Šta je novo?

Samsung galaxy j5

gagale

Poštovan
Učlanjen(a)
23.10.2014
Poruke
250
Poena
70
Kao sto se vidi iz naslova, ima li ko ovaj mobilni i vredi li za 195 eura upustati se u kupovinu, ili ima bolji za ove novce?
 
Zar bas niko nema ovaj telefon? A danas sam ga video u Telenoru, i ne izgleda mi lose, a i sa cenom cini mi se, tu je negde.
 
Kupio sam pre 3 nedelje majci ovaj telefon.Za te pare(195 evra) odličan.Lep ekran,baterija drži duže od dva dana,dual sim.Brz,odlična kamera,i zadnja i prednja,blic poseduju obe.
 
Hvala puno Zoki, ako ima neko jos neki savet, sugestiju, oko ovog mobilnog neka napise. Ugovor sa Telenorom mi istice u decembru, tako da imam jos vremena da odlucim.
 
Vidim da svuda hvale ovaj telefon, a ovde se jako malo (skoro nista) pise o njemu. Ima li neko iskustva neka jos? Razmisljam ovaj model da uzmem u telenoru sad kad mi istekne ugovor :D
 
Niko ovde ne voli jeftine Samsunge. Šalu na stranu, i ja čuo mnogo pohvala...
 
I ja ne volim jeftine samsunge, uvek sam ih izbegavao. Ali mi se cini da je ovaj izuzetak :)
 
Par informacija dok ne bude detaljan rivju. Telefon dolazi sa najnovijim operativnim sistemom (5.1.1)
Sistem je bas 'olaksan' i veoma fluidan. Sve besprekorno radi. Zvuk veoma dobar,kako na slusalici,tako i na zvucniku. Jedina mana za sada je ta sto su ledja jako klizava.

Baterija,kao i kamera je glavni adut ovog telefona. Prednja kamera od 5mpx,poseduje blic,i zaista je uzivanje nocu praviti sefli :D
Za zadnju kameru je potrebna bas mirna ruka,fokus zna nekad da zezne stvar,ali je to namesteno kroz apdejt koji je stigao pre 10-ak dana (cisto da se zna da je izaslo resenje za to)
Sto se mene tice,bolje kupovine novog telefona za 150e,ne postoji. Bas sam zadovoljan za sada.
Veoma malu razliku sam primetio u brzini izmedju S6 i J5. Shvatio sam ja to jos odavno,ali definitivno sam se sada uverio da nista u zivotu ne znaci juriti ka silnim megahercima. Ponavljam,baterija je ta koja me je odusevila,i kojoj cu uvek teziti da bude na prvom mestu (naravno,da se ne zavoravi,tu je i kamera :lol: )

Znam da sam spao sa konja na magarca :lol: ,ali vise ne osecam potrebu da menjam ovaj telefon. Naravno,to se ipak nece desiti,ali ovaj ce telefon zasigurno ostati kao sekundarni :)

PS. Telefon nisam rutovao,nista brisao. Evo primera kako telefon radi kada mu se malo optereti ram memorija

https://mega.nz/#!ipZAGb4L!-nrrMdno9IURjgnXwR4xPcBTddJcSnhSOgpDENnGriY

Test kamere

Dnevni uslovi - 10mpx wide -
Kamera je inace 13mpx









Macro





Low light (bas slabo osvetljenje)



Low light,totalni mrak,blic ukljucen (nemojte da gledate facu :lol: ,devojka se zesce smorila kada je cula da je otisao S6 :lol: )



Kameru nisam jos lepo testirao (pro mode),ali cenim da ce kvalitet biti bar za jos 20% bolji.
Imajte na umu da je ovo kamera od 150e (nov telefon)
 
Za te pare super fon.

Nego sad gledam na MS, cena je 255e u dobro poznatim prodavnicama a primerci iz oglasa ''stari 1 dan'' 190e.. U prvom slucaju se ne isplati, u drugom je odlicna kupovina.

Zna li neko hoce li vip nabavljati ovaj fon?
Deluje mi kao solidna zamena za Wave I, ocu treba jeftiniji smarfon (jer je bada odavno neupotrebljiva kao OS) sa sto boljom autonomijom, kamerom i ekranom 4.5-5''. I naravno da radi normalno, bez lagova, zabadanja itd. Razmisljao sam da mu preporucim Lumiu 640 ali ovaj Samsung deluje bolje + ima 10x upotrebljiviji OS.

Sad gledam cene A5 u vipu, takodje mi deluje kao odlican fon ali cena.. previse para u svim paketima.
 
Poslednja izmena:
Radi isto kao moj Leon (na snimku malo sporije ali uzevši u obzir da je snimak malo usporen, to je to) a kamera je mnogo bolja.
 
Par informacija dok ne bude detaljan rivju. Telefon dolazi sa najnovijim operativnim sistemom (5.1.1)
Sistem je bas 'olaksan' i veoma fluidan. Sve besprekorno radi. Zvuk veoma dobar,kako na slusalici,tako i na zvucniku. Jedina mana za sada je ta sto su ledja jako klizava.

Baterija,kao i kamera je glavni adut ovog telefona. Prednja kamera od 5mpx,poseduje blic,i zaista je uzivanje nocu praviti sefli :D
Za zadnju kameru je potrebna bas mirna ruka,fokus zna nekad da zezne stvar,ali je to namesteno kroz apdejt koji je stigao pre 10-ak dana (cisto da se zna da je izaslo resenje za to)
Sto se mene tice,bolje kupovine novog telefona za 150e,ne postoji. Bas sam zadovoljan za sada.
Veoma malu razliku sam primetio u brzini izmedju S6 i J5. Shvatio sam ja to jos odavno,ali definitivno sam se sada uverio da nista u zivotu ne znaci juriti ka silnim megahercima. Ponavljam,baterija je ta koja me je odusevila,i kojoj cu uvek teziti da bude na prvom mestu (naravno,da se ne zavoravi,tu je i kamera :lol: )

Znam da sam spao sa konja na magarca :lol: ,ali vise ne osecam potrebu da menjam ovaj telefon. Naravno,to se ipak nece desiti,ali ovaj ce telefon zasigurno ostati kao sekundarni :)

PS. Telefon nisam rutovao,nista brisao. Evo primera kako telefon radi kada mu se malo optereti ram memorija


Kameru nisam jos lepo testirao (pro mode),ali cenim da ce kvalitet biti bar za jos 20% bolji.
Imajte na umu da je ovo kamera od 150e (nov telefon)

Super su fotke :). Ocekujem taj detaljni rivju :D Zagrejao sam se za fon ali cekam jos dva meseca da mi istekne ugovor u telenoru.
 
Bolje cekaj a5 novi da izadje(2900mah ,otisak prsta ,5.2 incha ) ,ovo je ipak treca klasa samsung telefona.

Samsung se uozbiljio u mid range sektoru,kinezi su odradili svoje.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ima za 180e sa kao jednom god garancije.Sad ne znam kako je preko kp te kao garancije. Da li su iz madjarske ili sta?
 
Ne racunaj tu garanciju kao nesto ozbiljno.. Sve zavisi od volje dilera sa kp
 
Za te pare super fon.

Nego sad gledam na MS, cena je 255e u dobro poznatim prodavnicama a primerci iz oglasa ''stari 1 dan'' 190e.. U prvom slucaju se ne isplati, u drugom je odlicna kupovina.

Zna li neko hoce li vip nabavljati ovaj fon?
Deluje mi kao solidna zamena za Wave I, ocu treba jeftiniji smarfon (jer je bada odavno neupotrebljiva kao OS) sa sto boljom autonomijom, kamerom i ekranom 4.5-5''. I naravno da radi normalno, bez lagova, zabadanja itd. Razmisljao sam da mu preporucim Lumiu 640 ali ovaj Samsung deluje bolje + ima 10x upotrebljiviji OS.

Sad gledam cene A5 u vipu, takodje mi deluje kao odlican fon ali cena.. previse para u svim paketima.
Kad se setim Wave I,auu..talefon koji sam najduze imao,oko 4god :D Meni se dopao A5(iako nisam neki ljubitelj Samsunga) koji sam malo "cackao" u telenoru dok je ortak placao racun ali cena nije realna.
 
Poslednja izmena:
Da, A5-ici su bas nabili cenu 41 000 uz paket od 1600 mesecno, dok je ovaj J5 14000, a razlika u kvalitetu nije tolika kao u ceni. Kad bih uzimao toliko skup telefon pre bih uzeo G3 za 40k :)
 
Ne bih razumeo coveka koji kupi A5 za te pare. Ali dobro, mnogi ne znaju nista o telefonima i kupe na osnovu izgleda
 
Generalno u telenoru su prejake cene samsung telefona, nznm zasto.
 
Ovako u prodavnici A5 je 280e. A u vipu je 57.600 bez ugovora. Previse su nabili cenu, a telenor je skuplji od vipa. Ne isplati se taj telefon da se uzme preko paketa.
 
Ja sam sestri kupio za 240e. Naravno njenim novcima :)

Pravi zenski telefon,plus sam se iznenadio koliko je dobar. Zato kazem da ce novi a5 biti zver
 
krastavac, ne vode svi politiku kao kinezi sto se tice cena. Samsung i htc guraju skoro kao iphone sto je preterano.
 
Vidim izlazi uskoro A5 za sledecu godinu tj. druga generacija, zajedno sa A7, po svemu sudeci trebao bi da bude odlican.
FHD Amoled, dobar SoC, metal... dok ce A7 valjda biti staklo iza, nesto poput S6.

Slazem se da su ovi telefoni previse skupi, posebno po poslovnicama i u radnjama sa zvanicnom garancijom, ali A serija je nesto najbolje sto je Samsung uradio zadnjih par godina po mom misljenju, koristio sam i A5 i A7, odlican dizajn.
 
Ako nista drugo Telenor i Vip ga bar imaju u ponudi sto za onaj raspali Mts nmg da kazem.Ona ponuda sto oni imaju je toliko jadna da nemam reci, a ugovor mi istice za 20-ak dana.. :(
 
Jeste a5 lep telefon bas, ali sa snapdragon 410 da kosta 50000 je malo previse :)
 
Pa ti za 20-ak dana predji u telenor ili vip :)

:) Nekad davno sam bio u telenoru i nikad vise, a vip i njihove prevare (par osoba koje znam su dobile veci racun i to prilicno) neka hvala.Mts je najbolji sto se tice paketa a ima najgoru ponudu tako da mu dodje isto :d

@EDIT Sad sam video da ima ovaj Samsung J5 u Tehnomaniji da se uzme preko MTS-a tako da kome se dopada da zna da ima tu opciju.Ne znam na koju foru to moze kad ga MTS nema u ponudi al ajde..
Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno