Šta je novo?

i5 6600k nesto mnogo ladan pri oc na 4.6ghz

KnezLazar76

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
05.11.2013
Poruke
196
Poena
69
i5 6600k.PNG

Nije nesto cudno?

Pusticu malo duzi test...
 
Poslednja izmena:
probaj Linx, ili intel burn :)
ne znam kako se klokuju ti novi skajlejkovi, ali mi to nesto velika voltaza za 4.6ghz.... moj 4690k na toj voltazi cepa 4.8ghz,a 4.4ghz na 1.11v...
 
probaj Linx, ili intel burn :)
ne znam kako se klokuju ti novi skajlejkovi, ali mi to nesto velika voltaza za 4.6ghz.... moj 4690k na toj voltazi cepa 4.8ghz,a 4.4ghz na 1.11v...

To sam nasao na 3d guru. 4.6/4.7.


We have been a little time limited and have had ample time with this processor. Our findings in short, our ES sample was likely not the best overclocker. Then again, coming from a 3500 MHz baseclock going to a steady 4600 MHz isn't bad either. We reached 4700 MHz as bootable and 4600 MHz stable we will need ~1.300 Volts for that. Below you can find a handful of results we ran with the overclocked settings as explained. The same settings as used in the previous benchmarks have been used here as well.
 
Pa spustaj voltazu jos, pa testiraj po nekoliko krugova linxa cisto da prodje,pa spustaj jos... dok ne zabode... onda podigni malo i testiraj sat vremena,ako prodje, to je to.... sa max ramom naravno. Mada nzm sta si menjao,mozda moze jos finesa da se podesi,ne samo voltaza.
 
Jok nema šanse kod druga stabilizovali 6600k na 4.4ghz sa 1.295v. Jednostavno cpu traži voltazu kažu sve do 1.40v je ok.
 
Svaka voltaza je dozvoljena ako mozes da ga hladis da ne prelazi 80c za 24/7.
 
verovatno je ladan jer si pustio samo 5 sekundi i to neki prajm iz devedeset pete :D + vidim neki krupniji fft, nije small.

skini neki 28.5 ili 27.9 beshe sa avx-om i ozezi mu small fft ili pak avx linx...
 
Poslednja izmena:
ada makni taj avatar,tacno sam je zaboravio. :)
 
Sta znam, stabila je u igrama. Ide do 65c bf4, wow, wot, lol, crys3.. itd.
 
Ako je toliko u igrama, ne znam koji hladnjak imas, racunaj bar jos +20C u stress testovima. To je sudeci po Haswell-u, ne znam koliko ce da raste na Skylake-u ?!
 
mnogo je to vruce za igru... meni u igrama kada je bio na 60 stepeni, u linxu isao do 98 :D
ali opet, totalno drugi procesor, nego navodim samo primer...

dok ne probas neki test osim te gluposti sto si vec probao, ovde ljudi mogu samo da nagadjaju.
 
mnogo je to vruce za igru... meni u igrama kada je bio na 60 stepeni, u linxu isao do 98 :D
ali opet, totalno drugi procesor, nego navodim samo primer...

dok ne probas neki test osim te gluposti sto si vec probao, ovde ljudi mogu samo da nagadjaju.

LC 120 za sad, jurim neki jaci.

1.28v to je min za 4.6ghz.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno