Šta je novo?

iznajmljivanje/izdavanje smeštaja (Booking.com, Airbnb...)

Kijev :)
4169860449a52d3bf356da2b6b925a6f.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sve to stoji,ali meni kod rezervacije apsolutno nijedan jedini podatak nije trazio od kartice,tako da nije mogao ni proveravati jel imam kesa na njoj.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Mislim da se bespotrebno brines, isuvise je Booking ozbiljan servis.. Tebe jedino moze da zezne vlasnik objekta, ali ce mu tvoja ocena na Bookingu, plus mozda ako se bilo sta desi i ti napnes Booking i njihov prestanak saradnje sa doticnim njega boleti vise nego ista.. Samo odradi sve, da ti u tvom nalogu stoji da imas rezervaciju za taj i taj dan, ostalo zaboravi i uzivaj u putu.
Do sada sam rezervisao preko Bookinga vise od 15 puta sigurno, sto manje apartmane kad je bio kraci boravak u pitanju, sto ozbiljnije hotele i apsolutno nikada ni najmanji problem, cak sta vise apropo price o ocenjivanju, svi se trude da ti maximalno udovolje i stvarno se osecas da si gost.. :)
 
Prvi put rezervisem preko Bookinga, platio sam apartman u Napulju za 2 noci i skinuo mi je odmah novac sa debitne Visa Electron kartice normalno, i tamo u statusu rezervacije na booking.com stoji PLACENO.

E sad, za ostalih 8 dana u Rimu, nasao sam hotel, i takodje ukucao podatke debitne kartice da platim odmah rezervaciju, medjutim nije mi nista skinulo sa nje (iako imam i vise nego dovoljno sredstava). U statusu rezervacije nema onog PLACENO, iako mi je stigao mejl od bookinga da je rezervacija uspesna, ta soba vise nije izlistana u tom hotelu na bookingu itd.
Pretpostavljam da u tom slucaju placanje ide na licu mesta u hotelu, e sad nesto sam citao po netu i pisu da uglavnom hoteli traze kreditne kartice kod checkina (da bi mogli da naplate eventualnu stetu itd), a ja ne koristim kreditne uopste, sve sam oduvek placao ovom Visa Electron debitnom.

Ima li neko vise iskustva da mi pojasni ovo, pre nego sto kontaktiram hotel (znam da je noob pitanje verovatno, ali hotel je bas onakav kakav mi treba, ne u samom centru, a blizu metroa, pa ne bih da se ispalim)?
 
Prilikom bukiranja su pisali uslovi. Verovatno nisi obratio paznju.
Pogledaj verovatno pise u confirmation email-u.

Generalno, ako nisi platio sad, platices u hotelu. Zaista nemas zbog cega da brines, ali ako ti ne da mira, cimni hotel i proveri.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pa obicno pri bukiranju imas dve opcije oko naplate, a ti biras da li ce odma da ti skine sredstva ili da placanje bude po dolasku u hotel. Pretpostavljam da ti je bila izabrana ova druga opcija i da si negledajuci produzio dalje.
Kartica mora da se unese (ako vec nisi sacuvao na svom profilu), kako bi potencijalno verifikovali validnost kartice, jer bi morali preko kartice da ti naplate npr fee u slucaju da odustanes od smestaja kad to vise nije bilo besplatno. Naravno, svaki drugi validan razlog je isto primenjiv.

E sad, sto se tice tipa kartice, mislim da ne rade po istom principu kao npr Rent-A-Car, tako da im je dovoljna neka obicna kartica za placanje. Ja isto koristim obicnu visa internet karticu.
 
Birao sam za oba smestaja da mi naplate odmah da bih tamo gubio sto manje vremena na licu mesta.

U svakom slucaju, stigla je poruka od banke jutros, skinuli su ovi iz hotela ceo iznos.
Razlika u odnosu na prvi smestaj je izgleda u tome sto placanje u ovom slucaju resava sam hotel, pa tako na izvodu iz banke i pise ime hotela, a kod onog prvog smestaja je odmah stigla poruka od banke i na izvodu pise booking.com.
Hvala na odgovorima svakako, a nadam se da ce nekom biti od koristi ovo moje iskustvo ako dodje u zabunu u buducnosti :)
 
Tako je. Prilicno je cesta ta opcija da sam hotel sada radi naplatu. Nervira ih sto im Booking mnogo sporo placa pa zele ovako da rese situaciju. Iako im je to mnogo manje sigurno (vrlo lako moze da se kaze da je fraud, kad gost prosto nece da dodje).
Od 10 zadnjih hotela, nijedan mi nije preko BOokinga skinuo, nego svi su sami to radili. A ja uzimam generalno business hotele pola, a pola drugima uplacujem jeftinije smestaje, znaci ima ceo spektrum.
 
Posto sam rezervisao smestaj i isao na opciju da platim odmah, booking mi je skinuo 7,5% vise od iznosa rezervacije. Kako je to moguce?
Kupovao sam preko drugih sajtova i obicno treba 5% vise sredstava od iznosa na intesa internet kartici. Taj iznos odmah vrate a sad od petka (placeno booking) ne vracaju taj iznos od 7.5%

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Proknjizeno? Platio si u dinarima :(
 
Ne, u eur placeno.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Da li je proknjizena transakcija?
 
Stoji kao nedospele obaveze u intesa online. Na booking-u pise placeno.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Then just wait.
 
Birao sam za oba smestaja da mi naplate odmah da bih tamo gubio sto manje vremena na licu mesta.
Razlika u odnosu na prvi smestaj je izgleda u tome sto placanje u ovom slucaju resava sam hotel, pa tako na izvodu iz banke i pise ime hotela, a kod onog prvog smestaja je odmah stigla poruka od banke i na izvodu pise booking.com.

meni je u rezervaciji pisalo da hotel obradjuje placanje. ja sam pre dva meseca tako izabrala najjeftiniju opciju - bez refundacije i placanje odmah, a nisu mi skinuli novac uopste. bila sam zbunjena pazljivo citala sve uslove vise puta i nigde nije precizno pisalo KAD se skida novac, vec da je izabrana pre-payment opcija i citiram "The total price of the reservation may be charged at any time after booking." i tako sam ja cekala tri nedelje da mi neko skine pare, a na kraju sam ustvari platila kad sam stigla u hotel. isto sam ostavila podatke sa internet kartice, ne kreditnu
 
Sve u redu na kraju. Vratili su novac, samo je taj procenat zadrzavanja sredstava veci u odnosu na ostale.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Kod placanja, tj rezervisanja moze i tako da se izvrsi rezervacija karticom, i onda kad odes u hotel, mozes da platis sa tom karticom, tj posto je novac rezervisan, hotel moze da uzme taj novac, ili ako ti zelis, mozes da platis kesom.
Ima raznih opcija, i ja uvek rezervisem preko bookinga, nikad problem nisam imao.
 
I neces imati dok prvi put ne budeš rezervisao grad i datume u kome se održava neki veći događaj, koncert, utakmica, pa kad ti otkažu zbog "greške sistema" i slično.
Zato samo Airbnb Superhost i miran san... :)
 
Kakve veze to ima?:)
SH imaju i kao AB gosti neke benefite?
 
Ne smeju da ti otkažu jer gube superhost status... I za te dane ne mogu da okače isti smestaj...
Na bookingu 2 puta ove godine otkazan smestaj od ~100e i ponudjen ponovo za ~400e.
Superhost imaju benefit - filter prikaži samo superhost, sigurica su... :)
 
Poslednja izmena:
Rezervisana Nova 31, izabrao sam opciju plaćanja u hotelu dok je hotel sam skinuo novac sa kartice. Po dolasku u hotel,rekli su da će nam se taj iznos vratiti na karticu,medjutim od 31 do danas nema povraćaja novca. Igrom slucaja, ne znam gde je racun kojim dokazujem da sam platio na licu mesta. Koliko otprilike treba da se proknjizi povraćaj novca? Do 3.januara sam ostao, u pitanju je Budimpšta.
 
Ako se otkaze rezervacija (novca), to ide odmah. Ali ume da potraje i po mesec dana.
Imas SMS poruke da si platio u hotelu?
 
To ide odmah, ali nas bankarski sistem je takav da to ne prikaze odmah na stanju na kartici, vec treba oko 7 dana. posto su tu praznici, bit ce to i duze.
jednom sam koristi rentacar, i platio osiguranje, tj sredstva su bila rezervisana u slucaju da se nesto desi. kad se auto vrati, te pare se odblokiraju i vrate na racun, trebalo bi odmah. medjutim nase banke, proslo je to i 30 dana, prepiska sa bankom, te dokaz iz rentacara, te ovo te ono, nista nije pomoglo, da bi posle 60 dana banka sama odblokirala te novce. Valjda je takav zakon da ako prodje 60 dana da banka to automatski odblokira.

no neka te ne brine, bit ce to sve uredu, sacekaj desetak dana.
 
Posle 30 dana na kreditnoj i 45 na debitnoj, mozete traziti od banke da vam oslobodi sredstva.

Meni je to redovna pojava u italiji + intesa.
Prvi su lenji da storniraju transakciju (ili lazu da su uradili), a drugima i kad je stornirana transakcija ne ocisti se.

Definitivno citajte sitna slova.

Dodatno - kad se igrate sa debitnom/electron/internet i bookingom, lako mozete ostati bez sobe dan pred put, pa to ne savetujem.
 
Kamo.da se igras?
Nema vexe praznik ako.se ukloni.REZERVACIJA, odmah se oslobode pare. Uglavnom to niko ne radi.
 
Ako bookiras hotel, on pokusa pre-autorizaciju sredstava - na internet kartici to ne prolazi, jer nije kreditna -> hotel ti otkaze rezervaciju (i eventualno javi da posaljes drugu karticu). Ovo se desi da urade dan dva pred put, kao sto je covek gore napisao, al ako je neka frka/guzva, da vidis kako ostanes bez sobe :)

Za ovo drugo, imam primera da nije tako bilo. Nateram hotel da stornira preautorizaciju (jako ih mrzi jer moraju da kucaju cca 20 cifara), imam slipove, vratim se kuci sa puta, danima jos stoji rezervacija... onda se cimam, skeniram slipove, saljem banci i na kraju se smiluju da skinu - tj bude za par dana... ako nemam slipove -> 30 dana (kreditna).
 
Rezervisana Nova 31, izabrao sam opciju plaćanja u hotelu dok je hotel sam skinuo novac sa kartice. Po dolasku u hotel,rekli su da će nam se taj iznos vratiti na karticu,medjutim od 31 do danas nema povraćaja novca. Igrom slucaja, ne znam gde je racun kojim dokazujem da sam platio na licu mesta. Koliko otprilike treba da se proknjizi povraćaj novca? Do 3.januara sam ostao, u pitanju je Budimpšta.

Ja ne bih pristao da dva puta platim. Stvarno je glupo.
 
Nemam SMS poruku za plaćanje,nisam ni dobio. Samo račun iz hotela,zagubio se negde i nema šanse da se pronadje.

Hahaha,naravno da je glupo! Niko nije pristao da plati 2x,prilikom rezervacije sam stavio PLAĆANJE U OBJEKTU!!

Kontaktirao hotel, javili da su 3eg januara poslali full cancellation tax request. Sad čekam banku, ako ne,16og januara (30 dana kao sto ste napisali od dana rezervacije) se automatski otkazuje i valjda vraća novac. Tako sam razumeo.
 
NE VRACA. Cisto da se razumemo, ako je rezervacija, ona stoji u nedospelim obavezama, i nema vracanja, nego samo otkazivanja rezervacije. Ako ti je vec naplaceno, refundacija je nesto skroz drugo. Ako je ovo drugo - prijavi ih bookingu! Nemaju pravo da ti dva puta naplacuju.

@Danijel, da li to i na Visa Electron ne prolazi onda? Posto uvek njom rezervisem, 50ak raznih hotela ove godine (vecina nije za mene naravno), nije bilo problema za autorizacije.
Ako ti se ovo desava sa bankom, tuzi ih NBSu. Cutanjem ce biti jos gori :(
 
Mislim da je refundacija. Na poslu sam pa se izvinjavam zbog konfuzije.

Dakle, rezervisao sam 16og decembra i štiklirao plaćanje u objektu! Skinuli su mi sredstva sa računa prilikom rezervacije. 31og decembra sam dosao u hotel, platio u kešu i recepcionar mi je rekao da će nam novac vratiti u roku od par dana. 3.januara smo napustili hotel i vratili se za BG. (Dakle,usluga je gotova) Medjutim,danas je 8.januar i još novac nije vraćen pa sam počeo malo da brinem,ipak nije mala suma u pitanju.

Tako da mislim da je refundacija, hotel je rezervisao novac na kartici da se osigura u slucaju nedolaska jer je do 27.og decembra bilo besplatno otkazivanje.
 
Kako se vidi online, kao Nedospela obaveza ili proknjizena transakcija? Za prvo je samo otkaz rezervacije (sredstava koja se mogu povuci sa kartice), a drugi je refundacija. Ovo drugo ako se desilo, prijavi.
Moguce da Booking rezervise, kao sigurnost, a hotel u kesu naplati. Ali Ne vidim logiku bas.

Ko ti je uradio na kartici rezervaciju? Booking ili hotel? Ja stvarno ne bi platio tamo! Koja im je to logika da ocekuju da korisnik ima 2x vise novca od cene smestaja? :D
 
Nazad
Vrh Dno