Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Danas sam postao vlasnik ovog telefona i za ovih par sati mogu reci da je super.Mozda sam malo vise ocekivao od kamere al moze da prodje.:)
Okaci koju sliku da vidim kvalitet slike sa kojom nisi bas zadovoljan
 
Evo par slika slikanih u poprilično mračnoj sobi:

20151216_010711.jpg 20151216_011500.jpg 20151216_011814.jpg 20151216_011919.jpg
 
Imas mozda neku bez blica u sobi sa slabim osvetljenjem?
 
Pristojna kamera skroz, nije vrhunska ali za prosecnog korisnika je dobra
 
Ma hoće devojka da uzme novi telefon. Njoj je bitna kamera, a svakako selfiška, pa sad moram da izvagam dal ovaj ili da joj uzme kao moj m2 note i da ne brigam, jer ima 2 giga rama. Baterije su tu negde, ali opet RAM je RAM :)
 
Hah, izgleda da je notification led postao premium feature :d
 
Ma hoće devojka da uzme novi telefon. Njoj je bitna kamera, a svakako selfiška, pa sad moram da izvagam dal ovaj ili da joj uzme kao moj m2 note i da ne brigam, jer ima 2 giga rama. Baterije su tu negde, ali opet RAM je RAM :)
Po meni ovih 1.5 gb rade odlicno posao.Ja nisam neku ljubitelj Samsunga, ali za ove pare je super kupovina.A i mislim da bi tvojoj lepsoj polovini bolje isao Samsung nego Meizu [emoji6] Jos ima i blic za selfi kameru [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Jeste i ja mislim, prvenstveno zbog tog prednjeg blica, a i već ima Samsung neki matori 512 rama, raspad sistema. Kontam i manji je, lakše bi baratala sa telefonom jednom rukom.

Mada njoj se svidja i ovaj moj, kad sam joj spomenuo za J5 ona je rekla što si prodao ti svoj S3 i uzeo Meizu, a ne Samsung. Sad misli da ja njoj hoću lošiji da uvalim :D
 
Jeste i ja mislim, prvenstveno zbog tog prednjeg blica, a i već ima Samsung neki matori 512 rama, raspad sistema. Kontam i manji je, lakše bi baratala sa telefonom jednom rukom.

Mada njoj se svidja i ovaj moj, kad sam joj spomenuo za J5 ona je rekla što si prodao ti svoj S3 i uzeo Meizu, a ne Samsung. Sad misli da ja njoj hoću lošiji da uvalim :D
Haha, komplikovane su zene [emoji3]
Najbolje da odes sa njom do neke poslovnice i da ona proba oba modela pa neka uzme onaj koji joj se vise dopadne.
 
Jeste i ja mislim, prvenstveno zbog tog prednjeg blica, a i već ima Samsung neki matori 512 rama, raspad sistema. Kontam i manji je, lakše bi baratala sa telefonom jednom rukom.

Mada njoj se svidja i ovaj moj, kad sam joj spomenuo za J5 ona je rekla što si prodao ti svoj S3 i uzeo Meizu, a ne Samsung. Sad misli da ja njoj hoću lošiji da uvalim :D
Priznao da si se zezno, nisi znao kako je J5 dobar fon :D
 
Meni kolega sa posla koji ima S5 kaze da je cela J serija krs.Kontam da se zajebao sto je toliko platio njegov pa se sad tesi
 
Poslednja izmena:
Vidim da ga svi hvalite, ali sad imam nedoumice izmedju njega i Asus Zenfone Laser.Sta odabrati? :)
 
Vidim da ga svi hvalite, ali sad imam nedoumice izmedju njega i Asus Zenfone Laser.Sta odabrati? :)
Ako su ti performanse bitne - Samsung. Ako imalo polazes na izgled - Asus. Ovaj Samsung izgleda toliko jeftino da je to tesko recima opisati. Medjutim, izgleda da dobro radi, neka dobra futrola bi mozda neutralisala fabricku estetiku.
 
Jeste i ja mislim, prvenstveno zbog tog prednjeg blica, a i već ima Samsung neki matori 512 rama, raspad sistema. Kontam i manji je, lakše bi baratala sa telefonom jednom rukom.

Mada njoj se svidja i ovaj moj, kad sam joj spomenuo za J5 ona je rekla što si prodao ti svoj S3 i uzeo Meizu, a ne Samsung. Sad misli da ja njoj hoću lošiji da uvalim :D

Pa ti jij uvali dobar. :D
 
Evo mog iskustva sa baterijom.

Screenshot_2015-12-17-19-12-20.pngScreenshot_2015-12-17-19-12-27.pngScreenshot_2015-12-17-19-12-39.png

Skinut sa punjaca u sredu 04h30min i stavljen na punjac u cetvrtak 19h15min.Skoro dva cela dana.Znaci ovo je trajanje baterije na moj nacin koriscenja.
Od 07h do 14h30min ga jako malo koristim jer na poslu nemam vremena, mozda po koji min kad ugrabim pa pogledam neku vest na netu i proverim pozive-poruke.Osvetljenje sam konstantno menjao, od 30%-50% (ne preko jer je ekran bas svetao, ali uglavnom na 30%) jer nema auto.Igrice nemam nijednu.Uglavnom 3G,Wi-Fi kuci.Ja sam prezadovoljan, i znam da ce baterija komotno drzati jedan dan dok ga malo razradim jer ga jos uvek ne koristim 100%.
 
Ako su ti performanse bitne - Samsung. Ako imalo polazes na izgled - Asus. Ovaj Samsung izgleda toliko jeftino da je to tesko recima opisati. Medjutim, izgleda da dobro radi, neka dobra futrola bi mozda neutralisala fabricku estetiku.

Dajes coveku savet a da nemas iskustva sa ovim modelom?To da je ruzan je subjektivno misljenje i iskreno meni nije nesto lep ali nije ni toliko ruzan/jeftin koliko ti kazes da bih trebalo da ga trpam u neki dzak,vrecu kesu sta god.
Telefen radi zaista odlicno sto je i mene zacudilo iako su par forumasa koji ga poseduju to jasno stavili do znanja.Za ove pare odlican telefon, mozda ta kamera (opet sam dosadan) ali ja uporedjujem sa Lumiom 830 koju sam imao pre J5.
 
Dajes coveku savet a da nemas iskustva sa ovim modelom?To da je ruzan je subjektivno misljenje i iskreno meni nije nesto lep ali nije ni toliko ruzan/jeftin koliko ti kazes da bih trebalo da ga trpam u neki dzak,vrecu kesu sta god.
Telefen radi zaista odlicno sto je i mene zacudilo iako su par forumasa koji ga poseduju to jasno stavili do znanja.Za ove pare odlican telefon, mozda ta kamera (opet sam dosadan) ali ja uporedjujem sa Lumiom 830 koju sam imao pre J5.
Video sam ga uzivo, materijali od kojeg je napravljen su ocigledno najjeftiniji moguci. Sta sam slagao? Performanse su dobre, ali izrada losa. Stavi ga pored nekog HTC pa onda pricaj da li je to subjektivno ili ne - odvratno i jeftino izgleda.
 
Crni je skroz ok iza, mat plastika. I prednja strana izgleda dobro, skoro kao i svaki Samsung.
Jedino onaj ram koji sljasti i izgleda jeftino, mogli su nesto kao S3 da odrade ili kao ovaj novi J3 izgleda duplo bolje.
 
Crni je skroz ok iza, mat plastika. I prednja strana izgleda dobro, skoro kao i svaki Samsung.
Jedino onaj ram koji sljasti i izgleda jeftino, mogli su nesto kao S3 da odrade ili kao ovaj novi J3 izgleda duplo bolje.
Kad si vec spomenuo ram..Pre neki dan uzmem da ocistim caletov samsung (cini mi se neki trend ili tako nesto) posle godinu dana od kad ga je uzeo u telenoru i odmah ga ubacio u futrolu kad ono po lajsni neke ogrebotinice.Da ne poverujes..Posle sam pogledao po netu i video da i jos neki modeli cini mi se cak i S5 imaju taj problem.
Samo da ne bude i ovde taj slucaj.
 
Pa desi se iskreno i sa mnogo skupljim telefonima, cak i metalnim.
Kod Samsunga (konkretno S4/S5) je to samo glossy premaz, koji moze vrlo lako da se izgrebe, ali opet zavisi i od futrole koja se koristi.
 
Imao sam s4 koji sam pazio ali je opet bio izgreban po lajsnama, taj problem je itekako izrazen i na S5, kad sam kupovao tel 8 od 10 s5ica je bilo bas vidljivo izrebano.
 
Emix kako mislis zavisi od futrole?Za J5 imam obicnu silikonsku od 600din, i upravo gledam iznutra je bas glatka tako da ne bih trebalo da moze da napravi bilo kakve ogrebotine.
Vezano za izgled, 99.99% ljudi kupi futrolu tako da dizajn telefona dobije potpuno drugaciji oblik i nikad nisam birao telefon na osnovu izgleda.To mi je najmanje bitno.
 
Ljudi, mala pomoc, supruzi sam uzeo ovaj mob i zali se da joj ne stizu poruke na viber. Stignu joj jedino kada udje u viber. Sta li je problem na s2 je sve bilo ok
 
Pa ništa, problem je generalno viber. Iskoči iz RAM-a i dok ga ne pokrenes i izbaci nešto drugo iz RAM-a problem. Mada čudi me, na s2 nije bio problem, a on ima giga.
 
To sam i predpostavio. Al ima oko pola giga free rama, pa mi cudno. Ima li neki nacin da ga podesim da visi u ramu?
 
Ima pola giga više, ali ima i teži touchwiz od S2 ;)

Generalno je problem vibera, dešava se i na 2 giga, pa sam čak video i na 3 giga da izadje iz RAM-a.

Što se tiče zaključavanja, treba root, xposed i xposed modul.
 
Nazad
Vrh Dno