Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Da li vredi menjati ovaj telefon (2016 model) za Nokiu 3 ili LG K10 2017?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Prelaziti na telefone sa losijom baterijom, koji ni po cemu nisu posebno bolji od tog koji imas, gubljenje vremena i novca.

Sve su to telefoni iz nizeg srednjeg segmenta, a taj J5 se istice barem po amoled ekranu i ima dobru bateriju.

Vredi prelazak na Honor 7 lite(koji ima bolji chipset, auto-brightness, led notifikaciju), ako gledas sa legalnom garancijom, ili Xiaomi Redmi Note 4X koji je realno zmaj telelefon u odnosu na ostale u slicnom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
posle 1.5 god intenzivnog korišćenja nadula mi se baterija na j500f i poklopac nije mogao da se zatvori a novu sam jedva našao kažu vrlo teško se nalaze.... prošao sam sa 10e.... i hvata se od g530 i j3 2016.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Prelaziti na telefone sa losijom baterijom, koji ni po cemu nisu posebno bolji od tog koji imas, gubljenje vremena i novca.

Sve su to telefoni iz nizeg srednjeg segmenta, a taj J5 se istice barem po amoled ekranu i ima dobru bateriju.

Vredi prelazak na Honor 7 lite(koji ima bolji chipset, auto-brightness, led notifikaciju), ako gledas sa legalnom garancijom, ili Xiaomi Redmi Note 4X koji je realno zmaj telelefon u odnosu na ostale u slicnom cenovnom rangu.

A jel kamera kod Nokie bar blizu Samsungove? Ili mozda bolja?:)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Jel menjao neko sam ono staklo kamere i koliko je teško da se odradi? Da se ne cimam sad opet 20km kolima ako se lako menja? Vidim da ima da se naruče za 500-600 din

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Zalepio sam bar 20 puta staklo sto sebi, sto ostalima i meni je to laganeze. E sad ima ljudi koji bas i ne znaju (nemaju zivaca), pa im se stvore baloncici.

Ja sam devojci na Aliju za 0.78 uzimao stakla i evo za skoro dve godine 5 komada je promenila :) ustedeo sam joj bar 500e za zamene displeja :D
 
Djilke mislim da on pita za staklo kamere, a ne za ekran. [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da..... na staklo glavne kamere sam mislio nekako sam uspeo da ga slomim i sad ne mogu da slikam onako je ispucalo u delove i mutna je slika.... nije problem u novcu i u serviau mi traže 600 din samo što bi hteo ja da odradim sam ako nije teško....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Jbt nisam video :D vreme mi je za spavanje...

Jedino na YT da vidi kako to izgleda, pa ako mu izgleda lagano, nek odradi.
 
Pogledaću i yt mada sam ipak hteo da čujem iz prve ruke.... nekad odgledam nešto na yt čini mi se lako a kad krenem da radim vidim da nije to to iako imam dosta tehničkog predznanja i iskustva a i alata za te stvari......

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Zamenio u jednom servisu staklo kamere, ali kamera pravi osetno slabije slike.... onako bledunjave boje razmrljani snimci..... da li je moguće da lik nije obrisao lepo kameru dok je menjao staklo pa da je zbog toga..... ? Ne verujem da može da zameni nekom krš kamerom od lošijeg.... mada danas je sve moguće al pre mi deluje moguće da nije lepo obrisano.... kako da skinem ovo staklo sad?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Da pitam i ovde posto sam pitao i u temi Samsung A serija, da li je pametno menjati A5 2015 za J5 2016.
Generalno sam zadovoljan sa A5, ali eto, moda iz razloga da s proba i ta J serija.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Jel dobio neko Nougat update za J5 2016? Kako vam radi?
Moj telefon je za Italijansko trziste TIM mreza, veliki broj zemalja je dobio update, VIP i Telenor kod nas, a ovi Italijani jos nista...
 
Zamenio u jednom servisu staklo kamere, ali kamera pravi osetno slabije slike.... onako bledunjave boje razmrljani snimci..... da li je moguće da lik nije obrisao lepo kameru dok je menjao staklo pa da je zbog toga..... ? Ne verujem da može da zameni nekom krš kamerom od lošijeg.... mada danas je sve moguće al pre mi deluje moguće da nije lepo obrisano.... kako da skinem ovo staklo sad?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

mozda nije lepo obrisao al moze biti i da je los odlivak stakla,svi to uzimamo sa aliexpressa i losija je plastika nego na originalu,jednostavno kao da ima neku dioptriju pa prelama svetlo...
 
Ma definitivno je lošija plastika stakla i sam serviser mi je priznao da se ljudi žale na ta zamenska. Ja sam telefon dao ispod cene i uzeo j5 2016 jer mi je kamera veoma bitna zbog dece.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
ja sam pozitivno iznenađen izradom ovog modela, a5 posle ovog izgleda kao igračka.
 
Osetno brze trosi bateriju na Nougatu... Valjda ce ispraviti u nekom nardnom updateu... :/
 
Postoji li posebna tema za j5 2016 ili da pišem ovde? U pretagu mi izbacuje sano oglase....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pa što ne napravi neko [emoji16]
Evo da se pohvalim, instalirao sam android 7-icu tzv. Nugat.... lepo radi, ali šta mi najviše odgovara je mogućnost duplih naloga na viber, whatsapp ili čemu god već za nas sa dualsim telefonima.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko objasnjenje korak po korak kako rutovati ovaj telefon ili da pratim samo uputstvo sa youtuba?
 
Jel probao neko one kineske lcd sa touch sa alija, imam jedan j500 riknuo mu tač pa bi da se igram sa zamenom... ako neko zna proverenog prodavca nek pusti link.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Koristi li neko ovde fb aplikaciju na j5 2016? Ja kad je uključim telefon zakuca načisto, nije valjda toliko zahtevna?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Facebook zajedno sa messenger-om je najveće smeće koje postoji.

Jedva se telefoni sa 4 i 6 giga rama bore sa te dve aplikacije, a ne telefoni sa 2 ili manje.
 
imam ja j5 2016 fb i messneger i plus ostale igre i aplikacije , nikad mi nije zakucao, jedino sto se primeti kod fb i messengera da jedino dodje do nekad.
Koristim 7.1.1 android...
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam šta je kod mene problem.... sve radi ok koji god program da ubacim jedino mad se ulogujem na fb telefon kao da ima 256mb ram.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno