Šta je novo?

SBB UniFi

Mudro zboriš i bio bi 100% u pravu da nisam ja taj kome će telefon da zvoni sa pitanjima zašto im Internet odjednom lošije radi. krastavac, ubija ovaj privatni posao, stresno je to, šta ćeš mora porodica da se prehrani.
 
Nemozes porediti SBB i JKP mutante iz informatike, jedno ti je nametnuto a drugo si sam pristao na "uslugu" i koriscenje opreme, a i kazem ocekujem da bude opcija na sajtu da iskljucis i tu dalje nema polemike imas izbor .... naravno ako bude iste opcije a ja verujem da ce je biti
 
Evo jedan korisnik sa drugog foruma:

Meni je signal otisao u pm zbog ovoga , ja se jos cudim sta se desava sa netom u zadnjih dva dana
Downstream mi je od 0 do -2 otisao na -10 do -11 , dok Upstream sa 45 dBmV do 57 dBmV...

Sad sam zvao korisnicki servis i rekli su da postoje dve stvari koje moram znati.

1. Da to ne utice na moju brzinu.
2. Da ako se odlucim da iskljucim to , time se automatski odricem koriscenja Unifi usluge.

Kakva ucena , ne mogu da verujem....

edit:

Ja sam preko telefona podneo zahtev za iskljucenje , tako da nije tacno to sto pricaju licno.

Iskljucili mi UniFI posle 20 minuta :)

O ovome ja pričam!
 
a o cemu, tacno, pricas? delujes kao tehnicki pismena osoba, pa nam kazi, kako bi to jos jedan SSID na wifi-ju, doveo do problema na WAN (koaksijalni kabl) intefejsu?
ja koliko se secam, jedno nema veze s drugim, zar ne?
 
Kablovski modem nema neograničeni bandwith, već je deljeni medij i ima ograničenje nametnuto samom DOCSIS standardom, ali i stanju na terenu. Kako je SBBova mreža uglavnom k2k (krov2krov), dosta delova i sada očajno radi ili radi na donjoj granici optimalnih parametara.

Šta misliš zašto daju ovako jadan upload? Zato što neće ili što ne mogu, jer znaju da bi im se mreža raspala?

E sad na tu priču dodaj UniFI i povećanje opreterećenja na iovako lošim čvorištima i dobiješ to o čemu ja pričam.

Osim opterećenja samih čvorišta, opterećuju se i sami bežični ruteri, jer to nije enterprise oprema, već home oprema i nije namenjena tolikom broju bežičnih korisnika.
 
Poslednja izmena:
Kablovski modem nema neograničeni bandwith, već je deljeni medij i ima ograničenje nametnuto samim DOCSIS standardom, ali i stanju na terenu. Kako je SBBova mreža uglavnom k2k (krov2krov), dosta delova i sada očajno radi ili radi na donjoj granici optimalnih parametara.

Šta misliš zašto daju ovako jadan upload? Zato što neće ili što ne mogu, jer znaju da bi im se mreža raspala?

E sad na tu priču dodaj UniFI i povećanje opreterećenja na iovako lošim čvorištima i dobiješ to o čemu ja pričam.

Osim opterećenja samih čvorišta, opterećuju se i sami bežični ruteri, jer to nije enterprise oprema, već home oprema i nije namenjena tolikom broju bežičnih korisnika.

eto jedne teorije zavere
sad ce svima ko ukljuci unify signal da pukne za 15dB :)
 
Poslednja izmena:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Teorija

Sinko, si ti izvalio šta si boldovao? Teorija zavere je to što home ruteri ne mogu da izdrže veliki broj bežičnih uređaja?

Edit: sad si boldovao ovo za UniFI, opet ne vidim tu nikakvu teoriju zavere.

Teorija zavere bi bila kada bih naveo da je SBB uvalio UniFI kako bi vlada mogla da nas špijunira, ili da su to lokatori u slučaju da nas Ameri ponovo gađaju ako se opet zakačimo oko Kosova. To je teorija zavere, a ovo što sam iznad napisao je praksa i primeri iz prakse.
 
Poslednja izmena:
analiza ti nema smisla, gornji korisnih koji se zali ima tehnickih problema sto nema veze sa unify, i lepo se vidi po jacini signala sto nema veze sa opterecenjem cvosrista vec do kablova i pojacivaca
 
Važi Željko, u pravu si. Ako nemaš ništa protiv ovoga, lepo, povuci se iz teme.

Još da ponovim da ako isključite WiFi interfejs, vi nećete imati WiFi, ali UniFI ostaje!

Dakle, neko ne želi da drži WiFi uključenim, da li zbog toga što mu ne treba ili je jedan od onih što misle da to mnogo zrači, čovek to isključi, ubeđen da je završio tim potezom, kad ono UniFI piči li ga piči.
 
Poslednja izmena:
PPK SBB-a kaže sledeće:

Odgovornost korisnika

Korisnici su lično odgovorni za bezbednost i zloupotrebu bilo kog uređaja povezanog na servis, bez obzira da li je zloupotreba počinjena od strane Korisnika ili trećeg lica sa pristupom korisnikovom nalogu za servis. SBB preporučuje da korisnici implementiraju odgovarajuće mere radi obezbeđivanja svojih sistema. Ove mere mogu da uključe instalaciju firewalla, antivirusne zaštite sa redovno održavanom bazom virusa, redovne provere i instalaciju patcheva za operativne sisteme i softver i opštom bezbednosnom svešću korišćenja servisa. Brzina kojom se Korisnik vezuje na Internet je zavisna od različitih faktora, uključujući Korisnikov hardver i softver, kao i aktivnosti kojima se Korisnik bavi.
SBB za sve svoje Internet servise, ne garantuje bilo koju određenu brzinu Internet veze u domenu mreže pod njegovom odgovornošću, gde to eksplicitno nije navedeno u Ponudi sa cenovnikom i TU.

@bachi Kao što vidiš SBB se ovde lepo ogradio kada si spomenuo opciju "nakačiš više korisnika na ruter posredstvom druge opreme" pa samim tim uvećaš broj korisnika. Da ne bude zabune ili naglog odgovora firma koja nakači svoju opremu na HG ili modem SBB može lepo da skine odgovornost sa sebe i kaže da oprema koju oni nude nije predviđena za taj broj korisnika npr. HG + korisnikova oprema i + 10 klijenata.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam dobio unifi i nadam se da ga neću ni dobiti
 
Ja sam malopre proverio, nema ništa od Unifi.
Nego, primetio sam IP-passthrough opciju, postoji li mogućnost da se tako EPC-3925 prebaci u bridge, pa da se poveže na neki eksterni router? A da se na njemu isključi Wifi, DHCP i ostalo.
 
Meni unifi uopste ne smeta. Sam uredjaj ima toliko slab signal da ga niko nece ni koristiti. Moze ga koristiti neko ko mi dodje u goste da ne mora da se loguje na moj ruter. Nemam nista protiv.
 
Ko ima samo kablovski modem, taj je najsigurniji. Ko ima starije Home Gateway uređaje za sad nema UniFi, ali ne zna se da li će uskoro imati ili ne.

epc 3925 ima ili nema? Nikako ne uspevam da provalim da li su mi uvalili unify jer imam pun signal cak i kad ugasim ruter na dugme.
 
Ja imam 3925 i namam unufi i nadam se da ga neću ni imati
 
Ja imam 3925 i namam unufi i nadam se da ga neću ni imati

Za sad mi se cini da ovaj unify sto se pojavio nije sa mog rutera nego sa komsinicinog 3928. edit: potpuno isto se ponasa i kad je mopj ruter ugasen ili upaljen. Prilicno izvesno stize iz komsiluka...(3928)
 
Poslednja izmena:
Ajde da budem glup:
kako se "ocrtava" UniFi na spisku bezicnih mreza?Samo pise UniFy?
 
"iako je UniFI kao šatro na različitom kanalu." - nije nego je na istom kanalu, provereno.

Ne truje ako imas dovoljno veliku brzinu Internet-a.

A budimo ozbiljni - koliko to slucajeva pedofila i hakera inace ima u realnom zivotu? Mislim, ok je varijanta paranoje koja vlada ali malo ozbiljnosti u ozbiljnom razgovoru nije na odmet.

Kome da traze odobrenje za njihov uredjaj?

Jos jedna stvar - samo neki HG uredjaji su inicirani na taj nacin. Pretpostavka je da nisu svi HG isti, pa cak je razlika i u istom modelu. Jos nije bas najjasnije jer niko nije otvorio da pogleda/snimi/okaci ali procitaj malo unazad... stranica 618 prvi post...

Meni je potpuno jasno ali sam neopterecen paranojom bilo koje vrste. Meni sve radi do ]aja iz paketa - i to je ono sto me zanima. Sve sto placam i imam i radi odlicno. To je bitno. Da mi UniFi smeta po pitanju protoka bunio bih se zbog toga. Ovako, meni se dopada ta ideja.


Pozdrav!

EDIT
Vidim da si editovao... Baterija na mobilnom ce mi isto trajati jer gde god da se nadjem u gradu uvek ima gomila bezicnih konekcija, svaki kafic i svaka zgrada. I tako vec dosta dugo... i sve vise je toga, ovo sto radi SBB sa UniFi varijantom nece nista promeniti.

Pa svako podesava svoje uredjaje kako mu odgovara. Ja ne gasim ni DATA ni WiFi od kada imam Android a ove godine i iPhone... pa nemam problem ni sa jednom varijantom, ni Mail ni Skype ni Viber ni WA ni LikedIN ni...
Svaki uređaj koji u MOM stanu radi, bilo da je moje ili tuđe vlasništvo, NE MOŽE DA RADI BILO ŠTA BEZ MOJE SAGLASNOSTI. Ja saglasnost za novi wifi Hotspot nisam dao nikome a uslovljavanje korišćenja unifi usluge upaljenim Hotspotom je kršenje ugovora u kome nema ni reči o tome. SBB može da popije tužbu i to krivičnu.
 
Evo ovako se ocrtava
uploadfromtaptalk1444946356170.png
 
Kod mene na vozdovcu postoji neka UniFi Sense wifi mreza damo unifi nisam video.
 
До сада ми је SSID био HG530 а сад ћу да му дам име UniFi. ;)
 
Mene interesuje da li se vlasnik SBB kao kablovski provajder TV-a, interneta i fiksne telefonije ovako ponasa i u ostalim zemljama u kojima ima svoje firme...

Konkretno interesuje me da li su pricu sa UniFi na isti nacin progurali i/ili uradili recimo u Sloveniji, krvatskoj, BiH te BJRM?

Po meni je ovakav stil poslovanja neprihvatljiv za nekoga ko za sebe tvrdi da je lider u regionu i da zeli da ga smatraju za ozbiljnog igraca na trzistu !!!

Ovde ima dosta materijala za penale i RATEL bi sam trebalo da se oglasi bez da ceka da se nagomilaju prituzbe korisnika SBB-a.
 
Nemoj da se nerviraš. I sam znaš da nema svrhe. Nije im ni prvi ni poslednji put da zeznu korisnike. Fiksna ja Hrvarskoj, powerline adapteri, risiver 2.0 bet naprednih funkcija. Ima toga dosta.
 
Vlasnik United Grupe pa samim tim i SBB-aje KKR fond. Glavni u tom fondu je general David Petreus bivši glavokomandujući američkih trupa u Afganistanu nakon čega je bio direktor CIA-e.
 
Mene interesuje da li se vlasnik SBB kao kablovski provajder TV-a, interneta i fiksne telefonije ovako ponasa i u ostalim zemljama u kojima ima svoje firme...

Konkretno interesuje me da li su pricu sa UniFi na isti nacin progurali i/ili uradili recimo u Sloveniji, krvatskoj, BiH te BJRM?

Po meni je ovakav stil poslovanja neprihvatljiv za nekoga ko za sebe tvrdi da je lider u regionu i da zeli da ga smatraju za ozbiljnog igraca na trzistu !!!

Ovde ima dosta materijala za penale i RATEL bi sam trebalo da se oglasi bez da ceka da se nagomilaju prituzbe korisnika SBB-a.

Nema radi ko šta hoće i gleda da što više zaradi, a manje da uloži tako da je to sada tako... Ovo su uradili na mala vrata tako da sad ostaje samo kukanje i ništa više... Našli su caku da bez ulaganja naprave pravi bum što se tiče njihove mreže i to komercijalizuju (UniFi), ponude posebne pakete za one koji to žele da koriste, iskoristili modem na pravi način bez uloženog dinara (firmware prepravka) i to je to... dobitna kombinacija...

A što se tiče Ratel-a, da bi oni reagovali ozbiljno i da se to stvarno proširi treba tu korisnika i korisnika da podnesu žalbe (ne par stotina nego par hiljada ako ne i više) ili udružena tužba zbog kršenja ugovora (objavili na sajtu i dali rok pa im i to ide u korist) itd...

Jednostavno i lako nema od te priče ništa, ostaje kako jeste... kada stignu novi paketi potpisuju se novi ugovori i tako u krug... i to je jedina realnost u celoj priči... sve ostalo kao što je poziv na neku akciju je ravno naučnoj fantastici...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno