Šta je novo?

iznajmljivanje/izdavanje smeštaja (Booking.com, Airbnb...)

Nije Booking nikakva garancija ukoliko se plati najeftinija opcija, bez otkazivanja.
Ukoliko se plati skuplja (Fleksibilna opcija, sa otkazivanjem) onda je super stvar.
 
OMG...
@bakara

Pričamo o 100 dolara uplaćenih preko Western Uniona.
Za tih 100 dolara ne postoji garancija bookinga (a pošto nema garancije, za taj novac ideš u privatnoj režiji), stvarno ne razumem da ti ovo nije jasno.

Evo pitanje za tebe, Dzošua uplati preko WU 100 dolara (ili evra) kao garanciju za aparman koji je video preko bookinga. Dođe u apartman, i domaćin ga ispali, ne pusti ga u apartman ine vrati novac.
Kako će njemu booking tih 100 dolara (ili evra) da vrati?
Da ponovim da sam ja vec bar 2-3 puta napisao da "ne mora" nista da plati posto nije navedeno!

kakvu garanciju ima on ako ne uplati nista?
pa isto nikakvu, nece mu booking tu nista pomoci on je samo posredovao.
Jedino sto ce iscimati domacina da mu nadje alternativni smestaj.

kakvu garanciju ima domacin ako on ne uplati nista?
Isto nikakavu

ne znam zasto mislis da ce neko da ga ispali za pare?
On je rezervisao kod njega, nije mu to jedini gost, zivi od toga i treba da mu donese ostatak para u kesu.
Nije bas da je uplatio nekom nepoznatom liku preko neta, svakako ce mu doci na adresu.
 
On je rezervisao kod njega, nije mu to jedini gost, zivi od toga i treba da mu donese ostatak para u kesu.
Nije bas da je uplatio nekom nepoznatom liku preko neta, svakako ce mu doci na adresu.
Tuga šta ti pišeš.

Pošto sam host i na bookingu i na airbnb, dobronamerni savet svima.
Ukoliko uplatite novac preko WU idete u privatnoj režiji i novac koji ste uplatili nema nikakvu garanciju.
 
Pa ne uplaćujete valjda ceo iznos preko WU nego samo neki manji iznos u vidu kapare?
 
@bakara

Dzošua uplati preko WU 100 dolara (ili evra) kao garanciju za apartman koji je video preko bookinga.
OOMG...
Nije on "video" apartman na bookingu vec ga je bukirao.
odakle u opste domacinu njegov kontakt za koji mu trazi depozit, ako ih booking ne poveze?

Mnogo stvari ne znas ako se bavis ovime.
Capture.JPGCapture.JPGCapture.JPG
 
Poslednja izmena:
@bakara
Mogu porukom da se dopisuju preko bookinga i da mu domaćin traži uplatu preko WU bez bukiranja apartmana. A onda domaćin blokira datume za njega.
Sve ću ti objasniti, samo pitaj.

Šta si postavio ove screenshotove, mi govorimo o tržištima i fizičkim licima gde nema mogućnosti plaćanja preko bookinga.

p.s. ala te radi sujeta, ne želiš da prihvatiš da ne razumeš dosta stvari.
 
Poslednja izmena:
Ma covek pise gluposti, nema bukvalno veze sa zivotom... ne bih ni video sta pise dalje jer mi je na ignore listi ali videh kad ste ga citirali... Okacio sam link ka jedinom zvanicnom izvoru informacija booking.com sajtu i tu lepo pise sve... Naravno, za njega su to nebuloze i on zna bolje :ROFLMAO:
 
Smestaj koji ne prima kartice kreditne mora da pise gostu i dogovori uplatu depozita.
Ovo kaže akki, stručnjak za booking.

On je to citirao sa sajta, ali ne razume na kojim tržištima šta važi. Stručnjak.
 
Poslednja izmena:
Zdravo drustvo
Imam pitanje da li je neko koristio sajt Agoda? Kakva su iskustva? Uradjena je rezervacija za smestaj i placanje ali jos uvek nemam vaucer, nista mi nije stiglo na mejl, samo skinut novac sa kartice. Agoda nema live chat nego neki robot cat🤮, a hotel mi jos nista ne odgovara, od placanja je proslo vec 4 sata. Ima li neko iskustva…
 
Daleko lošiji od bookinga i airbnb. Prevare i podvale, redovno.
Bude nekad nesto jeftinije, ali prosto nije vredno rizika.
Ako možeš cancel.
 
Kakve podvale? Pisala sam mejl Agodi jos nemam odgovor, hotel takodje nije odgovorio na poruku, a prethodno smo razgovarali visse pputa porukma,cak su m poslali detalje oko transfera sa aerodroma. Kakva su tvoja iskustva, molim te budi koonkretan
Ako bi prekinula a mogu jos do sutra, gubim rezervaciju, ako ne prekinem mislis da mogu da mi ne posalju vaucer iako su naplatili?
 
U principu je isti sistem kao i kod bukinga, ako neko ima iskustva sa bukingom neka napise da li se salju vauceri ili ne, i sta je u stvari potvrda izvrsenog placanja
 
Pre dve nedelje išao sam u Maribor. Pre toga da kažem da booking koristim najmanje 10 godina i da sam trenutno na G2. Elem, išli smo kao dve porodice, a posto već rezervišem sebi rezervisao sam i za drugu porodicu. U mom smeštaju nije bilo odgovarajuće sobe, pa je druga porodica izabrala sličan ali na drugoj lokaciji, apartmanskog tipa. Oba smeštaja su potvrđena. Dan-dva kasnije, kad sam slao lokaciju drugog smeštaja ljudima koji tu trebali da budu smesteni, primetim da ne postoji tacna adresa već samo naziv ulice (Moše Pijade) a u mapama smeštaj je lociran na sred raskrsnice. Preko aplikacije pošaljemo upit smeštaju i tražimo tačnu adresu tj ulični broj. Posle više od 24h odgovora nema, sutradan treba da krenemo i rešim da pozovem telefonom. Dobijam poruku da birani pretplatnik nije dostupan. Za svaki slučaj, veče pred polazak, kontaktiram booking podršku. Javlja se Vendi, razgovaramo 40 minuta i po proceduri oni moraju da pošalju mail smeštaju sa najavom ulaska pa da sačekamo odgovor. Inače, smeštaj se plaćao u apartmanu, bez otkazivanja sto bi znacilo da, pošto je uredno obrađen, ako se ne pojavim biće mi skinut iznos sa kartice. Dakle, ulazimo u Sloveniju, zovem smeštaj, i dalje nedostupni, okrećem booking podršku drugi put i tražim hitnu akciju ili da mi otkažu smeštaj kako bih rezervisao nov. Obaveštavaju će mi se javiti za 40 minuta i da će em pozvati. Prolaze sati, ništa se ne dešava, tek kasnije stiže mail da je booking poslao mail smeštaju i da od njih zahtevaju da udjem u objekat do 17h. Oko 18, pošto i dalje ništa, a već sam uveliko u Mariboru, treći put zovem booking i tražim da momentalno otkažu smeštaj ili da moju rezervaciju prebace u drugi. Natežemo se još pola sata preko telefona i nekako ih ubedih da otkazu nepostojeći, sve vreme naglašavam baš to - nepostojeći, smeštaj. Posle razgovora dobijam i mail koji to potvrđuje i rezervišem nov smestaj.
Na kraju su i sami shvatili da smeštaj koji je registrovan ne postoji, ne odazivaju se na mailove niti su dostupni na mobilnom. A rezervacija uredno obrađena. Prilično veliko cimanje za jedan dan.
Kao sto sam rekao na početku, odavno koristim booking ali do sada nisam imao negativna iskustva. S druge strane, do sada sam rezervisao hostele i hotele nikad apartmane tako da to ni ubuduće neću činiti.
 
Da li je apartman koji si rezervisao imao bar neku recenziju?
 
Ne, nije imao ni jednu. To lampica mi se kasnije upalila, ali pošto apartman nisam birao ja već druga porodica, na to nisam ni obraćao pažnju. Mojim smestajem sam bio zadovoljan. Ali bez obzira na to, apartman bez tacne adrese ne bi nikako smeo da se nađe na sajtu. To što se ne odazivaju na poruke, pozive i mailove je drugi logičan nivo
 

Prilozi

  • C6B3B044-074D-4C2B-B019-B796EAB9516F.jpeg
    C6B3B044-074D-4C2B-B019-B796EAB9516F.jpeg
    266.7 KB · Pregleda: 28
@bakara
Mogu porukom da se dopisuju preko bookinga i da mu domaćin traži uplatu preko WU bez bukiranja apartmana. A onda domaćin blokira datume za njega.
Sve ću ti objasniti, samo pitaj.

Šta si postavio ove screenshotove, mi govorimo o tržištima i fizičkim licima gde nema mogućnosti plaćanja preko bookinga.

p.s. ala te radi sujeta, ne želiš da prihvatiš da ne razumeš dosta stvari.

Kolega je lepo postavio slike i zaokružio. Šta tu nije jasno?
 
Pre dve nedelje išao sam u Maribor. Pre toga da kažem da booking koristim najmanje 10 godina i da sam trenutno na G2. Elem, išli smo kao dve porodice, a posto već rezervišem sebi rezervisao sam i za drugu porodicu. U mom smeštaju nije bilo odgovarajuće sobe, pa je druga porodica izabrala sličan ali na drugoj lokaciji, apartmanskog tipa. Oba smeštaja su potvrđena. Dan-dva kasnije, kad sam slao lokaciju drugog smeštaja ljudima koji tu trebali da budu smesteni, primetim da ne postoji tacna adresa već samo naziv ulice (Moše Pijade) a u mapama smeštaj je lociran na sred raskrsnice. Preko aplikacije pošaljemo upit smeštaju i tražimo tačnu adresu tj ulični broj. Posle više od 24h odgovora nema, sutradan treba da krenemo i rešim da pozovem telefonom. Dobijam poruku da birani pretplatnik nije dostupan. Za svaki slučaj, veče pred polazak, kontaktiram booking podršku. Javlja se Vendi, razgovaramo 40 minuta i po proceduri oni moraju da pošalju mail smeštaju sa najavom ulaska pa da sačekamo odgovor. Inače, smeštaj se plaćao u apartmanu, bez otkazivanja sto bi znacilo da, pošto je uredno obrađen, ako se ne pojavim biće mi skinut iznos sa kartice. Dakle, ulazimo u Sloveniju, zovem smeštaj, i dalje nedostupni, okrećem booking podršku drugi put i tražim hitnu akciju ili da mi otkažu smeštaj kako bih rezervisao nov. Obaveštavaju će mi se javiti za 40 minuta i da će em pozvati. Prolaze sati, ništa se ne dešava, tek kasnije stiže mail da je booking poslao mail smeštaju i da od njih zahtevaju da udjem u objekat do 17h. Oko 18, pošto i dalje ništa, a već sam uveliko u Mariboru, treći put zovem booking i tražim da momentalno otao sto sam rekao na početku, odavno koristim booking ali do sada nisam imao negativna iskustva. S druge strane, do sada sam rezervisao hostele i hotele nikad apartmane tako da to ni ubuduće neću činiti.
Za apartmane koristi airbnb, oni su to doveli do savršenstva.
A za hotele nastavi da koristiš booking.
 
Ne, nije imao ni jednu. To lampica mi se kasnije upalila, ali pošto apartman nisam birao ja već druga porodica, na to nisam ni obraćao pažnju. Mojim smestajem sam bio zadovoljan. Ali bez obzira na to, apartman bez tacne adrese ne bi nikako smeo da se nađe na sajtu. To što se ne odazivaju na poruke, pozive i mailove je drugi logičan nivo
Mislim, nemoj me shvatis pogresno, ali za nekog ko koristi booking 10 godina kiksnuo si kao pocetnik. Rezervisao sam ja apartmane dosta puta preko booking-a i nikad nije bilo problema, samo je bitno da ima makar 10-15 recenzija, i da nisu sve objavljene u istom mesecu :) Sta vise, uglavnom sam bolje prolazio u privatnim apartmanima nego u hotelima, jer tu te ugosti direktno gazda kome je stalo da ti ugodi i da dobije sto bolju ocenu, dok u hotelu naidjes na nekog radnika koji tu samo odradjuje posao...
 
Zdravo drustvo
Imam pitanje da li je neko koristio sajt Agoda? Kakva su iskustva? Uradjena je rezervacija za smestaj i placanje ali jos uvek nemam vaucer, nista mi nije stiglo na mejl, samo skinut novac sa kartice. Agoda nema live chat nego neki robot cat🤮, a hotel mi jos nista ne odgovara, od placanja je proslo vec 4 sata. Ima li neko iskustva…
Super su iskustva sa Agodom, imaju lepe popuste cesto, ja sam npr u Bangkoku rezervisao hotel 5* za 20 eura, spusteno sa 150...

Dobijas potvrdu rezervacije na email koji je ostavljen sa ID ( booking reference number) i linkom gde mozes da uredjejes rezervaciju... Pogledaj spam ili junk mozda je tamo otisao mail...
 
Pre dve nedelje išao sam u Maribor. Pre toga da kažem da booking koristim najmanje 10 godina i da sam trenutno na G2. Elem, išli smo kao dve porodice, a posto već rezervišem sebi rezervisao sam i za drugu porodicu. U mom smeštaju nije bilo odgovarajuće sobe, pa je druga porodica izabrala sličan ali na drugoj lokaciji, apartmanskog tipa. Oba smeštaja su potvrđena. Dan-dva kasnije, kad sam slao lokaciju drugog smeštaja ljudima koji tu trebali da budu smesteni, primetim da ne postoji tacna adresa već samo naziv ulice (Moše Pijade) a u mapama smeštaj je lociran na sred raskrsnice. Preko aplikacije pošaljemo upit smeštaju i tražimo tačnu adresu tj ulični broj. Posle više od 24h odgovora nema, sutradan treba da krenemo i rešim da pozovem telefonom. Dobijam poruku da birani pretplatnik nije dostupan. Za svaki slučaj, veče pred polazak, kontaktiram booking podršku. Javlja se Vendi, razgovaramo 40 minuta i po proceduri oni moraju da pošalju mail smeštaju sa najavom ulaska pa da sačekamo odgovor. Inače, smeštaj se plaćao u apartmanu, bez otkazivanja sto bi znacilo da, pošto je uredno obrađen, ako se ne pojavim biće mi skinut iznos sa kartice. Dakle, ulazimo u Sloveniju, zovem smeštaj, i dalje nedostupni, okrećem booking podršku drugi put i tražim hitnu akciju ili da mi otkažu smeštaj kako bih rezervisao nov. Obaveštavaju će mi se javiti za 40 minuta i da će em pozvati. Prolaze sati, ništa se ne dešava, tek kasnije stiže mail da je booking poslao mail smeštaju i da od njih zahtevaju da udjem u objekat do 17h. Oko 18, pošto i dalje ništa, a već sam uveliko u Mariboru, treći put zovem booking i tražim da momentalno otkažu smeštaj ili da moju rezervaciju prebace u drugi. Natežemo se još pola sata preko telefona i nekako ih ubedih da otkazu nepostojeći, sve vreme naglašavam baš to - nepostojeći, smeštaj. Posle razgovora dobijam i mail koji to potvrđuje i rezervišem nov smestaj.
Na kraju su i sami shvatili da smeštaj koji je registrovan ne postoji, ne odazivaju se na mailove niti su dostupni na mobilnom. A rezervacija uredno obrađena. Prilično veliko cimanje za jedan dan.
Kao sto sam rekao na početku, odavno koristim booking ali do sada nisam imao negativna iskustva. S druge strane, do sada sam rezervisao hostele i hotele nikad apartmane tako da to ni ubuduće neću činiti.
Kao takođe dugogodišnji korisnik booking.com servisa (takođe na G2 nivou) nikada, ali nikada nisam rezervisao (pogotovu ne u inostranstvu) a da nisam detaljno našao adresu i to proverio na google maps.
Osim toga baš iz razloga otkaza nemam registrovanu kreditnu karticu na portalu kako bi mogao lako i bez troškova otkazati.
A i kao što je rečeno uvek pogledaš recenzije naročito smeštaj koji je vezan za inostranstvo
 
Dobro, slažem se trebalo je pogledati recenzije i tacnu adresu (vec sam objasnio i zašto nisam) ali poenta mog posta nije u tome da sam trebao da budem oprezan već da skrenem pažnju da i na bookingu može da se naidje na…pa možda je prevara teška reč, ali propust sto je odgovornost bookinga svakako.
 
To svuda može da bude problem ne vidim po čemu je tu booking.com poseban.
Oni su samo najpopularniji servis na svetu za smeštaj i ništa više od toga.
 
H
Pre dve nedelje išao sam u Maribor. Pre toga da kažem da booking koristim najmanje 10 godina i da sam trenutno na G2. Elem, išli smo kao dve porodice, a posto već rezervišem sebi rezervisao sam i za drugu porodicu. U mom smeštaju nije bilo odgovarajuće sobe, pa je druga porodica izabrala sličan ali na drugoj lokaciji, apartmanskog tipa. Oba smeštaja su potvrđena. Dan-dva kasnije, kad sam slao lokaciju drugog smeštaja ljudima koji tu trebali da budu smesteni, primetim da ne postoji tacna adresa već samo naziv ulice (Moše Pijade) a u mapama smeštaj je lociran na sred raskrsnice. Preko aplikacije pošaljemo upit smeštaju i tražimo tačnu adresu tj ulični broj. Posle više od 24h odgovora nema, sutradan treba da krenemo i rešim da pozovem telefonom. Dobijam poruku da birani pretplatnik nije dostupan. Za svaki slučaj, veče pred polazak, kontaktiram booking podršku. Javlja se Vendi, razgovaramo 40 minuta i po proceduri oni moraju da pošalju mail smeštaju sa najavom ulaska pa da sačekamo odgovor. Inače, smeštaj se plaćao u apartmanu, bez otkazivanja sto bi znacilo da, pošto je uredno obrađen, ako se ne pojavim biće mi skinut iznos sa kartice. Dakle, ulazimo u Sloveniju, zovem smeštaj, i dalje nedostupni, okrećem booking podršku drugi put i tražim hitnu akciju ili da mi otkažu smeštaj kako bih rezervisao nov. Obaveštavaju će mi se javiti za 40 minuta i da će em pozvati. Prolaze sati, ništa se ne dešava, tek kasnije stiže mail da je booking poslao mail smeštaju i da od njih zahtevaju da udjem u objekat do 17h. Oko 18, pošto i dalje ništa, a već sam uveliko u Mariboru, treći put zovem booking i tražim da momentalno otkažu smeštaj ili da moju rezervaciju prebace u drugi. Natežemo se još pola sata preko telefona i nekako ih ubedih da otkazu nepostojeći, sve vreme naglašavam baš to - nepostojeći, smeštaj. Posle razgovora dobijam i mail koji to potvrđuje i rezervišem nov smestaj.
Na kraju su i sami shvatili da smeštaj koji je registrovan ne postoji, ne odazivaju se na mailove niti su dostupni na mobilnom. A rezervacija uredno obrađena. Prilično veliko cimanje za jedan dan.
Kao sto sam rekao na početku, odavno koristim booking ali do sada nisam imao negativna iskustva. S druge strane, do sada sam rezervisao hostele i hotele nikad apartmane tako da to ni ubuduće neću činiti.
Hvala ti puno sto si podelio svoje iskustvo sa nama, meni licno znaci da se upoznam sa svim mogucim nepredvidjenim okolnostima pri ovoj vrsti kupovine smestaja. Ovo je bila bas stresna situacija. Srecom Maribor nije daleko, a ja planirM na drugi kontinent. Da li si imao priliku da koristis Agoda za rezev i kupovinu smestaja? Meni nije jasno zasto nakon uplate ne salju mejlom predracun, ili bilo koje obavestenje kad rezervisu stedstva na karici klijenta. Da li i booking.com tako funkcionise, bez predracuna , racuna i vaucera??? Cime se zapravo dokazuje da je rezervisan i placen smestaj? I kada stize validan dokument, posle koliko dana od rez sredstva na kartici klijenta? Jos jednom zahvaljujem ti na pomoci👌🙂
Kao takođe dugogodišnji korisnik booking.com servisa (takođe na G2 nivou) nikada, ali nikada nisam rezervisao (pogotovu ne u inostranstvu) a da nisam detaljno našao adresu i to proverio na google maps.
Osim toga baš iz razloga otkaza nemam registrovanu kreditnu karticu na portalu kako bi mogao lako i bez troškova otkazati.
A i kao što je rečeno uvek pogledaš recenzije naročito smeštaj koji je vezan za inostranstvo
Moram da naglasim da vid rez smestaja bez placanja je takodje vid rizika, jer desava se da smestaj nekim drugim kanalima bude rezervisan i placen od strane drugog klijenta i kad dodjete na mesto rez objekta dozivite potpuni uzas da vam kazu zao nam je nemamo mesta za vas, i to se desavalo putnicima!
 
Moram da naglasim da vid rez smestaja bez placanja je takodje vid rizika, jer desava se da smestaj nekim drugim kanalima bude rezervisan i placen od strane drugog klijenta i kad dodjete na mesto rez objekta dozivite potpuni uzas da vam kazu zao nam je nemamo mesta za vas, i to se desavalo putnicima!
Placanje ti nije nikakva veca garancija nego rezezervacija bez placanja. Ja sam rezervisao na desetine smestaja preko booking-a i nikada mi nisu otkazali rezervaciju koju nisam platio, a npr desilo mi se da su mi otkazali rezervaciju koju sam platio na 7 dana pre dolaska. Komunikacija sa objektom je bitna, uvek najavite svoj dolazak par dana pre, pitajte da li je sve ok itd.. Ja tu uvek radim preko booking poruka.
 
Stigne ti mail o potvrdi rezervacije (pogledaj junk email, da ti slučajno nije tu potvrda).
Nije mi jos stigao mejl, to je ono sto me najvise brine. Prilikom rez smestaja bila je opcija plati odmah ili kasnije sa rokom besplatnig otkaza do 2 nedelje pre planirNog boravka, sto sam odabrala iz razloga sto nzm sta ce se u naredna dva meseca desavati u vezi sa pandemijom covid 19, cene pre dva meseca su zaista bar 50% bile povoljnije nego sad, taj momenat odlaganjA takodje se naplacuje oko 30-40 eur
Ono sto mi je iznenadjujuce je da prilikom rezervacije sam odmah dobila obavestenje na mejl, a onda kad su mi rezervisLi sredstva sa kartice prilikom naplate a to se desava automatski, kad dodje datum koji je odredjen za naplatu, mejl ne stize odmah, i ja nemam nikakvu komunikaciju sa njima🙄Agoda nema lajv cat, nego neki mrtvi cat sa ponudjenim opcijama i odgovorima, nemaju mejl za komunikaciju, nema viber, whatsup i sl.nema zvanicni mejll I na kraju nadjem neku mejl adresu na koju mi stigne odgovor na moje zapomaganje zasto nemam predracun, ni obavestenje o daljoj proceduri, da bi mi neki direktor rekao da se ceka 5 dana da provere moju karticu i sredstva i tek onda ce biti dostupna informacija u odeljku rezervacija. Da li se secas koliko si cekao dokument da se pojavi na sajtu? I da li njega kopiras i nosis sa sobom u hotel? Ili ti je ipak stiglo obavestenje na mejl i sta sadrzi to obavestenje?
 
Moram da naglasim da vid rez smestaja bez placanja je takodje vid rizika, jer desava se da smestaj nekim drugim kanalima bude rezervisan i placen od strane drugog klijenta i kad dodjete na mesto rez objekta dozivite potpuni uzas da vam kazu zao nam je nemamo mesta za vas, i to se desavalo putnicima!
I to je tačno, ali se sve to proveri i potvrdi, a svako ko radi normalno neće sebe da dovodi u situaciju da ga sutra ljudi pljuju i psuju i požele da više nikada ne dođu kod njega u smeštaj zbog njegove bahatosti.
 
Nazad
Vrh Dno