Šta je novo?

Problem sa Raidmax Vampire RX-800GH

Svabo

Poštovan
Učlanjen(a)
17.01.2015
Poruke
57
Poena
60
Pre dve nedelje mi je crklo napajanje Thermaltake Smart SE SPS-730M i posto je u garanciji odmah su mi zamenili sa Raidmax Vampire RX-800GH, trebalo bi da su tu negde. Sad je problem kad upalim racunar, kada je hladan, ventilator na napajanju se izgleda vrti na maksimalnom broju obrtaja, dosta je bucno i moram da pustim 20-ak minuta da radi racunar pa da ga izgasim i opet upalim i onda ventilator radi normalno, tih je. Ne znam da li je otisao fan control na napajnju ili je neki drugi problem ili da ga reklamiram? Sta ciniti
 
Ne vidim sta bi mogao drugo nego da reklamiras, kako je crko TT imam i ja jednog radi extra bas sam zadovoljan ;)
 
Ne vidim sta bi mogao drugo nego da reklamiras, kako je crko TT imam i ja jednog radi extra bas sam zadovoljan ;)

Upalio, cuo se kao neki sum i samo puce nesto u njemu i iskoci osigurac. Nista od komponenata nije stradalo.
 
Poslednja izmena:
Pa po sto puta receno da od raidmax valjaju samo napajanja od 1000w pa na gore, ali niko nista ne cita
 
Mnogo puta je rečeno da se Raidmax zaobiđe u globalu.
 
citava AE serija je odlicna po mom iskustvu,i to ne mislim samo na ovaj moj komad,znam jos par koja rade odlicno.
 
Upalio, cuo se kao neki sum i samo puce nesto u njemu i iskoci osigurac. Nista od komponenata nije stradalo.

Dobro je kad nije nista stradalo mada ne bi ni trebalo imalo je zastite, tog Raidmax-a vrati trazi lovu nazad a lako je za pare uzet dobro napajanje ili nesto trazi kvalitetnije dzaba mu 800w ako nema kvaliteta.
 
citava AE serija je odlicna po mom iskustvu,i to ne mislim samo na ovaj moj komad,znam jos par koja rade odlicno.

Baš treba da reklamiram isto napajanje, jer ne može da izdrži ovu 280X.
 
Za te pare Antec TPC 550/650W izuva. Jedino sto nije modularno...
 
Baš treba da reklamiram isto napajanje, jer ne može da izdrži ovu 280X.

ne'm pojma sta da ti kazem,moje izduralo ne jednu nego dve,eno ti i klokovi na mislim 780 vs nesto nesto temi na GPU podforumu (sa sve otpanjenim 8350 na ROG ploci).ni da omlaci.par rudara koje licno znam nije htelo da cuje za drugo napajanje dok su rudarili (doduse one kilovat i kusur varijante,ali to je ista platforma).a par tih napajanja i dan danas vrti par ozbiljnijih konfi bez problema.dakle ne pricam o fazon tri napajanja vec o sigurno kumulativno skoro desetak.cak i budjava rx serija kod sestrica gura bar dve godine prvo moju staru 6870x2 pa 280x toxic isto nategnutu do pucanja.a bio sam ubedjen da ce sve da ode odmah dodjavola,jer su to najbudjaviji modularni kablovi koje sam video u zivotu.
 
Pa vidis valjda ime napajanja, daj mu malo krvi da se ugreje :D
Meni se desavalo na starom LC napajanju (doduse jos uvek zna to ponekad da radi) da kad se ukljuci komp na manjoj ambijetalnoj temepraturi, da ventilator bruji nekih 5 minuta i onda nastavi normalno da radi. Mozda je isti slucaj, posto mislim da nisi pominjao ambijentalnu temp.
 
Pa vidis valjda ime napajanja, daj mu malo krvi da se ugreje :D
Meni se desavalo na starom LC napajanju (doduse jos uvek zna to ponekad da radi) da kad se ukljuci komp na manjoj ambijetalnoj temepraturi, da ventilator bruji nekih 5 minuta i onda nastavi normalno da radi. Mozda je isti slucaj, posto mislim da nisi pominjao ambijentalnu temp.

Pa da, na ambijentalnoj temperaturi, ali nece ventilator sam da uspori dok ne ugasim pa ponovo ne upalim racunar. Ne pomaze restart
 
okaci o gajtan od napajanja venac belog luka i pichi
 
Vratio sam Raidmax Vampire i zamenili su mi za novo Thermaltake Smart SE SPS-730M i ono za sada radi normalno i tiho je :)
 
Alal im vera, taj TT je jedno duplo bolji od Vampira, koja je to postena radnja, daj bar prvo slovo
 
Nazad
Vrh Dno