Šta je novo?

Huawei Mate 8

Ja sam im jutros rekao, i rekli su da će mi javiti, mada se ne nadam mnogo, dali je DS ili SS. Ako je SS onda ću sačekati jer me SS telefoni kakvi god da su me interesuju. Jedini telefon koji je SS i koji bih progutao je Huawei Nexus 6P.
 
Evo zvali su me. Nemaju pojma ali pretpostavljaju da je SS pa sam zvanično odustao
 
SS, DS?
 
Pa koja je oznaka modela ? Iskreno nisam ni znao da mate8 postoji u single sim varijanti..
 
NXT-L09 je SS dok je NXT-L29 DS. SS varijanta postoji samou Moonlight silver boji sa 32 gb (ovo imaju u mts) dok DS ima sve verzije i boje i memorije. Kako telefon nemaju u poslovnicama nemoguće je proveriti barem za sada. Ako ga neko uzme neka proveri pa javi.
 
Pa kontam da će da bude kao i sa mate 7. Biće slabija verzija i to je to. Za dual sim me briga, isto kao i za storage, imam na mate 7 16, nikad nisam napunio, stoji mi nova kartica neotpakovana. Boja, voleo bih tamniji ali šta sad.

Pri tom, bolje verzije bi kontam bile i skuplje...
 
Pa ako ti nije bitno što nema DS onda nema šta da čekaš. Svakako ćeš moći drugi slot iskoristiti za micro SD. Biće kasnije i verzija i boja kao i sa svim drugim telefonima. Ne verujem da će biti skupji jer mislim da je divoljno skup. 50k i kusur na 2 godine mix XL nije baš malo za huawei kakav god da je.
 
50k i kusur na 2 godine mix XL nije baš malo za huawei kakav god da je.

Pa ne bi trebalo da se gleda ime telefona već kvalitet, briga me da piše i GOV NO :) I kada sam kupio LG G2, platio sam ga 20.000 manje od Samsunga S4 od koga je prakično bolji u svakom smislu - samo zato što je ovo lg, brend očigledno ne značl ništa, a sa obzirom da mi je iskustvo sa mate 7 pozitivno u praktično svakom smislu, nemam taj problem. Uostalom, vidi koliko košta konkurencija mu. Note 4 je koštao tipa 150 i više eura skuplje od Mate 7, da li je davao toliko za tu razliku? Nisam siguran.
 
Evo u praksi kako radi dual sim active. Zaista korisna stvar, pogotovo ko koristi drugu karticu samo za internet.
 
Napisi utiske.. Da li je sve fluidno, ima li trzanja, kakva je kamera, zvucnik. Jesi li nasao neku manu. Znamo da je baterija brutalna :D
 
Ima na YT 1000 reviewa. Ja mislim da sam svaki odgledao. Kad se sve sabere. Sve je pozitivno ko može da svari EMUI. Negativno su prosečna kamere i nema 4K snimanje i nema QHD ekran ako to nekome smeta. Meni lično ne a i nidam pro fozograf da bi mi kamera bila presudna.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jos stigao telefon. Tek za vikend. Emui mi ne delueje tako lose, odmah ide nova launcher, i sve ce biti lepse. :) Odmah ide i root, i trickster mod, neki svaba redovno izvlaci 10-12h SOT-a sto je brutalno, dovoljno je samo promeniti governor u powersaver mode kako bi se sprecilo agresivno dizanje frekvenzije jezgara.
Kamera ce verovatno biti bolja nekim update-om, 4k snimanje mi nije interesantno, a 1080p rezolucija za lcd ekran je sasvim dovoljna za dijagonalu od 6 inca. Ekran je odlicno ocenjen i niko se nije bunio da vidi piksele, tako da...
 
Evo u praksi kako radi dual sim active. Zaista korisna stvar, pogotovo ko koristi drugu karticu samo za internet.


Pomislio sam da će isovremeno da pozove sa dva broja :D
Za ovo nisu potrebne dve sim kartice, dovoljna je jedna koja je na 3G, 3G omogućeva istovremeno i poziv i internet (u toku poziva stiže viber, mail...). Probaj. 2G podržava samo jedno, ili net ili poziv (nema interneta u toku poziva).
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce za mesec dana moci da se kupi za 400 e,kada izadju S7,G5. Toliko sam spreman da odvojim za kineza,vise ne vredi.
 
Neće on skoro na 400e, a vredi više od 400e. Samo da urade nešto povodom softvera za kameru.
 
Neki preliminarni testovi pokazuju da je kirin950 znatno efikasniji SoC od s820 o Exynos 8890. Na xda se pojavio neki mini review koji kaze da S7 ima lošiju autonomiju od Nexus 6P a znamo da bi on ne briljira na tom polju. Jedna od presudnih stvari koja me je ubedila da uzmem mate 8 i jeste vrhunska baterija.
 
Mate 7 sam platio 350 a N4-450,nove,imam oba telefona i ne mogu se porediti ta dva telefona,osim ako neko posmatra navijacki i gleda samo bateriju.Sada,da prodajem,vise gubim na huaweiu jer nije brend trazen ili popularan kao samsung,a ako neko ima prioritet prilikom izbora telefona iskljucivo trajanje baterije,vidim da ima modela i sa kapacitetom od 5000 Ah.Kada kupujem telefon gledam sta sve nudi za odredjeni iznos i mogucnost dalje prodaje,jer ne mislim da ga drzim godinama.Ako bude u ponudi Telenora i Vipa,mate 8 ce brzo doci do 400 e,a ako ostane samo kod mts-a u ponudi onda ne vredi kupovine,kostace previse.Huawei da platim 500 i vise????
 
Mate 7 sam platio 350 a N4-450,nove,imam oba telefona i ne mogu se porediti ta dva telefona,osim ako neko posmatra navijacki i gleda samo bateriju.Sada,da prodajem,vise gubim na huaweiu jer nije brend trazen ili popularan kao samsung,a ako neko ima prioritet prilikom izbora telefona iskljucivo trajanje baterije,vidim da ima modela i sa kapacitetom od 5000 Ah.Kada kupujem telefon gledam sta sve nudi za odredjeni iznos i mogucnost dalje prodaje,jer ne mislim da ga drzim godinama.Ako bude u ponudi Telenora i Vipa,mate 8 ce brzo doci do 400 e,a ako ostane samo kod mts-a u ponudi onda ne vredi kupovine,kostace previse.Huawei da platim 500 i vise????
Mate 8 vredi te pare pogotovo ako gledaš cene ostalih flagship telefona - ima sve što imaju i ostali - možda lošiju kameru ali meni nije kamera prioritet i zato tako razmišljam - čak je u nekoliko segmenata i bolji
 
Zavisno od toga koliko neko ima i kako je stekao novac,za nekoga vredi i vise za nekoga ne vredi,to je relativno.Mislim da i ostali modeli ne vrede toliko novca koliko ih sada cene ali ne kupujem ja po ovim cenama,vec nadjem lika,odemo u poslovnicu,uzmemo telefon,ja mu iskesiram dogovorenu cenu,uglavnom manju za stotinak evra i svi zadovoljni.Ponekad moram sacekati i do mesec dana da neko naleti ali uglavnom tako kupujem.
 
neko ko ti je niko i ništa ti proda telefon za 100€ ispod cene po kojoj ide na oglasima?
zašto? :)
 
Ako je telefon u oglasima ne znaci da ce se prodati po toj ceni,pa se nude zamene,a i ne kupujem po oglasima od sumnjivih,volim da licno preuzmem.Mislio sam na cenu u prodavnici(note 4 u prodavnici sa 6 meseci garancije 550 a u telenoru sa 24 meseca 450,za mate 7 nisam nasao cenu za orijentir jer ga nije bilo u prodavnicama).Bitno je samo da ga ima u ponudi operatera i ako imas neki info iz poslovnice lako je naci telefon po povoljnoj ceni.Ima mnogo poslovnih korisnika sa velikim paketima koji dobiju telefon po ekstra ceni i nemaju vremena da se javljaju na oglas.Samo je bitno da reagujes pre preprodavaca i vlasnika prodavnica.
 
Ne kapiram sta si sada iskuckao.. Fora je doci pre preprodavaca do takvih ljudi a opet takvi ljudi mrze da se oglasavaju.. Pa gde ih onda nalazis,blejis danima ispred poslovnice ili ? :)
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram sta si sada iskuckao.. Fora je doci pre preprodavaca do takvih ljudi a opet takvi ljudi mrze da se oglasavaju.. Pa gde ih onda nalazis,blejis danima ispred poslovice ili ? :)

Nema potrebe da ides po poslovnicama.Samo jednom nadjes lika iz poslovnice i imas njegov broj za svaku sledecu nabavku.Na vremu mu javis sta zelis i on te pozove kad naidje musterija koja ima mogucnost da uzme povoljno telefon koji tebi treba.Naravno,malo castis i posrednika,red je,niko ne radi dzabe.Ne krsi se zakon i svi su zadovoljni.
 
Da ,ali otkud on zna da ta musterija hoce da proda mob ? U fazonu kaze mu odmah "e tebra ja mogu da otkupim taj mob po toj i toj ceni odmah sada" ? Ovaj pristane ,radnik te pozove ti palis kola i doleces sa lovom ?

Prvi put da cujem ovakvu pricu :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno