Šta je novo?

Gigabyte GeForce GTX980Ti G1 Gaming

Super,
jeste, sad sam se i ja setio,:smoke: da moze sa dve kartice da se povrati, ona prva na kojoj je bio problem.
Ovo sto sam opisao da se meni desilo u gornjem postu, ne znam, i ja sam nesto pogresno flashovao i dobio sam crn ekran, isto kao i ti, i onako sam resio problem, znaci moze i ovaj metod da pomogne u nekim situacijama kada se ima problema sa flashovanjima biosa...
 
kad flashujes verovatno skorz nesto lose, nema slike nema nista....pokazuje error 62, ali prebacis kabl u druzi ulaz, DVI-D i onda si na drugom biosu, ali ne znam sta bi se tada desilo da sam probao da flashujem bios za DVI-I odnosno D_P mozda bi sjebao i taj D_D, ali opet ima ova fora sa ovim preko integruse ili neke druge grafike, imam u kutiji i GTX 970 G1, najverovatnije cu sledece nedelje uzeti EVGA 980Ti Hybrid za ovaj moj mali projekat posto je G1 980TI vrela...
ojc00ej.jpg
 
Sa tu 980Ti Hybrid, moci ces i one biose od 1.29v da poteras...:whip:
Sto se tice temperatura, nesto se cudno desava, zamenio sam pastu i stavio MX4 pre mesec ipo dana, i sve mi je delova okey, imao sam i nesto manje temperature. I pre nekih 2 nedelje, primetim, posto mi je stalno ukljucen MSI AF tokom gaminga, ma nesto mi se povecale temperature grafike, i sad, flashujem biose sa manjim voltazama, ma, svakim danom sve gore.....u pocetku sam furao bios sa 1.237v, temperature oko 70-75C, i sada imam bios sa 1,2v i temperature su cak i vise, a trebalo bi da budu drasticno manje.
Iznerviram se i otvorim ponovo grafiku, kad ono, paste skoro i nema, bukvalno isparila, neverovatno, povrsina gpu jezgra i povrsina ventova, skoro, skroz ciste, paste samo u tragovima......
Ne znam, skidao sam puno puta i menjao pastu i za Cpu i za Gpu i uvek je ostajala skorena pasta, ovde paste nije bilo, samo nesto malo u tackicama.
Sad sam stavio ponovu pastu, pa ce da vidimo.
Da li se nekom nesto slicno desilo, uopste mi nije jasno u cemu je fora? :trust:
 
Hvala na SS.
Ja sam dosad, cak i za benchanje, imao maximum za ventove na oko 2.500rpm. I cak i sa klokom oko 1.540 - 8.200mhz i voltazom od 1.237v i ventovi do 2.500rpm. imao sam temperature u 3D 11, 13. Ungine, oko 70-75C.
Za taj klok kod tebe i za tu voltazu i brzine na kojoj se okrecu ventovi, temperature su okey.
Medjutim, ne znam sta bi ono sa pastom, nestade pasta ispod gpu-a,:S: eventualno da je pasta nekako istisnuta van ivica gpu-a i da je nekako isparila,:D sad sam stavio malo vise paste, pa ce da vidimo sta ce da bidne...
 
Poslednja izmena:
Waterforce Xtreme mozda ? :) Mislim da je tehnicki bolja varijanta od obe navedene iznad, jedino sto je su creva ruzna po meni.
 
reviewsrb:

do paste je,sad dal' je bulja ta spric samo ili su istinite price da mx i nije konzistentan,ko ce mu ga znati.sa druge strane,noctua je,bar po mom iskustvu uvek ista,a radi fantasticno.moj savet je da se ocepis to 500-600 kinte za noctuu.tecni metal bih ipak izbegao na grafici.
 
jel mi verujes da mi se isto ne dopadaju creva, ama bas nikako... i zbog toga necu, a inace je i manja i sve .... ali, rekoh ajd jednom i EVGU da kupim!

* nego, ovo mi nije jedno kako je lik ubacio 500W silverstone a koristi 980Ti Hybrid i i7 6700K?? mislim da je to slabo....
http://imgur.com/a/xeDo9

Ma EVGA je extra samo treba dobar primerak da se ubode. Moj SC+ je bio ok ali sam ga zamenio zbog coil whine-a Matrixom.

A taj lik sigurno nije kloker, mada opet to su sve stedljive komponente :)
 
reviewsrb:

do paste je,sad dal' je bulja ta spric samo ili su istinite price da mx i nije konzistentan,ko ce mu ga znati.sa druge strane,noctua je,bar po mom iskustvu uvek ista,a radi fantasticno.moj savet je da se ocepis to 500-600 kinte za noctuu.tecni metal bih ipak izbegao na grafici.

E, hvala puno na odgovoru, :wave:
stvarno imam neki osecaj, kao da ova MX4 pasta skroz ne odgovara ovoj G1, a na onom I5 3570K i ovom I7 4790K procu,vrhunski odradjuje posao.
Sad se secam, nesto kao kroz maglu,), da sam citao, da za neke kartice neke paste, koje su na papiru manjeg kvaliteta, mogu bolje da odrade posao i da daju bolje temperatrure od skupljih pasti.
Jel to bese ona Noctua NT-H1, koja je najbolja iz njihove ponude?
 
Poslednja izmena od urednika:
u kom smislu dobar primerak?!
ja sam imao svasta od kartica i kod svake sam pimetio blagi coil whine, a jaci kad izlazis iz programa poput ungine-a i valley-a tu bas zuji,.... e sad ja imam neko napajanje Thermaltake ThoughpowerXT 775W koje sam kupio u firmi monitor pre 5 godina npr. i odbio sam ga u kesi! (u NAJLON KESI!, bez kutije) e, sad mozda je i do njega nesto.... drugo nikad nisam probao :D
 
Kad se izlazi iz Heavena narihta se skoro 2.000fps. i zbog toga coil whine, kod mene kartica malo "zacvrci" i reko, sta je bre ovo, zasto se cuje ovo pistanje i kada sam pogledao na fps ono 1.845 frejma.:exploder:
 
Svaka kartica se cuje u unigine heavenu, bas je to razlog sto si naveo @reviewsrb. Meni se culo i na 290x, 780ti, 980 i na 980ti.
 
Pa cuje se kad ne zele da ih naprave kako treba.
 
Cika @reviewsrb jel EVGA SuperNOVA G2 750W napajanje kasvetno za 980ti i i7 4770k ? Oba verovatno klokovana, tek cu da te smaram sa biosima jer hocu max performanse ako imam srece. Isto tako da li je ovo napajanje solidno za 980ti sli ? Cisto informativno, imam neki svoj stav protiv pascala i prkosim gaming marketingu pa bih radije da uzmem SLI do zime.

Totalno retardirano pitanje posto vidjam kod nekih madjara kod nekih drugo. Gigabyte gtx980ti je isto kao i gtx980ti g1 ?
 
Poslednja izmena:
Cika @reviewsrb jel EVGA SuperNOVA G2 750W napajanje kasvetno za 980ti i i7 4770k ? Oba verovatno klokovana, tek cu da te smaram sa biosima jer hocu max performanse ako imam srece. Isto tako da li je ovo napajanje solidno za 980ti sli ? Cisto informativno, imam neki svoj stav protiv pascala i prkosim gaming marketingu pa bih radije da uzmem SLI do zime.

Totalno retardirano pitanje posto vidjam kod nekih madjara kod nekih drugo. Gigabyte gtx980ti je isto kao i gtx980ti g1 ?

Nije isto. Gigabyte ima više izvedbi GTX 980 Ti od kojih je G1 Gaming jedna od njih.
 
To napajanje je i vise nego dovoljno za bilo koji Intelov mainstream procesor uz bilo koju single gpu kartu.
 
E bas SLI klokovanih 980ti + klokovan proc je malo knap za 750w.
Nije iskljuceno da ce raditi sasvim ok, ali da budes miran za to 850w/1000w iz iste serije. Kad vec dajes soma i kusur evra na grafike, mozes i 50e vise na napajanje.
 
Poslednja izmena:
ja cepam jednu 980ti i [email protected] sa malim sfx 600w v1.1 bez greske radi.... cak nema ni coilwhine koji sam imao sa svim grafikama na thermaltake xt 775w, e sad koliko ce to napajanje trajti pitanje je...

Ma dobro i ja guram i7 4770k + gtx970 na nekom LC napajanju, oznaka silver, svi mi govore da ce to da mi rikne ali eto gura vec 2 godine. Sada ce da ode kod zene sa i5-icom.

Uzecu EVGA SuperNOVA G2 850 W @Erik011, mada imaj u obzir da mi je cpu klokovan bez podizanje voltaze na 4.0 i nemam nameru da diram tu voltazu. Grafika kolko sam skontao ne igra ulogu sa tom minimalnom voltazom, jedino ako zadjem u custom biose.. Hoce li ovo G2 850 da gura 980ti sli ? U teoriji, jer ako ne, ne znam zasto ga uzimam onda ako i 750w moze da odradi posao. Cak sta vise 980ti sam gurao na ovo moje trenutno LC iz testa par dana.
 
Zaneo sam se ovamo u 980ti temi. Kontam isti djavo ali eto, testira se testira. Radim klipove da imam ponesto sveze na kanalu pa da pocnem polako klokovanje.
 
Vidi, ne mogu da budem na net-u, vise od 1h dnevno,( bolest),
ovako na prvu, ima custom bios sa razlicitim voltazama, od 1,2v do 1,28v, tako da se moze naci odgovarajuci bios za svaku G1 kartu..itd..
Na koliko ti boostuje karta na default i kolika je maximalna voltaza,.....ajd da malo pogadjam,:trust:, po Asic kavlitetu, mislim, da boostuje negde oko 1.360ghz i ima voltazu oko 1.2V....:smoke:
 
Vidi, ne mogu da budem na net-u, vise od 1h dnevno,( bolest),
ovako na prvu, ima custom bios sa razlicitim voltazama, od 1,2v do 1,28v, tako da se moze naci odgovarajuci bios za svaku G1 kartu..itd..
Na koliko ti boostuje karta na default i kolika je maximalna voltaza,.....ajd da malo pogadjam,:trust:, po Asic kavlitetu, mislim, da boostuje negde oko 1.360ghz i ima voltazu oko 1.2V....:smoke:

Na 1380mhz boosta po defaultu, jos nista nisam pipnuo u MSI osim sto sam ostavio default fan profile. Ne prelazi 60c to mi je bitno, buku ne cujem niti mi smeta jer vec imam na kucistu 80% fanove. Eto kacim benchove razne pa cu sve da ih linkam. Prvo bih da probam klok bez biosa, power limit pa da vidim dokle, kazi da li da pucam i voltazu koju mi nudi MSI Afterburner pa tako da pucam max klok ?

A sa biosima cemo kroz koji dan bez zurbe :) Tu je i G29 volan koji me ceka nisam igrao duze od par sati, ne mogu sve odjednom skrenucu hehe.

Ne znam ni sta da ocekujem od kloka. Recimo na 970 sam mogao 1482 plafon i to sam imao problema, 1520 jedno vreme ali mislim da mi je tamo napajanje pravilo problem. Ovde je kulijana po tom pitanju. Barem na sta da ciljam sa ovim acisom i memorijom, cime da se zadovoljim sa default biosom.
 
Poslednja izmena:
Ovako,
sigurno je zakljucana voltaza na oko 1.23V, i onda mozes u MSI AF da povecas voltage do maximum i Power Limit na maximum.
Ova moja, na default, kada je klokujem, bez dodavanja voltaze, (samo se poveca Power Limit na maximum),klokuje se na oko 1.510ghz - 8.000mhz.
Kada dodam voltazu, koja ide na 1,243v i Power Limit na maximum, moze da se overlokuje na oko 1.560ghz - 8.200mhz, tako da je to neki reper.....dosta zavisi od toga, koliko ti kartica dozvoljava da povecas napon i Power Limit itd...
Cujemo se sutra, moram da odmaram....,)
 
Nazad
Vrh Dno