Šta je novo?

Samsung galaxy j5

J5 j500f i resurection rom.... Posle par dana testiranja definitivno najbolji rom koji sam probao a i najbolje radi bukvalno sve može da se prilagodi po sopstvenoj potrebi.
ab123d17702c66551c7085682f998a00.jpg
244e16c7cbadd4e88e180a4f53a5c8e5.jpg
8eec6e2f2083daf693d3e0a10a14ca46.jpg

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Moram nekako da vratim telefon na 5.1.1 lollipop jer mi previse memorije zauzima ovako, nmg nista azuriram, a slike i video su mi na sd. Ovaj poslednji update nisam ni instalirao a i da hpcu odakle ki 350mb, a imam samo malo aplikacija wa, viber, insta, amazon, tapatalk, polovni automobili i yamb... to sve nista ne zauzima i ipak mi je pun fon skroz. Nikada nisam flesovao i te stvari i nemam pojma kako se to radi. Cakao bih po netu da probam izvalim to. Isplati li se rizikovati? Mogu li da zeznem nesto?

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Drzite se pravila u vezi postavljanja slika
 
Ja se izvinjavam nemam tu opciju preko tapatalka... Hvala na sugestiji.

@Nikola991 probaj ovaj reasrection kad već to radiš bez onih guglovih aplikacija dobiješ baš dosta prostora a i ram memorija dosta slobodnija. Ubacio sam jedino gugl plej servise i prodavnicu zbog aplikacija....
Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@jabree

Da li ima nesto sto ne radi na tom rom-u? Kako radi kamera?
 
@Charlie
U principu sve što sam testirao mi radi.... Kamera ok s tim što mnogo više opcija imam sada, a i ako dodate xposed modules tek tad počinje zabava..... Svaki dan otkrijem po neku novu mogućnost koje nije imalo na fabričkom rom-u.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Thanks, verovatno cu i ja flesovati taj rom, trenutno mi je 5.1.1 jer mi je 6ica dosta losije radila, a volim da cackam...

Da li si ga flesovao preko 5ice ili preko 6ice? I koji gapps si koristio, arm5 ili arm6? Izvinjavam se ako smaram sa pitanjima?
 
Nesto kod mene nije kompatibilno, odbija da instalira resurrection rom, iz TRWP-a mi izbaci gresku u arhivi i nece da nastavi instalaciju
 
Ee i meni nije htelo preko 5-ice.... Morao sam da flešujem 6-icu sa sammobile.... Znam da sam više puta pokušavao a i twrp mora valjda bude noviji.... Ako se ne snađete naći ću vam temu sa xda foruma ja sam odatle pohvatao linkove i uputstva.... Gaps valjda na sajtu imaš da odabereš koji hoćeš ja sad i ne znam koji sam skinuo.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Uspeo sam, ali sa 5ice, Flesovao sam 5.1.1 i TRWP, uradio wipe i uspeo je. Sa 6ice nije hteo da se butuje.

Za sada, prvi utisci su skroz pozitivni, konacno sam memorijsku karticu formatirao kao internu memoriju, to mi je i bio glavni nedostatak telefona. Sada je na redu reinstalacija aplikacija i restore podataka...
 
Jedino šta nalazim kao manu je onaj program contacts.... Kad tražim nekog u imeniku i nađem ime, na drugim prikaže kontakt i opcije a ovde već kreće da zove.... Predložite neku app za zamenu.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Da, to i mene malo nervira, probaj Simpler Dialer, meni je ok, cak mi i brze otvara dialer i lepse mi izgleda
 
Vracam se na oficijalni rom, nisam zadovoljan sa ovim, dosta lag-uje
 
Evo imam problem sa mem. karticom i kamerom, formatirao sam kao internu memoriju da bi prebacio programe i sve odradim, da na kraju kad uključim kameru neće da slika jer piše nema spoljne memorije a sad je nema ona opcija da biram skladištenu lokaciju..... I ne znam šta da radim..... A primetio sam isto i ja lag.... Zna opasno da "zakuca".....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Evo posle bekog vremna korišćenja ovog rom-a moja definitivna preporuka, samo fabrički rom. Radi lepo kad radi ali kod mene bi ovo rekli "nedopraven"..... Puno mana ima i nestabilno radi.... Bukvalno ponekad najosnovnije funkcije ne može da odradi u momentu.....
Nabrojaću neke veće nedostatke koji meni smetaju a ima i dosta drugih ali evo:
Kad vas neko zove ne postoji način da se uključi ekran da svetli i da se vidi pozivaoc dok se ne pritisne srednju taster. Tek zasvetli kad se završi poziv.
Ako sam u nekoj aplikaciji a pozove me neko, čujem zvono/vibraciju a nizbavi onaj meni za poziv i bukvalno ne mogu da se javim, nego moram da čekam da se završi poziv pa da izađem iz app i da onda ja pozovem....
Prednja kamera u mraku ne snima s blicem.... Tj blic opali ali slika koju tel zapamti je crna. Ne znam kako je to moguće ali tako radi. Glavna rafi normalno, preko dana obe ok.
Fb app mi zakuca telefon da sam morao da je deinstaliram dok na fabričkom ne radila kao sat....
Neke najosnovnije funkcije u meniju podešavanja su stavljene da se vrlo teško nalaze..... Itd ako se setim nečega još napisaću.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Jel koristiš stock 5.1 ili 6.0? I zašto taj, a ne ovaj drugi?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pardon, govorio sam o resurection rom-u za ovaj telefon. Definitivno se vraćam na stock. Danas probao da izvučem bekap slika telefon ih ne vidi preko kabla, niti je moguće da ih šaljen preko wifi direct.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Skontao sam ja da si bio na custom. Zato sam i pitao više na šta ideš na koji stock od ta dva, noviji ili stariji i zašto. Razmišljam devojci da ubacim 6.0 kaže da joj stalno iskače onaj OTA i da je nervira.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Bio sam na 6.0 i vratio se na 5.x evo i sad dok sam kucao odradio sam flash na 5.0.1 ne pada ki na pamet na 6-icu da idem, najviše zbog problema sa memorijom.....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Bio sam na 6.0 i vratio se na 5.x evo i sad dok sam kucao odradio sam flash na 5.0.1 ne pada ki na pamet na 6-icu da idem, najviše zbog problema sa memorijom.....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Hmm kakvih problema sa memorijom?

RAM ili internom?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sd karticom.... ne funkcioniše kao do sad klasično već nekako kao spoljna, nije moguće da se prebacuju programi na nju na klasičan način..... root pa neki app za prebacivanje na sd..... a i imao sam i još nekih problema ima negde na početku teme sam pisao sad sam i zaboravio šta sve beše.....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
A dobro devojka ima 10-ak aplikacija tako da joj ne predstavlja problem prebacivanja na sd. Samo fotke su tamo i muzika.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Posto nisam nasao adekvatnu temu za Galaxy J3, kapiram da je sličan sa J5, da li neko moze da mi pomogne kako da izvučem podatke sa telefona, posto mi je polomljen displej, guglao sam ali nisam bio uspešan?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nikako.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Dali neko mozda zna neku aplikaciju za notification light?
U pitanju je j5 2016.
 
Koji notification light kad telefon nema?

Moze da se skarabudzi nesto da blic svetluca, ali na sta ce to da lici..
 
Nazad
Vrh Dno