Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Po mom mišljenju kada je u potanju "J" serija, ovo se i moglo očekivati. Za korektnu i pristojnu cenu dobijate ekstara brz i odlično optimizovan telefon sa fenomenalnom baterijom. Imam J5 dual sim, evo već nedelju dana i oduševljen sam istim. Koliko god da ga maltretiraš on izvlači 6-8h sota. Umerenijim korišćenjem ide 10-11h.

Kakva je siuacija sa dual sim, da li obe mogu da rade na 4g u isto vreme, ili kao na samsung j7 kada jedna radi lte drugu obara na 2g:smackbum:
 
^ Galaxy J5 3G Duos SM-J500H/DS; Galaxy J5 4G SM-J500F
 
Zar može dupli 4G? Mislim da ne može. Jedna je uvek 2G sim2, a druga sim1 je 3G/4G ili obrnuto sim2 3g/4g, a sim1 2g
 
Na opt u oba slota rade na 4g..
 
Može li snimak? Kucaj one plus two both slots 4G, izbacice thread na njihovom forumu i baš je onako kako sam rekao.
 
Ček ja sam mislio na to da slotovi podržavaju 4g, ne da rade u isto vreme... je l si na to mislio?
 
^ Galaxy J5 3G Duos SM-J500H/DS; Galaxy J5 4G SM-J500F

Zaboravio sam najvaznije..

Da li je istina da Sami j5 ima multitouch samo na dve tacke??
Gledao sam a YT neki test, pokazuje aktivne samo na dva pritiska.

Mnogo mi je bitno ovo, ne nadjoh na netu, please ako moze neko da proveri, najbolje preko neke aplikacije za klavir, da li moze da odsvira vise od dva tona u isto vreme.

Hvala mnogo!
 
Zaboravio sam najvaznije..

Da li je istina da Sami j5 ima multitouch samo na dve tacke??
Gledao sam a YT neki test, pokazuje aktivne samo na dva pritiska.

Mnogo mi je bitno ovo, ne nadjoh na netu, please ako moze neko da proveri, najbolje preko neke aplikacije za klavir, da li moze da odsvira vise od dva tona u isto vreme.

Hvala mnogo!

Sudeći po komentarima sa neta, zaista ima samo 2-point multitouch...što je van pameti, po meni. Samsung stav5a 2-point multitouch displej (bez obzira koliko dobar on bio) u telefon u 2015-oj godini, kad i krševi od Kineza stari po 3 godine imaju 5-point? WTF? A već su kastrirali senzore...
Razumem potrebu da se uštedi, ali preteruju...ionako su Samsunzi precenjeni za ono šta nude, konkurencija je jaka u svim segmentima...
 
Sad sam proverio. Ima samo 2-point multitouch.;)
 
Evo jos malo slika kamere sa J5 (nista prepravljano)





Malo low light,takodje no edit (prve dve slike slikane kroz izlog)



 
Poslednja izmena:
Malopre sam probao bratovu vip karticu i radi.Uzeo sam ga mts-u tako da je simfree koga bude zanimalo.
 
Ima li neko ideju, zasto je nakon pritiska na "home" taster, potrebno 3-4 sekunde da pokaze "lock screen"?
 
Zato što je potrošen sav ram pa je telefon izbacio launcher iz memorije da bi mogao da funkcioniše... Onda mora ponovo da ga učita kada izađeš na desktop.
 
Ljudiii treba mi pomoc, vase misljenje da li je bolji J5 ili J7 ? :D
 
Jel moze malo pojasnjenje u vezi propustenih poziva?
Da li to znaci da nema ikonice, nema zavedenog u telefonu...?
 
Ma daj bre Tony (da napišem po hrvacki [emoji38] ) ne pravi recenzije nego čist opis bez skoro ikakve kritike.
 
Stigao neki update od ~120mb...upravo ga instaliram pa javljam šta je u pitanju
 
Ja sam odradio update i nisam nista primetio.
@Edit Jel moze da se podesi da mi aplikacije instalira na mem.karticu?Nisam uspeo da nadjem.[emoji4] I ako moze preporuka za neku od 16gb jer vidim da ima klasa 4 i 10 pa sad koliko mi je to bitno nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi. Da li neko zna kako se pokazalo staklo na telefonu? Znam da nema gorilla glass 3 ili 4 staklo pa me interesuje nakon nekog vremena da li se grebe ili moze da "izdrzi" 2godine...
 
Pozz uzeo sam juce j5 i skroz je ok telefon..Nego me buni da li je ovo NFC chip na bateriji izgleda malo podebljano,postavicu sliku pa mi recite da li je i kod vas tako isto?wp_20160123_04_17_41_pro.jpgwp_20160123_04_17_41_pro.jpg
 
Ja sam odradio update i nisam nista primetio..

Odradio i ja update ali nista ni ja nisam primetio....verovatno neki security update i dodatno peglanje sistema

Sto se tice stakla sto je neko pitao ne verujem da moze da izdrzi dve godine a da se ne ogrebe. Jedino ako bas pazis ali obicno kada najvise pazis tada se desi maler.
Ja sam stavio kaljeno staklo za svaki slucaj
 
Hvala na brzom odgovoru, idem sutra da ga pazarim. I ja cu staviti kaljeno staklo. Nadam se da ce 8GB rom memorije biti dovoljno jer sam cuo da aplikacije nece moci da se instaliraju na SD kartici i da je optimizacija RAM memorije za multitasking uradjena kako valja...
 
Šta mislite, šta je bolje uzeti single ili dual sim? Mislim zbog update-a?

Sve nešto mislim da se pre gura single sim, nego dual, da pre dobiju, a i možda je duža podrška.
 
Odradio i ja update ali nista ni ja nisam primetio....verovatno neki security update i dodatno peglanje sistema

Sto se tice stakla sto je neko pitao ne verujem da moze da izdrzi dve godine a da se ne ogrebe. Jedino ako bas pazis ali obicno kada najvise pazis tada se desi maler.
Ja sam stavio kaljeno staklo za svaki slucaj

Jel moze neko da mi odgovori na prosli post vezano za bateriju?
 
Nazad
Vrh Dno