Šta je novo?

God of War za PC

DonZbiki

Poštovan
Učlanjen(a)
03.10.2015
Poruke
240
Poena
69
Postoji li nacin kako mogu da igram bilo koje delove ove igre preko nekih emulatora, jel pokusavao neko?
 
oba dela za ps2 su težak treš. za ps3 emulator ćeš da se strpiš još godinu dve.
 
drago mi je da se slažemo.
 
Bile su dobre u svoje vreme. Sve te, kombo melee igre su pojele Souls igre, barem kod izbirljivije publike. Zasto bi igrao nesto skriptovano, sa qte borbom kada mogu da igram nesto nelinearno sto zapravo ima izgradjen fajt sistem? Tu je odgovor na pitanje zasto je propala God of War fransiza (kao i sve kopije).
 
GoW nikada nije imao dobar borbeni sistem, niti je to prodavalo igru.
 
Meni su boss fajtovi bili glavna stvar. To sam dobio u Souls igrama samo uz mnogo bolji lore, likove, pozadinsku pricu i naravno borbu. Prica o Kratosu je na nivou Ramba, Americkog nindze i ostalih hitova B kategorije. Pravo u lice, da moze svako da uhvati konce. Souls igre su poput kvalitetne mange, slojevite, suptilne, otkrivaju pricu u potpunosti samo ako malo promislis glavom. Meni je to superiorno. Slicno vazi i za Devil May Cry vs Souls. Ne kazem da su Souls igre savrsene (daleko od toga) ali su ove popularne fransize poslale u istoriju, da prave drustvo Duki Njukemu, Carmagedonu i ostatku ekipe sto je vreme pregazilo.
 
Sta znam, ja jako volim taj zanr, tako da i dalje igram DMC i Bayonettu.
GoW nikada nisam previse voleo, ali te igre jesu spektakl i razumljivo je sto su popularne.
 
Poslednja izmena:
u to vreme je postojala i npr. Prince of persia warrior whitin, koja je po svemu bila daleko bolja igra od GoW.
poređenje sa DS serijalom je besmisleno, jer je GoW igra za prosečnog američkog adolescenta, i ne zahteva nikakvo razmišljanje ni taktiku.

apropo PS3 emulatora , radi se o ovome
http://www.benchmark.rs/vesti/xbox_360_igre_ce_raditi_na_xbox_one_konzolama_od_12._novembra-60892

ps3 i xbox360 su cell arhitektura, i sad to radi na x86 mašini. dakle, pitanje je meseca, ili najviše godinu-dve.
 
God of war je bas gotivna igra :)
 
kao veliki fan souls igara mogu da potvrdim da je poslednja stvar koja me je istima privukla lore, odnosno priča, odnosno razrađenost likova.
gameplay mehanika, to je to što je napravilo razliku između souls-a i svih ostalih qte hack and slash igara.
poređenje dark soulsa i god of war-a je nalik poređenju cecinog koncerta i nastupa moskovske filharmonije.
 
Sta znam, ja jako volim taj zanr, tako da i dalje igram DMC i Bayonettu.
GoW nikada nisam previse voleo, ali te igre jesu spektakl i razumljivo je sto su popularne.

Isto je i kod mene. Vanserijska prezentacija, ali gameplay nikako ne drži vodu u poređenju sa njihovim japanskim uzorima. Ne pomaže ni što je Kratos kompletno ogavan lik, mislim da bih lakše svario Planinu iz GoT kao glavnog lika od njega.:)
 
What G@W said.

S tim što bih ja dodao da nikada nisam ni bio neki fan igara kao što su God of War, DMC, Bayonetta, ali volim da isprobam, a u slučaju da mi se dopadnu i da odigram ponajbolje igre svih žanrova. Ipak, Demon's/DarkSouls/BloodBorne su nešto sasvim drugačije, potpuno iznad svega ostalog za par kopalja. Nema tu puno prostora za ulazak, jer em je žanr po difoltu niša, em što su igrači tih igara takvog tipa da će pre prelaziti po X-ti put Souls nego da se bakću sa nekim inferiornim naslovima.

I mmike je u pravu potpuno, kakva crna priča i lore, za to se čovek zanima tek tokom trećeg prelaska. Gejmplej ubija koliko je dobar (i to ubija stotinama puta :p ). Jeste da nije potezna borba, samim tim po mmikeu ne aktivira mozak, ali dobro...:d
 
Poslednja izmena:
High level DMC gameplay (zamisli kada to postoji :)) je impresivan. Pri tome naravno pricam o starim igrama, ne ovoj poslednjoj limunadi.
Svaki GoW sam presao jednom i nisam vise upalio. DMC i Bayonetta su nesto drugo, pri cemu naravno mogu da razumem da nisu za svakoga (zbog dizajna, price, likova,...).
 
u suštini to i jeste problem sa gow - to je zapravo maksimalno casual igra, sa klasičnom mash button logikom, i nije ni zamišljena za nekakav replay. malo vade ti boss fajtovi, ali qte je qte. nema tu mnogo skila.
i tu se potpuno slažem sa kokanom.

sa druge strane, u pitanju je ipak kultni naslov, koji je stekao hordu poklonika, i zabavio mnoge klince širom ove naše lepe plave planetice. njegove tehničke karakteristike, dizajn nivoa i boss fajtovi protiv protivnika koji su toliko veliki da smo manji od njegovog uveta, su u vreme kad se igra pojavila delovali upravo nestvarno.

industrija igara je prepuna primera da su se neke igre prodavale zahvaljujući tom wow efektu koji su izazivale, a koji je s godinama izbledeo. njih je pregazilo vreme ne zato što nisu bile tehnički savršene već zbog toga što su više oslanjale na tehnikalije nego na gameplay mehaniku. za deset / dvadeset / pedeset godina, igre na koje danas balavimo zbog dobre grafike će našim unucima biti smešne onako kako su osmobitne igre sada smešne našoj deci.
zato ja stalno isnistiram na tome da tehničke karakteristike ne čine ni 3 posto kvaliteta igre, već pre svega gameplay mehanika.
u tom smislu souls serijal šije sve druge h&s i borilačke igre osim možda (arguable) jade empire-a, ali to sad i nije toliko bitno. gow 1/2/3/.../n definitivno nije u tom rangu.
 
Meni se cini da niko od vas nije upalio bilo koji God of War na vecim tezinama, ne da igra zna da bude teska vec je brutalna. God of War znate da igrate tek kada dodjete do tog nivoa da vas ne neprijatelji ne udaraju a vi ste svi mnogo daleko od toga. DMC je to isto samo sto se daleko teze dolazi do istog. I sta napinjete za taj QTE, ni jednom QTE ubistvu se ne moze pristupiti na svezem cudovistu, potrebno je osusiti neprijatelja pa tek onda se pojavljuje mogucnost, a ni tada nije bas uvek lako doci mu na blizinu i uhvatiti ga.
 
nemoj peniti. :) u pravu si.
ali dozvoli sebi da jedno, samo jedno, prepodne provedeš uz dark souls i shvatićeš zašto veće težine ne čine god of war ozbiljnom igrom.
 
Nazad
Vrh Dno