Šta je novo?

Asus Maximus VIII Hero

Paradigma

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
09.07.2000
Poruke
4,891
Poena
740
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i9-10850K | Corsair Hydro Series H80i v2
Matična ploča
ROG MAXIMUS XII HERO (WI-FI)
RAM
Trident Z RGB DDR4-4000 CL18-22-22-42 1.35V 32GB (4x8GB)
GPU
PNY GeForce RTX 3080 Ti 12GB XLR8 Gaming REVEL™ EPIC-X RGB™ Triple Fan
Storage
Samsung SSD 970 PRO 1TB | Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB | WDC WD80EFAX | WDC WD80EFBX
Zvuk
Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master V1000
Kućište
Thermaltake Level 10
Monitor
ROG SWIFT PG348Q
Miš & tastatura
Logitech G903 Lightspeed Wireless | Logitech PowerPlay | Corsair K70
Ostale periferije
BOSE Companion 50
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Izdvajam ovaj model jer verujem da predstavlja racionalan izbor za entuzijaste.

Praktično vidim samo još jedan model, sa kojim bi mogao da podeli ovaj segment većinski, a to je Asus Z170 Deluxe za one koji vole all-round sa svim tricama i kučinom.

Evo kako bi predstavljanje moglo da zvuči na maternjem jeziku (žena je zaspala kad sam joj pustio da presluša moj uradak):

[YOUTUBE]b5fq1WKf3VM[/YOUTUBE]
 
A sto odsece sebi glavu? :D
 
To me svi pitaju, ali kako da se odbranim onda od obožavateljki? :D
 
Nadam se da ne čita neko iz asusa,

Sabertooth je "Comic book character", ko ne veruje ima na netu. :d

Slažem se sa internetom, dakle model koji je proizvela asusova marketing ekipa, a ciljna grupa su oni koji skupljaju autiće i sličice životinjskog carstva (prilično širok dijapazon ljudi).

Komičan proizvod ali imaju izgleda klijentelu koja voli komediju.

Ukoliko se ispostavi da ima recimo više metal layera spreman sam da je priznam ali i dalje ostaje sve što sam konstatovao na estetskom planu.

Da me nebiste posebno pitali šta mislim o sovama, mislim isto, da su to pretežno šumske životinje i da ih ne treba uvoditi u poglavlja o elektrotehnici.

Tesla može da prođe ali da prethodno "uzube" da on nije izmislio struju.
 
Njemu će poslati, ne mogu da mu dam plaćen primerak. :D
 
Gde si je nabavio?
Koja je revizija?

Znas li ti zbog cega nema jos ovih najboljih Asus-ovih Z170 ploca u prodaji kod nas?
Nema ni deluxe, nestalo i ono malkice Hero sto je bilo doslo (ako je uopste bilo doslo)...

Kad bi moglo stvarno da se pojavi?

Kako je pocelo i kako se odvija, ja bi tek dogodine mogao nabaviti novi komp...
 
Da stvarno, ja uvek pretrazujem sa "asus z170" i ne izbacuje, bas bezze.

I dalje vazi pitanje koja je revizija... :d
Sto nema i kad ce Deluxe ...
 
Poslednja izmena:
Kakav sajt, takva i pretraga. ;)
 
@Paradigma koja je revizija ploce?
 
Moja je 1.01 ako ti nesto znaci.
 
Kupljena ovde u nas? Kada?

Inace kakva je memorija? Radi ok, namesta se ok ...
Kakav je zvuk njen intsgrisan sa ploce? Imas slusalice, neke zahtevnije...?

Jao sto imas delova u makini slicnih onome sto cu i ja da nabavim. :D
Gledam kuciste, memoriju ionako nemam koju drugu nego kingston tu ili malkice brzu...

Neki savet, predlog ...? :)
 
@Paradigma koja je revizija ploce?

Revizija:
1.01

Integrisana zvučna:
ALC898 je već bio dovoljno dobar da se ne mora po svaku cenu uzimati dedicated rešenje.
ALC1150 je još bolji, a na ovoj ploči društvo mu prave ESS D/A konvertor, TI operacioni pojačavač i nichicon filterski kondenzatori.
Kome treba bolje može slobodno da preskoči entry level rešenja jer neće napraviti posao.

Memorija:
Da bi se prevazišle performanse prethodne generacije (DDR3 2400Mhz) treba se odlučiti barem za DDR4 3000Mhz. Cene više nisu astronomske.
 
Poslednja izmena:
Kupljena ovde u nas? Kada?

Inace kakva je memorija? Radi ok, namesta se ok ...
Kakav je zvuk njen intsgrisan sa ploce? Imas slusalice, neke zahtevnije...?

Jao sto imas delova u makini slicnih onome sto cu i ja da nabavim. :D
Gledam kuciste, memoriju ionako nemam koju drugu nego kingston tu ili malkice brzu...

Neki savet, predlog ...? :)

Kupljena preko KP krajem septembra.

Za memoriju treba obratiti paznju da X99 kit mozda ne bude radio odmah, vec ces morati stelovati napon iako je memorija na QVL za maticnu, zbog toga sto Haswell-E ima vecu toleranciju ka oscilacijama napona. Ove Savage su optimizovane za Z170 i nisam imao nikakvih problema sa XMP profilom. E sad, po onome sto sam gledao po net-u, ne racunajuci sinteticke testove, zlatna sredina je 2666 MHz/CL13 ili 2400 MHz/CL12. Narvno, ako mozes naci i priustiti 3000/CL14(15) uzimaj.
Memorija je stala bez problema, samo sam malo drugi vent na Noctui podigao neznatno gore.

Za DAC na ploci ne mogu da komentarisem, slusalice nemam a zvucnici su takvi kakvi su. :)

Jedini "problem" je sto mi prilikom cold boot-a ploca gasi numlock deo tastature. Ne znam sta je uzrok, ali cu videti da azuriram BIOS ili da pregledam opcije, mozda mi je promaklo nesto.
I jos da ti napomenem ako nisi znao, ploca ima relej/prekidac na zvucnoj koji "klikne" prilikom paljenja. Tako sprecavaju onaj karakteristicni "bum" pri paljenju zvucnika.
 
Revizija:
1.01

Integrisana zvučna:
ALC898 je već bio dovoljno dobar da se ne mora po svaku cenu uzimati dedicated rešenje.
ALC1150 je još bolji, a na ovoj ploči društvo mu prave ESS D/A konvertor, TI operacioni pojačavač i nichicon filterski kondenzatori.
Kome treba bolje može slobodno da preskoči entry level rešenja jer neće napraviti posao.

Memorija:
Da bi se prevazišle performanse prethodne generacije (DDR3 2400Mhz) treba se odlučiti barem za DDR4 3000Mhz. Cene više nisu astronomske.

Onda ja nemam sta jos dugo da menjam sa ovom memarom ddr3 2800mhz :)
 
DDR4 je u infantilnoj fazi, ove brzine ispod 3000Mhz će biti uskoro prevaziđene kao DDR3 1333Mhz.
Veoma malo se to odražava na performanse. Razlike su sve manje izražene, već je DDR3 figurisao jako malo u ukupnim performansama, a DDR4 će još manje odlučivati sa rasponom brzina koji će razviti.
 
@Paradigma za koji si se cpu odlucio i hoces li ga oc ?
 
DDR4 je u infantilnoj fazi, ove brzine ispod 3000Mhz će biti uskoro prevaziđene kao DDR3 1333Mhz.
Veoma malo se to odražava na performanse. Razlike su sve manje izražene, već je DDR3 figurisao jako malo u ukupnim performansama, a DDR4 će još manje odlučivati sa rasponom brzina koji će razviti.

Bas suprotno, Skylake sjajno skalira sa boljim ramom u igrama.
 
900x900px-LL-4c41fa7b_gqDHSgc.png
900x900px-LL-b930a541_dr412.jpeg
900x900px-LL-17c064ad_1438184048QCHM79YbJA_6_4.png

BF4 bi i mogao da prodje kao cpu bound scenario, mada nije jer je single + visoki detalji, ali LoL ne moze nikako.
 
DDR4 je u infantilnoj fazi, ove brzine ispod 3000Mhz će biti uskoro prevaziđene kao DDR3 1333Mhz.
Veoma malo se to odražava na performanse. Razlike su sve manje izražene, već je DDR3 figurisao jako malo u ukupnim performansama, a DDR4 će još manje odlučivati sa rasponom brzina koji će razviti.

Bas zbog toga ja i razmisljam da NE uzimam ove "brze" na 3000MHz i CL15 vec da ustedim 4000rsd i uzmem na 2400MHz i CL12.
Recite mi koliko se "dobije", koliko "znaci" imati brzu memoriju a visi CL u odnosu nai sporiju memoriju ali sa nizim CL?
Da li ono ova brza na 3000MHz trazi i veci napon od ove na 2400MHz i hoce li to smetati ploci, porcesoru... necemu?
 
Frekvencija i CAS Latency uticu na vreme potrebno da se pristupi memoriji (izrazeno u nano sekundama).
Racuna se po (CAS latency / pola brzine u MHz)*1000.
Za 2400 CL12 racunica je (12/1200)*1000= 10 ns
Za 3000 CL15 (15/1500)*1000= 10 ns.
Za 2666 CL13 (13/1333)*1000= 9,75 ns.
Sto bi reklo, ako programi cesto pristupaju memoriji, bolje je naci balans izmedju MHz i CAS latency. Ako ti treba sirovi bandwidth kad redje upisujes (vece) podatke u RAM onda idi na sto vecu frekvenciju.
U svakom slucaju RAM se moze OC, ja bih ustedeo kes i ako bas zatreba onda OC.
 
Odavno mi je jasno da se najmanji napredak u performansama dobija oc memorije a ponajlakse se sprzi stosta ...
Ova racunica mi je pokazala da je bolje ustedeti pare, ionako nisam oc-er. :)
 
Nazad
Vrh Dno