Šta je novo?

AMD Radeon R9 380X izlazi 15.11?

U Segedinu je kupljena.

Ima klasicnu boljku dcII verzije... flicker u 2d, delimicno resiv dizanjem 2d clocka... i jedan vent poceo da lupa.
 
Jesi li probao novi BIOS? Ja nisam imao flicker na njoj.
 
Probano svasta, dop sam se i sa asusom i amd-om... preporucili su reklamaciju,jer sam sve pokusao.
 
Samo da nije ewe ili alti.. puni su sa rep.. kartama.
 
Šta li NVidia čeka sa 960Ti...baš me zanima kako će da osakate 970...192 bit again?
 
U Segedinu je kupljena.

Ima klasicnu boljku dcII verzije... flicker u 2d, delimicno resiv dizanjem 2d clocka... i jedan vent poceo da lupa.

Jel mislis na flickering u vidu horizontalnih transparentnih linija? Ja imam to u 3d aplikacijama, ali mislim da zbog toga ne moze da se reklamira, jer je to uglavnom zbog vga monitora i adaptera. Mora da se koristi ili sa HDMI ili DVI monitorom i tada nema problema, moj monitor nazalost samo VGA ulaz, ali na ovoj kartici dobijenoj u zamenu imam mnogo veci flickering nego na prethodnoj.
 
Jel mislis na flickering u vidu horizontalnih transparentnih linija? Ja imam to u 3d aplikacijama, ali mislim da zbog toga ne moze da se reklamira, jer je to uglavnom zbog vga monitora i adaptera. Mora da se koristi ili sa HDMI ili DVI monitorom i tada nema problema, moj monitor nazalost samo VGA ulaz, ali na ovoj kartici dobijenoj u zamenu imam mnogo veci flickering nego na prethodnoj.
Ne.
 
Omasio sam temu. Samo kezual.

Pozdrav za AMD-ovce. :D
 
Poslednja izmena:
Kad bi joj cena kod nas bila kao u inostranstvu (250-280$), uzeo bih je, deluje mi da će po snazi biti slična 280x...za te pare, doduše, strendžeri mogu da nađu 290 na popustima...ili mi polovni 290.
 
Mora biti malo jaca od 280X, makar kao sto je 380 od 280.
 
Nije sve u taktovima...280x ima nešto bržu memoriju i 384bit naspram 256bit...s druge strane, 380x ima brži GPU i +1GB VRAM, verovatno i malo niži TDP. Dakle, biće tu negde...ako cena bude ok, može da bude odlična kupovina.
 
Asinhroni shaderi je ono sto je glavna prednost 380x-a. 8 AS, dok 280x ima 2AS.
 
a i videcemo koliko je efikasnija full tonga od tahicanke.
 
Ja ocekujem u onoj tabeli na Techpowerup-u oko 10% na 1920x1080p ako se ispostavi da R9 380X radi na 1100/1500 to bi moglo tako da bude, kasnije mozda kad budu izlazile DX12 igre ta ce razlika da se povecava, a i tu je cinjenica da ce imati 1GB vise u odnosu na R9 280X.
Cjena od 250$ svakako ce odlicno da pozicionira ovu kartu!
 
mora taj cip da bar bude egal sa 960gtx u gameworks naslovima i da je opere u gtaV ili ode sva mas' u propas'.
 
Oprace sigurno (i GTX960 i 280X), samo je pitanje koliko ce domace cene biti "oprane".
 
pazi,situacija nije nimalo naivna:

index.php


i to je ovde sa relativno ubijenim GW-om (godrays,sh. quality i distance) da se olaksa radeonima.pricamo o poprilicnom ubrzanju naspram 380.
 
Znaci kod nas cene nikako nece biti ispod 35 hiljada.
BbzAMsc.gif
 
Nazad
Vrh Dno