Šta je novo?

ipod classic vs smart phone vs ostali playeri

Pittsburgh

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2010
Poruke
1,223
Poena
200
Pozdrav. Zanima me vase poredjenje kvaliteta audio outputa na iPod Classicu i npr. Nexus 5. Takodje, zanima me poredjenje sa drugim playerima koji imaju nešto veći kapacitet. Unapred hvala
 
iPod classic se vec neko vreme ne proizvodi, nadam se da si to uzeo u obzir?

Inace ako ti treba bas namenski za slusanje muzike kupnja iPod-a je uvek bolje resenje zbog raznih accesoria koja za nexus verovatno i ne postoje.
 
I razlika u kvalitetu zvuka je nebo i zemlja.
 
Ne bih bas rekao da je takva razlika ;) (mislim na ipod vs noviji flagship smartfoni)

Odavno sam slusao ipod 5/6th, iriver i creative stare plejere.. tada su svakako bili primetno bolji od telefona. Ali sada.. pa treba direktno uporediti.
Npr imam stari sony walkman mp3 plejer koji je nekada (2008) bio odlican a danas potpisujem da je zvuk losiji od oba sony telefona sa kojima sam uporedio, posebno od Z2.

Jedino sto fali vecini novijih telefona je jaci izlaz, prilagodjeni su in ear i manje zahtevnim slusalicama ali uglavnom nemaju snage za neke egzibicije sa vintageolikim mrcinama (slabo efikasnim sluskama, visoke impedanse itd).
Sad tu ima nekih cudnih cituacija pa npr telefoni sa istim cipsetom nemaju isti/slican kvalitet zvuka (npr htc, sony, samsung sa Snapdragon cipsetom skoro uvek zvuce bolje od lumie, nexusa, lg sa istim, u ovo sam se uverio vise puta do sada).

Ajfoni su sigurna kupovina kada je zvuk u pitanju, od androida mogu da izdvojim samsung, htc, sony mada su razlike nikada manje pa i za LG G4 kazu da je veoma blizu (nisu ni ostali mnogo losiji ali ovi su najbolji).

A Kineski telefoni (odredjeni Meizu, Xiaomi, Vivo modeli) imaju najbolji audio hardver u nekom telefonu ikada, npr :
Vivo X5Max : Audiophile powerhouse? [Sabre ES9018K2M DAC, Yamaha YSS-205X signal processor, Sabre ES9601 headphone amp and OPA1612 amplifier

To je za Vivo ali isti hw imaju i ostali. Kako sve to zvuci ne znam (dosta zavisi od implementacije), nigde da naletim na jedan takav fon ali sudeci po utiscima sa hf zvuk je u rangu veoma skupih plejera (500$).

Sto se flagship androida tice.. rekoh vec da po mom misljenju najbolji zvuk imaju samsung, sony, htc telefoni. I prilicno sam ubedjen da bez problema mogu da pariraju starim plejerima ili ovim novijim do 100e (osim sto samsung i sony nemaju bas jak izlaz, htc je tu bolji i u rangu sa budzetnim plejerima).

Konkretno za Z2 mogu da kazem da ima iznenadjujuce kvalitetan zvuk (razlike vs fiio e10k manje u korist fiia nego sto sam ocekivao tj utisak je da je Z2 iznenadio a ne da je fiio failovao), zbog toga sam otpisao kupovinu fiio x3 plejera (fiio ima veoma jako pojacalo za jedan mali plejer ali posto uz telefon 95% vremena koristim in ear slusalice to mi nije potrebno).

A ako je nekome potreban jaci zvuk uz smartfon i za to postoji resenje koje nije skupo - Fiio E6, malo prenosivo pojacalo http://headfonics.com/2011/10/the-fiio-e6-your-way-three-times-over/

Ipak, kome treba zaseban, mocan plejer fiio X1 i X3 su mozda i najbolja kupovina za sada, posebno na domacem trzistu gde je izbor slab.
 
Poslednja izmena:
X3 MarkII je za sad ispunio sva ocekivanja.
Ne znam koja mu je sada cena ali ne zalim ni jedan jedini dinar sto sam odvojio za njega.
Opasna sprava.
 
Nazad
Vrh Dno