Šta je novo?

Potreban savet stručnjaka za baterije i punjače

prenex

Čuven
Učlanjen(a)
20.07.2001
Poruke
422
Poena
685
Naime imam dva komada Electrolux Ergorapido usisivača na baterije od 12V sa 10 komada 1,2V NiMH (1300 mAh) punjivih baterija. Baterije naravno "odu" posle nekog vremena, tj. odmah posle isteka garancije, pa sam razmišljao o zameni istih i nađem na internetu ovo... dakle čovek je zamenio fabričke baterije sa Eneloop, ali posle nekog vremena, zbog lošeg punjača i one "odu". Znači to nije rešenje!


Onda nađem i ovo, gde čovek NiMH baterije zameni sa 3S LiPo baterijom i onda sve pristojno funkcioniše.


E, sada bih voleo da me neko posavetuje...


Da li bi ova baterija odgovorala? (Turnigy nano-tech 1800mah 3S 65~130C Lipo Pack)


Dimenzije odgovaraju (stala bi u "kućište"), samo me interesuje da li bi se previše grejala prilikom pražnjenja? (kako to da "saznam" pre kupovine)


Koji punjač kupiti za tu "operaciju", da automatski puni, recimo preko balanced porta? (da može i neuka ženska ruka da ga napuni, a ne da se mora podešavati kod svakog punjenja)


Ja sam mislio da bi možda ovaj punjač odgovarao (IMAX B6 MINI).


Na Youtube video-u vidim da čovek koristi neki alarm-buzzer, da izbegne "prepunjavanje" i "prepražnjenje" baterije... da li mi buzzer svakako treba, iako imam punjač sa balansiranjem?


Iskreno se nadam da sam dobro postavio problem i pitanja, ako treba još neka informacija slobodno pitajte. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno