Šta je novo?

SBB UniFi

kad ono ispostavlja se da moj ruter diže hotspot. Ne može to tako bez mog znanja, krajnje bezobrazno.
Јеси ли сигуран да је твој рутер, можда неки близак комшија? Који фирмвер имаш, да ли се нешто ново довукло? Код мене је још јулски на 3925.

Већ сам написао, нудим да делим комшијама Unifi уз бар 50% попуста или да одјавим остало, задржим Unifi и не морају да ми плаћају ништа за ту услугу, само да могу да користим ово фрај.
 
Njegov je, nema sanse da ima tako jak signal od komsije.
 
Lako je proveriti. Neka isključi svoj ruter iz struje.
 
Po signalu je moj sigurno. Ruter je EPC3928S, firmware je e3928-ES-16-E11F-c3200r55112-150728c. Kada ugasim Wireless interface UniFi je i dalje aktivan...

edit: Sad ću da probam da ga ištekam iz struje da se 100% uverim, javljam.

edit2:

Lol, ovo je još komičnije, isključio ruter iz struje, UniFi hotspot je i dalje aktivan i radi. Prosto je nemoguće da je od komšije, signal je -13dB kada prislonim telefon direktno na ruter, sve ukazuje na to da odatle dolazi najjači signal. Twilight zone :d
 

Prilozi

  • Screenshot_20151015-120846[1].png
    Screenshot_20151015-120846[1].png
    221.8 KB · Pregleda: 264
  • Screenshot_20151015-120905[1].png
    Screenshot_20151015-120905[1].png
    76.4 KB · Pregleda: 247
Poslednja izmena:
Po onome što je poslao ixtro na PCB forumu:

RUyYZwE.jpg

SBB Cisco ruter možda ima odvojene mrežne adaptere za privatni WiFi i za Unifi - mislim da korisnik ima kontrolu samo nad svojim WiFi-jem, nema načina da sam isključi Unifi adapter.

Nemam taj Cisco ruter, ali ako neko želi da ga rasturi i slika, pa da potvrdimo da li je tako. Ako jeste, otkačiš im antene sa Unifi pa mogu da se slikaju.
 
Lol, ovo je još komičnije, isključio ruter iz struje, UniFi hotspot je i dalje aktivan i radi. Prosto je nemoguće da je od komšije, signal je -13dB kada prislonim telefon direktno na ruter, sve ukazuje na to da odatle dolazi najjači signal. Twilight zone :d

Pa dobro, koliko god nemoguce bilo da je komsijski, ipak je jos nemogucnije da unifi radi i bez struje :D
 
Možda je UniFi u D3 risiveru :D
 
Evo odgovora za tu čudnu misteriju :) Nisam jedini u zgradi koji diže UniFi hotspot, ima još komšija okolo koji dižu na različitim kanalima. Ovo što mi je ostajao na -13dB je pogrešno prikazivao neko vreme, sad sam ponovo bio otkačio iz struje i onda se prebaci na prvi najbliži UniFI hotspot koji je na -54dB. Interesantno rešenje, ali i dalje bahato :D
 

Prilozi

  • Screenshot_20151015-122831.png
    Screenshot_20151015-122831.png
    325.2 KB · Pregleda: 312
Nemoguće. Jbt. Stvarno twilight zone. Pu pu bacaj to iz stana :d
 
Stvarno neverovatno i bahato...
Mogli bi onda neka olakšanja za korisnike u vidu povećanja brzine pošto od manjih računa nema ništa :)
 
Evo odgovora za tu čudnu misteriju :) Nisam jedini u zgradi koji diže UniFi hotspot, ima još komšija okolo koji dižu na različitim kanalima. Ovo što mi je ostajao na -13dB je pogrešno prikazivao neko vreme, sad sam ponovo bio otkačio iz struje i onda se prebaci na prvi najbliži UniFI hotspot koji je na -54dB. Interesantno rešenje, ali i dalje bahato :D

Sjajno, zauzimaju sve moguće kanale u već prezagušenom etru...
 
To su ta iznenađenja koja smo očekivali od 15.10.
 
Ajde ako nema nalepnica i sl. na ruterima odvite tih par šrafova da vidimo jel unutra jedna ili dve WiFi kartice.

Sjajno, zauzimaju sve moguće kanale u već prezagušenom etru...

Pravo vreme za investiciju u 5GHz ruter.
 
Poslednja izmena:
Definitivno je tačno i da je odvojen WiFi mrežni adapter za UniFi koji ne može da se ugasi softverski, ponovo vratio ruteru struju, približio telefon ruteru i emituje odatle. Barem ne radi bez struje :d
 

Prilozi

  • Screenshot_20151015-123651.png
    Screenshot_20151015-123651.png
    331.3 KB · Pregleda: 258
Po signalu je moj sigurno. Ruter je EPC3928S, firmware je e3928-ES-16-E11F-c3200r55112-150728c. Kada ugasim Wireless interface UniFi je i dalje aktivan...

Imam isti FW, ali nije ukljucen UniFi, ocito je u taj FW ubacena opcija, koja se naravno ne vidi sa korisnickog logina.
 
Sve može da se isključi, samo zavisi koliko si uporan :D
 
Па добро, свима поделили, сад искључи рутер и користи комшијин линк. ;)

Сад сам проверио, малопре се појавио један слабији Unifi wireless али га је наватао само windows телефон па се и накачио али на кратко. Андроиди га нису видели, мада претпостављам да је wireless бољи на овом телефону, он једини изгура 50Mbps са мог рутера, остали једва дођу до 40.
 
Gizmo, probaj da uključiš za UniFI mac filter, stavi da je default deny i probaj da se nakačiš, pa javi utiske.
 
Definitivno je tačno i da je odvojen WiFi mrežni adapter za UniFi koji ne može da se ugasi softverski, ponovo vratio ruteru struju, približio telefon ruteru i emituje odatle. Barem ne radi bez struje :d
Па ти си постао пионир СББ Unifi кућне услуге. ;) Да ли је на порталу под Unifi пријављен уређај?
 
Па ти си постао пионир СББ Unifi кућне услуге. ;) Да ли је на порталу под Unifi пријављен уређај?

Ja mislim da se na portalu vide uređaji koje si sam prijavio/koristio Unifi.
 
Ја сам се неколико пута качио по граду на Unifi и немам ништа пријављено. Или се ту види оно што је тренутно на Unifi?
 
Gizmo, probaj da uključiš za UniFI mac filter, stavi da je default deny i probaj da se nakačiš, pa javi utiske.

Evo sad probao, ne dozvoljava mi ništa da menjam tu, logično da nemaš dozvolu da nekome onemogućiš pristup, pametni su, nema šta :)

Gde tačno na portalu mislite? Na onoj mapi uopšte ne piše da postoji UniFi u mojoj ulici, nisu još osvežili to.

edit:

Moja greška, bio je na Disable, nisam primetio. Kako da stavim Deny, ovde je malo drugačije, moraš da upišeš koju Mac adresu hoćeš da blokiraš.
 

Prilozi

  • macfilter.jpg
    macfilter.jpg
    181.2 KB · Pregleda: 430
Poslednja izmena:
На СББ порталу, последња ставка Unifi. Код мене нема ове могућности да се бира интерфејс, вероватно ће ту да се види кад убаце. Да ли у Wireless/Radio Settings видиш два SSID-a?
 
Gde tačno na portalu mislite? Na onoj mapi uopšte ne piše da postoji UniFi u mojoj ulici, nisu još osvežili to.

Staviće ako vam treba Unify u toj i toj ulici svratite kod Gizma na kafu :D

Inače kako ih moj kolega nazva kad je ovo video: SBezoBrazluk
 
Poslednja izmena:
Колико добацује? Можда не мора баш код њега али ако има неку комшику, може да се прошета. :)
 
На СББ порталу, последња ставка Unifi. Код мене нема ове могућности да се бира интерфејс, вероватно ће ту да се види кад убаце. Да ли у Wireless/Radio Settings видиш два SSID-a?

Aha, misliš kad se uloguješ. Piše tu da nema uređaja. U Radio Settings samo svoj SSID vidim.
 
Evo sad probao, ne dozvoljava mi ništa da menjam tu, logično da nemaš dozvolu da nekome onemogućiš pristup, pametni su, nema šta :)

Gde tačno na portalu mislite? Na onoj mapi uopšte ne piše da postoji UniFi u mojoj ulici, nisu još osvežili to.

edit:

Moja greška, bio je na Disable, nisam primetio. Kako da stavim Deny, ovde je malo drugačije, moraš da upišeš koju Mac adresu hoćeš da blokiraš.

Stavis gore na Enable, a dole na Permit. Onda samo klijenti sa liste mogu da koriste UniFi. Ako ne zelis da iko moze da koristi, ostavi listu praznu.

Na mojsbb.rs portalu postoji sekcija UniFi, ali tamo se vide uredjaji kojima si se kacio na UniFi mrezu.

Pozdrav
 
Da, da, skapirao sam. Stavio tako, apsolutno ništa ne menja u slučaju UniFi hotspota, i dalje mogu da pristupam i otvaram bez problema. Proverio sam adresu da sam baš na svoj UniFi hotspot zakačen. Kada to odradim za svoj regularni SSID, onda zaista ne mogu da pristupim mreži, ovde za UniFi je svejedno bio Enabled ili Disabled...
 
Evo sad probao, ne dozvoljava mi ništa da menjam tu, logično da nemaš dozvolu da nekome onemogućiš pristup, pametni su, nema šta :)

Gde tačno na portalu mislite? Na onoj mapi uopšte ne piše da postoji UniFi u mojoj ulici, nisu još osvežili to.

edit:

Moja greška, bio je na Disable, nisam primetio. Kako da stavim Deny, ovde je malo drugačije, moraš da upišeš koju Mac adresu hoćeš da blokiraš.

Znači ovako, stavi da je Enable, štikliraj Permit users below, a onda ostavi praznu tabelu stisni save i javi možeš li se nakačiti.


Edit, neko već odgovorio... Probaj da staviš tako, ali u prvoj tabeli da dodaš neki mac tipa aa:aa:aa:aa:aa:aa:aa i sačuvaj.

Ako se i pokraj toga spaja, onda idi na Enable, štikliraj Deny i u prvoj tabeli stavi ff:ff:ff:ff:ff:ff:ff:ff što bi u prevodu trebalo da znači svi macovi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno