Šta je novo?

Asus Maximus VIII Hero

Komentarisu ti ljudi kojima je ovo posao i znaju sta pricaju. Problem su imali mahom korisnici koji ne znaju da nameste pravi DRAM ratio i/ili koristili DDR4 koji nije na QVL... Takodje moras imati na umu da je ovo potpuno nova platforma, i da ce BIOS updatovi resiti dosta toga.
Naravno da ce se AIsuite klati sa Link softverom Corsaira, dele iste resurse, senzore itd...

Automatski OC jednostavno NIJE za visoki OC, to je za masu koja ne ume da podesava i kraj. Ploci je zadata u biosu neka vrednost na koju da podesava procesor na osnovu testiranih primeraka procesora koji je Asus imao. Ako si uvatio procesor koji je losiji od vecine ili proseka tih procesora, bedak, nece ti biti stabilan OC. Ako si uhvatio bolji primerak, ploca ce davati vise napona bespotrebno. U svakom slucaju ne treba da ocekujes cuda od auto OC-a.

Ja garantujem da bi rucno izvukao bez problema 4.7ghz, ali to zapravo zahteva da sam podesavas i cackas parametre, a ne das predefinisane postavke softveru za novu platformu koja je tek u povoju.
 
Poslednja izmena:
^+1 i da dodam ako bi mogao da se skrasis na jednoj temi. Trenutno si rasut na dve, pa ne moze covek sve da isprati :D
 
A vama je malo 4,5 stabilno, bas volite da gurate na 4,7 i/ili 4,8 posto procesore, ploce, platforme itd menjate redovno na 9-12 meseci...?

Koliko volim stabilno i sigurno, da mi radi narednih 3g i da nemam potrebe da diram nista pa nek sam 5-6% losiji od maximuma. ;)
 
A vama je malo 4,5 stabilno, bas volite da gurate na 4,7 i/ili 4,8 posto procesore, ploce, platforme itd menjate redovno na 9-12 meseci...?

Koliko volim stabilno i sigurno, da mi radi narednih 3g i da nemam potrebe da diram nista pa nek sam 5-6% losiji od maximuma. ;)

Evo divno čovek koji ima Hero i i7 6600K, pošto ništa nisam razumeo šta piše u ovom citatu, pa pitam konkretno.

Gospodine P307, da li na Vašoj konfiguraciji računara možete pa podesite na klok na makar 4,7 i da ste uspeli da podesite računar da 24/7 radi stabilno na 4,6 Ghz?

P.S. moj odgovor na gornji citat ako je P307 pitao mene, DA ja menjam stalno komponente: ploču i CPU menjam najmanje 1-2 godišnje (prošle godine sam promenio za 3 meseca 4 procesora i 3 ploče, ove godine već sam imao Z170-A i i5 6600K i prodao sam i hteo da kupim Maximusa), RAM 3-4 puta godišnje, HDD za SSD i M.2 ... ma sve menjam čim se pojavi novo i bolje, osim napajanja EVGA SuperNove G2 :)
 
Evo imao sam 6600K i na Hero ploči slikao 4.7Ghz.

CPU-Z.1151.Ci5 6600K@4700Mhz.PNG

Na toj frekvenciji i naponu 1.375V (BIOS) je mogao da vrti grafičke testove (npr. Valley Benchmark 1.0).

Nije bio za 24/7 jer nije bio Prime stabilan ali uz bolje hlađenje i nešto viši napon sam uveren da bih ga stabilizovao i na toj frekvenciji.

Opet ti naglašavam da je za veće domete potreban dobar primerak procesora, nema ploča puno veze sa tim.
 
Evo divno čovek koji ima Hero i i7 6600K, pošto ništa nisam razumeo šta piše u ovom citatu, pa pitam konkretno.

Gospodine P307, da li na Vašoj konfiguraciji računara možete pa podesite na klok na makar 4,7 i da ste uspeli da podesite računar da 24/7 radi stabilno na 4,6 Ghz?

P.S. moj odgovor na gornji citat ako je P307 pitao mene, DA ja menjam stalno komponente: ploču i CPU menjam najmanje 1-2 godišnje (prošle godine sam promenio za 3 meseca 4 procesora i 3 ploče, ove godine već sam imao Z170-A i i5 6600K i prodao sam i hteo da kupim Maximusa), RAM 3-4 puta godišnje, HDD za SSD i M.2 ... ma sve menjam čim se pojavi novo i bolje, osim napajanja EVGA SuperNove G2 :)

Nisam ni pokusao da ga teram na 4,7 niti cu.

Skup je taj sport da se "ganjaju" najnovije i najbolje komponente...
Davno mene proslo "ono" da imam najbolje i najnovije, sad mi je bitno da imam sto mogu bolje za razuman novac i da to radi duuuugo i pouzdano, bez ikakvih problema, dakle potpuno stabilno.
 
[emoji849] 1701 konacno ispeglan XMP @ 3000


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nije mi jasno za BIOS 1701 piše da je objavljen 05.maja, a u samom BIOS-u stoji datum 25.mart 2016.
Screenshot 2016-05-07 09.12.53.png
 
Ma to je najmanji problem.Za 1601 je pisalo 03.02.2016


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Je li normalno za ovu ploču da Q-Code stalno pokazuje "A0" - "IDE initialization is started"?
Na stranim sajtovima kažu da je to normalno, ali ja ipak želim čuti mišljenje naših stručnjaka. :)
 
U BIOS-u se može podesiti da pokazuje temperaturu procesora posle završenog POST-a. Meni trenutno pokazuje "40" sa BIOS-om 1701.
 
Cool!
 
Jel bi mogao neko ko nije na najnovijem 1902 BIOSu da pogleda Device Manager sa ukljucenim Hidden devices (View>Show hidden devices) da li ima nesto ovako:
Capture.PNG


Izgleda da se to pojavilo sa novom 1902 verzijom, a nemam pojma sta je (a koliko vidim ni drugi na net-u).
 
BIOS: 1701

Capture.PNG
 
Jel bi mogao da pogledas Device/Hardware ID za te Logitech unose?
Jel imas instalirane drajvere za Logitech misonju?
 
Flesovao sam 1701, u Device manageru je i dalje postojao Unknown device, ali nije imao uzvicnik pored sebe kao sa 1902. Uninstalirao sam taj misteriozni device i vise se ne pojavljuje. Sa 1902 bi se vracao nakon uninstall-a.
1902 ANDA.PNG

Na kineskim forumima su rekli da su ubacili ASUS DVD sto je dosao uz maticnu, i da je instalirao "ANDA" (sta god mu to bilo) kad su manuelno trazili instalaciju za doticni device u Device manager-u.
 
Novi BIOS:
MAXIMUS VIII HERO BIOS 2001
Improve system stability
Update: 02.09.2016.
 
Novi BIOS:
MAXIMUS VIII HERO BIOS 2202
1.CPU uCode update
2.Support more PCIe-1394 devices.
Update: 26.09.2016.
 
Novi BIOS:
MAXIMUS VIII HERO BIOS 2202
1.CPU uCode update
2.Support more PCIe-1394 devices.
Update: 26.09.2016.

E sada, ovaj uCode koliko sam google-ao ce resiti problem kompatibilnosti nekih novijih procesora sa konkretnom maticnom. Dok ce ovaj drugi deo omoguciti podrsku jos nekih PCIe 1394 uredjaja.
Da li to znaci da ukoliko nemas problema sa podrskom procesora ili PCIe uredjaja, da nema potrebe instalirati novi BIOS? :) Hvala

P.S. Sta su to PCIe 1394 uredjaji?
 
Novi BIOS:
MAXIMUS VIII HERO BIOS 3007
Improve system stability
Update: 16.12.2016.
 
Da ne citam i ne trazim, ovi biosi su svi "direktni", nema potreba za ubacivanje nekog izmedju onog sto mi je sad instaliran i ovog najnovijeg 4-5 generacija nakon mog trenutnog?
 
Ne treba ti, nije upgrade/patch nego je full bios naravno.
 
Meni update nije prošao. Sad će biti flash back zabave.
 
Pffffffff...
E zbog toga i ja otezem i to visestruko sa ubacivanjem bios-a...
 
Toliko je dobar BIOS da su ga povukli sa zvanicnog sajta.Ja sam uspeo da ga flesujem i nisam imao nikakve greske.Ima do sad najvise promena i malo je sporiji boot time u odnosu na prosli bios.3007 mi stoji vec dva dana i stabilno je za sad.Pitanje treba li da vratim stariju verziju?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno