Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Bilo sta samo ne midrange od samsung, od samsung samo note i s serija vredi
 
Vredi i ovaj telefon. Prijatno sam iznenadjen kako telefon fluidno radi.
Svaka preporuka
 
^ ako on tako kaže, nemam razloga sa sumnjam.
 
Bilo sta samo ne midrange od samsung, od samsung samo note i s serija vredi
I ja sam se vodio tom parolom do skoro, i stojim iza toga. Ali od A i J serije samsung srednjeg ranga napravi telefon koji parira mnogo skupljim, uostalom kutija to moze da potvrdi.. Pardon, ixon [emoji2]
 
I ja sam se vodio tom parolom do skoro, i stojim iza toga. Ali od A i J serije samsung srednjeg ranga napravi telefon koji parira mnogo skupljim, uostalom kutija to moze da potvrdi.. Pardon, ixon [emoji2]
Mozda su se opametili, ali sam siguran da za neko vreme TW pocne da puca :D tako je i na flagshipove prvu nedelju dana rade kako treba posle pocinje da puca na sve strane :D
 
Mozda, mada ne verujem.. Ono sto sam cackao i gledao po youtube-u je fantazija, prosto da nepoverujes kako radi nov telefon od 180e. Uostalom nabolje neka ixon kaze kako radi u poredjenju sa S6icom koju je prethodno koristio. On kaze da je minimalna razlika u fluidnosti, sto verujem jer sam video koliko dobro radi taj telefon..
 
Krale,do sada TW nije pucao. Mesec dana je kod mene. Preko 50apk imam sa gp. Sve radi kao podmazano. Inace do pre 2-3 meseca nisam mogao Samsung da smislim,ali ovaj telefon ne prodajem. Ostace kuci,menjacu svremena na vreme bateriju,pa koliko godina izdrzi,izdrzao je
 
Krale,do sada TW nije pucao. Mesec dana je kod mene. Preko 50apk imam sa gp. Sve radi kao podmazano. Inace do pre 2-3 meseca nisam mogao Samsung da smislim,ali ovaj telefon ne prodajem. Ostace kuci,menjacu svremena na vreme bateriju,pa koliko godina izdrzi,izdrzao je

Jesi li mu stavio memorijsku? Steta sto nema bar 16gb. Koju memorijsku staviti, posto sam cuo da treba brza itd da ne baguje fon. Jesu li dobre samsung memorijske, vidim ima ih po tehnomaniji?
 
Memorijska od 16gb unutra. Napunio celu maltene. Telefon ne baguje. Imas svaku preporuku ;)
 
Ixon, koju memorijsku imas? I mene interesuje ima li neko iskustva sa samsung karticama...
 
Ja sam uzeo dual-sim verziju. Odličan telefončić za 180€. Imam Note 4 i iskreno počela je da me smara njegova veličina.

J5, ukratko - odličan telefon za te pare. Ja sam svoj odmah rutovao, pobrisao sve što se moglo ukloniti, i telefon leti. Nema nekog vidljivog štucanja i kočenja. Antutu daje skor 21620. Ekran odličan (nema gorilu pa sam mu ja stavio kaljeno staklo koje odlično leži). Nema auto osvetljenje, niti indikaciju propuštenih poziva i poruka - meni to nije neki problem ali nekome to može da smeta! Zvuk tiši nego na Note 4, ništa ozbiljno ali se primeti. Da ne bude zabune, kvalitet zvuka je odličan, i na zvučniku i na spikerfonu, samo je u odnosu na note tiši. GPS X puta bolji nego na Note 4. Em što mnogo brže hvata i drži fikseve, em je broj satelita duplo veći. Dok Note 4 vidi 12-13 (kači se na 8-10), J5 vidi 22-23 (kači se na 16-20)!!! Baterija... ODLIČNA!!! Izvlači ladno 7-9h sot. S obzirom da ga baš čačkam i cimam pretpostavljam da su mu i neke objektivne vrednosti. Instalirano oko 120 apk-a (sve sem iGO-a i HERE-a je na internoj memoriji - usput, obe rade odlično), i ima slobodnih još oko 1.7Gb.

Toliko od mene. Ocena od 1 do 10 - čista, jaka 9-ka.

P.S.Sve mi se nešto javlja da će Note 4 brzo na oglase. :D
 
Meni se bas dopada ovaj telefon, na osnovu onon sto sam do sad procitao i video na YT.Ugovor u MTS-u mi istice 11-og decembra pa cu sacekati do nove godine mozda ga i dobiju.
@ixtis Da te sluzi dugo i da budes zadovoljan!:D Gde si ga uzeo ako nije tajna?
 
Na KP-u. Lik je iz Niša, ima radnju i daje 12 meseci pisanu garanciju.
 
Ja sam uzeo dual-sim verziju. Odličan telefončić za 180€. Imam Note 4 i iskreno počela je da me smara njegova veličina.

J5, ukratko - odličan telefon za te pare. Ja sam svoj odmah rutovao, pobrisao sve što se moglo ukloniti, i telefon leti. Nema nekog vidljivog štucanja i kočenja. Antutu daje skor 21620. Ekran odličan (nema gorilu pa sam mu ja stavio kaljeno staklo koje odlično leži). Nema auto osvetljenje, niti indikaciju propuštenih poziva i poruka - meni to nije neki problem ali nekome to može da smeta! Zvuk tiši nego na Note 4, ništa ozbiljno ali se primeti. Da ne bude zabune, kvalitet zvuka je odličan, i na zvučniku i na spikerfonu, samo je u odnosu na note tiši. GPS X puta bolji nego na Note 4. Em što mnogo brže hvata i drži fikseve, em je broj satelita duplo veći. Dok Note 4 vidi 12-13 (kači se na 8-10), J5 vidi 22-23 (kači se na 16-20)!!! Baterija... ODLIČNA!!! Izvlači ladno 7-9h sot. S obzirom da ga baš čačkam i cimam pretpostavljam da su mu i neke objektivne vrednosti. Instalirano oko 120 apk-a (sve sem iGO-a i HERE-a je na internoj memoriji - usput, obe rade odlično), i ima slobodnih još oko 1.7Gb.

Toliko od mene. Ocena od 1 do 10 - čista, jaka 9-ka.

P.S.Sve mi se nešto javlja da će Note 4 brzo na oglase. :D
Presao sa S6 na J5,uopste mi ne nedostaje S6,cak sta vise za par dana mi vise nije pao na pamet
 
Imam J5 oko dva meseca,dodao bih jos da zadnja kamera pravi dobre fotografije,mada kada je lose svetlo,zna da bude malo mutnija fotografija,takodje autofokus bi mogao biti brzi.Video je dobar,snima fhd.Led lampica nije toliki problem,ima aplikacije(No led)koje je uspesno zamenjuju,jedino je smaranje nedostatak senzora za svetlost.Na prednjoj kameri ima lampica,nije klasican blic,nego kada je upaljena,sija nonstop.

P.S.Telefon uzet u Bg,190e,dve godine garancije.
 
Poslednja izmena:
Stock kamera snima u smesnoj rezoluciji panoramu :-(

1mpx??

e6a5933bcafc91410a14bd738c54d3ba.jpg


Ovo je tuga kako je slika ispala.
Probacu sa nekom alternativom sa GP-a,ako ne uspe,otici ce J5 na dobos
 
Pa probaj sa google kamerom, panorame su u dosta visoj rezoluciji osim ako fabricki softver nije zakljucao mogucnost promene.
 
Na fabrickoj aplikaciji je zakljucano ( vidi se siva boja)
Probacu bas,ako su zaista fabrickim softwerom zakljucali,stvarno im je to i vise nego sraman potez :-(
 
Za koriscenje google kamere i panorame,potreban je ziroskop.
E Samsung,nikad se ti opametiti neces
 
Stigao malopre telefon iz Telenora,trenutno sam ga stavio napunjenje.
Ali dok se ne napuni da bih ga izmaltretirao i napisao utiske moram da pitam,da li je normalno da je procenat punjenja u momentu kada sam ga stavio na punjač krenuo sa 60%?
Da napomenem da sam telefon samo otpakovao(skinuo one folije),ubacio SIM i SD kartice i bateriju, i bez uključivanja stavio na punjenje.
 
Onda preostaje samo da sačekam da se napuni do kraja pa da mu polako dušu uzimam.
Hvala,fkloznica,na brzom odgovoru.
 
Do daljnjeg ovaj fon ostaje kod mene.
Ode Note 4 na oglase!;)
 
Ixon, tebi je niska rezolucija panorame presudna za korišćenje telefona?Pošto pominješ prodaju...
 
Stigao malopre telefon iz Telenora,trenutno sam ga stavio napunjenje.
Ali dok se ne napuni da bih ga izmaltretirao i napisao utiske moram da pitam,da li je normalno da je procenat punjenja u momentu kada sam ga stavio na punjač krenuo sa 60%?
Da napomenem da sam telefon samo otpakovao(skinuo one folije),ubacio SIM i SD kartice i bateriju, i bez uključivanja stavio na punjenje.
Nadam se i da si formirao bateriju[emoji3]
 
Ixon, tebi je niska rezolucija panorame presudna za korišćenje telefona?Pošto pominješ prodaju...
Nije bas presudno,ali cemu taj potez Samsunga da fabrickim softwerom zakljuca najnizu rezoluciju panorame (1mpx)???
 
Evo i od mene prvih utisaka.
Na mene je najači utisak,za ovo malo vremena što sam čačkao telefon,ostavio ekran.Boje su jasne i žive i odziv je savršen.Meni lično nije problem da ručno podesim osvetljenost ekrana,pošto nema ambijentalni senzor.Zvuk u slušalici odličan kao i na zvučniku.Kačenje na Wi-Fi mrežu čini mi se trenutno,signal stabilan i bez problema.Ubacio sam Sd karticu od 16Gb class 10 i svi transferi idu glatko i brzo.Generalno telefon radi brzo i tečno bez ikakvih seckanja.Kamere nisam nešto preterano maltretirao,par fotografija i kraći test video, ali mislim da su odlične.Fotografije su jasne i oštre a boje savršene.Kao što je ixtis pomenuo GPS modul radi savršeno,brzo hvata satelite i vidi ih veliki broj(doduše samo proba sa terase).
TouchWiz radi kao munja,instalirano za sada 40-ak aplikacija i nema nikakvih problema.Za ukupno 3-4 sata koliko sam stigao da ga maltretiram baterija je sišla na 41%(instalirao app,pozivao,surf netom itd...) i onda sam otišao na spavanje da bi jutros kada sam ustao nivo baterije bio na 39%.Mislim da je baterija odlična ali će trebati još vremena da bi slika bila kompletna.Kao glavne zamerke navodili su se nedostaci senzora osvetljenja,propuštenih poziva ali meni to ne utiče na utisak da je ovaj telafon za svoj rang savršen izbor. A da,tačno je i da nema gyroscope sensor kome je to od važnosti.Za sada toliko,a ako bude nekih važnih promena u radu kasnije,javljam.
 
Dex74,slazem se da je zvuk u slusalici odlican. I vise nego odlican. Bez preterivanja,nisam osetio razliku u odnosu na S6.
A svi znamo da je zvuk u slusalici na S6 jedan od najboljih trenutno.
Jedino sto ostavlja malo gorak utisak u ustima (bar za mene),je taj sto su fabricki zakljucali vecu rezoluciju panorame.
Ali,idemo dalje...
 
Nazad
Vrh Dno