Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Hvala na brzom odgovoru, idem sutra da ga pazarim. I ja cu staviti kaljeno staklo. Nadam se da ce 8GB rom memorije biti dovoljno jer sam cuo da aplikacije nece moci da se instaliraju na SD kartici i da je optimizacija RAM memorije za multitasking uradjena kako valja...

Odmah da ti kazem 8gb je isuvise malo jer je tebi u startu slobodno oko 4gb +-
Ja sam instalirao oko 15-20ak aplikacija i to sve lagane(blic, viber, mondo, tapatalk, wikipedia, mts, kad-ce-bus i jos neke sitinice i samo jedna igrica 1010!puzzle) par fotki i ostalo mi manje od 500mb.Zato i pitam jel moze da se instaliraju na SD jer nisam uspeo da nadjem opciju.Malo mi nerealno da nije moguce jer onda ni ulaz za SD nije potreban ako ima OneDrive, GoogleDisk i ti servisi.
 
Šta mislite, šta je bolje uzeti single ili dual sim? Mislim zbog update-a?

Sve nešto mislim da se pre gura single sim, nego dual, da pre dobiju, a i možda je duža podrška.
Imam single sim,drugar dual. Meni je uvek pre stizao apdejt,tako da ima istine
 
Nema GG3,iz prve ruke. Na telefonu ne koristim zastitu na ekranu. Nakon 3 meseca,na ekranu su se pojavili tragovi koriscenja. Telefon nosim uvek u dzepu,zajedno sa jos jednim dumb telefonom. Ali to mi ne smeta,necu da ga prodajem,dok dusu ne ispusti
 
Poslednja izmena:
Ova prica oko Gorile je kao da ste u 2011. Da li vam je neko rekao da se GG lako grebe?
 
Po recenzijama na youtube kazu da ima gorila glass 3, inace na Corning sajtu ne navode sve modele na kojima se koristi njihova zastita. A gg3 se nije pokazao kao dobra zastita i moze lako da se izgrebe. Ljudi su nekako zadovoljniji sa gg2. Po tim recenzijama sa ytuba jedan je cak rekao da je kontaktirao Corning putem mail-a i pitao za zastitu na j5 i da su mu odgovorili da ima i da ne navode sve modele na kojima je zastita kao sto vec rekoh, iz nznm kog razloga je tako.

EDIT: Ja ne tvrdim pouzdano da ima nego to sam samo cuo po recenzijama i mene su ubedili da ima :)
 
Poslednja izmena:
Jel definitivno nije moguce instaliranje aplikacija na sd karticu?
 
Uzela ga zena i odusevljena je baterijom, juce popodne uzmdm i pogledam, imala je 2.5h screen on uz bateriju od 59%. Pritom, sve je ukljuceno, 3g, wifi non stop, push aplikacije Wa, Viber, Fb, Messenger, Inst... Sve u kompletu i sve na stock romu. Bas lepo
 
Prodao sam coveku J5,pre toga sam uradio wipe data/factory reset,i wipe cash partition.I kada dodje do dela gde treba da unese mail account,nakon kucanja maila pojavi mu se ovo sa slike.Screenshot_2.jpg

Uopste mu ne nudi opciju da napravi drugi nalog.Sta raditi?Ja sam,kada sam uzeo telefon,bez problema ukucao mail i koristio telefon.
 
Ne razumem, kako da pravi drugi nalog? Tu upisuje svoj postojeci account, ne tvoj :)
 
pa znas kad se telefon vrati na fabricka podesavanja,pa krenes da podesavas,wifi,itd i pojavi se opcija unesi google nalog,a ispod ili napravi novi.Njemu se to uopste ne pojavljuje.Pojavi se da ukuca mail pa loziku i kada potvrdi pojavi mu se to sa slike.
 
kucao je i moj nalog,uneo lozinku,pa verifikacioni kod i na kraju ga vratilo na isto.

This is obviously a worst-case scenario, but Google does give you some protection here. The moment your Google account password is changed, Device Protection starts a 72-hour timer on your protected device. For that 72 hours, if the device is wiped, the account in question cannot be used to sign into / unlock the phone. Here, by the way, is what the sign-in UI after a wipe now looks like (this example uses 2-factor authentication).

Sta ovo znaci?Molim nekog ko dobro barata sa engleskim da mi objasni?
 
Poslednja izmena:
Stigao je juce. Za sada nemam zamerki. Mislio sam da nije nisto lep i da izgleda jeftino, ali izgled i kvalitet izrade iako je plastika me odusevio :) Za ovo malo koliko sam ga koristio preporucujem ga svima, za taj novac nema bolje.
 
Jos mi traje baterja od prvog punjenja, baterja je ubica. Nego me interesuje jel imao neko probleme sa kamerom, cesto mi ispadnu slike mutne, treba mirnija ruka, inace je kamera vrh kad ubodem sliku kako treba, treba mirno se drzi da se ne zamuti :)
 
^kako? Prednja je glavni adut :D zašto kažu da j5 nema pola senzora :S
 
Eto zasto. Meni 90% slika ispadne ovako. Verovatno ce to ispraviti nekim update-om, a zakinuti fantasticnu bateriju.

Slike su odlicne kad nisu mutne, ja kad sam koncentrisan ne bude mi ni jedna mutna ali ovako bezveze kad ne razmisljam i okidam dosta su mutne, treba bas mirna ruka. Daj boze da isprave to jer je kamera dosta dobra sem te falinke.
 
Moze li na bilo koji nacin da se prebaci neka aplikacija na sd card?
KAad udjem u settings-->application-->application manager-->sd card nema nijedne da mogu da prebacim.Isto tako da udjem posebno u svaku aplikaciju na "move to sd card" nije moguce kliknuti?
 
Moze li na bilo koji nacin da se prebaci neka aplikacija na sd card?
KAad udjem u settings-->application-->application manager-->sd card nema nijedne da mogu da prebacim.Isto tako da udjem posebno u svaku aplikaciju na "move to sd card" nije moguce kliknuti?

Ja nikako da kupim karticu, vrvt cu ovih dana ali vidim da mogu da stavim da slike idu na sd karticu kad slikas, deezer koji mi dosta zauzima isto moze, od malo igrica sto imam vidim da sve mogu, i ostale app novine, insta itd vidim da isto mogu.
 
Da li neko ko ima J5 može da proveri da li j5 ima screen mirroring, ne mogu da nađem nigde tu opciju pa samim time ne mogu da spojim J5 sa miracast uređajem da bih sliku prebacio preko wifi na TV.
 
Ljudi, kakva je baterija na ovom modelu?

Edit:

Sad sam prelistao na brzinu I video SS-ove, pa, ludilo od baterije :) nije telefon za mene, za brata je, mislim da ce biti idealno za njega.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se prijavim.Uzela mi firma telefon preko Vip-a Dual sim varijantu.Sutra ili prekosutra javljam utiske!!!!
 
Bayerija je baš baš odlična.Samsung je odradio bas dobar posao.

b0ff2f95a596eeeafb19223f14b312cc.jpg

7982e01d16b4f487b1c9180979f37ab0.jpg

9f45c1b958d55ec84e3393458ffd6c4b.jpg


Ja 5 i kusur sati SoT nisam izvukao ni na jednom telefnu(pošto sam hevy user,a promenio sam.ih bas dosta.
Mreza je drzana na 3g/2g auto nisam se ni trudio da je stavimnsamo na 2g.
Svaka pohvala za bateriju!!!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno