Šta je novo?

da li moze kartica da rikne ako je ukljucen samo jedan mol

darkbaron

Poštovan
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
553
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 13900kf Arctic Liquid Freezer II 360
Matična ploča
gigabyte aorus elite ddr4 z790
RAM
g.skill 32gb
GPU
rtx 3090ti zotac
Storage
2x ssd 2x hard drive
PSU
cobra power 1000w
Kućište
Cooler Master MasterBox
Miš & tastatura
red dragon wireless
Mobilni telefon
samsung s22 ultra
prodao sam novu karticu R9 280x koju sa predhondo testirao kod mene kuci na racunaru decko kojem sam prodao kaze da je bio prikljucio karticu sa jednim 1x4 a drugi nije ukljucio I da je kartica krenula da radi pa se ugasio komp posle kada je skapirao da treba jos jedan pin da ubaci ne radi uopste dali moze da se desi da je riknula kartica I dali ce mi uvaziti garanciju ako jeste
 
Poslednja izmena od urednika:
Znači karta najverovatnije traži jedan 6 pinski PCI-e kabel, i jedan 8 pinski PCI-e kabel.

Ako na 1x4 misliš na polovinu konektora za procesor, ne da može, nego sigurno će da crkne jer žice ne stoje isto(12V i Ground). A možda nije ni crklo već nije probao sa adekvatim konektorom ili njegovo napajenje ni nema jedan 6 pinski PCI-e kabel i jedan 8 pinski PCI-e kabel. Moguće da je konektovao jedan 6 pinski PCI-e, a na mesto 8 pinskog je pokušao konektor od procesora i naravno uspeo samo pola.
Tu su opisani svi komjuterski naponski konektori:
http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html

Sad ako nema paljevine verovatno će uvažiti garanciju, a nek prvo proba sa adekvatnim konektorima i napajanjem.
 
Poslednja izmena:
Nisam no siguran sta je on u stvari povezao mozda samo jedan konektor jel moze da se desi da je spalio karticu ako je jedan 6+2 konektor ukljucio
 
Kartica inace trazi 2x8 vapor x je u pitanju
 
Ne može da crkne, a pitaj ti njega koje napajanje ima?
 
Neko raidmax od 700w ostalo je sutra da proba karticu kod drugara na drugi racunar
 
Pa ako je posle tog prvog neuspešnog pokušaja, povezao sve kako treba i probao... a kartica ne daje znake života biće da je crkla...neka proba i kod drugara, ali ako ti je on rekao ovo sto si opisao u prvom postu...bice da je dead...
 
Onda me zanima dali ce da mi uvaze garanciju za karticu
 
Zavisi, ako nema vidljive tragove pregorevanja i ne oseća se paljenja verovatno hoće, ali ako ima.... Nece uvažiti... Sutra kada proverite još jednom, ako je crkla neka je odnese... Nema sta da izgubi...
 
Nista poslacu mu drugu vaporku da ne ceka dok dodje sa garancije sreca pa imam jos jednu istu kuci
 
Dobro vidim da si dobar ili naivan covek.
Zasto bi ti njemu slao drugu karticu?
Tu "spaljenu" ste probali i radila je pri probi sasvim normalno i on je pogresno prikljucivao karticu i ona je zbog toga (mozda) crkla...?
U redu da ti ili ti i on pokusate provuci je kroz reklamaciju i dobiti na osnovu garancije drugu, ali ti da njemu saljes JOS JEDNU da i nju spali a ti da "na srecu" pokusavas ostvariti garanciju... hmmm, naivno izuzev ako dobro ne poznajes spaljivaca.
Neka ti je on poslaje, pa ti pokusaj reklamaciju, pa ako uspe onda mu je posalji u protivnom no no.
 
Ne poznajem ali racunam da ce da mi uvaze garanciju ali i dalje mislim da mu nesto nije uredu sa napajanjem i da ce proraditi sutra kada je proba kod drugara sada dok mi on ne posalje karticu nazad ne saljem mu novu dok ne priverim serijski broj i slicno
 
Ti si izgleda od onih veoma naivnih, sklon da radis na svoju stetu i kada ti se predoci da ti nije mudro to sto radis.
Kako god ti volja...
 
Dal' je probao na drugome kompu?
 
Zasto bi uopste slao drugu karticu nekome ko je nestrucnim rukovanjem ostetio kupljenu?
 
Sto "ne volim" (necu rec na "m" da upotrebim, jer necu nikog i nista da m****) kad neko nesto pita, dobije neki odgovor, savet i onda od njega nema ni traga ni glasa...
Red bi bio da se javis, kazes sta je bilo...
 
Verovatno mu ceo svoj komp posudio sa sve grafickom u njemu, dok mu ne resi reklamaciju za karticu koju je spalio :d
 
Znam poslao sam karticu na reklamaciju videcu sta imaju da mi kazu mogao je da me slaze da kaze da ne radi i to je to opet ovako nema vidljivih ostecenja vrti kulere svetli onaj led dioda i svetle lampice zelene na kartici ali slike nema
 
Znaci ubio ju je. Svaka tebi cast sto mu cinis, ja da sam na tvom mestu, ne bih se cimao.
 
a ja hocu da kupim kartu,kazem prodavcu da imam pare da hocu da dodjem,a on meni ne odgovara,a ovaj salje drugu kartu liku koji je spalio ispravnu kartu i sam resava reklamaciju...obozavam ovaj forum.
 
Ma u redu je da "ucini", da mu odnese u servis i preda na reklamaciju, pa ako zamene odlicno... ali on njemu posla drugu graficku, da ne citam od pocetka, jel ono imao 2 iste pa mu je drugu poslao a ovu ubijenu na reklamaciju dao na svoj rizik... to je ono sto se ja ne mogu nacuditi, to poverenje...

Sta ce biti ako odbiju zameniti, smisle neki razlog, sta god i vrate crknutu nazad, hoce li njemu onda onaj spaljivac vratiti njegovu ispravnu i uzeti sebi nazad ovu crknutu?
 
Ne verujem da mu je poslao drugu, pre ce da je poslao ovu mrvu na reklamaciju. I ne vidim nista lose u tome da mu ucini i posalje na reklamaciju iako je ovaj drugi kriv. Lepo je pomoci...
 
Ako ga licno poznaje, onda mogu da razumem ako hoce da mu ucini. I to bi moglo da prodje samo uz licno montiranje...
Ono sto ne razumem kako je neko uspeo da prikljuci samo 1 molex na adapter i da taj adapter posle jos i prikaci na graficku a da ne primeti da nema oba molexa prikljucena. Mozda mislio da je drugi "produzni"?! :D
 
Poslao sam karticu da vidim dali ce uvaziti ovako nema nikakvih ostecenja ili slicno ma otkud znam sta je radio imao ranije karticu sa jednim pa nije skontao na vreme
 
Kod safira se i dobija nastavak 1x molex na 6 pina (umesto standardnih 2xmolex na 6 pina ) u kutiji od 6950 i od 7850 isti nastavak
to nije nikakav problem ako napajanje ima singl rail, doduse nikad nisam koristio nijedan posto imam 2x8 (6+2) na samom napajanju,
i to ne moze da ubije kartu, moze da ubije napajanje ako je slabo i ima vise grana, a ne bih se ako ni oko cega, videli ste da radi
pa sto bi gubio vreme na nestrucne.
 
Probao sam namerno još ranije, čisto me zanimalo. Kada se priključi samo jedan ulaz (ili čak nijedan jer ima napona i preko PCI-e), kartica pljune na monitoru crvenim slovima da se ugasi računar i priključi nedostajući naponski kabl. Dakle tom metodom je nemoguće ubiti kartu.
Što će reći garant je koristio 8-pin za CPU ili ubo na silu kontra ili nešto drugo što nije trebalo!

Ni od mene nebi on video nič truda...
 
"Crni" barone, sta bi, javljaju li se u vezi graficke, pustaju li neki glas... hoce zameniti...?
 
Da li prodje i mesec dana, a niko se ne javlja...?
 
Kakvog prevaranta iz "new shoppinga"?

Moguce je da jos uvek nije dobio covek odgovor i razresenje po pitanju garancije jer ono sto je normalnom coveku normalan rok za odgovor i zamenu uredjaja, nasim uvoznicima je "nenormalno kratak rok"... kad bi to potrajalo barem godinu dana "mozda bi se snasli" da zamene sa istom ili slicnom (citaj gorom) grafickom, ovako ce da je "zagledaju sa svih strana" i "nadju joj 100 mana"...:mad:

Takodje postoji jos jedna tuzna mogucnost, da su odbili zamenu, a drugar nam se ne javlja od "sramote" i muke sto je ispao naivan... :( :wall:
 
Nazad
Vrh Dno