Šta je novo?

Otvaranje porta - Telekom ADSL

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,627
Poena
815
Vec godinama unazad koristim jedan te isti port koji otvorim za uTorrent i to uvek funkcionise bez problema. Ali prosli mesec sam zamenio prethodni ruter jer je pvavio odredjene probleme, i ovi iz Telekoma su mi dali drugi, HG531 V1. I nikako nisam uspeo da otvorim port. Posle sam dobio informaciju da dosta ljudi ima problema sa tim modemom i da ne moze ni da se otvori port. U svakom slucaju kupio sam drugi ADSL modem i ruter, TP-Link TD-W8901N i ruter TP-Link TL-WR1043ND V2.1. Podesio sam sve, radi mi i IPTV, WiFi, sve. Ali port i dalje ne mogu da otvorim. Dodelio sam fiksnu IP adresu 192.168.0.150. Pokusao sam i na modemu i na ruteru da otvorim, ali jednostavno i dalje je zatvoren. S stim sto mi je na modemu default gateway 192.168.1.1, pa sam pokusao sa 1.150, znajuci da to nema pojma, ali vec danima pokusavam, pa sam i to pokusao, jer mi vise ne pada napamet gde je problem. Jel ima neko ideju u cemu je problem?


EDIT: Malo mi je nejasno kako mi port 80 nije otvoren?!
http://prntscr.com/8w9rhq
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    5.6 KB · Pregleda: 321
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    13.4 KB · Pregleda: 296
Poslednja izmena:
A zar nije fora sa Telekom ruterom da se uloguješ sa posebnom šifrom da bi dobio dodatna podešavanja. Tipa. admin - tzlkisonpk
Mislim da si požurio sa kupovinom drugog rutera.

Pazi odes u CMD kucas ipconfig.
izadje ti tvoj IP. i njega prekucaš ne lupaš brojeve.

I ti start i end port brojevi su ti 8888
 
Poslednja izmena:
Ruter je u svakom slucaju bio djubre, to je bila planirana kupovina odavno. A ne kapiram sta bih dobio dodatnim podesavanjima? I sa osnovnim imam opciju da otvorim port, kao i na prethodnih 5 Telekomovih koje sam koristio.
 
Sta je to s Telekomom i portovima? Ja imam HG 630 i takodje ne mogu da otvorim portove. Ni DMZ ne radi.
 
I meni stoji onaj crveni uzvičnik,mada ne vidim da nešto ne funkcioniše kako treba.Jedino što me iritira:mad:
 
Meni je bio otvoren port i radio je dobro. Sad isto mi stoji crveni uzvicnik.... Sto se tice modema TP-Link TD-W8901N, jel potrebno da izvlacim neke podatke? Ili mogu samo plug&use? Kako radi u odnosu na ovaj ruter, jer ima smisla samo njega kupiti bez rutera?
 
Mozes i samo njega bez rutera. Treba ti modemski username i password od telekoma, zahtev podnosis u poslovnici.

Znaci svi imamo isti problem sa uTorrentom.
 
Vidim da si imao problema nekih sto se tice dobijanja modemskog username i passworda. Sta se desilo na kraju?
 
Aj´ kad neko reši problem neka okači rešenje.Da se ne zlopatimo:crash:
 
Isto i meni. U nekoj drugoj temi je neko pisao da je Telekom presao na Carrier-grade_NAT tako da nije moguc port forwarding.
 
Danas su me zvali iz telekoma, posto sam pre neki dan zvao da vidim jel mogu rucno da otvore. Ali devojka je rekla da ce da prijavi problem, mislim se ja ovo se peti put, nema od toga nista, jer kad me posle zovu ti tehnicari pitaju me jl vam radi ADSL, reko radi, pa kao u cemu je problem. Pa reko potrebno mi je da se uradi port forwarding za odredjeni port, a ne moze. Onda me pita koji od 4 porta na modemu ne radi. :D Tako da reko ok, prijavite, al nema od toga nista. Jutros me covek zove, i pre nego sto je poceo da prica, reko nije to fizicki port na modemu, nego nesto drugo, reko nema veze, nije bitno. Kaze on, cek cek cas, da ti dam kolegu, pitaj njega. Kolega kao iz topa "jel treba port forwarding?". Ja onako zbunjen, reko treba. Kaze nije do tebe, do nas je, mora sada rucno za Beograd da se salje zahtev, oni rucno otvaraju portove. :) Tako da znate sta vam je ciniti.
 
Budim temu iz mrtvih...

Pokusavam da otvorim/forwardujem odredjeni port - telekom adsl, ruter ZXHN H168N V2.1...

Jel i dalje mora da se zove mts podrska ili ne?

Inace, forwardovao sam port, ali on ipak nije otvoren...
 
Poslednja izmena:
Ако си натован, морају они да раде посао, ако хоће. Ако ниси, онда негде грешиш.
 
Sudeci prema nekim clancima na netu, ne bi trebalo da sam NATovan

tracert google.com

Tracing route to google.com [172.217.19.110]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms csp1.zte.com.cn [192.168.1.1]
2 5 ms 4 ms 4 ms 212.200.178.136
3 4 ms 4 ms 4 ms 212.200.178.137
4 10 ms 9 ms 9 ms 79.101.96.166
5 10 ms 10 ms 10 ms 108.170.250.178
6 16 ms 16 ms 16 ms 209.85.240.160
7 18 ms 17 ms 17 ms 74.125.242.225
8 17 ms 16 ms 17 ms 209.85.255.243
9 16 ms 16 ms 16 ms muc03s07-in-f110.1e100.net [172.217.19.110]

Trace complete.

Ovo su podesavanja:
Untitled.png

firewall iskljucen na kompu, a na ruteru stavljen na low (nema disable)
 
Остави чланке, погледај која је адреса на wan порту рутера и све ће да се зна. Што се форвардовања тиче, ако је све ок, провери firewall ако ти је укључен а и оно за шта си форвардовао порт мора да ради да би се видео као отворен. Ја сам неки дан трагао зашто одједном на лаптопу затворен порт кад оно ... firewalld га није пустио.
 
Ista je adresa... fw iskljucen...
 
Те слике не указују да си натован уопште.
 
Da, da sve je ok. port mora da radi da bi se video kao otvoren... to sam prevideo... Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno