Šta je novo?

Da li moze sa 4:3 na 16:9

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Mozda je glupo pitanje ali me zanima da li se video u kome je format 4:3 moze nekim postupkom prebaciti u 16:9.
Plejer moze to da uradi tj. razvuce sliku ali me zanima da li se nekim postupkom moze ravuci ceo video na 16:9,
nesto sam probao ali renderovanje j edodalo crne povrsine levo i desno.
 
Moze, ali je malo vise glupo da se radi. U izlaznom fajlu podesis neku 16:9 rezoluciju. npr. 1280x720... ili manju, zavisno od fajla...
 
Evo ovo su ti mogucnosti:
attachment.php

objasnjenje.png
 
Poslednja izmena:
Moze, ali je malo vise glupo da se radi. U izlaznom fajlu podesis neku 16:9 rezoluciju. npr. 1280x720... ili manju, zavisno od fajla...
To sam radio ali i dalje dobijem 4:3 plus crnilo, moracu rucno da izracunam 16:9 da bude manji od dimezija 4:3 pa ce ga valjda opkrojiti. Glupo mi je gledatoi 4:3 a sve mi je 16:9.
Neki plejer to lepo sredi na 16:9 a neki mora da se nastimava.
 
Cekaj, to ces raditi da bi ga pustao na racunaru? Ja sam mislio da ga pustas direktno na tv (fleska). A ovako svaki takav fajl da dodatno kompresujes se ne isplati, lakse je u plejeru da promenis aspect ratio...
 
Cekaj, to ces raditi da bi ga pustao na racunaru? Ja sam mislio da ga pustas direktno na tv (fleska). A ovako svaki takav fajl da dodatno kompresujes se ne isplati, lakse je u plejeru da promenis aspect ratio...

Pustam ja to svuda i na kompu i na TV i upload na net. Odradio sam fajl onako kako sam hteo, hendbrake, izracunao sam 16:9, odradi odsecanje vise donjeg dela nego gornjeg dela snimka,
sad sam zadovoljan i fajl je 16:9. :d
 
Pustam ja to svuda i na kompu i na TV i upload na net. Odradio sam fajl onako kako sam hteo, hendbrake, izracunao sam 16:9, odradi odsecanje vise donjeg dela nego gornjeg dela snimka,
sad sam zadovoljan i fajl je 16:9. :d

A to sto fali 20% slike nije bitno :D
 
A to sto fali 20% slike nije bitno :D
Nije mi bitno, to sto sam isekao nije ni bitno, ja nisam expert probam, odradim ono sto hocu,
u ovom eksperimentu spojena su dva klipa u jedan, klipovi su razlicite rezolucije i ovo mi je bilo
najbolje resenje. Bitno je da se na klipovima vidi radnja koja se desava. :d
@weasel,
Ako ovaj cica-glisa crtez govori nesto sarkasticno, predpostavljam; meni nije bitno ja se
ne bavim profesionalno time, ubijam vreme, ako smaram kazi, pitacu drugde ,)
 
Poslednja izmena od urednika:
To je bila pohvala,Lega...
 
Nazad
Vrh Dno