Šta je novo?

Dota 2 WTF / Sta dodati,popraviti,kako bolje snimati i slicno

stale96

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2014
Poruke
170
Poena
69
Pozdrav ljudi odradio sam jedan video koji mi izgleda dobro s' obzirom da sam prvi put u zivotu odradio nesto u Camtia Studio programu, ubacivao sam one efekte i prelaze, sve u svemu nekako sam se snasao, na Youtube imam 1080p rezoluciju, ali kada gledam video na toj rezoluciji ne deluje mi da je tako. Mozete li mi dati neke savete? Kako dalje da snimam? Kako dadati jos efekta? U kom programu da pocnem da radim i slicno, planiram ozbiljno da se bavim video produkcijom pa me zanima sve u vezi toga sto bi moglo da mi pomogne, pogledajte video i ostavite vase misljenje ovde :)
https://www.youtube.com/watch?v=GEnwmqH6isA
 
nevezano za efekte (kao da si pakovao u movie makeru na XP) i kvalitet snimka,scene su bas ocaj, snimas 95 posto nepotrebnih stvari,i onda se desi nesto sto nije ni wtf ni smesno na kraju... posle druge scene sam prestao da gledam.

Probaj Adobe Premiere, skoro sam radio drugaru ispit (da,ispit,na privatnom faksu....), prvi put sam otvorio Premiere i brzo sam se snasao, napravio sam za par sati muzicki spot od drugih isecaka i sve je lepo izgledalo na kraju. Dobio sam mu desetku :D :D :D :D
 
nevezano za efekte (kao da si pakovao u movie makeru na XP) i kvalitet snimka,scene su bas ocaj, snimas 95 posto nepotrebnih stvari,i onda se desi nesto sto nije ni wtf ni smesno na kraju... posle druge scene sam prestao da gledam.

Probaj Adobe Premiere, skoro sam radio drugaru ispit (da,ispit,na privatnom faksu....), prvi put sam otvorio Premiere i brzo sam se snasao, napravio sam za par sati muzicki spot od drugih isecaka i sve je lepo izgledalo na kraju. Dobio sam mu desetku :D :D :D :D

hvala prvo sto si realno rekao misljenje.
te efekte sam nasao u Camtasia Studiu, postoji li mogucnost da se dodaju jos efekti sa neeta i slicno?
Neke stvari su smesne kada se procita text i pogledaju sve scene vezane za text.
Jel je taj program besplatan?
 
Jel moze neko da mi objasni zasto video koji sam ostavio gore u temi ne moze da se pusti na Youtube u HD 1080p?
Msm kliknem na ono HD i pocne sve ono normalno ali kvalitet slike mi ne lici na 1080p ili je tako samo kod mene?
I jel zna neko kako ubacivati efekte u camtasia studio?
 
Prvo, u kojoj rezoluciji si igrao/snimao igru?
Drugo, bandicam koliko ja znam nije dobar program za snimanje gameplay-eva igara, jer kompresuje materijal, bandicam je vise za desktop snimanje. Za snimanje igre koristi fraps.
Trece, kada montiras, renderujes video, izlazni materijal treba da ima odgovarajuci biltrejt za potrebnu rezoluciju, ako je previse nizak, kvalitet fajla bice los.
Cetvrto, i sam YT sroza dodatno kvalitet materijala.

Za efekte i ostale stvari pogledaj tutorijale na YT, ima ih verovatno raznih. Naravno vecina je na engleskom jeziku, tako da je znanje istog pozeljno :)

Tip: Bolje koristi Sony Vegas za editing (moze i Premiere, je glomazniji program), mnogo vise ima tutorijala i generalno je mnogo popularniji program za tu namenu.
 
Poslednja izmena:
Prvo, u kojoj rezoluciji si igrao/snimao igru?
Drugo, bandicam koliko ja znam nije dobar program za snimanje gameplay-eva igara, jer kompresuje materijal, bandicam je vise za desktop snimanje. Za snimanje igre koristi fraps.
Trece, kada montiras, renderujes video, izlazni materijal treba da ima odgovarajuci biltrejt za potrebnu rezoluciju, ako je previse nizak, kvalitet fajla bice los.
Cetvrto, i sam YT sroza dodatno kvalitet materijala.

Za efekte i ostale stvari pogledaj tutorijale na YT, ima ih verovatno raznih. Naravno vecina je na engleskom jeziku, tako da je znanje istog pozeljno :)

Tip: Bolje koristi Sony Vegas za editing (moze i Premiere, je glomazniji program), mnogo vise ima tutorijala i generalno je mnogo popularniji program za tu namenu.

1300 nesto sa 700 i nesto mi rezolucija na doti ne znam tacno.
Hvala na savetu, pokusacu da koristim Fraps
Ako mozes pojasni ovo oko btrejtova posto nista nisam razumeo.
Imam Sony Vegas ali 2 opcije ne znam veoma je tezak, cak mislim da je duplo tezi od Camtasie imam v11 ne znam da li su novije verzije lakse i bolje?
 
Sam si sebi odgovorio zasto ti je losa slika u fullhd... :-\
 
Pa sta ce ti onda 1080p rezolucija, kad tvoj racunar to ne moze da pusti? :)
Znaci kad snimas nesto za YT igraj najbolje u 1280x720 (720p) i snimaj u toj rezoluciji. Kasnije u obradi eksportuj fajl u istoj rezoluciji, nema potrebe da "povecavas".
Biltrejtom se "odredjuje" kakvog kvaliteta ce biti izlazni fajl, znaci za 720p rezoluciju forsiraj recimo izmedju 5000-8000 kbps u podesavanjima.
A za tezinu ne znam sta da ti kazem sem uci, YT je pun tutorijala svaku sitnicu imas objasnjenu.
 
Opet neka 1080p rezolucija a kvalitet kao da je 480p u 10 frejma :D
 
Ja koliko vidim ovde u opcijama ima da se bira rezolucija i sl.
 
hahaha tebrinjo, klip je katastrofa :D kako sam poceo da se cepam kad je krenuo snimak iz igre :D :D :D
snimas u mnogo losoj rezoluciji,to ti je problem... i plus kao da zumiras dodatno jos,da se ne vidi hud... pa to izgleda jos gore... i bitrate je ocajan,kao i fps...
 
I dobro ako ste se ismejali kako treba sada bi bilo lepo da mi kazete sta da radim i kako da snimam bolje? Znam da je lose, ali koja je svrha svega ovoga sto ja ovde kacim klipove? Da bi se reklamirao ili sta? Kacim klipove ovde da bi mi pomogli ljudi, da bi mi rekli kako bolje da snimam, sta da ispravim, sta da izbacim i dodam. Ne shvatite me pogresno ali hocu da mi pomogne neko ko zna...
 
Da li su uvazio nesto iz postova koje sam ti napisao ranije, meni se cini da nisi. I batali te "efekte" da dodajes ako ih nisi savladao kako treba. Iz snimljenog materijala ubaci ono sto je zanimljivo bez tih smesnih prelaza u montazi.

Sledeca bitna stavka je ako igras sa konfiguracijom iz profila, to ti je verovatno ogranicavajuci faktor, jer ona ne moze izgleda da istera snimanje u nekom minimumu od 720p@30 fps-a, nego zestoko dropuje frejmove.
 
Da li su uvazio nesto iz postova koje sam ti napisao ranije, meni se cini da nisi. I batali te "efekte" da dodajes ako ih nisi savladao kako treba. Iz snimljenog materijala ubaci ono sto je zanimljivo bez tih smesnih prelaza u montazi.

Sledeca bitna stavka je ako igras sa konfiguracijom iz profila, to ti je verovatno ogranicavajuci faktor, jer ona ne moze izgleda da istera snimanje u nekom minimumu od 720p@30 fps-a, nego zestoko dropuje frejmove.

To sam te poslusao i efekte batalio, nije skroz ista konfiguracija kupio sam nvidia graficku drugu nije vse integrisan moze li to pomoci? Mislim da bi trebalo, i mozes li mi objasniti nesto vise bitrejt sta je i kako funkcionise i slicno?
 
Odoh da spavam, pa me mrzi da kucam, ali iskopiracu sa jednog sajta objasnjenja:
Bitrate

Još na samom početku podešavanja codeca, mi zadajemo ili bitrate ili način na koji će enkoder sam izabrati bitrate.
Bitrate govori codecu koliko kilobita u proseku treba potrošiti na svaku sekundu video zapisa.
Bitrate, veličina fajla i kvalitet videa
Bitrate je najvažniji faktor koji utiče na kvalitet videa ali osim na kvalitet utiče na još dosta toga pa je jako važno shvatiti njegov uticaj.
Detaljnije o metodu određivanja najoptimalnijeg odnosa veličine fajla i kvaliteta videa pročitajte u tekstu Računanje parametara 2 - Kako odrediti optimalne parametre
Šta se postiže većim bitrateom?
Veći bitrate daje veći kvalitet ali i veće fajlove.
Veći bitrate znači više kilobita po sekundi video zapisa i codecu je lakše da sačuva kvalitet slike. Prednost većeg bitratea je najviše u tome što olakšava posao codecu pa se može koristiti i neki od jednostavnijih i bržih metoda enkodiranja.
Većim bitrateom se dakle direktno povećava kvalitet videa ali se dobijaju i veći fajlovi. Pošto nije poželjno da fajlovi budu preveliki, treba jako pažljivo izračunati bitrate.
Šta se postiže manjim bitrateom?
Manji bitrate daje manji kvalitet ali i manje fajlove.
Manji fajlovi su praktičniji jer jer ih je lakše smestiti i možete ih snimiti veći broj na CD ili DVD disk.
Manji fajlovi su naročito značajni kod videa namenjenog za internet jer ih tako lakše mogu skinuti i gledati korisnici sa sporijom internet vezom a smanjuju i troškove servera.
Nedostatak malog bitratea je u tome što je codecu teže da sačuva kvalitet pa se može desiti da kvalitet bude nezadovoljavajući. Uz mali bitrate je neophodno koristiti napredne i snažne tehnike enkodiranja koje su obično spore pa enkodiranje traje jako dugo.

CBR, VBR, ABR... bitrate

Uz bitrate se često sreću pojmovi CBR i VBR. Oba pojma su jako važna i ključna za razumevanje bitratea.

CBR (Constant Bitrate)
To znači da se na svaki frejm potroši jednaka količina bitova. Drugim rečima svaka pojedina sekunda video snimka zauzima jednako kilobita tj. tačno onoliko koliko ste zadali bitrate.
Da bi se obezbedilo da će i najkomplikovanije scene zadržati dobar kvalitet mora se upotrebiti dosta visok bitrate za CBR metod. CBR zbog toga postiže slabu kompresiju.

VBR (Variable Bitrate) metode
VBR je naprednija metoda kojom se postiže snažnija video kompresija. To znači da enkoder, tokom enkodiranja može koristiti različiti bitrate za različite delove videa, negde veći negde manji, zavisno od potrebe.
Postoji nekoliko varijanti VBR metoda:

ABR (Average Bitrate) ili VBR sa zadatim prosečnim bitrateom
Average bitrate znači prosečan bitrate. To je jedna varijanta VBR metoda kod kojeg se enkoderu zadaje prosečan bitrate. Enkoder je slobodan da na svaku scenu potroši kilobita koliko je potrebno ali ima zadatak da u proseku bitrate ostane tačno onoliki koliki je zadan. Za najjednostavnije scene koristi ispodprosečan bitrate i tako štedi prostor za složenije scene. Za najsloženije scene koristi nadprosečan bitrate da bi sačuvao kvalitet. Za prosečne scene koristi prosečan bitrate. Na taj način enkoder može da sačuva kvalitet i najsloženijih scena a da pri tome video u proseku koristi zadani (prosečan) bitrate.
Da bi bitrate kod ovog VBR metoda bio dobro rasporedjen neophodno je obavljati dvoprolazno enkodiranje.

VBR sa zadatim kvalitetom
Ovo je posebna metoda enkodiranja kod koje se enkoderu zadaje kvalitet koji mora da postigne sa svakim frejmom. Enkoder tokom enkodiranja može slobodno menjati bitrate koliko god je potrebno da bi postigao zadati kvalitet za svaki frejm. Bitrate u ovom slučaju ostaje nepoznet sve dok se ne završi enkodiranje. Nedostatak ovog metoda je u tome što ne možemo znati kolika će biti veličina fajla.
Način zadavanja kvaliteta se razlikuje od enkodera do enkodera. Obično se kvalitet bira na skali od 1 do 100%. 100% znači maksimalni kvalitet svakog frejma koji taj enkoder može da postigne. Kod nekih enkodera se kvalitet zadaje ukucavanjem quantizera. Manji quantizer znači veći kvalitet i obrnuto. Quantizer 1 znači maksimalni kvalitet. Quantizer 2 znači dvostruko manji kvalitet od maksimalnog, Quantizer 3 znači trostruko manji kvalitet od maksimalnog itd.

Vise o tome ovde
 
Aham, a kada bih ja snimao kod druga on ima novi komp neki sa 4 jezgra CPU da li bih mogao da snimam u velikoj rezoluciji i kasnije kada uklonim HUD da ponovo bude dobar snimak bar u 720p?

ja mislim da je problem kod tebe sto ti kad "uklanjas hud" ko zna kako seces to,pa razvlacis tu rezoluciju vise puta,pa iz klipa u klip menjas fps.... i to na kraju ne lici ni na k...

Ipak mislim da bi trebao da snimas u sto vecoj rezoluciji,da bi posle secenja to ispalo lepo. To sa tvojim kompom tesko da ces moci. Probaj kod drugara da snimis u FullHD, pa kada seces da se ne vidi hud, namesti da ti taj isecak bude 720p ili veci... da bi to izgledalo ok posle na snimku. I stavi sve snimke da ti budu 30fps konstantno.
 
Aham, a kada bih ja snimao kod druga on ima novi komp neki sa 4 jezgra CPU da li bih mogao da snimam u velikoj rezoluciji i kasnije kada uklonim HUD da ponovo bude dobar snimak bar u 720p?

A sto bi to uklanjao, ja vidim da svi kace normalne gameplay-ove, a ti pokusavas nesto da eksperimentises, a malo toga znas pa to na kraju izgleda gore nego da si obican sirov snimak okacio na YT. Nisam neki gejmer, ali meni taj HUD nista ne smeta na ovim klipovima.

 
Nazad
Vrh Dno