Šta je novo?

Problem sa MSI HD 7850 1GB grafom...

Marko1996

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2011
Poruke
1,232
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 12400F @2,5Ghz + Cooler Master Hyper 212 EVO
Matična ploča
Gigabyte H610M S2H DDR4
RAM
Kingston Fury Beast 1x8GB DDR4 @3200Mhz i Kingston Fury Beast 32GB DDR4 @3200Mhz
GPU
Gigabyte RX 6600 Eagle 8GB
Storage
WD Blue SN570 1TB m.2 + WD Blue 500GB Sata + WD Green 120GB Sata + WD Blue 320GB + WD Black 500GB
Zvuk
Logitech zvučnici
PSU
LC Power Silent Giant 560W Bronze 80+
Kućište
Sama Blackfish
Monitor
Samsung LS27F354FHUXEN
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless + Razer Cynosa Lite Essential
Ostale periferije
UE49KS7000 & XSX
Tablet
Nokia T20 4/64GB
Mobilni telefon
iPhone 13 128GB
Pametni uređaji
Apple Watch Series 3 + Fitbit Charge 3
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Imam problem sa grafom iz naslova, I to otkad sam je kupio, ali sam zanemarivao problem jer me mrzelo da dajem novac za drugu, ali sada je prelilo kap. Naime grafa puca, tj black screen I onaj sound loop se desi ili pukne slika, tj crn ekran ili sa nekim straftama, a zvuk od igre ide u pozadini I jedini spas je restart, I tako sam gubio cesto sejvove jer pukne u pogresnom trenutku, a tek kad pukne kad igram fifu ne znam sta da razvalim, sebe ili komp :p Mislim nije toliko cest slucaj, ali kada ima momente u nekom danu, ne mogu nijednu igru da odigram ko covek I da to se desava iskljucivo u igrama, btw konfa je iz potpisa... Da nije mozda do maticne, tj da ne dobija dovoljno napona ili sta? Cak sam i takt memorije spustio na 1050, rekoh sta znam mozda je do memorije, al ne vredi I dalje zna da puca i ide mi na zivce, pa dok jos imam novca od rodjosa da sacuvam ili sta da radim... Pomagajte narode :D
 
Poslednja izmena:
Imao sam i ja slican problem sa starom karticom, mada se meni uglavnom samo ugasi kartica, a povremeno je i bilo sound loop u tvom slucaju, najgore je kad igras multiplayer i prsne:mad:. Ispostavilo se jos tad da je bilo do same kartice. Nisam neki strucnjak, ali po onome sto sam citao uglavnom u ovakvim slucajevima kartica riknjava krastavac. Moze da bude i ploca, memorija pa i napajanje. Jedini nacin da utvrdis problem je da probas karticu kod nekog ko ima solidno napajanje, pa da onda i svoje napajanje probas i karticu probas na drugoj ploci cisto da eliminises napajanje kao problem. Kad je napajanje i ili procesor problem uglavnom se ugasi ili restartuje ceo komp, kod gasenja monitora problem je uglavnom kartica.
 
prvo proveri temperature u nekom stress testu,unigine valley ili heaven su jako zgodni pa onda nosi na drugi komp.
 
U radio sam ja stress testove npr furmark I msi kombustor I tu grafika ide do nekih sta znam 60-65 stepeni, ali ne puca, kazem samo u igrama. I da, u igrama ide do 60 stepeni max, a retko prelazi 55 zato sto imam sa strane dve 140-ce...
https://www.youtube.com/watch?v=SLj20ycN2Yw
Na ovom videu sto vidite (od 3-ceg minuta) se meni desava...
 
Povećaj power limit u Catalyst Control Centru/Afterburneru (ako uradiš to u Afterburner-u, drži ga upaljenog onda). Ne znam koliko može, +20 mislim da je maksimum, pa stavi na +20 i probaj i vidi je l' puca.
 
A ako postavis default podeavanja grafike jer puca i onda. Imas odlicnu temperaturu grafike i verovatno nije do toga . Moze da bude problem to sto imas malo ram memorije 2gb + 4gb, a flesni poslednji bios za tu karticu.
 
Povecao sam power limit, za sada nista, igrao dying light, fifu 16 i cod 4... A sto se defaulta tice to nikako, ionako nije vise jaka toliko, i da pucala je i kada sam imao 2x2. Kazem ovo je bas random, znaci moze da prodje nedelju dve i da nista ne bude, sve radi u fulu, a zato moze i u jednom danu da pukne vise puta :p za sada cu je ostaviti, iskreno nema nista za 80eur, a da je bolje od ovoga (po koja gtx 570 i hd6950/70 i sve su zesce matore i vise trose, a nista spec jace).
 
Nadam se da ti je to resilo problem, ja sam razumeo da ti bukvalno svaki dan puca, ovako nije strasno, ali na prosloj kartici se i meni desavalo da bude povremeno gasenje kartice i tek posle nekih godinu dana sve cesce dok na kraju nije mogla uopste da se upali. Naravno ne mora da znaci da ce i tebi to da se desi.
 
Moram da te razocaram i kazem ti da sta god uradis nece pomoci. Graficka je najverovatnije sa nekom manom, ne dobija dovoljno napona, fabricka greska.
Imao sam slican slucaj ranije sa starom grafickom, potpuno isto. Nema sta nisam probao.
Jedina opcija koja mozda pomogne je flesh BIOS-a.
 
Nazad
Vrh Dno