Šta je novo?

Gigabyte GeForce GTX980Ti G1 Gaming

Ali u principu informativno.. Sta je bolje po GPU ? Na kraju sam ja za konzole.. A i kupljeno kod madjara pa tripujem da se nesto ne s****. Ranije nisam imao velike kupovinu bez prodavac ruka kupac - odnos.
 
Poslednja izmena:
Ma, opusteno....:bottle:
Mislim, do nekih 73-75C za 980Ti je neka dozvoljena temperatura. Ipak, sa ovom karticom se igras u 2K i 4K rezi i na full HD sa svim grafickim postavkama na maximum, pa je onda i sam Gpu vise opterecen i zato su i nesto vise temperature. Recimo, ja sam sa MSI 980 pri overkloku imao temperature oko 60-65C na full HD, medjutim, kada sam probao Alien Isolation na 4K i maximum grafika, temperatura je ladno otisla na oko 70C...
Sto se tice ventova na G1 karti. Ova kartica ima tri manja ventilatora i zbog svojih dimenzija moraju nesto malo brze da se okrecu da bi ohladili karticu, sto je i logicno. S obzirom da su manji, verovatno i lakse podnose visi broj RPM i manje se habaju za razliku od velikih ventova, kao na primer na MSI 980, ( koji trebaju manji broj rpm da bi ohladili karticu ). Gigabyte je za ovu G1, recimo, u pocetku postavio u biosu da se okrece na oko 1.100rpm za Idle rad kompa, sto je bas veliki broj okretanja ventova kada komp miruje.
Dakle, moje misljenje je da, ova kartica do nekih 70-75% rada ventova ili oko 2.500 - 2.700rpm. obrataja, moze da podnese ove brzine koje imaju ventilatori.......ja licno, idem sa ventovima do oko 70% i 2.500rpm. jer mi to odgovara zbog visine buke koju proizvode ventovi....
 
Poslednja izmena:
Ma, opusteno....:bottle:
Mislim, do nekih 73-75C za 980Ti je neka dozvoljena temperatura. Ipak, sa ovom karticom se igras u 2K i 4K rezi i na full HD sa svim grafickim postavkama na maximum, pa je onda i sam Gpu vise opterecen i zato su i nesto vise temperature. Recimo, ja sam sa MSI 980 pri overkloku imao temperature oko 60-65C na full HD, medjutim, kada sam probao Alien Isolation na 4K i maximum grafika, temperatura je ladno otisla na oko 70C...
Sto se tice ventova na G1 karti. Ova kartica ima tri manja ventilatora i zbog svojih dimenzija moraju nesto malo brze da se okrecu da bi ohladili karticu, sto je i logicno. S obzirom da su manji, verovatno i lakse podnose visi broj RPM i manje se habaju za razliku od velikih ventova, kao na primer na MSI 980, ( koji trebaju manji broj rpm da bi ohladili karticu ). Gigabyte je za ovu G1, recimo, u pocetku postavio u biosu da se okrece na oko 1.100rpm za Idle rad kompa, sto je bas veliki broj okretanja ventova kada komp miruje.
Dakle, moje misljenje je da, ova kartica do nekih 70-75% rada ventova ili oko 2.500 - 2.700rpm. obrataja, moze da podnese ove brzine koje imaju ventilatori.......ja licno, idem sa ventovima do oko 70% i 2.500rpm. jer mi to odgovara zbog visine buke koju proizvode ventovi....

Okej. Jer u ponedeljak mi stize 960 g1 za drugi komp, isto 3 venta. Kontam iste situacije samo manje temp jer je slabija grafa al bice i tu kloka u startu.
 
Pogledaj samo na kojim temperaturama se prže referentne karte,pa i Titan koji košta više od 980ti.
 
Ma ok skontao. Opet imao crash sa drajverima grr. Narucio 32" Samsung TV umesto ovog 24" monitora. Ne mogu da se makljam sa 10m HDMI kablom koji mi pravi sranja i produznim usb kablovima da bih napravio gaming cosak, tako da ovom kupovinom definitivno odredjujem sebi 1080p60hz gaming narednih par godina i ni makac gore.
 
Kako 1080p, a DSR feature by Nvidia...:beer:
Znas kako, neki kazu ma kakav dsr, ali, ja kazem :alo: :D, meni na ovom Samsung 32" taj dsr izgleda i sljaka fantasticno i narocito je efikasan kod nesto starijih igara......pitanje je kako sljaka dsr na manjim monitorima, verovatno ne moze da se vidi neki napredak u kvalitetu slike, za razliku od nekih kvalitetnijih display-a od 32" i vise...
 
Poslednja izmena:
Kako 1080p, a DSR feature by Nvidia...:beer:
Znas kako, neki kazu ma kakav dsr, ali, ja kazem :alo: :D, meni na ovom Samsung 32" taj dsr izgleda i sljaka fantasticno i narocito je efikasan kod nesto starijih igara......pitanje je kako sljaka dsr na manjim monitorima, verovatno ne moze da se vidi neki napredak u kvalitetu slike, za razliku od nekih kvalitetnijih display-a od 32" i vise...
Istina, na 23 monitoru jedva razlika u mojim ocima, na 43tv je bolest. Bar Dark Souls 3.. Kontam 32 je OK jer ce mi biti iza tastature, neko bi reko bolesno al meni OK. Imam 32 TV al 1366 rez, dosta mala. Kontam kad dodje vreme da 980ti bude low-mid karta ide taj ☺ Ovaj je 1080p Samsung àl vidim recenzije samo kod nas I italijana.. Ja kazem ne moze gore od foxa..

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlican ali imam problem. Zvuk na TV-u ne izlazi iako ga u Nvidia panelu prepozna kao "SAMSUNG" i da je sposoban za proizvodnju zvuka, ali u playback devices nema nicega osim speakera dok na Fox-u ima "AAA" kao oznaku i kad prebacim na default to onda radi.. Neki savet ? :( Google nije pomogao.. Reinstall sam sve drajvere, promenio hdmi portove, nemam mogucnost da testiram TV na ovom (kanale) da cujem zvuk.

P.S Reseno.
 
Poslednja izmena:
Da ne trtljam u 980ti temi kad ovde imamo g1. reviewsrb, ti si mi tata benchmark, kazi mi da ne skidam gigabajte i gigabajte, koliko ako pamtis u Crysisu ili nekim zahtevnijim igrama dobijas od 1380mhz stock clocka na 1500 ? Ako je manje od 10fps-a necu da se cimam klokovima neko vreme da bih ustanovio dal je do kloka problem koji ja imam.

OVERCLOCK (1515/7600)
Firestrike: 15,558

Graphics Score: 21,137
FPS1: 102.76
FPS2: 83.12


Physics Score: 10,811
FPS: 34.32

Combined Score: 6,704
FPS: 31.19
_________________________

STOCK (1380/7000)
Firestrike: 14,838

Graphics Score: 19,409
FPS1: 94.97
FPS2: 75.93


Physics Score: 10,811
FPS: 34.32

Combined Score: 6,704
FPS: 31.19
 
Poslednja izmena:
Ufff, tesko je sad nesto konkretno reci, ali,.....

Overklok 3D Firestrike za gpu je okey, ja sam imao oko 21,800 na oko 1.540 - 8.200mhz.

Recimo u Crysis 3, kolko se secam, graficke postavke sam postavio na Very High i 8XMSAA i smanjio sam samo Shadow kvalitete na High i bilo je zakucano na 60fps lock na 1080p. Meni je tu trebao klok od oko 1.520 - 8.200mhz, da bi kartica mogla da odrzi stabilnih 60fps, na default klokovima nije mogla da se izbori...Koliko se sad dobija u fps-u, tesko je reci...

Moze samo da se izracunaju dobici u procentima i da se prebaci u fps:

GPU klok 1.380 - 1.515 razlika oko 10% u kloku, kada se prebaci u skaliranje to je oko 6-7% bolje perfomanse.

Memory klok 7.000 - 7.600 razlika oko 9% u kloku, kada se prebaci u sklaliranje to je oko 3-4% bolje perfomanse ( memorija manje skalira ).

Kada se saberu razlike kod skaliranja ( gpu plus memorija ) to je oko 10% skaliranja, ili oko 10% bolje perfomanse i visi fps.
Ako imas u Crysis 3 na default klokovima oko 60fps, sa overklokom na 1.515 - 7.600 imaces 10% vise, znaci oko 66fps. I tako otprilike izracunavas za svaku igru posebno........:type:
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije kartica....
Kolko se secam, jel bese imas dva monitora koja sljakaju u isto vreme ?
 
TV preko hdmi kabla i monitor preko VGA. Znas, necu opet da pravim stranice teksta ovde, nema vise paranoje sada kljestima i cekicem vadim i stavljam, ali ne kapiram kako je 2 meseca radilo besprekorno i sada cvrc. A da je proradilo kako treba igrom slucaja ili ne samo sam smanjio cpu clock na 3.9 od 4.0. Uradio sam i bios default bez kloka ali opet isto.

Firestrike/Evolve danas ceo dan radi sve lepo, udjem u manje zahtevne igre Smite ili Diablo 3 popijem crash. Ajde sada cu probati maximum performance za aplikaciju, samo ne znam kada ce crash da se desi, moze i danima da me zavlaci :(

Otvoren mi pm da porucim 1070.. ova 9xx je meni ukleta serija. 60-80e vise za iste performanse na stocku koje dobijem sa klokom na 980ti. Ali me strah da ce problem da se nastavi.
 
Poslednja izmena:
Znam, nesto smo raspravljali vec na tu temu, zato i pitam.
Zasto ne odvojis par dana, prikljucis graficku samo na monitor, vratis procesor i grafu na default, instaliras svez Windows i nove drajvere za plocu, i onda proveris da li ce se opet desavati isti problem.
Ne znam kako drugacije da vidis sta ti pravi problem, ja sam stekao utisak ( kroz konverzaciju sa tobom ), da imas neku, kako da se izrazim, :laugh: , sistemsko - tehnicku gresku, koja pravi problem....
 
Reinstalirao sam sistem u tom perioud od 2 meseca lepog rada, normalno fresh totalno. Sa identicnim drajverima za grafiku i sve ostalo :D Mogu ja opet da obrnem Windows na brzaka ali ne ocekujem nista novo jer je CCleaner radio dosta cesto i osim toga retko kad sta instaliram, a i uredno brisem :) Prikacio sam samo TV, medjutim opet problema nije bilo toliko dugo dok su oba bila prekljucena hehe.
 
Drajver je i meni znao pucati na 970gtx ponekad, a nisam klokovo kartu kakvo bre napustanje, vec mi je drqjver jednom puko na 1070gtx kad sam usao u apex forza motosport...radi sve super inace, to sto drajver puca ne znaci da je.do grafike...
 
PCI-E slot jedna od opcija, i 970 me zezala tu i tamo ali je bilo ocigledno da su na obe karte performanse na mestu. Promenicu za 6700k komplet sa plojkom i uzeti 1070 posto vec vadim iz dzepa.

Videcu danas, ako pukne, instaliracu drajvere bex GFE jer je to jedino sto se automatski updejtuje u windowsu tako da je moguce.. Ako i tada zeza onda cu bios da promenim. E sad, reviewsrb ti si mi dao 2 biosa medjutim moram da ih potrazim i vidim koji je bio odgovarajuci za hdmi + vga kombo, jer znam da sam tada muvao sa dvi portom.
 
Poslednja izmena:
ma sam nvidia je imala taj problem sa drajverima ali izgleda da ovo maziju puca na svaki djavo ...

Jednom u 24h, dovoljno da me iznervira. Eto ti imas novu kartu, opustis se, sve je lepo nema cimanja, zaigras se i pukne drajver. Ajde nije problem ne izbaci te iz igre samo alt/tabuje u sasvim nebitnom trenutku. Ali opet se pitas svakog dana zasto ? Kulirao sam godinu dana na 970 i prvih mesec i po dana na 980ti. Sada kada se opet pojavilo ono :smash:

A sinoc sanjam kako sedim na destkop i puca mi drajver.. Odmah znoj i skakanje iz kreveta, mrtva fobija od takvog defekta jos na staroj hd5670 512mb.
 
Poslednja izmena:
Jednom u 24h, dovoljno da me iznervira. Eto ti imas novu kartu, opustis se, sve je lepo nema cimanja, zaigras se i pukne drajver. Ajde nije problem ne izbaci te iz igre samo alt/tabuje u sasvim nebitnom trenutku. Ali opet se pitas svakog dana zasto ? Kulirao sam godinu dana na 970 i prvih mesec i po dana na 980ti. Sada kada se opet pojavilo ono :smash:

Pa ne znam, to se meni desavalo sa 970gtx ali ono retko, mozda jednom u dva meseca...a prosto ko zna sta moze biti problem, na 1070gtx mi je juce puko drajver u forza motosport beta kad sam podesavao detalje, a dobro bi je neki update za tu igru, ko zna sta moze biti ali inace radi sve kako treba u drugim igrama...mozda si stavio ovaj zadnji drajver, prezadnji pa ima neku manu....opet :D nista nije savrseno sve je ovo pravio covek niko drugi...

secam se kad je bio onaj fail drajver na radnoj povrsini mi pucao drajver sa 970gtx....
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam, to se meni desavalo sa 970gtx ali ono retko, mozda jednom u dva meseca...a prosto ko zna sta moze biti problem, na 1070gtx mi je juce puko drajver u forza motosport beta kad sam podesavao detalje, a dobro bi je neki update za tu igru, ko zna sta moze biti ali inace radi sve kako treba u drugim igrama...mozda si stavio ovaj zadnji drajver, prezadnji pa ima neku manu....opet :D nista nije savrseno sve je ovo pravio covek niko drugi...

secam se kad je bio onaj fail drajver na radnoj povrsini mi pucao drajver sa 970gtx....

Radi za sada valjano na i5 4460. Kontam naci ce se neko za 390 da je nosi pa cu buy tvoju. U medjuvremenu ako se pojavi tata benchmark da mi helpa sa biosom cisto da testiram, mozda je nesto sa voltazom kod mog kompa problem.
 
Racionalno objasnjenje, na to sam i sumnjao medjutim nisam znao kako. Moracu da pitam reviewsrb da li je ovo izvodljivo pod 2) i 3).

xxxxx.png
 
"Tatko bench'....:sceptic:.....nemo' cu da svisnem....:D

Ufff, sad sam bez kartice skoro 20 dana,( @borat bi skroz 'odlepio' :D ), znam da smo pricali o biosima, pa da vidimo sta ti sad treba i u cemu je problem......
 
Poslednja izmena:
Eto, navodno taj "bake-in" ako moze da se uradi, da mi ne pada klok i da fiksiramo voltazu za klok koju smo i ranije, samo sto sada koristim hdmi i vga, nista vise, sada ni na dalje. Klok mi je +87/139%/+110/+300 i ne zelim vise, al necu ni manje :p Temperature su skroz okej i sa auto fanom do 73c, sa mojim lock na 70c. Bez zurbe ono pitam tebe jer znas, ako ti se ne radi z**** :) Ali bih da istestiram to i da ostanem na ovoj umesto da je prodajem pa doplatim.

U principu problem se i desava kada je klok veoma nizak a fps visok, temp mala isto.
 
Uffff, ako mi verujes malo sam 'ispao' iz cele price oko custom biosa....

Oko tih "bake-in" stvari, ne znam tacno sta je, daj mi link da pogledam, ali, u sustini, nisam se bavio tim stvarima i tim tablicama u vezi voltaze i klokovima, tako da tu verovatno nista ne mogu da pomognem, ipak je to malo visa 'matematika' kod editovanja custom biosa.

Ono sta sam upoznat i znama da promenim u biosu su, da fixiramo voltazu ( ali da ne bude stalno kontstantna, osim kad je povecas na maximum u MSI AF ) i povecanje TDP limita i Power Limita.

Ja imam skinut bios sa overclosk.net ( i DD i DP ), taj bios se pokazao kao najpouzadaniji, sljaka na 1.243v, TDP na 451W , 150% je limit, nema trottlovanja, ali, mogu da promenim voltazu na cifru koju hoces, 1.199v ili 1.212v ili na 1.223v i onda da ga flashujes i vidis kako ce da sljaka...

To je neki maximum koji mogu da odradim u ovoj situaciji.....
 
Poslednja izmena:
Oke izvini sto sam te cimao :) Uzimam 1070, ne mogu vise brate. Nemaju MSI vise u benchmark shopu, imaju Giga, isto windforce 3 venta.. Ne znam dal da uzmem kod njih 4k vise ili na onom nasem mestu malo manje, kontam ovde imam garanciju u RS.

Ipak narucio G1 windforce, 3 venta. Ne da mi se drugo :) Srecno 980Ti korisnicima, ja od moje imam par sati da se oprostim :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno