Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Istina, na G3 s 3 GB ima restarting vibera i ponovo se pokreće kad uđeš u njega
 
I takav program je najpopularniji kod nas. Tuga.
 
Jeste i ja mislim, prvenstveno zbog tog prednjeg blica, a i već ima Samsung neki matori 512 rama, raspad sistema. Kontam i manji je, lakše bi baratala sa telefonom jednom rukom.

Mada njoj se svidja i ovaj moj, kad sam joj spomenuo za J5 ona je rekla što si prodao ti svoj S3 i uzeo Meizu, a ne Samsung. Sad misli da ja njoj hoću lošiji da uvalim :D
I u pravu je. [emoji2]
 
Poslednja izmena:
Kako da proverim na samsung telefonu da li je simfree? A da ne stavljam neku drugu karticu?
 
Ljudi, mala pomoc, supruzi sam uzeo ovaj mob i zali se da joj ne stizu poruke na viber. Stignu joj jedino kada udje u viber. Sta li je problem na s2 je sve bilo ok


Ako znaš ruski, evo i rešenja za tvoj problem LINK

Ukratko prva opcija (ukoliko ti mob nije rutovan) čekiraj u podešavanjima (Settings - General) prvu stavku "Show Viber status icon"!
 
Dugo nisam imao android pa pored aplikacija za citanja dnevnih vesti, tuneln radio i tapatalk nemam vise nista.Jel moze neko da preporuci neku dobru app za obradu slika i ako ima bolja kamera od ove fabricke?
 
Snapseed što se tiče obrade, što se tiče selfija facetune. Kamera stock je meni uvek najbolji :)
 
Meni je i Pixlr dobar. Intuitivniji za korišćenje nego Snapseed
 
Ako znaš ruski, evo i rešenja za tvoj problem LINK

Ukratko prva opcija (ukoliko ti mob nije rutovan) čekiraj u podešavanjima (Settings - General) prvu stavku "Show Viber status icon"!

To rešava problem sa viberom ali ozbiljno smara to što trajno stoji gore u bar-u i u padajućem panelu. Ostaje nada da ce viber to nekim update-om rešiti.
 
Od kad postoje oni? Ako do sad nisu ispravili, neće ni od sad. Lepo ne koristiti to djubre i gotovo.
 
Jel moze neko upustvo/savet vezano za podesavanja kamere kad treba da slikam.Nije bitno da li je danju ili nocu.Imao sam Lumiu 830 gde samo upalis, okines i dobijes super sliku.
Vidite o cemu pricam.Jako dobar J5 ali samo zbog kamere mi dodje da opet uzmem 830..
d0c32d1f790861e4b08cd6e926e3f6b5.jpg
 
Poslednja izmena:
Night mode? Lowlight mode?

Sa njima noću fotkaj.
 
Probaj u pro mode-u da vidiš jel ima dodatna podešavanja. Možda kroz settings kamere imaš te opcije.
 
I nemojte ocekivati cuda od te kamere u ovako losim uslovima, bez obzira na podesavanja. ;)
Mada ako se ne varam @ixon je kacio 1-2 lowlight koje su ispale skroz ok.
 
Poslednja izmena:
@Djilkosh probao sam u pro ali jako siromasna podesavanja.
uploadfromtaptalk1450980739925.png

@Emix Znam da je kacio i zbog toga i gledam kako da iskoristim kameru sto bolje.Ne ocekujem sad nesto specijalno ali mislim da moze bolje od ovog trenutno.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko upustvo/savet vezano za podesavanja kamere kad treba da slikam.Nije bitno da li je danju ili nocu.Imao sam Lumiu 830 gde samo upalis, okines i dobijes super sliku.
Vidite o cemu pricam.Jako dobar J5 ali samo zbog kamere mi dodje da opet uzmem 830..
d0c32d1f790861e4b08cd6e926e3f6b5.jpg

Podrazumeva se da kada upalis kameru prvo fokusiras pa onda slikas...obavezno fokusiranje,u suprotnom su slike losije...znaci ne mozes samo da upalis kameru i okines
 
Podrazumeva se da kada upalis kameru prvo fokusiras pa onda slikas...obavezno fokusiranje,u suprotnom su slike losije...znaci ne mozes samo da upalis kameru i okines
Ja sam naglasio da nisam neki strucnjak a ne da sam retard [emoji3]
Fokusiram pre nego sto okinem, medjutim on stalno izostrava sliku i onda mi je 50%50% kako ce slika da ispadne..tj koji momenat cu potrefiti
 
Doći će valjda 6.0, pa možda ubace shutter speed

8066e8a566fec89ba2e893a5dfa84d18.jpg
 
Jel moze neko upustvo/savet vezano za podesavanja kamere kad treba da slikam.Nije bitno da li je danju ili nocu.Imao sam Lumiu 830 gde samo upalis, okines i dobijes super sliku.
Vidite o cemu pricam.Jako dobar J5 ali samo zbog kamere mi dodje da opet uzmem 830..
d0c32d1f790861e4b08cd6e926e3f6b5.jpg
Prvo obrisi socivo kamere pre slikanja. Ulicna rasveta ne sme biti tako zamrljana. Potom probaj.
Evo jos jedne low light

e347d41a249fcf28cb2e320aecc3f2bd.jpg
 
@ixon Obrisao sam pre nego sto sanm napravio tu fotku ali nije vredelo.Mada to jutro je bila magla..

@Djilkosh A dvoumio sam se izmedju M2N i J5[emoji3]
 
I ja isto, ali prevagnulo je 2 giga rama i FHD displej. :)
 
Moze mala pomoc, supruga mi trazi da joj podesim telefon, da dok razgovara, cuje zvuk da je neko drugi na vezi. Malo sam cackao ali nikako da se snadjem. To je valjda poziv na cekanju, ne znam, nisam to koristio. A znate vec kakve su zene.
 
Jeste, poziv na cekanju.
To ti je pod call settings, ili idi u phone app, trebalo bi i tamo da ima u podesavanjima..
 
nightshadow, hvala,nasao. Sad cu malo da se hvalim:banana:
 
Nazad
Vrh Dno