Šta je novo?

Asus Maximus VIII Hero

"Nemojte instalirati programe sa diska"... kakve/koje programe i zasto ne instalirati ih?

Ne radi indikator za hdd na kucistu?
Kako ne radi, samo tebi, nekima, svima?
Zasto, sta su zeznuli?

@Paradigma bljecka li tebi hdd indikator?
Ostali, da li vama treperi hdd indikator?

Sto vise cekam, sve mi se vise cini da ja necu kupovati ni ovu plocu (Asus Maximus VIII Hero), a Asus Deluxe modela u nas nema (zvanicno u nasim prodavnicama) i bas me zanima ZASTO je nema, kakve su probleme s njom napravili i da li to nasi uvoznici i asus predstavnici znaju i zato je i ne nabavljaju?
 
Poslednja izmena:
Radi HDD indikator. Nemoj se previse nervirati i gledati svaku sitnicu koja je napisana. Neces pogresiti sa ovom plojkom.
Osim Prime95 bug-a u Skylake CPU koji su ispravili poslednjim BIOSom nisam imao nikakve probleme. Cak ni to nije bio problem jer sam koristio kompjuter 3+ meseci bez problema.
 
Zeko, nema Level 10 hdd indikator pa ne mogu da ti potvrdim ali evo Danilo potvrđuje da radi.

Što se ASUS Z170 DELUXE modela tiče, mislim da je cena razlog da za sada ne predstavlja racionalan izbor. Moja prethodna ploča je bila ASUS P8Z77-V DELUXE ali je cena tada bila ispod 250€ na našem tržištu. Dolar je bio slabiji i porez je bio 8%. Sa cenom od preko 300€ na našem tržištu je jasno da se ne može računati na neku prodaju. Po meni jedini nedostaci platforme su cena i memorijska kompatibilnost, ali to nisu razlozi koji bi ugrozili generalno pozitivno iskustvo.
 
P307 ne radi indikacija na kucistu.Lepo pise da od 1302 i 1402 to primeceno.Na ploci blinka ,a na kucistu ne radi.Sto se tice Utilities- a prvi put sam ih instalirao sve komplet.Javljao mi se Q14 i jos neki code.Svaki treci cetvrti put kad restartujem komp on zabode.I desavalo mi se nekad da zamrzne wintows na par sekundi.Srusio sistem,sve nanovo ,samo drajveri i ama bas nikakav problem.Imam Kingston memoriju i radi bez problema na 3k.Drugo oc 6700k na 4,5 je hladniji od 8do 10 stepeni nego 3770k na 4,2.Ja samo govorim ono sto se meni desilo.Sve u svemu ima mnogo vise pozitivnih stvari.Sve sto mi se desavalo ikako ispraviti nasao sam na Rog forumu,cak imaju 2 teme kao da sam ih ja pisao.
 
Poslednja izmena:
Meni evo radi na 4,6GHz i5 6600 već par dana. Upalih danas intel VT-x i VT-d jer malo malo pa palim VirtualBox. Radi ok. Bolje izgleda radi ovaj neoficijalni 0001 bios nego ovi novi. Ja nisma instalirao sa diska, nešto nije htelo da se pokrene sa cd-a.
Onda sam skinuo sa Asus sajta poslednji build. Imam ovaj Ai Suite 3 i Sonic Suite 2 i imam onaj Realtek HD u varijati ROG SupremeFX-a i to je sve.

Milim da je glupo da čeka deluxe bilo ko. Meni je ovo inače bio plafon prilikom izbora ploče. Prve 2 varijate su bile Ranger i z170 pro gaming. Praktično sam mogao da uzmem K procesor za iste pare pa i manje ali ovo je prevagnulo što Hero ima 2x19pin USB 3.0 interni a ja sam imao neiskorišten 5,25" 4 x usb3.0 front panel . Mala razlika u ceni u odnosu na Rangera koji ima isto to i odluka je pala. Mada od jeftinijih ima isto i z170-A ali nisam razmatrao tu ploču pogotvo ako se uzme u obzir ovaj izlet sa non-K oc-em.

Mene samo kopka sad kako sam sklopio mašinu jer sam LC Cosmo Cool 120 stego sa onim šrafovima maltene voda da mu krene i onda se setih, WTF ako nastane neki bend problem?
 
Poslednja izmena:
Pa popusti ih malo.. :D

Ma ne popuštam ja ništa. Nije LC Cosmo Cool 120 težak 10kg. Drugo mislim da se pre savija flah od kulera nego CPU koji leži na 1151 nožice. To je rapodela opterećenja.

Bend problem nastaje kad se velika težina iznad pomera i po sistemu poluge neravnomerno pritiska CPU. Lepo su rekli kod transporta PC i kod teških kulera.

Ja ako sam ovog mog pričvrljio ne verujem da ima štanse za neki luft da mrdne.
 
Uzeo sam Corsair Vengeance LPX DDR4 3200Mhz i mogu da vam prijavim da sve fercera kako treba.

Na modulima stoji oznaka Ver 4.24, a u tabeli se može videti da je Vendor Samsung:

Corsair Vengeance LPX.png
 

Prilozi

  • CPU-Z.Corsair Vengeance LPX.8GB.DDR4-3200.16-18-18-36.png
    CPU-Z.Corsair Vengeance LPX.8GB.DDR4-3200.16-18-18-36.png
    23.4 KB · Pregleda: 93
  • CPU-Z.1151.Asus MAXIMUS VIII HERO.Ci7.6700K.Corsair Vengeance LPX 3200Mhz.DDR4.png
    CPU-Z.1151.Asus MAXIMUS VIII HERO.Ci7.6700K.Corsair Vengeance LPX 3200Mhz.DDR4.png
    19.8 KB · Pregleda: 110
  • 1151.Ci7.6700K@4500Mhz.Kingston DDR4.3200Mhz.16-18-18-36.png
    [email protected] DDR4.3200Mhz.16-18-18-36.png
    198.6 KB · Pregleda: 109
  • LinX.Ci7.6700K@4500Mhz.DDR4.3200Mhz.16-18-18-36.png
    [email protected]
    38.6 KB · Pregleda: 125
Evo je ASUS MAXIMUS VIII HERO ALPHA ploca.

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-MAXIMUS-VIII-HERO-ALPHA/overview/

Ima manje USB portova pozadi, ima 2 wifi porta za antenu asusovu (ona pravougaona antena), ima 2x U.2 konektora za NVMe base SSD umesto sata3 (6GB/s) ima neke konektore za kontrolu svetla u kucistu...

Znatno skuplja.

Sve u svemu sta mislite vredi li ovo uzimati naspram "obicne" ASUS MAXIMUS VIII HERO ploce.


Za mene "vecno" pitanje HERO (obicni) ili Deluxe model, sta je bolje kao ploca medju Z170, ne racunajuci sve externe dodatke, koja je bolja (izasto), stabilnija i eventualno za korisnika laksa za podesiti parametre?

@Paradigma kako fercera memorija nova?
Koja joj je tacna oznaka?
Koliko je kostala i gde si je nabavio?
 
Ti tebra zadnjih 6 meseci trckas po forumu i samo propitujes po svim temama o svacemo, a nista nisi uzeo :D
Nema zasto memorija na 3200 ne bi radila.

To "vecno" pitanje je uvek na osnovu potreba oko konektivnosti sto daje Deluxe i obicno nize cene Hero-a. Kvalitativno su najcesce jednake sto se tice komponenti, Deluxe tu i tamo bolja u zavisnosti od serije.
 
Poslednja izmena:
Problemi u ASUS Raju???
 
Ne, nije to Gigashit. ;)
 
Poslednja izmena:
Ti tebra zadnjih 6 meseci trckas po forumu i samo propitujes po svim temama o svacemo, a nista nisi uzeo :D

Da znate da je to potpuno tacno.

Kad sam onomad bio krenuo da narucujem prvo pitam za kuciste, kazu nema, dobro nije problem ima u madjara, pitam za procesor u E isto (bio znacajno jeftiniji nego kod drugih), kazu nema, ploca - nema ni kod koga (ova HERO), nema ni napajanja koje sam hteo i ja odustanem, taman da se sve sredi i slegne, da izadju prve revizije ploce ...

E*** u ponedeljak opet zovem da pitam za kuciste a plocu, proc, optiku i kuciste narucujem u M*****-u jer su skoro pa najpovoljniji a i sklapali su mi sve kompove do sada, s tim da cu "manje vazne" delove kao sto su napajanje, vent, graficka, RAM memorije... naruciti od Fante (opet) ...
SSD i hdd-ovi se prenose u novi komp.
Stari (moj sadasnji komp) ide bratu nakon 1-2 nedelje (da se prvo proveri ispravnost nove masine) i onda uzimam sebi bratovu masinu (a u stvari moju prethodnu matoru masinu) pa je prodajem... :D

Kako mi je nezgodno nositi kuciste u M ovaj put cu sa nekim iskusnim sklopiti komp kod kuce.
Nadam se da necu nesto polomiti, iskriviti, spaliti, slabo "zalepiti" ...
 
Već sam se izjašnjavao, HERO je racionalniji izbor, DELUXE je odlična ploča ali sa trenutnom cenom je ne razmatram. Ako jednog dana spuste cenu uzeću je pa ću moći da napravim poređenje.

Memorija radi stabilno što je najvažnije ali nije potpuno bez problema, dešava se ponekad da POST zaglavi, praktično ostane na kodu greške 00.

Skylake nažalost još uvek nije ispeglan ali verujem da će uspeti kroz BIOS i to da reše vremenom.

Plaćena je 120€ kod severnih suseda.
 

Prilozi

  • Corsair Vengeance LPX 3200Mhz box.jpg
    Corsair Vengeance LPX 3200Mhz box.jpg
    182.8 KB · Pregleda: 101
  • Corsair Vengeance LPX 3200Mhz front.jpg
    Corsair Vengeance LPX 3200Mhz front.jpg
    157.1 KB · Pregleda: 91
  • Corsair Vengeance LPX 3200Mhz back.jpg
    Corsair Vengeance LPX 3200Mhz back.jpg
    183.9 KB · Pregleda: 85
E sad sam uocio da imas zvucnu kartu SB Z !

Ajde budi drug i ako imas neke slusalice valjane ucini nam experiment, probaj kako zvuce na SB Z i na integrisanoj SupremeFX 2015.
Mozes i zvicnike probati, a bas bi voleo cuti od tebe kako se ponasaju zahtevnije slusalice i koliko dobro radi pojacalo u SupremeFX 2015 u odnosu ns SB Z.

Sad vidim da imas bezicne sluske, ajde pozajmi od nekog na jedno popodne prave zicane slusalice da nisu bas 32 Oma neka malko jace ako ima neko pa nam javi koliko pojacalo u integrusi radi posao... :d
 
Uzeo sam ovu ploču, za sada nema nikakvih problema ni sa 6600k ni sa memorijom (Kingston Savage 2400 Mhz). Da kucnem u drvo.
 
Ploca kupljena, komp sastavljen, stavljen i5 6600K, sve radi, fercera kako treba, kolika sam "lenstina" nisam instalirao novi sistem, vratio sam se na stari W7 sa prethodne masine, samo dodao drajvere za plocu i sve radi...
Prethodno je bilo nekih problema sa pokretanjem nekih programa koji su bili u instalaciji W7/64 a koju sam probe radi pregazio sa upgrade na W10/64.
Cistu instalaciju W10/64 nisam imao volje da radim.

Ploca je bombonica.
Sve na njoj je "na izvolte".

Zvucna sa ploce tzv "integrusa" definitino je sve samo ne "integrusa".
Ima pojacalo, oseti se znatno u jacini zvuka kad sa Performance (tiho) preko Powerful (malo pojacano) na Extreme (osetno glasnije) pojacaju slusalice.

E koliko je to dobro u odnosu na zvucnu kartu neku dodatu, kao sto je Sound Blaster Z ne znam.
Nisam imao volje SB Z stavljati, za sad cu ovako sa SupremeFX 2015 zvucnom integrisanom u plocu...
 
Utisak nakon sto sam pokrenuo WOT, pa nije zvuk jak na slusalicama kao sa SB Z, moram znatno vise pojacati slusalice da bi se culo kao sa SB Z.
Vidim da ce sutra prekosutra biti opet otvaranja kucista...
 
"Pokidala" je Sound Blaster Z ovu integrisanu SupremeFX 2015 sa ploce... mnooogo jaca, prijatnija za slusanje, cistiji i puniji zvuk na SB Z.

Dakle ako neko milsi da bi mu SupremeFX 2015 integrisana mogla zameniti kvalitetnu zvucnu kartu, vara se.
 
Drug ja nisam ni jednom probao integrisanu zvucnu.Od starta U7,ali ti verujem to sto pises.
 
Ma ovih dana dok cackam oko kompa, pa se trudim pomalo, a kad sve zavrsim a mislim da sad upravo zavrsavam, nece biti vise cackanja.
Samo cu preci sa W7 na W10 i to je to.
Odo napraviti beckup sistema sa ovim W7 pa da vise nista ne pipkam. ;)
 
Odradio update na 1504.Sve proslo bez problema.Zaboravio da brise profil,vratio sve kakoje bilo na 4,5 mem. na 3000.Sve je radilo bez problema dok prvi put nisam restartovao.Jednom prodje ,jednom zaglavi post.Vratio memoriju na 2600 ,radi najnormalnije.Resenje za 3000 DRAM Timing Control -Maximus Tweak je posle flesovanja prebacio na Mode 1.Samo vratio na Auto i sve radi kao pre.
 
"Pokidala" je Sound Blaster Z ovu integrisanu SupremeFX 2015 sa ploce... mnooogo jaca, prijatnija za slusanje, cistiji i puniji zvuk na SB Z.

Dakle ako neko milsi da bi mu SupremeFX 2015 integrisana mogla zameniti kvalitetnu zvucnu kartu, vara se.

Reci mi da li si koristio Ramcache pri igranju igrica i slušanju muzike?Ja sam primetio da pri pokretanju zvuk dobije neki boost i u jačini i dubini tonova...
 
Nisam instalirao program, imam problem sa instlacionim CD sa drajverima i programima.

Ono sto me brine da mozda postoji neka kolizija SB Z sa necim u novoj masini ili neki drugi problem, jer kad stavim USB3.0 drajvere dobijem BEX error na instalkacioni CD sa drajverima od ploce (sto me mnoooogo nervira).
Jos uvek nisam novi sistem stavio, koristim stari sistem i vracam bekape ispitujuci sta je problem... moracu uskoro frisku instalaciju W10 i W7 al mi se ne da trenutno...
 
Poslednja izmena:
Pa sto ne skines drajvere, programe i ostalo sa asusovog sajta? Ionako su ti drajveri na CD-u zastareli.
 
Nisam instalirao program, imam problem sa instlacionim CD sa drajverima i programima.

Ono sto me brine da mozda postoji neka kolizija SB Z sa necim u novoj masini ili neki drugi problem, jer kad stavim USB3.0 drajvere dobijem BEX error na instalkacioni CD sa drajverima od ploce (sto me mnoooogo nervira).
Jos uvek nisam novi sistem stavio, koristim stari sistem i vracam bekape ispitujuci sta je problem... moracu uskoro frisku instalaciju W10 i W7 al mi se ne da trenutno...

Moraš novi sistem...ja sam prešao sa AMD-a i radi sistem ali ima repove koji malo prave probleme,tako da definitivno moram clean instal ali me tako mrzi da opet sve instaliram pa se vukljam sa ovim starim....Koliko vidim SFX je kod mene sasvim dovoljan za korišćenje...sa kombinacijom KM-a stvarno ima neki kick u performansama...
 
...
1. ...i radi sistem
2. ali ima repove koji malo prave probleme,
3. tako da definitivno moram clean instal
4. ali me tako mrzi da opet sve instaliram pa se vukljam sa ovim starim....
5. Koliko vidim SFX je kod mene sasvim dovoljan za korišćenje...sa kombinacijom KM-a stvarno ima neki kick u performansama...

1. Radi ... ali ...
2. Ima, znam, nadam se da su samo repovi starog sistema i da ce sa novim sve biti ok.
3. Znam, mora.
4. pa i mene mrzi, zato utrosih 3x vise napora da utegnem ovo sto je sada prisutno, u stvari mrzi me programe instalirati a sam instal W10 i/ili W7 je brz...
5. Dovoljno jeste, sve se cuje i sluzi svrsi za koju je tu ALI moja dodatna zvucna je bolja od nje...

Kod tebe je jos izvrsno kad si sa AMD presao na Intel i radi ti sistem. ;)

@Dr.Mare skinucu, nego lakse je drajvere bubnuti sa cd-a, otkacis sta hoces i pustis...
 
1504 -memorija na 3000MHz (test 12h)ram defaults 1.344 podignuto na 1.3662v,vccio 1.187v ,cpy system agent voltage 1.15v.Memorija je kingston predator.I dalje nije ispeglan XMP profil,ovako radi sve kao sto bi trebalo.
 
Pex, koji strap/bclk?
 
Nazad
Vrh Dno