Šta je novo?

Huawei Mate 8

^
Baterija drži ok, isto kao i na MM ako ne i za nijansu bolja. Posle apdejta počeo malo da brljavi pa je morao da radi factory reset. Nakon reseta se stabilizovao. Pojavio mi se jedan bag u smislu da ekran hoće da se pali i gasi u toku razgovora, kao da proximity nešto flešira, i to zna da iritira, ali ne svaki put, recimo da se to javlja kod svakog četvrtog - petog razgovora. Povremeno se desi da mi identifikaror poziva kasni za jedan poziv. To znači da mi recimo nekoliko poziva zaredom prilikom poziva ne piše ime onog ko me u tom trenutku zove, već prikazuje ime prethodnog pozivaoca . Ovo zna da pravi zabunu i može da bude prilično nezgodno. Ovo je počelo da se dešava nakon što sam instalirao aplikaciju Globaltel. Aplikaciju sam deinstalirao ali je problem ostao. Srećom ne dešava se često, jednom u pet šest dana i traje 4-5 poziva i onda se vrati u normalu. I još jedan bag koji nije bio ma MM. Ne radi mi screen mirroring sa Samsung TV, a radilo je pre apdejta. Pisao sam Huawei tehn. podršci i odgovorili mi šturo da je do TVa. Nema veze sa životom al ajde. Ostalo sve radi bez problema... Viber, WA, Gmail, exchange, banke, kamera, HBO, D3go, itd itd tu nemam zamerki. Blizanac App na WA radi odlično kom to treba, za FB ne znam jer ne koristim. Verujem da bi se većina bagova koje sam naveo rešila jednim factory resetom (osim screen mirroring) , al me mrzi da se smaram da to radim. Kamera, fingerprint skener rade sasvim korektno.

NXT-L09
 
Prvo je dosao jedan update od 1.79GB.
 
Poslednja izmena:
Evooooo ga, stigao update na 7 i emui 5 :banana::):D 2.23GB
 
Poslednja izmena:
Evooooo ga, stigao update na 7 i emui 5 :banana::):D 2.23GB
Jesi prvo ovaj od 1,79 instalirao pa ti se pojavio ovaj drugi, I kod mene se pojavio ovaj 1,79gb. Javljaj utiske nesto me strah da sta ne za****m apdejtom :). Jeste da sam sve prosle modele bez razmisljanja nadogradjivao cak I bez rezervne kopije podataka! :D

Poslato sa HUAWEI NXT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
@vedran1313.vz Tako je prvo sam taj manji paketic, to je trajalo nekih desetak ili manje minuta i onda se pojavio taj veci i glavni paket gde je bio emui 5 i and7 i to je trajalo nekih 15ak minuta. Cini mi se da je sve ok, ima estetskih promena. Ja nisam nesto previse zahtevan korisnik. Najvise mi ta estetika pravi razliku ovog emui-a i prethodnog, sta znam, sve ima svoje mane i prednosti. Dopada mi se sto su sada ikonice normalne tj nisu onako upakovane kao pre. Ono sto mi fali je sto nema dark mode, nervira me kada je onako sve belo i vise ima `belog` nego ranije. Jeste da su uveli opciju Eye comfort, ali je nekako zuckasto i sugavo i ne svidja mi se. Kako se tebi cini, kako je prosao update?
 
Poslednja izmena:
@vedran1313.vz Tako je prvo sam taj manji paketic, to je trajalo nekih desetak ili manje minuta i onda se pojavio taj veci i glavni paket gde je bio emui 5 i and7 i to je trajalo nekih 15ak minuta. Cini mi se da je sve ok, ima estetskih promena. Ja nisam nesto previse zahtevan korisnik. Najvise mi ta estetika pravi razliku ovog emui-a i prethodnog, sta znam, sve ima svoje mane i prednosti. Dopada mi se sto su sada ikonice normalne tj nisu onako upakovane kao pre. Ono sto mi fali je sto nema dark mode, nervira me kada je onako sve belo i vise ima `belog` nego ranije. Jeste da su uveli opciju Eye comfort, ali je nekako zuckasto i sugavo i ne svidja mi se. Kako se tebi cini, kako je prosao update?
Evo i se natjerah na 7cu, na prvi pogled sve mi je ljepse i bolje cak i baterija mi duze traje.

Poslato sa HUAWEI NXT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Evo kao novi korisnik Mate 8 64 dual, od pre mesec dana, veoma sam zadovoljan, iako imam problem koji se ovde retko pominje, a to su Kineske aplikacije i glas, pa pošto nisam do danas uspeo da saznam da li postoji Evropska verzija za ovaj emui 5, v.7 nougat, a nisam primetio ni da ima neko ovaj model NXT-AL10 verzija B 577. Olakšavajuća okolnost je što imam garanciju prodavnice na 2 godine, pa sam svratio u servis da pitam da li je validna garancija, jer nemam fiskalni račun, a oni su rekli da ih fiskalni ne zanima, već da je potrebna isključivo garancija prodavnice, i u tom slučaju sve je besplatno. U pitanju je ovlašćeni servis za Huawei, Samsung, LG i td. na Novom Beogradu. Nisam hteo da rizikujem i ostavim telefon, jer 2 devojke koje rade na šalteru prijema nisu znale ili htele ništa da objasne, pa sam hteo prvo sa vama poznavaocima da se konsultujem, da mi ne bi stavili neki emui 4 na primer v.6 EU :)
 
Dali vredi uzeti ovaj model u zamenu za P10Lite..?
Svidja mi se velicina ekrana a mislim da je i kamera bolja na mate 8, ili gresim..?
 
Jel uspeo neko da odradi update na 7.0 ručno ako nema OTA. Burazer ima L29 c636. Da li stvarno mora da se otključa bootloader I twpr pa preko njega flash?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ima li neko da prodaje ovaj model, osim oglašenih na KP?
Gledam da kupim nov, međutim nema po realnoj ceni.
Koliko bi vredeo kao polovan, OK očuvan? Istina, i dalje navijam za nov, ako neko zna da neko ima...
 
Sa istekom garancije mi je i baterija na korak do vecnih lovista. Nicim izazvana ne traje duze od 10 sati. Jel neko kupovao zamenu na ebayu, koliko je komplikovano da sam uradim zamenu?
 
Zamenice ti u servisu za 10-15e sa tvojom baterijom. Ako nisi do sad otvarao velika je sansa neato da zeznes
 
Resio sam bateriju u servisu medjutim kad sam hteo da ga hard resetujem 'ebo sam mu kevu sad je upao u bootloop i konstantno mi na ekranu stoji logo i ne mogu da ga ugasim kad drzim dugme za gasenje on se ugasi i za par sekudi ponovo zavibrira i opet logo i to je to probao sam ubosti u pc nista se ne desava.Kako da izadjem iz loopa sta da mu radim?
 
Nazad
Vrh Dno