Šta je novo?

Asus Maximus VIII Hero

Flash back zabava je zeznuta stvar. Moras cak da skines bios, stavis na usb, gurnes iza u slot i drzis jedno dugme par sekundi.
ASUSE KAKO NAPRAVI NESTO TAKO TESKO!?

[/sarcasm]

Napravi se drama kao da je flashovanje biosa raketna nauka.
 
Toliko je dobar BIOS da su ga povukli sa zvanicnog sajta.Ja sam uspeo da ga flesujem i nisam imao nikakve greske.Ima do sad najvise promena i malo je sporiji boot time u odnosu na prosli bios.3007 mi stoji vec dva dana i stabilno je za sad.Pitanje treba li da vratim stariju verziju?
Pazi, stvarno sklonili link za dl BIOS ver. 3007 sa zvaničnog sajta.
I ja ga imam u upotrebi od pre neki dan, i takođe sam primetio da nešto sporije butuje, a i kada sam ga instalirao, imao je neki početni delay, kao zadršku dok nije krenuo. Radio sam update biosa sa prethodne verzije 2202 iz samog biosa, a sa lokacije na lokalnom HDD.
Druge anomalije u radu sistema nisam video, čak mi je sa ovom verzijom passmark rezultat maximalan, u odnosu na ranije testove... E sad, da li je slučajnost, ili ima nekih "Improve system stability" u toj verziji...
 
Ja sam pokušao da vratim na prethodnu verziju, ali ne dozvoljava mi. Ispiše mi "That is not a proper BIOS".
Inače, kompjuter radi normalno, nisam primetio nikakvu promenu od kad sam instalirao 3007. Sačekaću da izbace novi BIOS, neću se smarati vraćanjem starog 2202.
 
Flash back zabava je zeznuta stvar. Moras cak da skines bios, stavis na usb, gurnes iza u slot i drzis jedno dugme par sekundi.
ASUSE KAKO NAPRAVI NESTO TAKO TESKO!?

[/sarcasm]

Napravi se drama kao da je flashovanje biosa raketna nauka.

E neka si mi rek'o.

Nije problem koristiti inače sjajnu ASUS funkcionalnost flash back ali je problem kad probaš dva tri BIOS-a i svi zaglave sa Q code 80 (koji se ne pominje u tabeli error kodova).

Tek kad sam vratio stari 1701 i posle CMOS clear je progledala.

Nije drama ali sat vremena zezanja bez potrebe.
 
Sto su onomad stari i mudri ljudi govorili: "Ne diraj (popravljaj) ako radi (kako treba)" ... :d
 
Morao sam :D 80 Q code ne bi trebalo da bude error vec prosledjivanje na windows.
 
Ne inicijalizuje grafičku do tada, tako da je daleko od izlaska iz BIOS rutine.
 
Svima Srecna Nova godina i sve najbolje uz novi 3101 beta BIOS.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Hohohooo ...!!!

santawavingtree.gif
 
Je l`posotji neka naša reč za chokes(mislim na one kockice na matičnoj,deo VRM-a)?Izvinjavam se što off topic-ujem.
 
Zavojnice zatvorenog tipa.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ne.
 
Upotrebaljava se i termin prigušnica ali je školski naziv zavojnica.

Njena glavna karakteristika je induktivnost odnosno induktansa.
 
Kolika je maksimalna snaga x4 i x1 PCI-E 3.0 slota?Obećavam da je ovo poslednje offtopic pitanje:D
 
Vratio se sa Beta BIOS 3101 na 2202. Moralo je preko flashback, nije hteo iz samog Biosa da direkt downgrade sa 3101 na 2202, kaže u biosu da je unsuported.
Sa ovim beta biosom sam primetio nestabilnosti sistema sa istim OC postavkama. Inače pre ove sam koristio i onaj 3007 što je povučen. Ni on mi nije pravio probleme.
 
3101 nisam primetio neki problem.Sve postavke su uvek iste kao i na proslim verzijama.Sad ne znam ima li nekog znacaja ali ja uvek instaliram sve novo (i beta)sto izadje na station drivers.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Novi BIOS:
MAXIMUS VIII HERO BIOS 3201
Fix enable wake on by PCIE and shutdown into S5, press keyboard any key will be waked up
2017/02/17 Update
 
Sa novim BIOS-om 3201
Screenshot 2017-02-18 14.00.24.png
Pod Advanced, prijavljuje KabyLake pod SA:
170218140656.jpg
iako je kod mene sve SkyLake...
 
To su ti cuveni ASUS bios-i, koji su superiorniji u odnosu na ostale proizvodjace ploca :S::p
 
^
Naravno da jeste superiorniji kada je OC u pitanju. ;) Samo je ASRock BIOS konkurentan.
 
Poslednja izmena:
To su ti cuveni ASUS bios-i, koji su superiorniji u odnosu na ostale proizvodjace ploca :S::p

Mene sve strah da kako su ASUS i GB u istom vlasnistvo, da su GB informaticari presli u ASUS razvojni centar a nedaj Boze ASUS-ovi ing otisli u GB i sada ovi vrljavi frljaju po ASUS-u a oni valjani uzdizu GB...:zgran:
 
Ništa više nego za Sandy. Nije poenta koliko, nego kako rade te opcije u BIOS-u, recimo LLC.

Kvalitetne komponente ugrađuju svi, ali džaba ako BIOS to ne može da isprati.

Da ne spominjem izuzetnu kontrolu ventilatora, to ne može da se plati.
 
Ništa više nego za Sandy. Nije poenta koliko, nego kako rade te opcije u BIOS-u, recimo LLC.

Kvalitetne komponente ugrađuju svi, ali džaba ako BIOS to ne može da isprati.

Da ne spominjem izuzetnu kontrolu ventilatora, to ne može da se plati.

^
Ovo.

A na GB plocama treba da prodje dosta vremena da OC uopste radi, a ne da zeza. Na stranu sto je odvratan bios.
 
Ništa više nego za Sandy. Nije poenta koliko, nego kako rade te opcije u BIOS-u, recimo LLC.

Kvalitetne komponente ugrađuju svi, ali džaba ako BIOS to ne može da isprati.

Da ne spominjem izuzetnu kontrolu ventilatora, to ne može da se plati.

+1
 
MAXIMUS VIII HERO BIOS 3201
- Improved CPU compatibility
- Fixed wake-up function when using some PCIE devices.
- Improved keyboard compatibility when “Fast Boot” enabled.
- Fixed DRAM frequency read display error in OS.
- Improved DRAM XMP compatibility over 4200MHz.
- Fixed Plextor M.2 device issue.
- Modified OA key function in legacy OS.

Proširili opis - spisak izmena u poslednjem BIOS.
 
Nazad
Vrh Dno