Podatkovni promet (1 MB) osnovna tarifa 0,88 kn/MB.

Znači skoro 1 kn/MB
 
Znam šta piše na sajtu, ali nisam siguran šta su obačunali. U svakom slučaju, 0.960GB je ispalo 952MB (po njihovom brojaču). Kada sam već seo u avion prema kući, napravio sam bezveze potrošnju, baš da vidim da li će da primene FUP, jer su neki korisnici prijavili da nije primenjivan. Imao sam 10 kuna na računu, pa reko' da vidim da li će da ide potrošnja iz dodatka + 0.05 kuna ili neka druga cena. Dakle, veliki tjedni je 952MB u roamingu + su mi 10 kuna potrošili za nekoliko sekundi, najverovatnije na tih 10-11MB, zavisi da li su obračunavali 0.05 ili samo redovnu tarifu.
 
Interesantna stvar za dnevne pakete od 300mb na internet kartici, koji je btw jedini paket na kojem nema FUP-a: preko aplikacije Datally za android može da se podesi dnevni limit, pa nema opasnosti da kune iscure :)

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Extrica! Hvala za info, jako zgodno!

PJ, zavisi od kartica izgleda, moje kartice su medju prvima, i za dve koje koristim jos uvek nema FUPa.
 
Nema na čemu :)

Uzgred, nisam znao gde da pitam, ali verujem da nije (mnogo) off topic - ima li neko pouzdane informacije o tome kako funkcioniše naša mreža na Kosovu? Ako sam dobro razumeo, dole postoji sad mts-ova ćerka firma mts doo, i verujem da nema roaminga ako se nakacimo na tu mrežu. E sad, fora je što oni imaju svoje bazne stanice samo na severu Kosova i u nekim enklavama južno od Ibra (naravno, na sajtu nema mape pokrivenosti). Šta se dešava ako neko sa nekom od naših kartica ode u npr. Prištinu, Đakovicu, Prizren, kači li se na kosovske operatere, da li je u roamingu i ako jeste, zna li se cenovnik?

I na kraju, zna li se koliko košta minut razgovora prema +383 numeraciji kad se poziva iz (uže) Srbije, da li se zaista naplaćuje kao lokalni poziv, ili to važi samo ako se zove broj koji je u mts doo mreži?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Mislim da ces moci da se povezes na mts mrezu a da ne budes u romingu. Mozda bi mogao da iskljucis automatsko trazenje mreze u telefonu vec rucno da izaberes, posto je signal dole dosta los (mada zavisi od mesta do mesta). Nemam pojma ovo za +383, ni sta je to.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nemam pojma ovo za +383, ni sta je to.

To je rezultat briselskih pregovora o kome nećeš praktično ništa čuti u režimskim medijima, zato verovatno i ne znaš.

Kosovo je od Međunarodne unije za telekomunikacije (ITU) dobilo međurodni pozivni broj +383, ukinuti su Telenor i Vip na severu, a Telekom je otvorio ćerku firmu MTS doo koja posluje po kosovskim zakonima (npr. traži od svojih korisnika kosovska, a ne srpska dokumenta pri potpisivanju ugovora) i ima privremenu dvogodišnju dozvolu ograničenu na srpska područja nakon čega se ne zna šta će biti dalje.

Kosovu je Međunarodna unija za telekomunikacije (ITU) u decembru 2016, dodelila telefonski pozivni broj [+383] nakon sporazuma o telekomunikacijama u Briselu - između Beograda i Prištine.

Ovaj sporazum, pored toga što se njime Kosovu dodeljuje telefonski broj, predvideo je i prestanak svih nezakonitih operatora na Kosovu.

Prvog maja prošle godine, dva srpska operatora prestala su da funkcionišu, posebno na severu, dok, treći operator koji je bio nezakonit - radi, nakon što je dobio privremenu dozvolu i ograničio rad.

Kosovski Srbi, prema pisanju Kosseva, smatraju da je gašenje dva srpska operatora nepravedno, jer, po njima, "sada imaju operatora kojeg nisu birali".

Prvi telefonski poziv na broj +383, uspostavljen je u februaru prošle godine.

https://insajder.net/sr/sajt/vazno/9242/
 
Telenor u Mitrovici, poruka je oko 25 din, dolazni poziv je oko 22 din, a odlazni preko 50 din.
 
Moguće je da si se bio nakačio na Vala mrežu, jer je to zvanični Telenor partner na Kosovu van enklava i severa. Inače se (ako sam dobro razumeo) može nakačiti na mts doo mrežu, i važe uslovi i cene iste kao u Srbiji.

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2944587/nepromenjeni-uslovi-na-kosmetu-lazni-roming

c59de10eae95ee1ea839cddec251f91c.jpg


Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kosovo* ima svoj MCC kod 221. Za Srbiju je MCC 220
U Srbiji su u upotrebi sledeći mrežni kodovi:
220 01 - Telenor
220 03 - mts
220 05 - Vip
220 07 - Orion telekom CDMA
220 09 - Vectone Mobile (MVNO) - prestao sa radom
220 11 - Globaltel (MVNO)

Na Kosovu su u upotrebi sledeći kodovi mreža:
221 01 - Vala
221 02 - IPKO
221 03 - mts (ovo nije ista mreža kao mts u ostatku Srbije, mts u ostatku Srbije ima kod 220 03 a na Kosovu 221 03)
221 06 - Z-Mobile (MVNO)

Korisnici mts, telenor i vip mreže na Kosovu mogu pod nepromenjenim uslovima da koriste "nacionalni" roaming na mts mreži na Kosovu 221 03, a Telenor ima i roming na Vala (221 01) mreži na Kosovu, ali po većim cenama.
 
  • Like
Reagovanja: M J
E super, to su korisne informacije. Dakle VIP i mts nemaju roming van srpskih sredina?

Ni na jednom sajtu od naša tri operatera nisam uspeo da nađem cenu poziva prema Kosovu :/

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno