Šta je novo?

AMD Radeon R9 380X izlazi 15.11?

Niko nece koristiti ovu kartu za 1440p i vise rezolucije, slaba je. Kao i 280X.
Na 1080p su iste, a u novim igrama za nijansu moze biti bolja od 280X.
 
Dok te nove igre dodju izace neka R9 480X mislim da treba gledati sadasnjost to je to kao sto si i rekao za vece rezolucije nije ni predvidjena za 1080p je isto kao i R9 280X.
Iskreno ja sam ocekivao vise prije svega vece taktove a samim time i vece performanse.
AMD je propisao taktove za memoriju 1425Mhz tako da ce partneri krhati elpidu evo vec gledam ASUS stavio elpidu sve da sto jeftinija bude, bar da je hynix 1500Mhz pa da moze povuci prilikom OC-a i to je razocarenje, onda gpu na 970Mhz slabo a ni OC nije nista bolji od R9 280X bar ovo testova sto sam pregledao.


Sad kad bi mi neko ponudio po istoj cjeni HD 7970(Tahiti XT), R9 280X (Tahiti XTL) ili R9 380X(Tonga XT) uzeo bi orginalni Tahiti XT(HD7970) bolje se OC od ovi novije nasminkani chipova.
 
Oko 10K R9 280X jeftinija :d dok je ona R9 280X u cjenovniku tesko ce se ovaj Nitro 380X prodat :d
 
Eeeeeeeee, a ja se mislio da je cekam pa da kupim. Lepo sam na vreme uzeo polovnu r9 290. :)
 
Asus radi na ispod 1000 obrtaja ovo mora biti tiho, u idle-u gasi ventove.
Gledao sam test na benchu R9 380X nitro 1200 obrtaja u full loadu za 100mm ventove onoliko koliko znam to mora biti tiho, dobro su izgleda svi odradili hladjenja, valjda manje trosi, tako da su partneri imali lagan posao. Moze se vec sada reci velika prednost u odnosu na R9 280X modele jeste buka i temperatura.
Performanse su prakticno podjednake mozda ce kroz drivere i buduce igre ova R9 380X da dobije blagu prednost, sve u svemu konkrento s obzirom na cjenu nije losa kupovina.

Najvecu zamjerku koliko sam mogao vidjeti ide na slab Oc potencijal, opcenito izgleda ove Tonge se slabije OC-u
 
Asus je izgleda dobro uradio posao. fanovi su iskljuceni u 2D a kada se igra T i buka su odlicni.

When games are being run the new ASUS STRIX R9 380X DirectCU II OC manages to run at 65c and this is with a 33% fan speed.
 
Najverovatnije da je Asus sa 980ti Strix prebacio isti sistem da u idle kartica gasi ventilatore sto je po meni extra. Nema potreba da ventilatori rade ako kartica nije pod opterecenjem i ne greje se.
 
Koliki je problem to što nema HDMI 2.0?
U bližoj budućnosti bih kupio UHD tv koji bi bio spojen sa PC, zbog filmova/serija...
 
Lepa je ova 380x, prava karta da stane na crtu i najčešće pregazi GTX960, ali realno mi se 290-tica polovna u garanciji čini kao dosta bolja kupovina, brža a i nešto jeftinija ispadne...
 
Koliki je problem to što nema HDMI 2.0?
U bližoj budućnosti bih kupio UHD tv koji bi bio spojen sa PC, zbog filmova/serija...

Pa onako. Sa HDMI 1.4 imaš 30Hz, što je dovoljno za filmove/serije, ali ne i za igre. Mada ova karta i ne može više u 4K. Možeš preko DP -> HDMI 2.0 adaptera da poteraš u 60Hz. Ili da kupiš TV sa DP ulazom :)
 
Ok, to onda nije tako velika zamerka, ne znam što su to tako dramatično predstavili... Igre svakako ne bih igrao na tv...
 
Ja sam svoju staru nvidiu 460 zamenio pre par dana sa r9 380x i mogu samo da kažem da mi sve leti na 1080p...
 
Nazad
Vrh Dno