Šta je novo?

Online prodavnica sa mogucnoscu placanja kreditnom karticom

Jedan Baja

Čuven
Učlanjen(a)
11.12.2000
Poruke
292
Poena
620
Pozdrav svima. Koji nacin je najbolji,najjednostavniji i za vlasnika online prodavnice u Srbiji najpovoljniji za prodaju proizvoda i naplacivanja pomocu kreditnih kartica ? Proizvodi ce se prodavati samo u Srbiji, sediste firme je isto ovde.
Hvala na odgovorima.
 
Ako se dobro secam u Srbiji je moguce samo da koristis resenje od Banca Intesa i jos dal eMS ili tako nesto sto se tice legalne strane (za firme).
 
Menja se to. Od 1. Oktobra na snazi je novi zakon i vec ima i drugih igrača. Ima vest o toma na sajtu benchmark.rs
 
Uh, nisam pratio kako odavno ne radimo sa domacim firmama, ali napokon i to docekasmo :)
Moracu da vidim da li su i uveli sta novo za firme onda sto se tice ovog vida placanja.
 
Ako su digitalni proizvodi, postoje mnogo laksi servisi za implementaciju i legalni strani.

Ako su fizicki proizvodi, mislim da prosto kod nas jos uvek nema poverenje u takav vid kupovine.
 
Mene konkretno zanima placanje paypalom i stranim kreditnim karticama. Za PayPal znam da nije bilo moguce legalno (osim ako ne postoji neko muljanje) jer sam pricao i sa knjigovodjama, sa advokatima, sa bankama i sa NBS i nije bilo moguce naplatiti uslugu preko PayPal.
 
Hvala na odgovorima ali opet nista konkretno nisam saznao :) . Na bench vestima sam trazio da nadjem tu vest ali nisam uspeo.Jel ima neko konkretna licna iskustva sa tim ? Sta dobijam od banke, koliko su mi mesecni nameti, odnosno po transakciji ? Koliko je tesko to sve povezati sa npr wordpress ili obicnim php sajtom ? Hvala.
 
Nema nista od tih detalja nigde javno! Postoji nesto opste, ali se sa bankom dogovaras za detalje.
5% je Intesa naplacivala recimo.

Za PayPal i ostalo, ako su digitalni prozivodi u pitanju, vazi ono sto sam rekao - postoje lake i jeftine alternative vani, legalne za nas.
 
Moraš ici od banke do banke sa spiskom pitanja. Jos bolje, najavi im se, reci im da se spreme za sastanak, pa tek onda razgovarajte. Ova usluga js nova i bankarski službenici uglavnom nisu upoznati sa tim.
 
KomBanka uslovi su sledeci: 3% provizije na ecommerce transakcije (visa/master), 1 dan po transakciji novac leze na racun, 15e mesecno u din vrednosti odrzavanje ukoliko je promet manji od 100.000,00 din, ukoliko je veći nema naplate održavanja....i to je to...ne znam za druge, osim unicredit čiji su uslovi mnogo gori, meni se čini da je ovo ok ponuda...
 
3% je jedno 10x skuplje nego sto to zaista vredi. Znaci da bi sve nase online kupovine mogle biti za toliko jeftinije kad bi placali pouzecem/otkupom u keshu.
 
KomBanka uslovi su sledeci: 3% provizije na ecommerce transakcije (visa/master), 1 dan po transakciji novac leze na racun, 15e mesecno u din vrednosti odrzavanje ukoliko je promet manji od 100.000,00 din, ukoliko je veći nema naplate održavanja....i to je to...ne znam za druge, osim unicredit čiji su uslovi mnogo gori, meni se čini da je ovo ok ponuda...
1 dan? Da li bar dobijem potvrdu od servisa da je transakcija uspešna?
 
Ne bi, sa jedne strane kradja pazara je moguca, kradja online placanja nije.
Sa druge strane, manje ima prevara offline nego online (lazne novcanice itd.)
Sa trece strane, mnogo manje osoblja za online.

Sve to treba posebno ukalkulisati za svaki posao posebno.
 
3% je jedno 10x skuplje nego sto to zaista vredi. Znaci da bi sve nase online kupovine mogle biti za toliko jeftinije kad bi placali pouzecem/otkupom u keshu.
Posto sam dosta trazio po netu oko ovoga, procitaio sam da banke dosta zezaju, traze neki biznis plan u sitna creva i da je "start up fee" veliki ? Jel to istina ili "ljudi pricaju" ?
Hvala .
 
Posto sam dosta trazio po netu oko ovoga, procitaio sam da banke dosta zezaju, traze neki biznis plan u sitna creva i da je "start up fee" veliki ? Jel to istina ili "ljudi pricaju" ?
Hvala .

Ne znam precizno da ti kazem, moja firma je klijent KomBanke 20+ godina, nista mi nisu trazili, samo su mi poslali opste uslove...
 
Nazad
Vrh Dno