Šta je novo?

Digitalna etlevizija na leadtek WinFast palm top usb tv kartica?

predoje

Slavan
Učlanjen(a)
03.09.2007
Poruke
125
Poena
319
Imam Leadtek winfast palm top USB tv karticu koju sam kupio pre oko 6,7 godina... ali radi.
Kako na nju da povezem digitalnu televiziju?

Sama kartica je analogna, preko USBa se povezuje i ima ulaz za antenu na njoj. Da li moze u taj ulaz da se prikljuci SET TOP BOX uredjaj pa da se preko njega prenosi digitalna televizija na racunaru?

Kako vam zvuci ovo teorijski da li je moguce?
 
Zavisi od STB-a, ako oces preko ulaza za antenu, on bi trebao da ima takav izlaz a to manji broj njih ima. Svakako je bolje preko bilo kog drugog ulaza, ako ta kartica ima, barem recimo kompozitni (zuti cinch) koji ima prakticno svaki STB.
 
Sta da uzmem konkretno od kablova i uredjaja, tj. sta da trazim koju specifikaciju?

Imam na tv kartici av input? Samo imam av imput i za antenu poslebno i to je to.
 
Pa isto to što ima i TV adapter ali možda je još najbolje da ima SCART out pa sa njega možeš da kombinuješ skoro sve. Composite, S-Video, Sound itd.
 
Slikaj taj "AV input" da vidimo, to bi trebalo da bude ulaz za cinceve, pa bi onda mogao bilo koji STB da uzmes.
 
Какав год да је, то је AV и може да се користи. Једино што је овде вероватно у питању неки посебан конектор који има адаптер са чинчевима, па је обавезно да има и то.
 
Teoretski, da. U praksi to moze biti kabl koji je veoma tesko nabaviti u Srbiji. Da li si video npr. AV izlaz koji ide iz Telekomovog STB za IPTV?
Najverovatnije je da je to kompozitni RCA ulaz (eventualno S-video), ali ukoliko nije, onda bi ga kupovina STB sa koaksijalnim izlazom resila glavobolje, iako je takav STB nesto malo skuplji.
 
Мислим да сам нешто гледао и да уз ту картицу долази кабл/адаптер са конкретног конектора на чинчеве. Наравно, ако је купио картицу и није бацао делове, онда га има а ако је пазарио половњака без свих делова, релативно једноставно решење јесте STB са RF out. Можда нема потребе да пишемо даље о овоме док не сазнамо има ли или не тај каблић.
 
WinFastPalmTopTV-3.jpg WinFastPalmTopTV-5.jpg
Evo kako izgleda.

Kupio sam tu karticu mislim 2006 ili 2007 tako nesto..tako da ne znam gde mi je kutija... verovatno sam dobio i taj kabal koji ima vise nastavaka sa jedne strane... ali ne znam gde je a i ne secam se iskreno.


Pitanje: Ako stari televizor nema scart onda preko cega se povezuje, preko RF ? To RF je gde se prikljucuje antena, tj. ovo sto ja imam na kartici gde pise TV? Da li moze STB da se prikljuci na ovaj "TV" ulaz? Da li je slika losija u odnosu ako bih prikljucio na AV input na tv kartici?

Da li je uopste moguce kombinovati ovako analognu tv karticu sa stb om i racunarom... cujem da ako se povezuje preko rf moras da trazis manuelno kanal kao pre kod video rekordera ili onih terminator konzola...video igrica...?
 
Poslednja izmena:
Evo ti ovde šema za SCART i šta sve može da se poveže pojedinačno ili sve zajedno: http://pinouts.ru/Home/Scart_pinout.shtml imaš tu skoro sve druge konektore i adaptere/kablove.
Jedno je sigurno, što god da imaš kao input u jedan uređaj, mora da ima i drugi uređaj.
 
Мало си побркао причу, та картица има RF и AV улазе док је USB излаз. Све у свему, на њу можеш да доведеш RF сигнал са неке антене (што више не би требало да ради осим ту и тамо) или са RF излаза неког STB који то има. Такође можеш сигнал да доведеш на AV улаз картице са било чега што има AV излаз. Из картице само и једино може на USB неког компа ... не верујем да може на неки новији телевизор али би то било чудно да се и проба.

Ако немаш STB са RF излазом онда мораш да нађеш тај каблић или бар негде шему па да га правиш, што је мало бзвз решење. Теоретски постоји и варијанта са оним AV на RF адаптерима па да са STB покупиш AV сигнал и конвертујеш га у RF па на RF улаз картице/телевизора.
 
Koji STB imas? Ako tek planiras da ga kupis, kupi STB sa RF, sve osim toga bice ti suvisna gimnastika.
 
У првој поруци је питање да ли помоћу ове картице може да гледа дигиталну телевизију на рачунару па је тема кренула у том правцу а сада је нова прича о телевизору без икаквог AV улаза. Можда би било добро да се прво реши то питање, рачунар или прастари TV без AV улаза.

За сваки случај, није довољно да STB има RF него да не буде пролазни него баш RF output. Већина STB-ова има два RF конектора али код већине други само пропушта сигнал.
 
Skuplji su STB sa RF out od obicnih, valjda ce se posavetovati pre kupovine koji da uzme.
 
Koji STB imas? Ako tek planiras da ga kupis, kupi STB sa RF, sve osim toga bice ti suvisna gimnastika.

Bolji je kvalitet kompozitnog/AV od RF-a. Ja bi pre video negde u uputstvu ili na guglu, pinout tog minidin konektora i onda napravio kabl za skart ili cinceve.
Ko zna, mozda ima (i) svideo ( mada ne znam koje su sanse da ga STB ima.)

Ali najbolje je da jednostavno nabavi pravu DVB TV karticu, ako su kanali FTA. Nije to vise toliko skupo.
 
Пише да има и AV и S-video улазе али остаје питање STB-а. Још да се и покретач теме јави и да неке детаље... ;)
 
Nazad
Vrh Dno