Šta je novo?

Detroit: Become Human

Uzeo platinu lagano, odlicna igra! :D
 
Eto, free je ovaj mesec ko ima psn plaćen, pa ko nije igro još, nek proba.
 
Neverovatnih 99+ krajeva igre. Nisam gledao, prosto je nemoguće da se svi "nameste" ingame, možda nekome bude zanimljivo:

 
remek delo, pokusao sam istinski da joj nadjem makar jednu manu ali ova igra je jednostavno nema
kakav emotional rollercoaster!!
 
PS4 je moja prva konzola, posle Nintenda koji sam imao sredinom devedesetih. Na računaru sam peglao Championship/Football Manager, sve verzije i varijante Civilizacije i point&click avanture. Počev od Indiana Jones and the Fate of Atlantis (prva koju sam prešao), pa na dalje. Negde do Syberie - avanture koja me je apsolutno oduvala i koja je i danas na pijedestalu. Nakon toga sam izgubio interesovanje, igrao sam samo povremeno Civ.

Burazer mi je pre par meseci pokazao kako izgleda Red Dead Redemption 2 i probudio znatiželju u meni. Te kupih na crni petak PS4, a burazer je prosledio sa svog naloga gomilu igara. Čekajući da mi stigne disk sa RDR2, počeo sam da igram God of War, Death Stranding, Witcher 3 i Detroit: Become Human.


Detroit mi se najviše dopao od navedenog. Zapravo me je oduševio, sve mi se sviđa. Od priče, izvedbe, gameplay-a, atmosfere ... Prelepa je igra. Još uvek igram, ali sumnjam da će mi nešto pokvariti utisak. Dodatnu vrednost daje mogućnost više različitih završetaka.


Moje pitanje za vas je, imajući u vidu gore napisano - šta još preporučujete novom igraču, na ovu foru? Heavy Rain, Beyond? Da li postoji nešto da vuče na Syberiu?
 
Nemoj Heavy Rain, osetno je lošija sad kad si probao njihovu noviju igru (kontrole ne valjaju, grafika je lošija, kamera je katastrofa).

Beyond je meni bio strava, iako sam Detroit prešao 2 puta pre toga (i odgledao sve ostale krajeve na YT). Detroit je bolji, ali i ovo je dosta pristojno.

Probaj What Remains of Edith Finch, odlična je baš baš. Od sličnih sam probao i Everyone's Gone To The Rapture, The Unfinished Swan i The Vanishing of Ethan Carter, ali su bile lošije.

I naravno, Death Stranding kao ultimate preporuka. :)
 
Hvala!

Death Stranding sam krenuo, mada sam još uvek na prologu. Planiram da ga doziram pažljivo. A čim završim Detroit, napadam neku od ovih koje si preporučio.
 
Moje pitanje za vas je, imajući u vidu gore napisano - šta još preporučujete novom igraču, na ovu foru?

Probaj i Life is strange, trenutno je na sniženju u ps prodavnici, košta 4 dolara. Isto je u pitanju choice and consequence igra, priča je odlična i emotivna. Ako ti se dopadne, možeš posle da odigraš prequel Life is strange: Before the storm i Life is strange 2. Ova poslednja je potpuno nova priča sa novim likovima.
 
Au kako ovo dobro izgleda, bruka. Poginu dete ali sam odlucio to go with flow pa cemo videti kuda me prica odvede. Nisam mislio da ce na mojo masini sljakati ovako dobro. Rekao bih odlicna optimizacina barem za sada. Jedino mi je nesto kamera off cudno trece lice ali verovatno navikavanje u pitanju.
 
Ne treba da te cudi, pogledaj samo spec za PS4pro i sve ce ti biti jasno... :)
Spremi se za PS5-icu kada izadje i bices miran narednih 6-7 godina po pitanju igranja. Licno sam se vise naigrao na PS-u nego na PC-u poslednje 3 godine...
 
Pa kad igras u slow motion [emoji4] Hebe me sto igram pola igara na xbox layoutu a pola na ps i kada mi zada da stisnem X ja opalim kocku [emoji38] i ode dete bogu na istinu. Ipak sam morao malo da smanjujem specs kasnije u igri ali mislim da cak nije do kinfiguracije toliko koliko je mozda zbog win 7 i dx12. Bem li ga nisam preterano strucan da znam sta je. Malo me smara da budem cistacica i caretaker ali verujem da je samo uvid u pricu i karakter androida sluge. Kontrole su iste kao u heavy rainu maltenene, ne vidim neku inovaciju po tom pitanju jos uvek.
 
Meni je Markusova priča bila najslabija. Karina i Konorova su tu negde. Mada, trebalo bi ovo odigrati još koji put i istražiti ostale mogućnosti. Neke odluke koje sam donosio u prvom prelasku i nisu mi bile baš po ćefu.
 
Poslednja izmena:
suppa[emoji769 je napisao(la):
;6126439]Jesi li siguran da je free ovaj mjesec?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Citirao si poruku iz jula 2019.
 
Poslednja izmena:
Haha, da, malo si zakasnio. Dovoljno je vremena prošlo da se predje opet :).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
20 dolara je već duže vremena. Nije skupo,pogotovu za takvu igru..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Konacno odvojio vreme zadnjih par veceri i zavrsio. Kad pogledam od prosle godine ko je kako igrao kao da smo razlicite igre igrali.

Ja sam isao hazardnije samo mi je zao sto sa Connorom nisam isao "ljudski".

Ćaleta sam overio na startu nisam se nesto ni razmisljao drugacije. Sa Karom i Alice nisam ni imao priliku da idem preko granice, hvataju nas na Jerichu i ostajemo u kampu do samog unistenja kada Marcus pobedjuje u bitci a prethodno je Connora proburazio. I Hank mi se roknuo.

Da li je neko probao da promeni tok igre od odredjenog momenta u chartu pa da nastavi?

Dosta puta sam doneo drugaciju odluku nego sto sam zeleo. Verovatno je u tome i car ne da ti pino vremena. Pa da probas ponovo. Pre cu beyond da probam nego ponovo sve. Koliko vidim ima na yt svi krajevi. 4 ipo sata [emoji1787] ipak necu gledati
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno