Šta je novo?

Povremeno paljenje drugog vetilatora 7870 DualX

Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruke
492
Poena
170
U pitanju je Sapphire 7870 Dualx, tacnije prilikom startovanja racunara oba ventilatora krenu ali samo drugi nastavlja da vrti dok se prvi odmah gasi i ne pali se sve dok temperatura grafike ne dodje do 72c (testirano u afterburner-u) kada se upali radi dok ne obori temperaturu za par stepeni i ponovo se ugasi u igrama retko kada se toliko zagreje da pali prvi ventilator.
 
jel si probao u afterburneru da ubrzas sam,manuelno ventove? na niskim temperaturama, da vidis da li je do citanja temperature,ili vent odbija da radi dok ne dobije XX% snage...
kreni od 20 posto,pa povecavaj polako i prati na koliko ce da se ukljuci...
 
Probao sam prvi vent se pali samo preko 70% i na dalje radi normalno do 100% cim spustis na 69 on se ugasi.
 
Onda je rikavela. Ako ti nije u garanciji, raskaci jedan vent i vezi ga nekako zicama na 5v,pa 7v, da vidis da li radi. Ako ne,moraces da zamenis,racunaj oko 10e sa ebaya ili aliexpressa.

Samo nzm kako ti idu na 70 posto na 72 stepena... mnogo mi to brzo... meni na 280x i na visoj temperuri rade na mozda 40-50 posto.
 
Poslednja izmena:
U igrama ne ide ali na furmarku kada sam testirao tada dodje do 70.Nije mi jasno ako je crkao vetilator ne bi trebalo da radi uopste.
 
jel si pokusavao da ga poguras,da krene na gurku? :D digni recimo na 40 posto i okreci ga prstom,da vidis da li ce da krene... verovatno je ovo sto kaze bombas.
 
Probao sam i gurku, okrece se veoma lako ali nista dok se manuelno ne podigne na 70% ili 72 stepena, sem toga jedina aktivnost je pri paljenju racunara zavrti se par krugova i staje.
 
Nije zaribao nego mu otisla jedna faza i treba da se zameni ili da se u ab podesi rucno da vrti na veci broj obrtaja
 
Oba fana imaju zajedničko napajanje(PWM - četri žice), tako da je 100% jedan crkao. Sad ako nije ležište tj neće da se pokrene na gurku, verovatno elektronika u njemu(kondezator, pwm...)
 
Poslednja izmena:
Oba fana imaju zajedničko napajanje(PWM - četri žice), tako da je 100% jedan crkao. Sad ako nije ležište tj neće da se pokrene na gurku, verovatno elektronika u njemu(kondezator, pwm...)

Tako je upravo sam sada gledao, oba se napajaju sa jednog mesta a zatim se razdelnikom razdava za 2 fana.Crna,zuta,zelena i plava idu na oba fana.Zna li neko tacno kako na koji ide voltaza jer u koliko je crkla jedna/dve sporije faze jer je evidentno da radi najbrza, nju bih mogao prespojiti sa sporijim na napajanju i tako bi dobio brzinu zavisno od pustene voltaze kartice?
Ili u koliko neko ima viška ventilator (prednji sa duzim kablicem) nek mi javi!
 
Poslednja izmena:
Ovako bi trebalo da bude
4wirefanconn.png

Trebalo bi da ako se isključi pwm žica da radi konstantno na 100% obrtaja. Sad da li će raditi zavisi šta je crklo u njemu, da li nešto pwm elektrnonike ili već?
Možeš probati da nekim oštrim predmetom izvadiš iglicu od pwm žice(valjda plava ali ne mora) iz konektora tog pokvarenog venta, ili šalji na reklamaciju ako je u garanciji, znači ništa nemoraš da sečeš:
[YOUTUBE]S9xeg_3eREc[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Nije u garanciji, definitivno moram juriti ventilator jer bi bilo suvise bucno slusati ga na 100%.
 
Nazad
Vrh Dno