Šta je novo?

Gigabyte GeForce GTX980Ti G1 Gaming

Uzmi ovde kod nas,
sto je sigurno, sigurno je :trust:......ne znam koliko je dobra ta Windforce 3 kod hladjenja.....
 
Kaze jedan lik na stranom forumu skroz ok, iste temperature kao 980ti koju je imao. U utorak stize. Sad jbga kapiram ja da je razlika neka minimalna vs klokovane 980ti-ce al ajde bar da imam domacu garanciju, noviji hardver i da budem miran naredne 2-3 godine. Jeste da dajem 150 doplatu jer moju dajem prijatelju koji nema trenutno vise kesa ali jednom se zivi jel. Kad nemam rasprodaja :d

Ako mi opet puca drajver, rostiljam plocu i procesor.
 
I ja sam dobri 'samarjicanin', uglavnom sve sto prodajem, ide jednom mom prijatelju za nesto manju cenu nego sto je realno ( neki put i dosta manju ;) ).

Dobro, nova garancija, vise memorije ( za dve godine mozda i zafali tih 6GB ), bolje skaliranje Pascal kartica u DX12 i kod tih Asihronih Shadera ( ko ih i izmisli :D ), itd....
 
I ja sam dobri 'samarjicanin', uglavnom sve sto prodajem, ide jednom mom prijatelju za nesto manju cenu nego sto je realno ( neki put i dosta manju ;) ).

Dobro, nova garancija, vise memorije ( za dve godine mozda i zafali tih 6GB ), bolje skaliranje Pascal kartica u DX12 i kod tih Asihronih Shadera ( ko ih i izmisli :D ), itd....

Malo me ziga sada srce :) Gledam skorasnje benchove i nekako 980ti pobedjuje. Sad 25k dinara vise..uf. Uzeo sam zeni danas r9 380/4460 + sve ostalo pre par dana. Za to sam se cimao a sad dajem ovakav kes za ovo. Ali ajde, i to sto kazes nadam se da ce da posluzi, ipak sam vidjao 10fpsa vise ali izgleda to i nije tako. Nego to je sada za drugu temu, da ne idem u off.
 
Pa nije neka prevelika razlika izmedju 980ti i 1070 stoji da je jaca ali nije mnogo.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Bas jedva po onome sto sam video. Posta mi pravi neki problem, ono kad je zaposljen neko ko nema veze sa vezom i ustao na pogresnu nogu pa paket nije ni poslat danas.. I guess ostajem preko vikenda sa grafom.
 
Default BIOS: https://www.sendspace.com/file/h5uvo7
Modifikovan BIOS: https://www.sendspace.com/file/ijbswt

Ovu modifikaciju je odradio lik sa stranog foruma, uporedjujem razliku u Maxwell II BIOS Tweaker v1.36 sada, vidim da je postavio Boost Limit, TDP Base Clock kao i 3D Base Clock i Boost Clock na 1468MHz.

Iznosim ovde cinjenice da bi me neko savetovao i potvrdio da je sve ok, jer ipak kada mi totalno random lik okaci iako vidim da ima nekog znanja, nije svejedno.

Kontam ovime u idle ja i dalje imam onih 300mhz ili koliko vec, ali u bilo kojoj aplikaciji pa i igrama kao Diablo 3 / Smite umesto da mi clock pada i skace 400-1000, bice fiksiran na 1468MHz, sto je opet skroz okej meni i ne vidim razliku.

E sada Voltage Table tab je ono u sta nisam siguran. Modifikovani bios ima prve 3 stavke 1231.3mV - 1231.3mV, dok je u defaultu prva 1250.0mV - 1250.0mV, a preostale dve 600.0mV-1600.0mV. Kontam neko zna da mi kaze da li je ovo okej, reviewsrb ti si rekao da znas sa voltazom, ja samo da proverim da li je ovaj modifikovani okej po tebi ? Vidim da ima promena i u Boost States ali mi deluje regularno.

Mi smo onda pripremali 1.212v i 1.224 i 1.243V, kontam da u njima mogu samo da editujem Boost Limit, TDP Base Clock, 3D Base Clock i Boost Clock na nekih ~1468 i trebalo bi da je to to ?

P.S Kad vec ostaje jos 2-3 dana grafa kod mene, da probam da odradim i flesovanje sa visokim base clockom i demantujem hardver oko grafe sto se tice crashova. Jos jednom potvrda da mi grafa gura 1515mhz na 1.243V, ali zbog throttle obori na 1.218V i 1505MHz. Tako da je valjda 1231.3mV ako je to to onda ok ?

sredi struju u stanu,ili kupi ups sa peglacem struje,ce ti bude posle zao...

4 meseca kasnije al sam odradio to :d
 
Poslednja izmena:
Na prvu loptu,
tvoj originalni bios ima maximum voltazu na 1.243v, ali nije zakucana non stop, drugi custom bios, verovatno na 1,237v ili 1.243v. ali je voltaza konstantna. Znaci, verovatno kada pokrenes igru, voltaza se zakuca na maximum i ne pada vise ( samim tim velike temperature ) i boost klok od oko 1468mzh.
Vidim da je i nesto menjano u tablicama za TDP. Ne razumem sto je ostavio TDP na 'samo' 390W ( toliko ima 980Ti G1 na default ), nesto je i menjao u ostalim tablicama, pitanje je da li je dobro postavljeno da bi se izbeglo trootlovanje.
Ja ne bih flashovao ovaj custom bios, mozda je i okey, ali ne bih bas da rizikujem.
Zasto ne probas biose sa http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-10xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking

Ti biosi sljakaju na 1.243v konstantno, ali samo kada povecas u MSI AF voltazu na maximum. U suprotnom sljaka slicno kao i default bios, radi na 1.243v i onda obara volrazu i klokove utd....
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da citam sve ovo al vidim da pricate nesto o custom biosima... Na duze staze nema puno smisla flesovati nista od tih biosa sem ako karta nije sa vodenim hladjenjem. Svojevremno sam sredio jedan bios mislim za 970g1 tu je ujedno bio i najbolji bios na ocnetu za tu kartu zato sto je moga da dobaci do maksimalne voltaze i da spusta napon ako nema potrebe da radi na maksimum, znaci radi kao defaultni bios stim da izvlaci maksimum iz karte sa predefinisanim naponom i stabilan boost klok bez oscilacija, al opet kazem sve je to corav poso bez vode jer koliko god to radilo dobro u startu vremnom karta pocne vise da se greje za 4-8c ne zbog biosa vec je to jednostavno tako, prasina pasta vise nije kao u prvih par meseci itd, karta postaje bucnija uz malo vecu temperaturu a to nije poso. Overklok ima smisla samo ako se buka i temperatura minamalno povecaju u odnosu na default uz maksimalni dobitak u performansama.
 
Ne mogu da citam sve ovo al vidim da pricate nesto o custom biosima... Na duze staze nema puno smisla flesovati nista od tih biosa sem ako karta nije sa vodenim hladjenjem. Svojevremno sam sredio jedan bios mislim za 970g1 tu je ujedno bio i najbolji bios na ocnetu za tu kartu zato sto je moga da dobaci do maksimalne voltaze i da spusta napon ako nema potrebe da radi na maksimum, znaci radi kao defaultni bios stim da izvlaci maksimum iz karte sa predefinisanim naponom i stabilan boost klok bez oscilacija, al opet kazem sve je to corav poso bez vode jer koliko god to radilo dobro u startu vremnom karta pocne vise da se greje za 4-8c ne zbog biosa vec je to jednostavno tako, prasina pasta vise nije kao u prvih par meseci itd, karta postaje bucnija uz malo vecu temperaturu a to nije poso. Overklok ima smisla samo ako se buka i temperatura minamalno povecaju u odnosu na default uz maksimalni dobitak u performansama.
Moj problem je taj sto drajvere crashuje svaka igra koja obara taktove lupam 400-1000mhz. A ima ih dosta bez obzira dal kida 60 ili 300fps. Voltaza mi je nebitna u prici, jedino ako ona ne pravi isti problem. Ja imam stabilan zadovoljavajuci klok.

Oke reviewsrb, kuliram. Upalio sam max performance za neke igre u npanel, fiksirano j e na 1150mhz. Nije bilo crasha ali moram sad za vikend da test. Ako crasha fiksiram voltazu I guess.

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk
 
Jel to referentni bios ?

Bas je cudno sto obara taktove kartica, dal je do biosa ili do drajvera, nije mi bas jasno. Dakle, ako povecas max perfomance , ne pada ispod 1150mhz i zasad nema crasha.
Ne znam koliko tu moze da pomogne i fiksirana voltaza, ako ne upali ovo sa forsiranjem max perfomance. Jel si uopste i probao neki custom bios ?
 
Jel to referentni bios ?

Bas je cudno sto obara taktove kartica, dal je do biosa ili do drajvera, nije mi bas jasno. Dakle, ako povecas max perfomance , ne pada ispod 1150mhz i zasad nema crasha.
Ne znam koliko tu moze da pomogne i fiksirana voltaza, ako ne upali ovo sa forsiranjem max perfomance. Jel si uopste i probao neki custom bios ?
Obara svaka karta u recimo diablo3, smite, csgo it'd. Zahtevne igre drze klok fiksirano. Nemam pojma dal je referentni, nista pipnuo nisam. Onda sam bio spreman al sve radilo lepo pa nisam. Tacnije nisam igrao takve igre kad razmislim. Sutra cu par sati pa cu znati. Drajvere sam menjao 5 puta od kupovine uvek bilo problema. To sto sam mislio da su oni jedni resili problem pa iznenada poceli opet da zezaju.. samo nisam igrao ovakve igre. 200h Witcher, 50h RoTR i sl pa klok sedeo na 1505mhz bez problema..

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk
 
Pa, vidi kako se ponasa grafa, ali, ako si vec uzeo 1070, nemoj ni da flashujes neki custom bios, to je sto je, videces kako ce biti sa 1070 i ako se, slucajno desavaju opet iste stvari, onda definitivno nije problem do grafe , nesto drugo pravi problem u sistemu ( mozda si 'zapatio' nekog dosadnog gremlina :rupa: :D)...
 
Otkazao sam narudzbinu jer se nadam da u 2 dana mogu da sredim sad kada znam sta je potencijalni problem. To je bila prinudna kupovina. 1080ti je moja zelja ako bude dobar i ako me Neo ne zadovolji haha.

Eto 4h igranja sve ok. Videcemo.

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk
 
Ja ood boga zdtavlje i mir u drzavu postajem vlasnik 980ti od iduce nedelje :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Obara svaka karta u recimo diablo3, smite, csgo it'd. Zahtevne igre drze klok fiksirano. Nemam pojma dal je referentni, nista pipnuo nisam. Onda sam bio spreman al sve radilo lepo pa nisam. Tacnije nisam igrao takve igre kad razmislim. Sutra cu par sati pa cu znati. Drajvere sam menjao 5 puta od kupovine uvek bilo problema. To sto sam mislio da su oni jedni resili problem pa iznenada poceli opet da zezaju.. samo nisam igrao ovakve igre. 200h Witcher, 50h RoTR i sl pa klok sedeo na 1505mhz bez problema..

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk

Prefer maximum performance kada se postavi u profilima tih igara ne pomaže?
 
Prefer maximum performance kada se postavi u profilima tih igara ne pomaže?

Za sada je sve ok. Sinoc sam postavio igrao malo ali zbog nevremena prestao, oce da rikne nesto :) Danas jos nema crasha od ranog jutra. Posto zna da bude random sacekacu do ponedeljka da budem siguran da zapravo pomaze. Onda samo da sklopim custom bios koji drzi fiksiran klok bar na 1100 i resen problem. Samo se nadam da je do toga. Znam da nije problem da se stavlja za svaku aplikaciju posebno..ali kada sam vec platio koliko jesam necu da se nerviram sa tim, vreme je da predjem i na bios i naucim nesto novo.
 
Poslednja izmena:
Eto update da uradim, nema vise crash-ova, sve sto je trebalo jeste nvidia power management na max performance. Moje pitanje, da li je sigurno za grafiku da sedi tako 18/7 cak i kada sam na destkopu ? Zanima me informativno, inace cu da pravim profile kontam, jedino ako se ne odlucim da editujem bios ali to je u principu ovo gore sto sam pitao 1151mhz minimum. E sad, igram igru tipa Evolve, takt jeste 1515/1505, ali u meniju pada na 300mhz (bez max performance) i to ne rezultira u vidu crash drajvera tako da kontam da se desava samo kada osciluje dosta gore/dole. U svakom slucaju resen problem, samo eto da znam dal smem da opletem na max po defaultu da se ne cimam posle svakih novih drajvera.
 
Kako mislis sigurno? Ta opcija nekada nije ni postojala, pa ako su daleko jeftinije karte uz kineska napajanja mogle tako raditi i po 10 godina, onda nema razloga da tvoja skupocena ne radi bar 3...
 
Ako ti puca konstantno i na difoltu onda nesto nije u redu sa hardverom, pretresi celu masinu.
 
Jedino ploca da zeza, PCI-E slot, ostalo je sve pretreseno i popreko i naopako u svakom pogledu. Opet, zanemarljivo je nekom jer retko ko uzme 980ti i da igra Diablo 3 ili neku slicnu duze vreme pa i ne naidje na problem. Narucio sam 1070 G1, ako me i ona zeza onda je definitivno ploca i morace zena da prihvati cinjenicu da prelazim na sky :banana:
 
Pa bolje uzmi 1080 ili sacekaj ti

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pa bolje uzmi 1080 ili sacekaj ti

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ma Ti ide u svakom slucaju :) Samo ako se ima para. Kod mene je situacija il se ima il nema ni za ram kad rikne.. Zato uzevsi u obzir problemcic koji sam imao, mogao sam samo da predjem na Pascal i da se nadam da necu da se pokajem vremenom (i da se problem ne nastavlja), pare na stranu. Cena moze samo da pada na 980ti, a i vec je solidno pala u odnosu na mojih 650e, a za 1080 i nemam trenutno posto se igram sa televizorima tokom leta :d Btw cestitam na kupovini ;)
 
Ma Ti ide u svakom slucaju :) Samo ako se ima para. Kod mene je situacija il se ima il nema ni za ram kad rikne.. Zato uzevsi u obzir problemcic koji sam imao, mogao sam samo da predjem na Pascal i da se nadam da necu da se pokajem vremenom (i da se problem ne nastavlja), pare na stranu. Cena moze samo da pada na 980ti, a i vec je solidno pala u odnosu na mojih 650e, a za 1080 i nemam trenutno posto se igram sa televizorima tokom leta :d Btw cestitam na kupovini ;)

hvala Mazi7 ja se nadam da vise neces imati taj problem i da uzivas na miru :)
 
Nije nam bilo dovoljno drame sa boratovom gtx 1070? :d
 
Samo mu ti cestitaj, on jos nije dobio kartu a pare je dao hahah :d

Nisam dao pare :D Dobio sam ih :d Gura integrusa 60fps Diablo da ubijem vreme a i taman PS4 da ocistim od prasine :) Ali stize u subotu G1.

@rAMA, tesko je nadmasiti Borata :banana:

Imam ja pored 4460/r9 380 za neki osrednji gejming :D
 
Nisam dao pare :D Dobio sam ih :d Gura integrusa 60fps Diablo da ubijem vreme a i taman PS4 da ocistim od prasine :) Ali stize u subotu G1.

@rAMA, tesko je nadmasiti Borata :banana:

Imam ja pored 4460/r9 380 za neki osrednji gejming :D

Mazi7 nemoj mi te osrednje gejminge, nisi ti za to :D
 
Mazi7 nemoj mi te osrednje gejminge, nisi ti za to :D

Iznenadio bi se kolko malo igram a jurim hardver.. Ove godine sam Witchera 150h i RoTR oko 50-ak, ostalo je sve bilo nesto mp dosta slabo. Testiraj tamo, sad cu tebe da smaram na pm par dana da mi diktiras rezultate :banana:
 
Nazad
Vrh Dno