Šta je novo?

SBB UniFi

Odatle sto je taj uredjaj u mom domu i ne zelim da trosim ni nanovat struje na tvoje hirove.

Djoku bi oni to mogli u uredjenoj drzavi ali u banani svakakva sranya prolaze. Zato i jesmo tu gde jesmo...

Niko ovde nije Crveni Krst, narodna kuhinja ili neka druga socijalna ustanova.
 
Poslednja izmena:
U mom domu provajder ima pravo da radi samo ono što mu dopustim ili mi neće biti provajder. On je tu samo da pruža uslugu internet linka. Za to je plaćen. Ništa više sem toga.

Dok god SBB bude nudio kao opremu kablovski modem može da uđe u izbor provajdera.

Ako krenu da uslovaljavaju da njihova oprema mora da bude HG pod njihovom kontrolom, onda ih više neću koristiti.
 
Poslednja izmena:
Na svu srecu verujem da ce biti izbora, ugasis unifi i kraj price samim tim istu neces moci da koristis kod komsije :)

A jos veca sraeca ako bude free barem 1Gb 99% isti nece gasit na srecu vecine

@mighty78
Ako imas telekom predjes ako oni nesto ovako uvedu onda sam vec rekao kako ces slati informacije u svet :d
 
Poslednja izmena:
Nedavno smo menjali jedan od linkova. Dobili smo ponude za optiku od 5 provajdera, SBB i Telekom su bili rigidni pa su otpali u prvom krugu i ostali bez zarade od nas.

Sa svima ostalima lepo pregovaraš koliko oko cene, SLA, opreme, ugovora, broja potrebnih javnih IP ...

Treba da shvatite da je KORISNIK taj ko plaća i ko diktira uslove. Da je sreće da da svuda u Srbiji ima izbor od 3 provajdera, da vidite da li bi se onda tako ponašali.

Srećom pa na svim lokacijama koje su mi bitne ne zavisim samo od SBezoBrazluka i Lelekoma.
 
Poslednja izmena:
Taj izbor ima BG krug dvojke ili kako se vec zove, ostali su srecni ako jedna od dve opcije rade kako treba ;)
 
Vrlo sam svestan toga, ali to ne znači da treba sleći ramenima i pustiti provajdera da radi šta želi.

Oni su najosetljiviji na gubitak novca, ako vide da im se korisnici raskidaju ugovore, vrlo brzo menjaju priču.

Mada u konkretnom slučaju, dovoljno je da se samo informacija raširi do korisnika i da ljudi znaju šta je Unifi, kako radi, da li im je aktivan na kućnom HG i kako mogu da ga isključe, ako već nisu radi da zamene svoj HG za modem i stave svoj ruter kome SBB nikada neće imati pristup.
 
Poslednja izmena:
Na svu srecu verujem da ce biti izbora, ugasis unifi i kraj price samim tim istu neces moci da koristis kod komsije

Ova recenica je presudna

Hvala Bogu sto je tako

Vi cete nekoj firmi da odredjujete uslove poslovanja haha, hahaha, hahahahahahahahahahahahaha :d:D

Ekstra fora
 
Nikome nista nije ugrozeno sto se tice korisnickog naloga - tako da se sve svodi na sebicnost i paranoju. Neverovatno.


Pozdrav!
 
Nikome nista nije ugrozeno sto se tice korisnickog naloga

Ko to garantuje? SBB - isti koji bez odobrenja i znanja korisnika pristupa uređajima, menja FW, uključuje interfejse po njihovom nahođenju?

EDIT: uklonjena nepotrebna rasprava, nemam razloga za istu.
 
Poslednja izmena:
Bolje moderator na vreme da reaguje jer ova tema polako ide na lično prepucavanje i vređanje!
 
Steta sto si ih upozorio :d

MOD: ostanite na temi i odrzite nivo diskusije dostojan pristojnog i ucenog sveta. Prva sledeca uvreda i stize Sibir.
 
Da li ti stvarno mislis da i tu vrstu briga treba da brinem? Znam svoje opcije, tudje me ne doticu, niti mogu da uticem. Svako svoju muku muci i snalazi se kako zna i ume.
 
ova opcija će biti puštana u etapama. Usluga je postavljena opciono, korisnik može da izabere da li će da je koristi ili ne. Ista je besplatna korisnicima sbb postpaid interneta i omogućava korišćenje wifi mreže na velikom broju lokacija. Ovaj sam odgovor dobio danas iz Sbb-a
 
Danas sam se na Vracaru zakacio na neki kucni UniFi (7. sprat je bio u pitanju, tako da je sigurno kucni), i login je drugaciji nego kada se kaci na "oficijelni" hotspot, potrebno je podesiti prema uputstvu, dok je ranije redirekcija prebacivala homepage na SBB login, bez potrebe za dodatnim podesavanjima (samo user+pass).
 
Podseti me ova rasprava na jedan klip sa YT :)

Pretrazite na youtube-u :
kome da uzmu prase
 
Da citam znaci postpaid korisnici ce imati free 5GB mesecno po punoj brzini, nakon toga 64/64... ODLICAN POTEZ SBB!

Ovi koji kmece oko ethra i svojih 10mw struje, su smesnii blago receno :)
 
Poslednja izmena:
Da citam znaci postpaid korisnici ce imati free 5GB mesecno po punoj brzini, nakon toga 64/64... ODLICAN POTEZ SBB!

Ovi koji kmece oko ethra i svojih 10mw struje, su smesnii blago receno :)

Ne tragikomicni ali dzaba ti i nekolicina vas se trudite da objasnite pravo stanje stvari kad je bači pustio buvu i evo ti cirkus
 
Не видим где је проблем, ко неће да дели осталима може да откаже на порталу и уштеди струју. Наравно, логично је да онда не може да користи оно што деле они који су пристали на то.
 
Potpuno mi je ok da ljudi pljuju povredu privatnosti, bahato ponašanje, zagađivanje etra i šta god u tom smislu.

Ono što me navodi na mišljenje da je deo ljudi u ovoj diskusiji potpuno neobjektivan iz ko zna kojih razloga (ne zaboravimo ovde je prisutan ogroman broj IT profesionalaca koji ujedno rade kod ISPova ili drugih interesnih grupa kojima ne odgovara rast SBBa) koji pokušavaju da ubede ljude da je Unifi nepotreban ili glup sa komentarima imaš mobilni internet i šta god ne. Po toj logici niko nigde ne bi nudio free ili plaćeni wifi, a vidimo da je svetski trend upravo drugačiji.

Primećujem na SBBovom sajtu da se broj pristupnih tačaka širi samo u Beogradu, u ostalim gradovima stoje iste cifre. Niš je npr. i dalje na bednom dvocifrenom broju.
 
Да је баш тако, да се троши екстра струја и да ће да се пржи мозак, вероватно би сви били против. У овом случају се ради о добровољном избору (ово сада је мала проба и ваљда траје до краја месеца) па и та минимална додатна потрошња струје може да се одјави. Мене нервира став ... не може код мене да се троши струја али хоћу да ја то користим и даље, нека се другима пржи мозак да би мени било потаман. Хоћеш UniFi? Дели га и осталима па троши кад ти је потребно. Нећеш? Одјави.

Е да, што се ширења тиче, односи се на обичан СББ wireless али вероватно важи и за UniFi, пре неколико година је СББ решио да не шири свуда по мало него прво Београд па онда остали један по један. Видим да су овде кладионице главне за то а сада ће и корисници да помогну.
 
Poslednja izmena:
Hvala.
 
Po ovome izgleda da se na UniFi logujem sa e-mail adresom i passwordom koji koristim na njihovom portalu mojsbb? Ako je tako to mi je malo bezveze. Jer preko istih podataka na portalu se kontrolišu / kupujem usluge koje koristim.
 
bojim se da ova diskusija ide u prilicno pogresnom smeru... SBBu sigurno necete naskoditi fake SSID-om, ali vrlo lako mozete na sebe da navucete bedu da vas neko optuzi za pokusaj kradje licnih podataka tj. nezakonitog koriscenja licnih podataka...

nemam SBB, pa ne znam sta se sve vidi kad se ulogujete na taj portal, ali ovo nije pametno, uopste...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno