Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Da li je neko menjao bateriju na J5 2016 i kako su se pokazale zamenske? Original je prvz godinu držala skoro puna 2 dana, posle godinu dana jedva istera do 8 uveče.... pa bi uzeo novu bateriju jer mi zaista znači da drži što više.... neko?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
J5 riknuo displej..da li je realna cena sa zamenom 80 eura? Hvala

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
S obzirom da za 120e dobijes daleko bolji fon, nov, nije.
 
Amoled ekrani su skupi, deluje ok cena.
 
Ako je j5 2015 u pitanju imaš ispravan ceo tel polovan za 60 70e..... j5 2016 za 100 mozes da nadjes u top stanju

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
A redmi 5 mozes da nadjes nov za 120, za klasu bolji fon od j5 :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pitao je za popravku ekrana na J5, a ne šta ima da se kupi za 120 EUR.
 
Pitao je da li je realna cena sa zamenom 80e. Cena nije realna jer nov, daleko bolji fon u svakom smislu, kosta 120e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Naporan si, tema je o Galaxy J5 koji ima amoled ekran koji je skup za zamenu. Cena zamene je tolika kolika je, nije niko pitao koji Redmi može da se kupi za te, ili slične pare.
 
U pravu si, isplati se dati 80e za zamenu ekrana na dve ili vise godina starom uredjaju koji je vise puta losiji od novog za nesto veci novac i pride je osakacen za najosnovnije senzore, auto-brightness, FP i led notifikaciju, kome je ionako losa podrska istekla.

To bi bila idealna investicija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije bilo pitanje da li se isplati, već koliko košta, Mile će već sam da proceni da li mu se isplati popravka. Imaš dovoljno tema u šta da kupim delu gde možeš da proganjaš narod sa Xiaomijem.
 
:D

Nije uopste poenta u brendu, ima i Nokia, Moto, Huawei telefona u tom cenovnom rangu koji su daleko bolji od J5 igracke, za koju se ne isplati davati 80e ni za ceo uredjaj, kamo li za popravku jednog. Redmi 5 sam dao kao primer jer je on najbolji u toj klasi i nov, moze i Nokia 5 polovna, polovan P9 Lite/Honor 7 Lite, Moto G5(Plus), itd..

Sve su to daleko bolji telefoni od J5 koji sam po sebi ne vredi 80e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tebi baš nije najjasnije da nije ceo forum 'šta da kupim' sekcija.
 
moja cerka ima j5 (2016) od prvog dana kakoje izaso, bukvalno ne ispusta iz ruke i dan danas radi jedino baterija popustila, zensko i drugovi kad im kazes za Xiaomi samo bljak najvise imaju primedbe na ekran na suncu previse los u odnosu na j5
 
Tebi baš nije najjasnije da nije ceo forum 'šta da kupim' sekcija.
Zaboravio sam da je bitnije u kojoj se sekciji foruma nesto nalazi, nego davanje dobronamernog saveta(koji je pride apsolutno tacan, osim tog sa ekranom na suncu, Amoled ima bolju vidljivost).

Posto toliko smeta, nece se ponoviti :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zdravo,
Imam problem sa J5, prvo kada sam ga stavio na punjenje, napunio je na 100% i odmah cim sam izvadio punjac baterija je pala na 96%.... sutradan je poceo da baguje i da stuca... to traje nekoliko sekundi da bih opet telefon radio kako treba. Pojavljuje se i da je memorija telefona puna 94%.... i juce sam ubacio SD karticu neku koju sam pronasao u kuci... to je od 2Gb....sta mi predlazete, Hvala unapred.
 
2017 j5, upao u vodu i mrtav. jel ima neko da hoce da se igra sa njim da proba da ga otvori i vidi sta mu je.. neko ko se razume malo više. Stvarno steta za telefon a mozda je i neka glupost otišla, ja ne znam da ga otvorim jer se skida prvo ekran, treba alat odgovarajući koji nemam..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Uzmi pirinac i stavi u neku posudu, tako da telefon bude ceo pokriven sa pirincem (naravno suvim iz kese) i neka tako odstoji nekoliko sati. Pirinac ce izvuci svu vlagu iz telefona, moj brat ima j7 2017, upao u kuvanu vodu u korito, hteo je posle da se upali, ali nisu zvucnici radili (glavni zvucnik i slusalica) sve proradilo nakon stavljanja u pirinac.
 
Ma bio 2dana u pirincu ništa. Upao i moj j6 kad sam bio na plitvicama skidao se u gaće i upadaj. Nije radilo digme za zaključavanje. Sreća imao namešten otisak.. i zvučnik nije radio. Preko noći pirinač i proradio. Ovom je zapalo dobro i ne reaguje. Mrtav..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Imam problem sa J510FN.
Pri paljenju ostane na logo ekranu(drugom, gde piše samo samsung) i ne pomera se odatle.
Probao sam da skinem firmware i da ga namestim preko odina i prođe sve dobro(piše pass), ali i dalje ista situacija.
Hard reset, wipe cash, "sve" probao i ne vredi. Takođe sam probao nekoliko različitih firmware-a(što iz našeg regiona, što iz drugih) i opet ništa.
Da li imate neki savet?
Ne razumem se toliko u telefone, pa ne znam ni šta tačno da tražim na netu, pronašao sam to za odin, ali, eto, neuspešno.
Ako postoji već tema na forumu gde bih mogao da pročitam nešto korisno u vezi sa tim, preusmerite me. Ja za sad nisam našao.
 
Interesuje me postoji li nacin da se nekako sacuva imenik sa ovog telefona a ekran je razbijen i nije funkcionalan uopste?
Probao sam par programa sto sam guglao, ali ne vredi, trazi da se omoguci usb debugging sto nije moguce.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Interesuje me postoji li nacin da se nekako sacuva imenik sa ovog telefona a ekran je razbijen i nije funkcionalan uopste?
Probao sam par programa sto sam guglao, ali ne vredi, trazi da se omoguci usb debugging sto nije moguce.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Pa valjda imas nalog
 
Drugarov telefon, a nisu kontakti sacuvani na google nalogu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ovo se dešava posle svakog otkljucavanja telefona, otkako sam zamenio displej (stavljen onaj sa aliekspresa lcd jeftiniji)
.... ima li leka ili bar da se smara ova poruka?
788a1703fb0e4e81cdffafc5ecf915b6.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Da odgovorim sam sebi.... postavke / ekran / ugadi slucajne dodire

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno