Šta je novo?

Detroit: Become Human

Posle onog smora od beyonda, tesko da ce ovo biti nesto spektakularno.
 
Ja sam digao ruke još sa HR, pokušava da bude ozbiljna detektivska igra, a na kraju ispadne interaktivni filmić sa rupama i nelogičnostima u scenariju kojih bi se postidele i detektivske serije "B" kategorije od po 150 epizoda, samo su još falili Neša Bridžis i Miša Landon....
 
Poslednja izmena:
Digao sam i ja ruke. Čovek bi da bude holivudski režiser i scenarista, ali sa njegovim "veštinama" bi bio debelo popljuvan od strane filmske kritike. Što on i zna, zato se i drži igara.

Jedan "Life is Strange" je sa (u najboljem slučaju) 10% budžeta ispao bolja Quantic Dream igra od bilo koje novije Quantic Dream igre.
 
Ne kapirate da ona ima osecanja, nije kao drugi roboti (evo sad sam se najezio dok kucam ne pomerio se)
 
Digao sam i ja ruke. Čovek bi da bude holivudski režiser i scenarista, ali sa njegovim "veštinama" bi bio debelo popljuvan od strane filmske kritike. Što on i zna, zato se i drži igara.

Jedan "Life is Strange" je sa (u najboljem slučaju) 10% budžeta ispao bolja Quantic Dream igra od bilo koje novije Quantic Dream igre.

Istina. Life is Strange je bas dragulj al' opet, volim interaktivne filmice :D
 
Pezanti ne shvataju velikog Dabida L'Pejža De Grutolu, neprevaziđenog l'vizionara i gospodara l'emocija
 
^ Još po nešto. :)

http://whatculture.com/gaming/5-reasons-heavy-rain-is-actually-just-utter-rubbish.php
http://www.ign.com/blogs/themacabre...-david-cage-is-wrong-and-why-heavy-rain-sucks
http://www.gamesradar.com/heavy-rains-big-plot-holes/
http://www.gamecritics.com/daniel-weissenberger/heavy-rain-is-in-many-ways-not-well-written-part-1
http://www.destructoid.com/how-heavy-rain-has-lowered-the-bar-for-game-narrative-165426.phtml

Ne kapirate da ona ima osecanja, nije kao drugi roboti (evo sad sam se najezio dok kucam ne pomerio se)

Kao što je neko napisao, igra će kopirati ono što je prezentovano u Ex Machina, koji zaista jeste solidan i fin filmić. Doduše i on takođe ima par gluposti i propusta u scenariju kao recimo onaj da guru, koji je stvorio najsavršeniji AI, koji je karijeru stvorio kao klinac haker i koji poseduje najveću IT kompaniju, sva vrata u svom tajnom istraživačkom kompleksu, kom jedino on ima pristup, otvara sa običnom karticom koja mu visi oko vrata... umesto rožnjačom, otiskom prstiju, glasom, čim sam to video znao sam šta će se desiti, doduše to je daleko od propusta u Quantic Dream naslovima. Ali meni ne obećava puno to što su scenaristi ove igre dobili ideju upravo gledajući taj film i željom da se popularnost filma unovči...
 
Poslednja izmena:
Rekao sam da prica podseca na nastavak tog filma (fini spojler btw) ali ne verujem da je Dejvid Kejdz gledao film pa rekao, ajmo mala da pravimo lom sto da ne iliti da prave igru na taj fazon. Film je izasao relativno skoro a oni su Kara demo prikazali 2012 godine. Ni film ni Kara nisu nista originalno, prica o robotu zenskog lika koji te zavede i prevari jer kao ima osecanja (sto kaze Risbo) je stara sto godina.

Zanima me da li i njima rade performance capture Cubic Motion i 3Lateral kao maltene svima ostalima ili su nezavisni po tom pitanju. Mnogo lici facijalna animacija iz igre na ovo:

 


Zanimljivo je da je ovo u 60fps-a a ovako izgleda.
 
Odakle ti to ? Ako je video 60 ne znaci da je i igra, meni je za cageov zanr interaktivnih filmova i 30 savrseno. Jedva cekam ovo !
 
Pa pogledaj video. :) Ne vidim zasto bi igru prikazali i renderovali u 60fps ako gadjaju 30fps, a pri tome vec prikazuje neku vrstu gameplaya. Prethodni video od pre par meseci je bio na 30fps a ovaj odjednom ima fps boost i pri tome izgleda vrhunski, mozda cak ima veze i sa PS4 Neo verzijom?
 
Iz trejlera sam stekao utisak da je ovo interaktivni film tj. da sloboda pokreta ne postoji. Verovatno gresim ali mi se tako prodao trejler.
 
Meni ovo liči na neki Heavy Rain/Untill Dawn fazon i nemam ništa protiv da bude tako.
 
Apsolutno podrzavam Symphati Chan!
 
Nezasluženo malo se priča o ovoj igri,tj.mnogo više se pričalo pre nego je izasla. Evo tek sad našao volje da je igram, I ovo je za mene jedna od boljih igara koju sam ikad igrao. Priča je neverovatna. Kao da igras neki film, odlično odradjen, osmišljen, jednostavno te drži do kraja, a mene to nije lako u ovim post 30-setim godinama.
 
Kao sto sam vec rekao u drugoj temi... Inace je prva od tog tipa igara gde zaista dosta detalja mogu da uticu na kraj price, ako se namolim mozda odigram jos jednom za losu zavrsnicu. Telltale-ove igre su dosta prostije od ove, mada su i sa drugacijim konceptom radjene (manji budzet, copy-paste format)

Ja zavrsio Detroit: BC, sa skoro pa savrsenim krajem, odlicna igra (za ovaj tip igara). Ali kada se skapira koliko opcija i alternativnih krajeva ima svako poglavlje, kao i koliko krajeva igre postoje, definitivno sam se smorio za medalju i nemam nameru da isprobavam jos nekoliko prelazaka da bih video sve - sto je minimum jos 4-5x. Eventualno jos jedan prelazak kao negativac/anarhista, jer zaista ima par dobrih tvista u zapletu.
Ne svidja mi se sto su neke stvari namerno zbrzane tj daju vrlo ograniceno vreme za interakciju sto moze da vodi do nezeljenih "razresenja" u poglavlju.
U nekim trenucima mi je igra izgledala lose (kao da su imali blazi downgrade u nekim deonicama) Takodje, za divno cudo, konzola se nije uopste cula a ocekivao sam da ce biti zahtevniji naslov.

Sve u svemu zaista dobrih 10-15h "filmskog iskustva" - potencijalno 60+ sati, ko ima zeludac da obrce sve scenarije.

Spojleri za neke stvari:
Nisam znao da Markus moze da spase lika kog tumaci Henriksena na pocetku - mislio sam da je default tako.
Videh kasnije da Konor moze xy puta da zagine. Inace velika nelogicnost oko Konora i Henka na kraju - kod mene je Henk prepoznao "pravog" Konora sa opcijom dijaloga o smrti njegovog sina - iako znam da mi Henk nije o tome pricao, niti sam ga za istog pitao.
 
Predjoh je. Ovo je remek delo. Ovako ozbiljne priče više ne nalazimo ni u visoko budžetnim filmovima, barem ne u više od par filmova godišnje..
 
Odlična igra. Nekako sam došao do solidnog kraja.

Tri puta sam morao da igram bitku za Detroit kako bi makar Konor, Markus, Kara i Alis preživeli. Sva tri puta sam digao Detroit u vazduh. :d

Čemu služe oni bonus bodovi? Sem da se troše u Exras meniju. Kupio sam nekoliko onih kratkih videa, super su.
 
Ja sam bio došao do prilično dobrog kraja. Kod mene su
Svi preživeli osim Alice. Ona mi je zaginula na čamcu u poslednjoj sekvenci, na obali kod Kanade.

Igra je odlična, bez greške. Igraću je ponovo za par meseci.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Da, ovo jednostavno mora ponovo da se odigra. :)

@Yojinbo:
I kod mene je Henk na taj način otkrio pravog Konora. Mislio sam da je fora i da će da ga ubije jer mu stvarno nikada nije ispričao te detalje, niti je Konor u igri bilo kako došao do istih.
 
Kad sam video na yt kakvih sve završetka ima, i mene tera da opet pokušam samo malo drugačije..
 
Da, ovo jednostavno mora ponovo da se odigra. :)

@Yojinbo:
I kod mene je Henk na taj način otkrio pravog Konora. Mislio sam da je fora i da će da ga ubije jer mu stvarno nikada nije ispričao te detalje, niti je Konor u igri bilo kako došao do istih.

Isto sam pomislio da ce da ga ucmeka jer mu/mi Henk to nije rekao. :) Nije logicno jer je "fake" Connor imao pristup oficijelnim podacima a to nije bilo u tome.
Btw. ja sam takodje zavrsio sa dobrim krajem. Svi preziveli osim Luthera (koliko sam video posle neko mora da zagine ako se izabere "sigurnija" ruta kod onog checkpointa) i Henriksena. Takodje, hteo sam da zrtvujem Markusa kod protesta ali je tu preziveo i bitnu ulogu je igrao onaj droid cuvar koji se spase kod kradje kamiona. (odnosno suprotno ako se ne izabare da se povede prilikom kradje delova)
Nisam digao Detroit u vazduh sto je valjda i potrebno za dobar kraj.
Connor zaginuo samo 1x, i to odmah pri onom ispitivanju. Btw interesantno bi bilo za "los" zavrsetak videti ga kako biva ucmekan 26x (navodno moguce). Takodje sam slucajno ucmekao "caleta" od Alice, mada i to moze da se eskivira


Uzeci u obzir da je moguce da Henriksen prezivi na pocetku, onda je verovatno moguce da Connor locira Jericho ranije i desifruje onu knjizicu sa oni nacrtima iz "golubarnika"? :) I da li je nekom poslo za rukom? Verujem da ima veze sa onim ispitivanjem ostataka droida u stanici i time limitom od 5min (puzzle sa 2 "pleasure androida" i 2 koja nisu u funkciji)
Pretpostavljam bukvalno svi mogu da prezive (mada je verovatno mnogo vece cimanja) ili zaginu.
 
Poslednja izmena:
Kod mene otac od Alice odmah gine :) .Alice i Kara ne stizu na granicu ,tj .hvataju ih u gradu ,dok pokusavaju,ono kad se skrivaju iza kola.Vide Luthera ,tu odlucujemo da ga spasimo i zaebemo se :) .Hvataju nas sve i salju u logor gde svi uhvaceni androidi skidaju svoju kozu(ono bas tuzno izgleda).Tu krece ubijanje svih uhvacenih ,dok ne dodje red na nih dve ,upravo u tom trenutku stizu Markus i ostali preziveli i spasavaju ih .Na zalost malo pre toga ,u tim napadima(jer smo resili da se branimo ) ginu i John i North.Onaj porucnik gine na kraju,kada sa Conorom udjemo u Cyber sa namerom da preuzmemo onih par hiljada androida,tu ga ubia lazni Connor ,jer odlucujemo da nastavimo zadatak i da ga ne spasimo ovog puta .Znaci na kraju prezive Marcus,Kara,Alice,Connor,Luther.Kad vidim kolko razlicitih krajeva ima ,jos mi je nenormalnija igra ..
Ali zar je normalno da vecina nas koji igramo ,se poistovecuje sa robotima i da se borimo protiv nas samih ..Ne pise nam se dobro :)
 
Poslednja izmena od urednika:
^
Na kraju sam isto pomislio "f-it, evo ga Judgment Day iz Terminatora, da se ovako nesto zaista desi sve bi ih potamanio u roku od odmah..."
@zuke
Isto sam spasio Luthera ali nas nisu upecali. Btw. za Karu i Alice, ja sam izabrao sigurniju rutu, nisam hteo kroz checkpoint misleci da ce 9min biti dovoljno. Tamo su stigli i zakasnili i kada je pocela provera ona crnkinja i sin (koji te prime u kucu) ih sa strane u tom checkpointu spasavaju i vode do reke. Tamo Luther umire zbog "promrzlina" + morao sam ga bacim preko camca, because dead weight. Verovatno bi i klinka zaginula da joj nisam iskljucio detekciju za hladnocu, jer su morali da zaranjaju na kratko kada je naisla patrola.
Neverovatno koliko su sitnih detalja implementirali kroz poglavlja koji uticu na dalji tok price...
 
Odličan Detroit, svaka čast. Vredi ovo obrnuti još koji put, samo menjati karakter...
Pregršt scenarija...vidim svako skoro različito.
Kod mene Luther gine od onog pandura, Markusu u protestu respekt došao glave, Connor na reciklažu, a sebe (Kara) žrtvujem kod onog čekiranja da bi mala prešla granicu! Ludnica...a moglo je sve biti drugačije.
Što kaže Yojinbo, baš su ga na nekim deonicama zbrzali, ali oprošteno...ima tu sati i sati zabave!
 
Nazad
Vrh Dno