Šta je novo?

Asus Maximus VIII Hero

100 blck.Izgleda da me je sve vreme zezao napon za 3000.Kad je na auto 1.35 , bios pokazuje 1.344v i izgleda da je malo.Podigao napon na 1.3662(rog forum) bios pokazuje 1.36v.Sve radi bez greske.
 
Otkrio sam da mi SetPoint OPET pravi probleme, opet...
Sada mi on blokira pristup i koriscenje instalacionog cd sa drajverima i softverom od ploce za Asus Maximus VIII Hero.
Poslednja verzija SetPoint 6.67.83 za W10 skinuta i instalirana, odma ukoci, onemoguci pristup, odnosno koriscenje instalacionog cd od ploce.
Kako je kod vas?
Paradigma koje drajvere i softver za misa ti koristis?
Koliko vidim imas istog misonju kao i ja, znaci i softver bi trebalo da je isti, imas li ti iste simptome...?
 
Poslednja izmena:
Koristim 6.32_x64 jer sve novije verzije setpointa brljaju sa scroolingom.

Kakav instalacioni CD za ploču, pa ko to koristi?

Ako ti već treba neki drajver skineš ga sa asus sajta.
 
Poslednja izmena:
Kod mene i set point i Logitech gaming software rade bez ikakvih problema.Izasao je novi whql 10.1.1.14 chipset driver i whql rst 14.8.1.1043.
 
Cackajuci ovih dana oko kompa, znao sam malo i odlutati pa se baviti nekim sporednim stvarima...

Muceci se da utvrdim zasto nece, pa hoce pa opet nece i tako u krug, da prednji USB3.0 portovi na kucistu rade, sve zavisno da li samo ili nisam stavljao USB3.0 i USB3.1 drajere...

Evo malo razultata ponasanja raznih USB2.0 zatim USB3.0 i USB3.1 fleski na Z170...

Evo prvo Patriot Supersonic MAGNUM 64GB.

Sva su merenja sa USB3.0 portova na Z170 sa prednjih konektora na kucistu, kao i pozadi sa ploce na USB3.1 konektoru i sa P67 sa prednjih konektora (USB3.0 ASUS adapter) i pozadi sa ploce
 

Prilozi

  • Patriot Supesonic Magnum 64GB USB3.0 sa adaptera.jpg
    Patriot Supesonic Magnum 64GB USB3.0 sa adaptera.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 63
  • Patriot Supersonic MAGNUM 64GB USB3.0 na Z170.jpg
    Patriot Supersonic MAGNUM 64GB USB3.0 na Z170.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 64
  • Patriot Supersonic MAGNUM 64GB USB3.1 na Z170.jpg
    Patriot Supersonic MAGNUM 64GB USB3.1 na Z170.jpg
    75 KB · Pregleda: 74
  • Patriot SuperSonic MAGNUM 64GB USB3.0 sa ploce.jpg
    Patriot SuperSonic MAGNUM 64GB USB3.0 sa ploce.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Patriot Supersonic MAGNUM 64GB na USB2.0 sa Z170 i P67 sve prednji konektori na kucistu...
 

Prilozi

  • Patriot Supersonic MAGNUM 64GB USB2.0 na Z170.jpg
    Patriot Supersonic MAGNUM 64GB USB2.0 na Z170.jpg
    76 KB · Pregleda: 55
  • Patriot Supersonic MAGNUM 64GB USB2.0.jpg
    Patriot Supersonic MAGNUM 64GB USB2.0.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 51
SanDisk Extreme 64GB na istim konektorima na istim plocama i kucistima...
 

Prilozi

  • SanDisk Extreme 64GB USB3.1 na Z170.jpg
    SanDisk Extreme 64GB USB3.1 na Z170.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 56
  • SanDisk Extreme 64GB USB3.0.jpg
    SanDisk Extreme 64GB USB3.0.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 55
  • SanDisk Extreme 64GB USB3.0 na Z170.jpg
    SanDisk Extreme 64GB USB3.0 na Z170.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 57
  • SanDisk Extreme 64GB USB2.0 na Z170.jpg
    SanDisk Extreme 64GB USB2.0 na Z170.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 55
  • SanDisk Extreme 64GB na USB2.0.jpg
    SanDisk Extreme 64GB na USB2.0.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 65
Sad malo i Transcend Jet-Flash 790W (USB3.0 fleska)
 

Prilozi

  • Transcend Jet-Flash 790W na usb2.0.jpg
    Transcend Jet-Flash 790W na usb2.0.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 55
  • Transcend Jet-Flash 790W na usb3.0.jpg
    Transcend Jet-Flash 790W na usb3.0.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 48
  • Transcend Jet-Flash 790W na usb3.0 na Z170.jpg
    Transcend Jet-Flash 790W na usb3.0 na Z170.jpg
    76 KB · Pregleda: 56
I na kraju Transcend Jet-Flash 790K (USB3.1 fleska, barem je tako deklarisana od strane proizvodjaca)...

Transcend Jet-Flash 790K na usb2.0.jpg Transcend Jet-Flash 790K - usb2.0 na Z170.jpg usb2.0

Transcend Jet-Flash 790K na usb3.0.jpg Transcend Jet-Flash 790K - usb3.0 na Z170.jpg usb3.0

Transcend Jet-Flash 790K - usb3.1 na Z170 pozadi.jpg usb3.1

Ova mi fleska pravi probleme, u Fractal Design Define R5 kucistu, koje ima napred USB3.0 konektore ali i kabl od njih do ploce dugacak oko 60-64cm, s vremena na vrema, vise i ne znam tacno u kojim sve kombinacijama drajvera, restartovanja i sl. nece da radi u levom konektoru uopste, u desnom USB3.0 konektoru nekad hoce da radi kao USB2.0 (bukvalno iste brzine kao da je u usb2.0) a nekad radi kao sto vidite na ovim brzinama...

Licno mislim da je nesto do drajvera za plocu i usb3.0 i usb3.1
Ploca je Intelova a drajveri su MS-ovi.
Da li se mogu ubaciti neki drugi, asus-ovi ili intelovi?

Vidno je ubrzanje fleski svih na Z170 chip-setu u odnosu na mnogo stariji P67.
 
Kad nesto radite po kompu pa iskljucite napajanje, otkacite sa zadnjih konektora uredjaje i nakon vracanja i paljenja kompa da li vam ploca pozna tastaturu i misa?
U mene Logitech tastatura i mis na jednom wifi "dugmetu", prilikom paljenja u postu prijavi da nema tastature, digne se win i ne radi tastatura i mis.
Paljenje i gasenje misa i tastature ne pomaze.
Otkacim sa ploce usb kabla produzni od wifi "dugmeta", vratim u isti usb2.0 konektor (namenjen tastaturi) i proradi odma sve.

Zasto nece da pozna tastaturu?
Sta je problem?
 
Problem je u ploci. Lepo ti rekoh da uzmes deluxe plocu, jer na njoj tih problema nema.:p
 
Kad nesto radite po kompu pa iskljucite napajanje, otkacite sa zadnjih konektora uredjaje i nakon vracanja i paljenja kompa da li vam ploca pozna tastaturu i misa?
U mene Logitech tastatura i mis na jednom wifi "dugmetu", prilikom paljenja u postu prijavi da nema tastature, digne se win i ne radi tastatura i mis.
Paljenje i gasenje misa i tastature ne pomaze.
Otkacim sa ploce usb kabla produzni od wifi "dugmeta", vratim u isti usb2.0 konektor (namenjen tastaturi) i proradi odma sve.

Zasto nece da pozna tastaturu?
Sta je problem?
Windows 7 ili 10?
 
Sad je 7 i na 7-ici definitivno se to javlja, a cini mi se, ako se dobro secam, da je i na w10 isto bilo al se ne bi smeo kladiti (tad bila "frka", zurba, nervoza, drugi veci problemi ...).

Juce sam premestao ventove u kucistu pa sam morao sve iskopcati, nakon spajanja i paljenja pri prvom startu to sa tastaturom i misem se javilo.
Isopcao usb kablo od wifi tastature i misa, ukopcao i proradilo odma...
Zasto?
 
Poslednja izmena:
Jel mozes svaki put da reprodukujes problem?
Iskljucio sam komp, izvadio USB mis i Wireless adapter za XB1 kontroler, iskljucio napajanje i posle par minuta sve ukljucio i sve je prepoznato.
 
Reprodukovao sam problem.

Prvo sam normalno ugasio komp, iskljucio napajanje, odvojio strujni kabl, izvadio kabl od wifi za tastaturu i misa, sacekao, pritisnuo dugme za paljenje, sacekao jos malo, ukljucio wifi kabl misa i tastature, spojio strujni kabl i ukljucio napajanje, upalio kom... sve radilo.

Onda sam to sve ponovio ali sam iscupao kablove iz svih ostalih usb uticnica (usb2.0 i usb3.0) te lan, sve ponovio kao i prethodno i problem se opet ispoljio.
Izvukao opet iz usb2.0 konektora namenjenog za tastaturu i misa kabl wifi, cuo zvucni signal raskacinjanja uredjaja, utakao ponovo, cuo signal kacenja uredjaja, mis i tastatura proradili...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    168.9 KB · Pregleda: 88
Poslednja izmena:
Cesto sam iskljucivao kompjuter na nacin koji opisujes, imam takodje wireless mis (G700s) i ni jednom nisam imao slican problem.
 
Izvukao opet iz usb2.0 konektora namenjenog za tastaturu i misa kabl wifi, cuo zvucni signal raskacinjanja uredjaja, utakao ponovo, cuo signal kacenja uredjaja, mis i tastatura proradili...

Jel cista instalacija Windowsa? Rekao bih da je softverski problem.
 
Nije cista, prenesena sa starog kompa.
Ako je zaista brljoka starog sistema onda nije problem.
Hvala
 
Ne mogu da garantujem ali čini mi se da i meni usb hub koji je u monitoru ne radi posle isključivanja napajanja na prekidaču.

Odnosno moram kabl da ištekam i ponovo uštekam da bi mi hub radio.

Ako napajanje ne isključujem, sve radi besprekorno, a to jeste situacija u praksi.
 
"Dobro je" nisam "lud"... :d

Vidis hub u monitoru nisam probavao, ne secam se ni kad sam ga koristio od kada sam poceo koristiti prednji usb3.0 na kucistima.
 
Poslednja izmena:
1601 update.Isprobano , ja ne primecujem nikakvu razliku u odnosu na prosli
 
Da li neko zna odgovor zasto se ova ploca lose overclokuje, prosto neverovatno da joj je 4.5ghz max automatski OC sa i5 6600k procesorom.
MSI z170a gaming m7 gura na 4.7 pa i 4.8ghz.
Moj drug koji je kupio Hero pre 15 dana ne moze ni da podigne racunar na 4.7. Prosto je utucen zasto je dao 210 eura kad mu racunar jedino stabilno radi na 4.5ghz.
Ja sam to sve mogao sa z170-a i na 4.8ghz, sve dok nisam nesto prikacio na PCIe slot od tada ni ja ne mogu da predjem u automatskom OC 4.5ghz.
Opet pominjem Hero plocu od mog druga on rucno moze da namesti 4.6ghz, ali je nestabilno pukne posle nekoliko sati igranja.
Hteo sam da kupim Maximus VIII plocu ali me ovo sa OC razocaralo. Citam reviewove i od Rangera ista prica, kad pogledam OC od 4.5 ghz koji im kao OK prosto mi deluje smesno, pa toliko mogu i sa jeftinom z170-P.
U cemu je problem?
Da li graficka PCIe smanjuje OC mogucnosti kod Asusa. Npr. Posto ja nemam Hero, kada sam ja na svoju z170-A prikacio M 2. PCIe SSD i podigao sistem vise OC nije mogao da predje 4.5 ghz
 
Poslednja izmena:
Za preko 4.5Ghz moraju se parametri kontrolisati ručno i treba dosta znanja i iskustva da se ključni parametri prilagode konkretnom primerku procesora. Ne može se dozvoliti da recimo napon šeta u širokom intervalu, ostatak sistema ne bi trebalo da utiče na stabilnost OC naročito ako se ima kvalitetno napajanje.
 
Automatski OC ti je kao kupis pudlicu da ti cuva dvoriste. Krajnje beskoristan i neadekvatan poduhvat. Radi on ok za nize clockove, ali i tu daje negde previse napona, negde premalo...

S obzirom na razlike u primercima procesora moras sam podesavati sjaset stvari i testirati poduze, ako hoces da izvuces maximalni OC.
 
Za preko 4.5Ghz moraju se parametri kontrolisati ručno i treba dosta znanja i iskustva da se ključni parametri prilagode konkretnom primerku procesora. Ne može se dozvoliti da recimo napon šeta u širokom intervalu, ostatak sistema ne bi trebalo da utiče na stabilnost OC naročito ako se ima kvalitetno napajanje.

Sve je to lepo, ali je to smešna cifra 4,5Ghz, jer to može bilo koja ploča od 100EUR, pa i više neki primerci ploča. Ne tražim mnogo 46 stabilno 24/7 i da se digne sistem na 47. Ako to ne može da se uradi sasvim jednostavno, to nije za pohvalu.
Opet kažem, ja sam na svojoj Asus Z170-a, koju sam prodao pre neki dan (i sad hoću da kupim drugu ploču) uđem u BIOS i promenim dva parametra i dignem klok, to je sustina kod ploče za neki običan OC ne extremni. Evo primer stavim multiplikator na 47 i promenim napon na manual 1,4V snimim i upalim računar i on radi. Da ne kažem može i tako 48, ali to je preterivanje i sigurno nije stabilno, ali ne bitno.
Znači samo to hoću, znači da se upali računar na 47, kao što većina ploča mogu,

Super vidim da imaš Hero, kakovo je iskustvo koji je to 24/7 OC za taj i7 6700K, da može da se digne na 5,0 ghz bez neke nauke, kao na primer MSI gaming M7 kako čitam u review-ima po netu.
Čisto da kažem, ja sam ljubitelj Asus MB i ovo me je ipak razočaralo, posle iskustva mog drugara, koji je uzeo Hero.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde si gledao statistiku i mogućnosti skylake procesora ali moram da te vratim u realnost i kažem ti da je ona u dijapazonu 4.5-4.8Ghz. Dakle na neki način ti je garantovano 4.5Ghz, a sve preko toga je kako ti se zalomi. Govorim o standardnim mašinama i standardnom hlađenju (vazdušnom ili AIO)

Moram malo i percepciju ploča da ti promenim. Ploče se ne kupuju zato da bi ti obezbedile primarno bolji OC već se kupuju kako isti ne bi upropastile. Proveo si malo vremena sa Hero pločom i naravno nisi stekao pravu sliku o njenim mogućnostima. Siguran sam da iz procesora izvlači maksimum u odnosu na njegove mogućnosti. To možda ne može da se postigne promenom samo jednog parametra (sram ih bilo) ali je važno da se uz malo truda to može postići.
 
Poslednja izmena:
Sve je to lepo, ali je to smešna cifra 4,5Ghz, jer to može bilo koja ploča od 100EUR, pa i više neki primerci ploča. Ne tražim mnogo 46 stabilno 24/7 i da se digne sistem na 47. Ako to ne može da se uradi sasvim jednostavno, to nije za pohvalu.
Opet kažem, ja sam na svojoj Asus Z170-a, koju sam prodao pre neki dan (i sad hoću da kupim drugu ploču) uđem u BIOS i promenim dva parametra i dignem klok, to je sustina kod ploče za neki običan OC ne extremni. Evo primer stavim multiplikator na 47 i promenim napon na manual 1,4V snimim i upalim računar i on radi. Da ne kažem može i tako 48, ali to je preterivanje i sigurno nije stabilno, ali ne bitno.
Znači samo to hoću, znači da se upali računar na 47, kao što većina ploča mogu,

Super vidim da imaš Hero, kakovo je iskustvo koji je to 24/7 OC za taj i7 6700K, da može da se digne na 5,0 ghz bez neke nauke, kao na primer MSI gaming M7 kako čitam u review-ima po netu.
Čisto da kažem, ja sam ljubitelj Asus MB i ovo me je ipak razočaralo, posle iskustva mog drugara, koji je uzeo Hero.

Jedino ako su im poslali ES ili neki birani primerak pa da ide na 5,0GHz, inace ce vecina da upadne u rang 4,5-4,8GHz sa nekim normalnim naponima. Ploce igraju dosta malu ulogu. Najveci uticaj mogu imati +/-100Mhz na max overklok, na vazduhu ili na vodi. Overklok moze nekad biti vrlo jednostavna, jelte podignes napon, mnozilac i gotova prica, ali tu niti si spomenuo koji stress program je koriscen, koja podesavanja za LLC, kako je memorija podesena, cashe, njihovi naponi...
 
Ne znam šta da kažem.
I ja bi krivio Procesor i druge stvari, da ne znam da je Asus imao ozbiljne probleme sa nekim DDR4 memorijama, da njihov program Al Suite3 zna da napravi ozbiljne probleme u radu Corsair Linku za Corsair vodenim hlađenjem.
Lično sam doživeo na mom računaru (koji nema grafičku karticu) da je isti procesor išao sa najprostijim ručnim podešavanjem i do 4,8 ghz, a uvek je išao u automaskom OC preko 4,6, tek pukne na 4.7 kad krenu sva četiri jezgra. Međutim, kada sam nešto nakačio na PCIe slot od tada moja ploča z170-A ne može da pređe granicu 4,5 Ghz??? E o tome ja pričam...

E, to se poklopilo sa pričom mog drugara da njegova Hero takođe ne može da pređe 4,5 ghz (i brdo pročitanih review-ova za Hero), ručno može da namesti 4,6, ali pukne u radu, a na 4,7 ne može ni da podigne sistem.

Zamoli sam mog drugara da kad bude mogao da izvadi grafičku i da pogleda kako tada radi OC. Tako da čekam njegove rezultate pa ću da javim.

Ne mogu tek tako da se kunem u Asus, i okrivljujem procesor, kad znma da je Asus-u grešio sa Z170 pločama iako ga volim :)

Mislim da je smešno da Maximus Hero ima auto OC za 6600K samo 4,5Ghz, kao najjeftinije ploče, takva ploča mora da izvuče makar 100 mhz više iz procesora od jeftinih ploča, na forumima sam nalazio da su neki imali i jadnih 4,2 ghz
Znači ne očekuje ništa više što druge ploče od 200 EUR ne mogu.

P.S Voleo bi da o radu Hero ploče ipak komentarišu ljudi koji imaju ovu ploču ili neku Asusovu sa z170, njihovo iskustvo mi je značajno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno