Šta je novo?

[Recenzija] DOOGEE X5 Pro - Telefon od 85$

Imam Doogee X5 (običan, nije pro), i primetio sam da se kači samo na 3G mrežu (piše 3G pored ikonice za Sim karicu na displeju gore u notification baru), a neće da se poveže na H mrežu, koja je mnogo brža.
Speedtest.net aplikacija pokazuje 2 MB download.
Takođe sam primetio da preko WiFi-ja download ide maksimalno do 3 MB, a Motorola G "vuče" i do 6 MB.
Još sam primetio da ne pokazuje dobro napunjenost baterije. Napuni se na 100 %, restarujem telefon, pokazuje 85 % :)
Da li ima još neko ovih problema?
 
^ Kod nekih modela "3G" je ujedno oznaka i za HSPA, tako da to nije neki problem.

Brzina pristupa mobilnom internetu zavisi od opterećenosti bazne stanice, jesi li probao na više lokacija? Koja mreža je u pitanju?

Što se tiče baterije, samo ga koristi dok se ne ugasi, uključi ponovo i koristi dok se opet ne ugasi. Stavi ga na punjač ugašenog i puni 5-6h (ili preko noći). Nakon toga isključi sa punjača, uključi ga i koristi normalno. To bi trebalo da reši problem.
 
Izgleda da je to, da uvek pokazuje 3G, a nikad H, kao na Moto G. Inače, Telenor mreža u Novom Sadu je u pitanju.
Više me je zbunilo što preko WiFi "vuče" samo 2 MB. Proveriću ovo još.
Pokušavao sam to sa baterijom već, ali ostalo je isto. Videćemo, možda se vremenom "razradi" barerija.
Imao je dosta Android update-ova da skine, poslednji je od 2.11.2015., što je takođe za pohvalu, znači ima i OTA update. :)
Inače, telefon je stvarno odličan za ove pare, ekran je super. Kada pogledam kakve "kante" se prodaju po radnjama za 12000-20000 dinara, ovaj telefon je zakon. :)
 
Ja ga već od ove recenzije merkam. 99% ga kupujem u subotu.
 
Naručio sam danas. Kupon kod, koji si mi dao, je na žalost istekao. Nema veze. Da li nekako pošiljka može da se prati ?
 
^ Da, dobiješ tracking broj u informacijama o pošiljci čim pošalju telefon. Ako si ga danas poručio, verovatno će ti već u toku noći poslati.
 
Novac me je rezervisan na kartici već 24 sata? Da li je to normalno ? Platio sam preko PayPal a.
 
Naravno. Tako će biti neko vreme, dok ne skinu novac sa računa.
 
Nije to ništa čudno. Može da stoji taj status više od 10 dana.
 
Evo stoj 3 dana. O da li su oni normalni ?
 
Jesu. Kakvu razliku ti pravi da li je rezervisano ili proknjiženo?
 
Još uvek mi nije stigla potvrda da je poslat mobilni. Verovatno nisu ni dobili pare. Trebaju da mi pošalju tracking number.
 
Dobili su pare, nemoj to da te brine.

Ja sam na Pandawill happy hour kupio Asus zenfone. Pisalo je da ponuda važi za 300 komada a ja sam kupio medju prvih 10tak kupaca.

Pošto je nekih 17-18 dana stajalo processing, kontaktirao sam ih i pitao šta se dešava. Rekli su mi da ga nemaju na stanju i da očekuju novu nabavku, da se strpim još malo.

Istog momenta sam otkazao porudzbinu i ne pada mi na pamet da kupim više nikada kod njih. Čak ni ponudu njihovu ne gledam više.

Poenta celog pisanja je da nisu oni baš tako brzi kao što ti očekuješ. To što banka nije sve proknjižila ne usporava tvoje slanje. Prodavac je dobio info da si ti platio i poslaće ti u skladu sa svojom dinamikom slanja i dostupnošću uredjaja.
 
Poslednja izmena:
meni uopste nije jasna pomama za tim tracking numbersima.... cemu to? kad stigne stiglo je. ne kupujete bager, nego mobilni.
 
meni je bitan deo "radosti kupovine iz Kine" i čekanje i praćenje paketa. Ono dok ne krene, pa dok ne stigne u Srbiju, pa da li će ići na carinu. I onda svaki dan oko podneva proveravam da li je i dalje na carini ili su ga pustili, a znam da neće skoro :D

tako se dosta više obradujem kad dobijem predmet koji sam čekao 40 dana nego da sam otišao u prodavnicu i kupio ga... :D
 
ma cekam i ja stvari iz kine, ali se trudim da me ne zanima ni gde su ni sta su, samo eto kad stignu obraduju me :)
 
Poenta tracking broja je da posiljku ne moze neko usput ukrasti, a i odmah vidis da li je prodavac stvarno poslao.
 
Kome da ukradu?
Kinezu?
Pa sto bi to nas trebalo da zanima?
 
Zanimalo bi te kad bi kupio vise artikala bez trackinga, pa kad ti ne dodju ti otvoris vise puta dispute u kratkom periodu a PayPal ti blokira račun.
 
Da, da hoce to tako... :D
A i kinezi su veverice.

Ajde bre pisite ozbiljno.
 
Danas ću da im pišem, da vidim da li su poslali ?
 
Znao bi da su poslali.

Poslali su mi, imam tracking number. Nije mi stigao mail, nego sam proverio na Pandi.

Airmail Singapore on 2015-12-01 19:29:53. the tracking number is RF364618681SG

Ostaje mi samo da čekam :)
 
Kina je to..po mesec dana i duze se uglavnom ceka..ja iz Koreje kada sam porucio monitor,skoro 45 dana sam cekao.. :) a iz Kine nesto manje od mesec dana..ali stize sigurno :) svakako ces se prijatno iznenaditi :)
 
Ma stiže mu doogee brzinom svetlosti samo se ne 'fali. [emoji2]
 
Nazad
Vrh Dno